PDA

Επιστροφή στο Forum : Bελτωση 325 Ε92


litsos69
25-12-09, 19:23
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα. Ενας φιλος εχει το εν λογο αμαξι και εχει απελπιστει με την αποδωση του αμαξιου του. Η συγκεκριμενη επιλογη εγινε εν βραζμο ψηχης, ηθελε αμεσα αμαξι και πηρε οτι βρηκε. Δεν μπορει να το δωσει γιατι χανει πολλα χρηματα αλλα θελει να αναιβει σε αποδοση. Προγραματα και εξατμισεις δεν κανουν τιποτα ουσαστικα και ψαχνει για κατι καλυτερο και πιο αποδωτικο. ΔΕΝ γραφει ο ιδιος γιατι δεν εχει σχεση με φορθμ και τετεια.Λογο του οτι ειμαστε σε νισι δεν ειναι ευκολο να βρουμε τι ακριβως υπαρχει. ΑΝ καποιος γνωριζει κατι παρακαλω να μας διαφωτισει. Ευχαριστω

maris7
25-12-09, 20:45
xωρις να ξερω λεπτομεριες για το μοτερ του φιλου σου νομιζω οτι εχει βγαλει η ess compressor kit με πολυ καλα αποτελεσματα και αξιοποιστια κοιτα προς τα εκει

tomiss
25-12-09, 21:04
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα. Ενας φιλος εχει το εν λογο αμαξι και εχει απελπιστει με την αποδωση του αμαξιου του. Η συγκεκριμενη επιλογη εγινε εν βραζμο ψηχης, ηθελε αμεσα αμαξι και πηρε οτι βρηκε. Δεν μπορει να το δωσει γιατι χανει πολλα χρηματα αλλα θελει να αναιβει σε αποδοση. Προγραματα και εξατμισεις δεν κανουν τιποτα ουσαστικα και ψαχνει για κατι καλυτερο και πιο αποδωτικο. ΔΕΝ γραφει ο ιδιος γιατι δεν εχει σχεση με φορθμ και τετεια.Λογο του οτι ειμαστε σε νισι δεν ειναι ευκολο να βρουμε τι ακριβως υπαρχει. ΑΝ καποιος γνωριζει κατι παρακαλω να μας διαφωτισει. Ευχαριστω

Γεια σου φιλε μου και χρονια πολλα!!Εγω δεν εχω γνωσεις επι του θεματος αν και με οσα βλεπω εδω μεσα ο κομπρεσορς εινα ιτο καλυτερο..Θελω μονο να ρωτισω τι αμαξι ειχε πριν ο φιλος σου που εχε ιαπελπιστει πια τοσο με εναν 6κυλινδρο 2500 κυβικα αμαξι με 218 ιππους?Γαιτι αν δεν εχει απο s3 και πανω και μαλιστα πειραγμενο και μην πω και πιο πολλα δεν μπορω προσωπικα να δικαιολογησω τοση απελπισια..Δεν λεω τιποτα προσβλητικα απλα εκφραζω μια απορια μου σε περιπτωση που το πηρες αλλιως..Καλες γιορτες και υγεια σε ολους!!

Dim77
26-12-09, 12:36
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα. Ενας φιλος εχει το εν λογο αμαξι και εχει απελπιστει με την αποδωση του αμαξιου του. Η συγκεκριμενη επιλογη εγινε εν βραζμο ψηχης, ηθελε αμεσα αμαξι και πηρε οτι βρηκε.

Σίγουρα ποτέ δε μας φτάνει τίποτα, αλλά αυτό που δεν χωράει ο νούς μου είναι ότι η κατάσταση είναι απελπιστική με 325 με 218ps?:nixweiss:

Δεν έχει η ESS για αυτό το μοτέρ τίποτα. Τουλάχιστον που να αναγράφεται στο site της. Μόνο για τα προγενέστερα Μ54.
http://www.esstuning.com/categories/BMW/E9X-3%252dSeries/

Ότι λίγο μπορεί να τονώσει (με πολλά έξοδα) την απόδοση μια ολοκληρη εξάτμιση της Supersprint (ή αντίστοιχης εταιρείας) και κάποιο πρόγραμμα.
Αλλά για να έχει απελπιστεί με τα 218ps, δε θα βοηθηθεί με τα λίγα επιπλέον που μπορεί να κερδίσει.

super duper
26-12-09, 13:16
δεν ξερω τι αναγκες εχει ο καθένας παντος για την ιπποδυναμη της 325 εχω σεβασμό.
θεωρώ οτι μπορεις να το απολαυσεις και σε σπορ οδήγηση.εαν τωρα ο πήχης είναι παραπνω τοτε ασ παρει ενα 335 η μ3.

MZ3
26-12-09, 13:32
Δεν μπορει να το δωσει γιατι χανει πολλα χρηματα


ολος ο κοσμος ξερη οτι τα αμαξια εχουν παρει την κατηφορα αλλα λιγο μετρο δεν βλαπτη
οχι οτι παω σε μαντρες και ξερω αλλα αυτη η απομιοση πιανει μονο τα δικα μας αμαξια?
αν παμε δηλαδη σε ανταλαγη σε μεγαλυτερο δεν εχει μειωθει και η αντιστοιχη ψαληδα που θα διναμε πριν την απομιοση ας πουμαι? οσο πεφτη ενα 325 αλλο τοσο και περισοτερο θα πρεπει να πεφτει και ενα 330 η μ3

δεν λεω αν το πουληση καπιος ειναι χαμενος αλλα αν παρει αλλο καλυτερο σαφως θα ειναι κερδισμενος
γνωμη μου..

Πατσίκας Βασίλειος
26-12-09, 14:06
Γεια σου φιλε μου και χρονια πολλα!!Εγω δεν εχω γνωσεις επι του θεματος αν και με οσα βλεπω εδω μεσα ο κομπρεσορς εινα ιτο καλυτερο..Θελω μονο να ρωτισω τι αμαξι ειχε πριν ο φιλος σου που εχε ιαπελπιστει πια τοσο με εναν 6κυλινδρο 2500 κυβικα αμαξι με 218 ιππους?Γαιτι αν δεν εχει απο s3 και πανω και μαλιστα πειραγμενο και μην πω και πιο πολλα δεν μπορω προσωπικα να δικαιολογησω τοση απελπισια..Δεν λεω τιποτα προσβλητικα απλα εκφραζω μια απορια μου σε περιπτωση που το πηρες αλλιως..Καλες γιορτες και υγεια σε ολους!!
και γω δε μπορω να καταλαβω ποσο απελπισμενος μπορει να ειναι καποιος με αυτο το μοτερ..εχουμε το ιδιο μοτερ με 3000 κυβικα και 218 αλογα και για ποτε κατεβαζει 260 κοντερ δε καταλαβαινεις...εκτοσ και αν πριν ειχε πιο γρηογορο αμαξι...

tomiss
26-12-09, 16:12
Προφανωςδεν θα μαθουμε ποτε τι αμαξι ειχε ο φιλος πριν...Εμενα μου εμεινε μονο οτι δεν δεχεται βελτιωση το μοτερ αυτο και με εκανε να αγαπησω παραπανω το 36μου:ylsuper:

MaSt0RaS
26-12-09, 17:22
τωρα τελευαταια ακουγεται οτι ισως βγει καποιος κομπρεσσορας.... Για να δουμε.. γιατι και εγω το ιδιο μοτερ εχω..!

stef
26-12-09, 17:47
Απορώ γιατί πήγε και πήρε τέτοιο άχρηστο αμάξι με τόσα λίγα άλογα....
218 άλογα με straight six μοτέρ???
Χάλι μαύρο.......
Αστειεύομαι φυσικά
Πές του φίλου σου να μην κάνει τίποτα να χαρεί το αμάξι του με τα 218 ταπεινά αλογάκια του και όταν με το καλό έρθει η ώρα να πάρει το αμάξι εκείνο που θέλει
Εαν από την άλλη έχει πρόβλημα με τα γκάζια, να πάρει ένα Seat Ibiza Cupra 1.4 DSG με τα 180 άλογα και να το βελτιώσει μπούνια να βγάλει 1500 άλογα!
Τότε δεν θα τον περνάει κανείς.
Απλά να σκεφτεί τι αμάξι είχε και τι αμάξι έχει....
Πάντα υπάρχει αμάξι πιο γρήγορο από το δικό μας!

oldcarskickass
26-12-09, 17:58
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα. Ενας φιλος εχει το εν λογο αμαξι και εχει απελπιστει με την αποδωση του αμαξιου του. Η συγκεκριμενη επιλογη εγινε εν βραζμο ψηχης, ηθελε αμεσα αμαξι και πηρε οτι βρηκε. Δεν μπορει να το δωσει γιατι χανει πολλα χρηματα αλλα θελει να αναιβει σε αποδοση. Προγραματα και εξατμισεις δεν κανουν τιποτα ουσαστικα και ψαχνει για κατι καλυτερο και πιο αποδωτικο. ΔΕΝ γραφει ο ιδιος γιατι δεν εχει σχεση με φορθμ και τετεια.Λογο του οτι ειμαστε σε νισι δεν ειναι ευκολο να βρουμε τι ακριβως υπαρχει. ΑΝ καποιος γνωριζει κατι παρακαλω να μας διαφωτισει. Ευχαριστω

Συγνώμη φίλε μου αλλά αφού << πήρε ό,τι βρήκε >> και αυτό που βρήκε είναι ένα ρημαδι 325 και μάλιστα Ε92 ας βολευτεί με αυτό, ή ας το πουλήσει (πάλι εν βρασμώ ψυχής) και ας πάρει ένα 335.

Δε παίζει ακόμα και νομίζω και στο απώτερο γεωλογικό μέλλον βελτίωση για το συγκεκριμένο μοτέρ.

litsos69
26-12-09, 23:54
Το 325 ε92 ειναι τοσο αργο που δεν μπορεις να το πιστεψεις αν δεν το αδηγισεις. Εχει πολυ μακρια κλημακωση των σχεσεων και εργει πολυ να γεμισει. Το αμαξει δεν εχει καμια σχεση με τον προκατοχο του(ε46) που ηταν πραγματικα πυραυλος μα μονο 192 αλογα. δικαιολογιμενα εχει απελπιστει ο φιλος.Αν υπαρχει καποια αξιλογη βελτιωση με 5-6 χιλιαρικα τοτε οκ αν σκευτεις οτι για 335 θες πανω απο 10 χιλιαρικα και το συγκεκριμενο 25αρι. Ευχαριστω παντως

Πατσίκας Βασίλειος
27-12-09, 00:25
Το 325 ε92 ειναι τοσο αργο που δεν μπορεις να το πιστεψεις αν δεν το αδηγισεις. Εχει πολυ μακρια κλημακωση των σχεσεων και εργει πολυ να γεμισει. Το αμαξει δεν εχει καμια σχεση με τον προκατοχο του(ε46) που ηταν πραγματικα πυραυλος μα μονο 192 αλογα. δικαιολογιμενα εχει απελπιστει ο φιλος.Αν υπαρχει καποια αξιλογη βελτιωση με 5-6 χιλιαρικα τοτε οκ αν σκευτεις οτι για 335 θες πανω απο 10 χιλιαρικα και το συγκεκριμενο 25αρι. Ευχαριστω παντως
ποιο μοτερ εχει ο φιλοσ σου??το τριλιτρο η το 2.5???τι μοντελο χρονολογια???

oldcarskickass
27-12-09, 00:38
Το 325 ε92 ειναι τοσο αργο που δεν μπορεις να το πιστεψεις αν δεν το αδηγισεις. Εχει πολυ μακρια κλημακωση των σχεσεων και εργει πολυ να γεμισει. Το αμαξει δεν εχει καμια σχεση με τον προκατοχο του(ε46) που ηταν πραγματικα πυραυλος μα μονο 192 αλογα. δικαιολογιμενα εχει απελπιστει ο φιλος.Αν υπαρχει καποια αξιλογη βελτιωση με 5-6 χιλιαρικα τοτε οκ αν σκευτεις οτι για 335 θες πανω απο 10 χιλιαρικα και το συγκεκριμενο 25αρι. Ευχαριστω παντως

Με αυτή τη λογική (ότι δλδ το Ε92 ΔΕΝ πάει και πάει το αντίστοιχο Ε46) κανονικά πρέπει σε δύο με τρία μοντέλα μετά από το Ε92 η μέγιστη ταχύτητα του να είναι αυτή του βάδην.

Μη λέμε και ότι θέλουμε, και ας έχουμε υπόψην ότι ΠΑΡΑ πολλές φορές η αίσθηση ξεγελάει τα μάλα.

ΑΝ το Ε92 ΔΕΝ έχει κάποιο σοβαρό πρόβλημα (ΣΟΒΑΡΟ όμως) ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να είναι πίσω από το 325 Ε46.-

Όσο για το φίλο σου ένα κομματάκι αφιερωμένο. (άλλαξε το γένος μην παρεξηγηθεί όμως)

http://www.youtube.com/watch?v=sbq1_z2kIhE

Tomi
27-12-09, 00:42
Άν όντως το πρόβλημα είναι η κλιμάκωση τότε ας αλλάξει κιβώτιο-διαφορικό,βάζοντας κάποιο πιο κοντό που να ταιριάζει..Επίσης ,χωρίς να γνωρίζω από αυτά τα μοτέρ,το 325 με το 330 ίδια μοτέρ δεν είναι το 330 γιατί έχει πιό πολλά άλογα,μήπως παίζει καμιά μεταμόσχευση από εκεί με φυσικά τα ανάλογα κέρδη????
Με επιφύλαξη πάντα στα παραπάνω..
(Τί να κάνουμε και εμείς με τα 140 ψοφίμια...αστειευόμενος πάντα..)

litsos69
27-12-09, 09:20
Το μοτερ ειναι το 2,5 με τα 218 αλογα και σχεδον 24 κιλα ροπη. Οσο για τκοντιτερο διαφορικο - σασμαν εδω τουλαχιστον στην κρητη δεν υπαρχει τιποτα. Σε κοντρα με ετο ε46 μεχρι το 150 το 46 ειναι μπροστα με ανεση μετα βγειναι μπροστα το 92 μηλαμε για αποσταση 1 χλμ δηλ. Το 46 ειναι και πιο ελαφρη και πιο σωστα κλημακομενες η σχεσεις του. Το 92 ειναι για τον πατερα μου που ειναι55 και το παιζει αλανης με κουπε bmβεδακι

Πατσίκας Βασίλειος
27-12-09, 09:57
Το μοτερ ειναι το 2,5 με τα 218 αλογα και σχεδον 24 κιλα ροπη. Οσο για τκοντιτερο διαφορικο - σασμαν εδω τουλαχιστον στην κρητη δεν υπαρχει τιποτα. Σε κοντρα με ετο ε46 μεχρι το 150 το 46 ειναι μπροστα με ανεση μετα βγειναι μπροστα το 92 μηλαμε για αποσταση 1 χλμ δηλ. Το 46 ειναι και πιο ελαφρη και πιο σωστα κλημακομενες η σχεσεις του. Το 92 ειναι για τον πατερα μου που ειναι55 και το παιζει αλανης με κουπε bmβεδακι
οκ αν ειναι το 2,5 εχεισ δικιο οτι ειναι λιγο αργο....εμεις εχουμε το τριλιτρο με 218 αμεσου ψεκασμου και δεν εχει καμια σχεση με το 2,5...

BMW_E36_328i
27-12-09, 11:27
Απορώ γιατί πήγε και πήρε τέτοιο άχρηστο αμάξι με τόσα λίγα άλογα....
218 άλογα με straight six μοτέρ???
Χάλι μαύρο.......
Αστειεύομαι φυσικά
Πές του φίλου σου να μην κάνει τίποτα να χαρεί το αμάξι του με τα 218 ταπεινά αλογάκια του και όταν με το καλό έρθει η ώρα να πάρει το αμάξι εκείνο που θέλει
Εαν από την άλλη έχει πρόβλημα με τα γκάζια, να πάρει ένα Seat Ibiza Cupra 1.4 DSG με τα 180 άλογα και να το βελτιώσει μπούνια να βγάλει 1500 άλογα!
Τότε δεν θα τον περνάει κανείς.
Απλά να σκεφτεί τι αμάξι είχε και τι αμάξι έχει....
Πάντα υπάρχει αμάξι πιο γρήγορο από το δικό μας!

Συμφωνω απολυτα !!!!!!:+1:

pyrros25
27-12-09, 20:12
Το μοτερ ειναι το 2,5 με τα 218 αλογα και σχεδον 24 κιλα ροπη. Οσο για τκοντιτερο διαφορικο - σασμαν εδω τουλαχιστον στην κρητη δεν υπαρχει τιποτα. Σε κοντρα με ετο ε46 μεχρι το 150 το 46 ειναι μπροστα με ανεση μετα βγειναι μπροστα το 92 μηλαμε για αποσταση 1 χλμ δηλ. Το 46 ειναι και πιο ελαφρη και πιο σωστα κλημακομενες η σχεσεις του. Το 92 ειναι για τον πατερα μου που ειναι55 και το παιζει αλανης με κουπε bmβεδακι


φιλαρακι συγχαρητηρια στον πατερα σου γιατι εχει οχημα για λιγους...χρονια πολλα

litsos69
27-12-09, 22:28
OK what ever...Ευχαριστω, δεν βρησκω ακρη, αλλα ντι αλλων.

oldcarskickass
28-12-09, 12:08
OK what ever...Ευχαριστω, δεν βρησκω ακρη, αλλα ντι αλλων.

Ωραίος, αλλά ρε φίλε γράφεις ότι το 325 Ε92 ΔΕΝ πάει.
Δεν πάει που; Στα πατήσια; Ή δεν πάει σαν αμάξι; Κι αν δεν πάει σαν αμάξι σαν τι πάει; Σαν κάρο; Please specify.

Ότι ο φίλος που ήθελε αμάξι πήγε και πήρε ότι βρήκε μπροστά του.
Κυκλοφορούν τόσα πολλά και σε τόσο ανταγωνιστικές τιμές που 325 E92 παίρνει και η limping Mairy. Γιατί αφού δεν πάει το θέλει για τα ψώνια της και το μανικιούρ πεντικιούρ (του ενός ποδιού, το άλλο το κόψαν, γιαυτό και κουτσαίνει)

Ότι το 325 Ε46 είναι πύραυλος και πατάει το 325 Ε92.

Και ναι όσο πιο παλιό είναι το μοντέλο τόσο πιο γρήγορο είναι, έχω και ένα BMW DIXI παίζουμε τις άδειες; Ανοίγω ΜΕΤΑ το χιλιόμετρο για 4 μέτρα.

Τα άλλα ντι άλλων (γνωστός ιταλός ηθοποιός ξάδερφος του ντι κάπριο) μάλλον άλλος τα λέει.

litsos69
28-12-09, 13:28
Εγω ρε παιδια ζητισα να μου πει κανεις αν εχει κανει κατι για να βελτιωσει το αμαξι του ο ανθρωπος. Εδω εχει ερθει το καθε μελος και λεει , δεν παει και δεν κανει και γιατι ετσι και γιατι αλιως και μου σουρνει τα εξ αμαξης. Και το καλο, αν πω και καμια κουβεντα θα φαω παλυ κακκινη. Τι να πω ??? Ευχαριστω πολυ παντος.

themis78
28-12-09, 13:44
Δεν παίζει σοβαρή βελτίωση στο μοτέρ σου.Καλύτερα να το αφήσεις όπως έχει.

Christos 330i ///M
28-12-09, 14:12
Μηπως ενδιαφερει τον φιλο σου 335 ; ; ;

Και με μικρη διαφορα να δωσει το 325 σαν αλλαγη ; ; ;

Μονο ετσι θα ηρεμησει . . .

litsos69
28-12-09, 14:16
Ναι και βεβαια τον ενδιαφερει. Η τιμη που το αγωρασε ηταν 49 000 πριν 1,5 χρονο. τωρα δεν βρισκει να το δωσει πανω απο 35000 και αν 335 δεν κανει κανενας ανταλαγη το 325.ΑΝ βρει ανταλαγη και δωσει γυρο στα 5-6 η και 7000 οκ αλλα δεν υπαρχει κατι εδω ουτε και Αθηνα.

oldcarskickass
30-12-09, 13:14
Εγω ρε παιδια ζητισα να μου πει κανεις αν εχει κανει κατι για να βελτιωσει το αμαξι του ο ανθρωπος. Εδω εχει ερθει το καθε μελος και λεει , δεν παει και δεν κανει και γιατι ετσι και γιατι αλιως και μου σουρνει τα εξ αμαξης. Και το καλο, αν πω και καμια κουβεντα θα φαω παλυ κακκινη. Τι να πω ??? Ευχαριστω πολυ παντος.

Την κόκκινη την έφαγα εγώ, το θέμα ρε φίλε μου είναι ότι λες ότι ο φίλος σου σου λέει (χαλασμένο τηλέφωνο δλδ) ότι το ΝΕΟ 325 ΔΕΝ πάει τόσο καλά όσο το Ε46.

Πράγμα που απλά ΔΕΝ ισχύει.-

Μετά το πιο κουφό είναι ότι λες ότι πήγε και πήρε ότι βρήκε μπροστά του, δεύτερο άκυρο.

Γιατί αμάξι 45+Κ € δεν είναι αυτό που λέμε << ο πρώτος τυχόντας >>.

Οπότε ελπίζω να καταλαβαίνεις γιατί παίζει δούλεμα.

Να πω ότι το 325 δεν πάει σαν το 330 ή το 335 να πω ναι, αλλά όχι και γενικά ότι δεν πάει.

Μετά για αρκετά ποστ σου λέμε και λένε γενικώς ότι ΔΕΝ υπάρχει βελτίωση για το 325 που να αξίζει τα λεφτά της.

Λέγε ότι θες λέγε(αλήθεια), ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ παραβαίνεις τους κανόνες του φόρουμ.

Αν κάποιος κομπλεξικός παρεξηγηθεί και για άσχετο λόγο χώσει κόκκινη, ε δε θα τα βάψουμε και μαύρα, ένα φόρουμ είναι klein mein.

rapid_fast
30-12-09, 13:32
Το μοτερ ειναι το 2,5 με τα 218 αλογα και σχεδον 24 κιλα ροπη. Οσο για τκοντιτερο διαφορικο - σασμαν εδω τουλαχιστον στην κρητη δεν υπαρχει τιποτα. Σε κοντρα με ετο ε46 μεχρι το 150 το 46 ειναι μπροστα με ανεση μετα βγειναι μπροστα το 92 μηλαμε για αποσταση 1 χλμ δηλ. Το 46 ειναι και πιο ελαφρη και πιο σωστα κλημακομενες η σχεσεις του. Το 92 ειναι για τον πατερα μου που ειναι55 και το παιζει αλανης με κουπε bmβεδακι

Το αυτοκίνητο δεν ειναι φτιαγμένο για κόντρες..
Βελτιώσεις υπάρχουν πολλές, το θέμα είναι ... Αξίζει?? γιατί ότι και να κάνει ο φίλος σου,
θα υπάρχουν άλλα πιο αργα και άλλα πιο γρήγορα..
Εμένα μου κάνει εντύπωση το γεγονός οτι είναι πιο αργές οι σχέσεις (μακριές όπως λές) απο το Ε46, μιας και είχα την εντύπωση οτι το Ε46 έχει πεντάρι κιβώτιο, ενώ του φίλου σου εξάρι..(οπότε πιο κοντές σχέσεις..)
Τέλος πάντων, καλές γιορτές να έχεις....

george316
31-12-09, 07:46
δηλαδη για να καταλαβω τι παιζει......
ενας φιλος καποιου πηρε το πρωτο αμαξι που βρηκε μπροστα του (Ε92 325......)και εβαλε το φιλο του να ρωτησει σε αυτο το φορουμ τι να κανει για να το βελτιωσει γιατι δεν του αρεσει.......(εξακολουθω να μην τι πιανω....)και εδω παιζει εμφυλιος....
πρωτον...γιατι ο φιλος του φιλου δε γινεται μελος να ρωτησει ο ιδιος?
δευτερον....ενταξει...και εγω βγηκα για τσιγαρα και περασα μπροστα απο τον αδαμιδη..και λεω δε παιρνω και ενα 325?χωρις τεστ ντραιβ..ετσι ρε παιδι μου γιατι το ειδ στη βιτρινα και παει με το ρολοι μου..
και μετα μου λετε να μην πεσουν ολα τα ειρωνικα σχολια του κοσμου???
παμε καλα εδω??
"ο φιλος ρωταει τι μπορει να κανει γιανα το βλετιωσει" γιατι "ειναι για το 55ρη που θελει να το παιζει μαγκας με το κουπε"..
μα καλα δεν υπαρχουν διαχειριστες εδω να βαζουν μια ταξη?νοημονες ανθρωποι ειμαστε.εγω τουλαχιστον ετσι θεωρω τον εαυτο μου και ετσι θελω να αντιμετωπιζω και τους αλλους.
αν εδω ο καθενας μπαινει και γραφει οτι του κατεβει στο κεφαλι γιατι ειναι δημοσιο φορουμ,που,απροπο ελεω δημοκρατιας τα εχουμε ισωπεδωσει ολα...,καποιος διαχειριστης να το δημοσιευσει καπου τουλαχιστον εγω να διαγραφω.δεν δεχομαι να ειμαι μελος σε ενα τετοιο φορουμ με τετοιες συνθηκες.
καποια στιγμη δεχτηκα και εγω κοκκινη(αν και δεν καταλαβα τι παιζει με αυτα),με διακαιολογια απρεπει γλωσσα.ΒΕΒΑΙΟΤΑΤΑ το δεχτηκα γιατι δεν ειμαι στο σαλονι του σπιτιου μου.
αλλα θεωρω απαραδεκτο 1)καποιος να τρωει κοκκινη καρτα γιατι την ειπε σε ενα συμφορουμιτη που δρα για λογαριασμο φιλου
και 2)να υπαρχει θρεντ με θεμα το 325 ενος φιλου που δεν παει βημα και θελει να το βελτιωσει.....
αν θελει ο φιλος ας παρειμια ferrari μια και το 325 ηταν το πρωτο αυτοκινητο που βρηκε και δευτερον ας γραψει ο ιδιος...
αυτα απο εμενα.καλη χρονια σε ολους.

///M_Spartan
31-12-09, 08:14
Εγω ρε παιδια ζητισα να μου πει κανεις αν εχει κανει κατι για να βελτιωσει το αμαξι του ο ανθρωπος. Εδω εχει ερθει το καθε μελος και λεει , δεν παει και δεν κανει και γιατι ετσι και γιατι αλιως και μου σουρνει τα εξ αμαξης. Και το καλο, αν πω και καμια κουβεντα θα φαω παλυ κακκινη. Τι να πω ??? Ευχαριστω πολυ παντος.

Kαι απο εδω τι περιμενεις να σου πουν ρε φιλαρακι ???

Κανενα μαγαζι με βελτιωσεις εχει ψαχτει να ρωτησει ο φιλος σου
ή απλα σου ειπε να μπεις εδω να ρωτησεις μηπως και σε διαφωτησουν
οι "παντογνωστες" ????

218 αλογα ειναι στραγαλια ??????
Αν εχει απελπιστει τοσο οσο μας λες η κατασταση του ειναι
πολυ σοβαρη του ανθρωπου.
Ποιος κακουργος τον πηγε στην αντιπροσωπεια και αγορασε γουρουνι στο σακι ?????

Το οτι θα μπορουσε να κανει και κανενα test drive ετσι να το δει καλυτερα το
αμαξι πριν αγορασει το ξεχναμε ε ??

Πολλοι γρηγοροι εχουν μαζευτει τελικα........:banned:
Ακου ψοφιμι το 325 Ε92............:thread:

Το θρεντακι αυτο θα μπορουσε να μας κανει να μιλαμε σε σοβαρη βαση για καλες βελτιωσεις αλλα απο τη στιγμη
που εχουν ειπωθει κουβεντες του τυπου "πηρε οτι βρηκε μπροστα του" και "δεν παει βημα"
για μενα ξεφευγει.........

panos90
31-12-09, 09:32
μπορει να γινει ειναι το γνωστο Φ.Π.Ε.

ενα φιλτρο πιο ελευθερο, επαναπρογραμματισμος να δωσει 'λιγο νευρο' στο αυτοκινητο και εξατμιση.

για κομπρεσορ/τουρμπο δεν εχω ακουσει κατι, εσω την εντυπωση οτι το μπλοκ αυτου του μοτερ ειναι απο μαγνησιο και δεν εχει ανοχες σε τετοια (αν κανω λαθος διορθωστε με)

τα παραπανω που ειπα βεβαια ζητημα ειναι να δωσουν 10 αλογα με κοστος > 1000 e

αλλη λυση ειναι να βρει τροπετο 335 και να κανει μετατροπη.

παντως εχω την εντυπωση οτι αν μπω στο 325 του φιλου σου και το σανιδωσει θα κατουρηθω απο τη χαρα μου..

http://www.youtube.com/watch?v=FdUO38diHnE&feature=related

litsos69
03-01-10, 19:55
Eυχαριστω φιλε πανο90 .Αυτο μονο ζητησα να μου πειτε. Αν εχει κανει καποιος κατι για να βελτιωσει το αμαξι του.Αν παει η αν δεν παει αφιστε να το κρινει ο ιδιοκτητης του και ας εχει τη δικη του αποψη. Καλο θα ηταν πριν γραψει ο καθενας εδω το μοκρυ και το κοντο του να διαβαζει τι εχει γραυτει πριν.Δεν εχω σκοπο να ξαναγραψω τιποτα στο σιγκεκριμενο forum στο οποιο μαλλον γραφουν ασχετα παιδακια ( ως επι τω πλιστω) που δεν εχου ουδεμια σχεση με το αυτοκινητο, εχουν κακη παιδικη ηλικια ,βαλθικαν να την λενε σε οποιον βρουν μπροστα τους ετσι για να το παιξουν μαγκες και γενικοτερα ετυχε να εχουν σταχερια τους ενα bmw που δεν ξερουν ουτε κατα διανια την μιση ιστορια του αυτοκινητου τους.Δεν με νιαζουν ουτε οι κοκινες ουτε οι πρασινες ουτε τιποτα. Ανοιξτε τα ματια σας να βλεπετε τι γραφει ο καθε ανθρωπος εδω και αφηστε τις e-μαγκες που μονο εδω μπορειτε να τις κανετε.

DiMiTrIs_
03-01-10, 20:20
Eυχαριστω φιλε πανο90 .Αυτο μονο ζητησα να μου πειτε. Αν εχει κανει καποιος κατι για να βελτιωσει το αμαξι του.Αν παει η αν δεν παει αφιστε να το κρινει ο ιδιοκτητης του και ας εχει τη δικη του αποψη. Καλο θα ηταν πριν γραψει ο καθενας εδω το μοκρυ και το κοντο του να διαβαζει τι εχει γραυτει πριν.Δεν εχω σκοπο να ξαναγραψω τιποτα στο σιγκεκριμενο forum στο οποιο μαλλον γραφουν ασχετα παιδακια ( ως επι τω πλιστω) που δεν εχου ουδεμια σχεση με το αυτοκινητο, εχουν κακη παιδικη ηλικια ,βαλθικαν να την λενε σε οποιον βρουν μπροστα τους ετσι για να το παιξουν μαγκες και γενικοτερα ετυχε να εχουν σταχερια τους ενα bmw που δεν ξερουν ουτε κατα διανια την μιση ιστορια του αυτοκινητου τους.Δεν με νιαζουν ουτε οι κοκινες ουτε οι πρασινες ουτε τιποτα. Ανοιξτε τα ματια σας να βλεπετε τι γραφει ο καθε ανθρωπος εδω και αφηστε τις e-μαγκες που μονο εδω μπορειτε να τις κανετε.

τα πιστεύεις αυτά π λές?

oldcarskickass
04-01-10, 10:18
Eυχαριστω φιλε πανο90 .Αυτο μονο ζητησα να μου πειτε. Αν εχει κανει καποιος κατι για να βελτιωσει το αμαξι του.Αν παει η αν δεν παει αφιστε να το κρινει ο ιδιοκτητης του και ας εχει τη δικη του αποψη. Καλο θα ηταν πριν γραψει ο καθενας εδω το μοκρυ και το κοντο του να διαβαζει τι εχει γραυτει πριν.Δεν εχω σκοπο να ξαναγραψω τιποτα στο σιγκεκριμενο forum στο οποιο μαλλον γραφουν ασχετα παιδακια ( ως επι τω πλιστω) που δεν εχου ουδεμια σχεση με το αυτοκινητο, εχουν κακη παιδικη ηλικια ,βαλθικαν να την λενε σε οποιον βρουν μπροστα τους ετσι για να το παιξουν μαγκες και γενικοτερα ετυχε να εχουν σταχερια τους ενα bmw που δεν ξερουν ουτε κατα διανια την μιση ιστορια του αυτοκινητου τους.Δεν με νιαζουν ουτε οι κοκινες ουτε οι πρασινες ουτε τιποτα. Ανοιξτε τα ματια σας να βλεπετε τι γραφει ο καθε ανθρωπος εδω και αφηστε τις e-μαγκες που μονο εδω μπορειτε να τις κανετε.

Το 325 ε92 ειναι τοσο αργο που δεν μπορεις να το πιστεψεις αν δεν το αδηγισεις. Εχει πολυ μακρια κλημακωση των σχεσεων και εργει πολυ να γεμισει. Το αμαξει δεν εχει καμια σχεση με τον προκατοχο του(ε46) που ηταν πραγματικα πυραυλος μα μονο 192 αλογα. δικαιολογιμενα εχει απελπιστει ο φιλος.Αν υπαρχει καποια αξιλογη βελτιωση με 5-6 χιλιαρικα τοτε οκ αν σκευτεις οτι για 335 θες πανω απο 10 χιλιαρικα και το συγκεκριμενο 25αρι. Ευχαριστω παντως

Βάσει αυτών που λες ο ιδιοκτήτης δε μπορεί να γράψει στο φόρουμ.

Μετά εσύ λες ότι το Ε92 ΔΕΝ ΠΑΕΙ, ΕΣΥ το λες, ΧΩΡΙΣ να έχεις πει ότι είσαι ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ Ε92 325.

Μετά λες να μιλάει ΜΟΝΟ ο ιδιοκτήτης.

Ανοίγουμε τα μάτια μας και προσπαθούμε να ανοίξουμε και τα δικά σου.

Μάλλον ξέρεις να γράφεις με τυφλό σύστημα και έχεις πολλά καμένα πίξελ στην οθόνη, ώστε να μπορείς να διαβάσεις ολόκληρες τις απαντήσεις.

Μη μας τη λες λοιπόν και σεβάσου - αν όχι το συνομιλητή σου - τον χώρο που βρίσκεσαι και μη βγάζεις χαρακτηρισμούς για ένα μέρος που θέλει κόπο τρόπο και χρήμα για να συντηρηθεί.
Και ναι ναι, αυτό που έχω να πω εγώ είναι, ΝΑΙ , ΒΕΒΑΙΩΣ, ΝΑΙ κύριε litsos69 ΝΑΙ ένα φόρουμ 5+ετών με 7 χρόνια είναι τίγκα στα ανώριμα παιδάκια.

ΝΑΙ ΝΑΙ, εννοείται, ΜΑ ΠΩΣ Δε το κατάλαβες όταν μπήκες;

litsos69
04-01-10, 14:56
Ενταξη φιλε oldcar,το λαθος ηταν πως εγραψα για λογαριασμο τριτου. Ειπα και στο πρωτο ποστ οτι το παιδι δεν εχει ιδεα απο φορουμ και τετεια, γι'αυτο και γραφω εγω ενω δεν θα επρεπε.
Το οτι δεν ειμαι ιδιοκτητης δεν σιμενει οτι δεν εχω οδηγισει και το αμαξι του φιλου μου ουτε και το 46. Και τα δυο τα εχω βολταρει γκαζωσει και οτι αλλο θες.Σε ανοιγμα και με τα 2 αμαξια εχω οδηγισει και τα δυο . επετρεψε μου λοιπον να εχω ολοκλιρωμενη αποψη τι κανει το 1 και τι το αλλο. Αν παει η αν δεν παει το θεμα ειναι εντελως υποκειμενικο, το κρινει ο οδηγος του και εγω αφου το κανω βολτα οποτε γουσταρω, και σιγουρα δεν ανοιξα το θεμα για να ρωτισω αυτο το πραμα.Το οτι εχει 218 αλογα και το 46 192 δεν λεει τιποτα μα τιποτα.Το 92 ειναι 1550 κιλα και επομενος εχει7,1 κ/η και το 46 1450 κιλα και 7,5 κ/η. Αυτο σε συνδιασμο με την κοντοτερη κλημακωση των σχεσεων εχει να πει πολλα,τωρα αν δεν θες να το καταλαβεις εσυ και οποιος αλλος βιαστικε να απαντισει χωρις να δει τι ρωτισα τοτε ειναι δικοσου θεμα. Εκανα μια ερωτηση αν ξερει καποιος κατι η αν εχει κανει κατι και ζητησα να μου απαντισει. ΑΝ δεις τις απαντισεις εδω τουλαχιστον οι μισες λενε τι δεν παει ρε δεν ξερεις δεν κανεις και σνομπαρισμα. ΑΝ δεν γουσταρεις να απαντισεις σε αυτο που ρωταω απλα μην ποσταρεις εσυ και ο καθενας εδω. Αν παλι θες να την πεις σε ολους οσους νομιζουν οτι τα 325 ε92 δεν πανε ανοιξε δικο σου θεμα και λεγε οτι θες, μαζι σου και ολοι οσοι εχουν την ιδια γνωμη ....Απλα τα πραματα.Οταν ρωτας κατι πολυ συγκεκριμενο και σου απανταει ο καθε ασχετος που πιθανον (προσεξε λεω πιθανον)να μην εχει ιδεα περι τινος προκειτε, οτι του ερθει και μαλιστα σου την λεει τοτε λογικο ειναι να νομιζεις οτι εχεις να κανεις με τουλαχιστον με παιδακια.Το οτι δεν γραφω στο φορουμ δεν σημενει οτι ειμαι και χθεσινος δες ποτε εχω γραυτει και μετα τα ξαναλεμε οσο για το τι λεει εδω ο καθενας και το επιπεδο που υπαρχει ασε να εχει ο καθενας την δικη του αποψη...

Nikos120i
04-01-10, 15:06
H 325i E92 (2008) είναι 1490kg. (πηγή (http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=184228))

litsos69
04-01-10, 15:25
Ναι τοσα ειναι με χωρις ηλιοροφη και υγρα.Εχω πλαστιγκα στη δουλεια μου και εχω ζηγισει και το δικο μου και του φιλου μου.. Ευχαριστω παντος...

oldcarskickass
04-01-10, 15:35
Ενταξη φιλε oldcar,το λαθος ηταν πως εγραψα για λογαριασμο τριτου. Ειπα και στο πρωτο ποστ οτι το παιδι δεν εχει ιδεα απο φορουμ και τετεια, γι'αυτο και γραφω εγω ενω δεν θα επρεπε.
Το οτι δεν ειμαι ιδιοκτητης δεν σιμενει οτι δεν εχω οδηγισει και το αμαξι του φιλου μου ουτε και το 46. Και τα δυο τα εχω βολταρει γκαζωσει και οτι αλλο θες.Σε ανοιγμα και με τα 2 αμαξια εχω οδηγισει και τα δυο . επετρεψε μου λοιπον να εχω ολοκλιρωμενη αποψη τι κανει το 1 και τι το αλλο. Αν παει η αν δεν παει το θεμα ειναι εντελως υποκειμενικο, το κρινει ο οδηγος του και εγω αφου το κανω βολτα οποτε γουσταρω, και σιγουρα δεν ανοιξα το θεμα για να ρωτισω αυτο το πραμα.Το οτι εχει 218 αλογα και το 46 192 δεν λεει τιποτα μα τιποτα.Το 92 ειναι 1550 κιλα και επομενος εχει7,1 κ/η και το 46 1450 κιλα και 7,5 κ/η. Αυτο σε συνδιασμο με την κοντοτερη κλημακωση των σχεσεων εχει να πει πολλα,τωρα αν δεν θες να το καταλαβεις εσυ και οποιος αλλος βιαστικε να απαντισει χωρις να δει τι ρωτισα τοτε ειναι δικοσου θεμα. Εκανα μια ερωτηση αν ξερει καποιος κατι η αν εχει κανει κατι και ζητησα να μου απαντισει. ΑΝ δεις τις απαντισεις εδω τουλαχιστον οι μισες λενε τι δεν παει ρε δεν ξερεις δεν κανεις και σνομπαρισμα. ΑΝ δεν γουσταρεις να απαντισεις σε αυτο που ρωταω απλα μην ποσταρεις εσυ και ο καθενας εδω. Αν παλι θες να την πεις σε ολους οσους νομιζουν οτι τα 325 ε92 δεν πανε ανοιξε δικο σου θεμα και λεγε οτι θες, μαζι σου και ολοι οσοι εχουν την ιδια γνωμη ....Απλα τα πραματα.Οταν ρωτας κατι πολυ συγκεκριμενο και σου απανταει ο καθε ασχετος που πιθανον (προσεξε λεω πιθανον)να μην εχει ιδεα περι τινος προκειτε, οτι του ερθει και μαλιστα σου την λεει τοτε λογικο ειναι να νομιζεις οτι εχεις να κανεις με τουλαχιστον με παιδακια.Το οτι δεν γραφω στο φορουμ δεν σημενει οτι ειμαι και χθεσινος δες ποτε εχω γραυτει και μετα τα ξαναλεμε οσο για το τι λεει εδω ο καθενας και το επιπεδο που υπαρχει ασε να εχει ο καθενας την δικη του αποψη...

Μα ρε συ λίτσο κάτσε λίγο, ΟΛΗ σχεδόν η πρώτη σελίδα λέει ότι βελτίωση του Ε92 325 ΔΕΝ υπάρχει.

Δεν είπα ότι είσαι χτεσινός ούτε άφησα να εννοηθεί κάτι τέτοιο. Το ίδιο όμως συμβαίνει και με τα υπόλοιπα μέλη που χαρακτήρισες παιδάκια.

Τέσπα για να κλείνουμε, περασμένα ξεχασμένα, για το Ε92 325 ΔΕΝ υπάρχει βελτίωση που να αξίζει τα λεφτά της, η καλύτερη βελτίωση που έχει να κάνει ο φίλος σου είναι να αγοράσει κανένα τόνο βενζίνη από το εξωτερικό και να δουλεύει το εργαλείο με αυτή.

Το επόμενο βήμα είναι ή το 330 ή το 335.

όσο για το αν το Ε46 είναι γρηγορότερο από το Ε92 επέτρεψε μου να συνεχίζω να διαφωνώ.

gnx
04-01-10, 16:58
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα. Ενας φιλος εχει το εν λογο αμαξι και εχει απελπιστει με την αποδωση του αμαξιου του. Η συγκεκριμενη επιλογη εγινε εν βραζμο ψηχης, ηθελε αμεσα αμαξι και πηρε οτι βρηκε. Δεν μπορει να το δωσει γιατι χανει πολλα χρηματα αλλα θελει να αναιβει σε αποδοση. Προγραματα και εξατμισεις δεν κανουν τιποτα ουσαστικα και ψαχνει για κατι καλυτερο και πιο αποδωτικο. ΔΕΝ γραφει ο ιδιος γιατι δεν εχει σχεση με φορθμ και τετεια.Λογο του οτι ειμαστε σε νισι δεν ειναι ευκολο να βρουμε τι ακριβως υπαρχει. ΑΝ καποιος γνωριζει κατι παρακαλω να μας διαφωτισει. Ευχαριστω

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα. Ενας φιλος εχει το εν λογω αμαξι και εχει απελπιστει με την αποδοση του αμαξιου του. Η συγκεκριμενη επιλογη εγινε εν βρασμο ψυχης, ηθελε αμεσα αμαξι και πηρε οτι βρηκε. Δεν μπορει να το δωσει γιατι χανει πολλα χρηματα αλλα θελει να ανέβει σε αποδοση. Προγραμματα και εξατμισεις δεν κανουν τιποτα ουσιαστικα και ψαχνει για κατι καλυτερο και πιο αποδοτικο. ΔΕΝ γραφει ο ιδιος γιατι δεν εχει σχεση με φορθμ και τετοια.Λογω του οτι ειμαστε σε νησι δεν ειναι ευκολο να βρουμε τι ακριβως υπαρχει. ΑΝ καποιος γνωριζει κατι παρακαλω να μας διαφωτισει. Ευχαριστω

Dathanaso
04-01-10, 17:30
Αυτό που μόλις ανήρτησες δεν σε τιμάει καθόλου ουτε εσενα ουτε τη θεση που εχεις σε αυτο το Forum, εκτος αν στους κανόνες του bmw-motorsport γραφει πως οι ανορθόγραφοι απαγορευεται να ποστάρουν.Λυπάμαι πολύ και για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου δεν εχω καμια σχεση με τον χρήστη litsos69

litsos69
04-01-10, 18:09
Το μοτερ ειναι το 2,5 με τα 218 αλογα και σχεδον 24 κιλα ροπη. Οσο για τκοντιτερο διαφορικο - σασμαν εδω τουλαχιστον στην κρητη δεν υπαρχει τιποτα. Σε κοντρα με ετο ε46 μεχρι το 150 το 46 ειναι μπροστα με ανεση μετα βγειναι μπροστα το 92 μηλαμε για αποσταση 1 χλμ δηλ. Το 46 ειναι και πιο ελαφρι και πιο σωστα κλημακομενες η σχεσεις του.
Δεν ειπα οτι ειναι πιο γρυγορο. Γραφω τα παραπανω ενοοντας οτι η αισθηση που σου δινει το 46 ειναι οτι παει πιο γρυγορα γιατι γεμιζει πιο γρυγορα τις ταχυτητες.
ΣΥΓΝΩΜΗ απο ολα τα μελη για την αντιδραση απλα νιωθω λιγο εχθρικο το κλημα χωρις να υπαρχει προφανης λογος.
Φιλε zed τι να πω μαλλον δεν ειχα δασκαλους σαν εσενα,ασε που δεν βαζω και τονους.Αυτο που το πας???? Τι να πω πια.... Απορω.

gnx
04-01-10, 18:18
Βλεπεις λοιπον litso οτι οταν εγω απαντω σα μ@λ@κας στο post σου βλεπεις εχθρικο κλιμα και γραφεις συγκρατημενα. Εαν δεν ειναι εχθρικο το "Δεν εχω σκοπο να ξαναγραψω τιποτα στο σιγκεκριμενο forum στο οποιο μαλλον γραφουν ασχετα παιδακια ( ως επι τω πλιστω) που δεν εχου ουδεμια σχεση με το αυτοκινητο, εχουν κακη παιδικη ηλικια ,βαλθικαν να την λενε σε οποιον βρουν μπροστα τους ετσι για να το παιξουν μαγκες και γενικοτερα ετυχε να εχουν σταχερια τους ενα bmw που δεν ξερουν ουτε κατα διανια την μιση ιστορια του αυτοκινητου τους.Δεν με νιαζουν ουτε οι κοκινες ουτε οι πρασινες ουτε τιποτα. Ανοιξτε τα ματια σας να βλεπετε τι γραφει ο καθε ανθρωπος εδω και αφηστε τις e-μαγκες που μονο εδω μπορειτε να τις κανετε" που εχεις γραψει πιο πανω εσυ ο ιδιος, τοτε τι ειναι;

litsos69
04-01-10, 18:29
Εσυ απο 4 σελιδες αυτο ειδες?Τις προιγουμενες 50 , δεν ξερω ποσες απαντισεις δεν τις ειδες.Εχεις δικιο τι να σου πω? Ζητισα και πιο πανω συγγνωμη.

gnx
04-01-10, 18:48
Δες εδω:

http://www.turnermotorsport.com/html/detail.asp?PRODUCT_ID=33107519944

litsos69
04-01-10, 18:52
Ευχαριστω πολυ ισως ειανι η καλυτερη επιλογη για τα ως τωρα δεδομενα ...

shido
04-01-10, 19:02
χμ το κοντυτερο υπο συνθηκες ισως να ειναι πιο γρηγορο

dkaralis
12-01-10, 15:02
Η λυση ειναι να κανει λιγο υπομονη μεχρι να παιξει κομπρεσορας.Μονο ετσι θα δει μεγαλη διαφορα.Και ενας συναδελφος μου ειχε Ε46 325 και πηρε το 92αρι 325 218ps και του φαινεται αισθητα πιο αργο.Σε κοντρα (Ηρακλειο,περιοχη Γερμανου) σε 700-800 μετρα αποσταση,τρωει 2 αυτοκινητα απο το 46αρι του το παλιο (το πηρε φιλος).Μετα περναει μπροστα βεβαια.Ομως του λειπει αυτη η αισθηση της δυναμης.Καταλαβαινετε τι εννοω,μην παρεξηγηθω....