PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθρεπτες


harrisdriver
17-12-09, 17:31
Καλησπερα παιδια.Τιις μερες που εβρεχε, στους καθρεπτες ,παρατηρησα οτι το νερο δεν φευγει με αποτέλεσμα να μενουν σταγονες νερου με αποτελεσμα να κανουν την οδηγηση πολυ δθσκολη. Εχει τυχει σε αλλους?

///M_Spartan
17-12-09, 17:33
Τι εννοεις ?
Σκουπιζεις τον καθρεπτη με ενα πανακι και εξακολουθουν να
υπαρχουν σταγονες στο τζαμι ?

Driver M
17-12-09, 18:20
Aπ'ότι κατάλαβα εγώ, απλά εννοεί ότι όταν βρέχει βρέχεται και το γυαλί του καθρέφτη.

Αν εννοείς αυτό, λογικό είναι βρε φίλε. Σε όλα τα αυτοκίνητα συμβαίνει...εκτός και αν υπάρχει κανά μοντέλο με υαλοκαθαριστήρες στους καθρέφτες. :)

///M_Spartan
17-12-09, 18:35
Κι εγω το ιδιο σκεφτηκα...
Απλα περιμενα να μας πει ο φιλος τι ακριβως εννοει.
Αν ειναι αυτο που λεμε με τον Driver M τοτε εννοειται
πως ειναι απολυτως φυσιολογικο φιλε μου.
Η βροχη αλλωστε δυσκολευει τη ορατοτητα οπως και
να το κανουμε, ειτε μεσα ειτε εξω απο το αυτοκινητο.
Οσο και να σκουπιζεις τα νερα απο τον καθρεπτη σου
παντα θα μενουν καποιες σταγονες εως οτου να σταματησει
η βροχη και να στεγνωσει το τζαμι.

montoya
18-12-09, 08:49
Θα μπορούσαν να βάλουν ζελατίνες, όπως στα κράνη της F1 και να τις βγάζουμε όταν γεμίζουν
:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:

gant
18-12-09, 10:39
Θα μπορούσαν να βάλουν ζελατίνες, όπως στα κράνη της F1 και να τις βγάζουμε όταν γεμίζουν
:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:

....και να γίνεται αυτόματα με το πατημα ενός κουμπιού απ την κονσόλα, για να μη κατεβάζουμε τζάμι μεσ την βροχή!!

drum
19-12-09, 18:32
Θα μπορούσαν να βάλουν ζελατίνες, όπως στα κράνη της F1 και να τις βγάζουμε όταν γεμίζουν
:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:

θεϊκο λεμε... χαχαχαχααα

harrisdriver
20-12-09, 02:42
χαχαχαχα
Δεν ενοουσα ακριβως αυτο. Απλως στα πιο παλια αυτοκινητα που ειχα το νερο δεν εμενε πανω στο τζαμι. Μηπως παιζει κανενα ρολο το οτι δεν ειναι θερμενομενα?

montoya
20-12-09, 10:13
Όχι, δεν παίζει.

rapid_fast
24-12-09, 06:09
2 λύσεις.. Να βάλεις θερμαινόμενους για να μειωθεί το φαινόμενο, ή να ρίξεις απο το σπρέι
που κάνει το νερό να φευγει...

harrisdriver
25-12-09, 12:20
2 λύσεις.. Να βάλεις θερμαινόμενους για να μειωθεί το φαινόμενο, ή να ρίξεις απο το σπρέι
που κάνει το νερό να φευγει...

Για το πρωτο αυτην την στιγμη ψιλοδυσκολο. Μαλλων θα παρω το σπρει να το δοκιμασω. Χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα