PDA

Επιστροφή στο Forum : Προστασια απο μυγακια


nickvas19
27-01-10, 11:10
Παιδια επειδη βαρεθηκα να καθαριζω το αμαξι μετα απο μικρα ταξιδια απο τα μυγακια...αποφασισα να παρω εκεινα τα καλυματα που καλυπτουν προφυλακτιρα και λιγο το καπο.Ετσι πηρα την βμw και μου ειπε οτι υπαρχουν κατι ζελατινες δερματινες και οτι εχει και κατι σαν κολλες.και του λεω αρα το βαζω και θα ειμαι με αυτο παντα.και μου λεει προφανως ναι... και κοστιζει γυρω στα 462 ευρο ....εγω ηθελα να μπαινει και να βγαινει...υπαρχει κατι τετοιο τελικα?!και αν ναι που μπορω να βρω.ευχαριστω πολυ

Dark_Niaou
27-01-10, 11:17
υπάρχει δερματινο που μπαινει και βγαινει. για περισσοτερες πληροφοριες πμ

thomelef
27-01-10, 11:38
οι ζελατίνες απο τη μπε εμ βε νομίζω δεν είναι δερμάτινες αλλά πλαστικές διάφανες.
είναι πολύ καλής ποιότητας και προστατεύουν και απο πετραδάκια.
πιάνουν προφυλακτήρα καπό και φτερά...
είχα δει περασμένη σε ένα τουρινγκ και ήταν πραγματικά και πολύ διακριτικό
και πολύς καλής ποιότητας η ζελατίνα...
καλά που το άνοιξες το θέμα και μου το θύμισες...

BILL VUZAS
27-01-10, 11:39
Έχω βάλει διαφανή μεμβράνη στην μετώπη του Ζ4.Ότι καλύτερο,καθαρίζει εύκολα και προστατεύει από τα πετραδάκια.Και δεν επηρεάζει την αισθητική του αυτοκινήτου.

thomelef
27-01-10, 11:49
Έχω βάλει διαφανή μεμβράνη στην μετώπη του Ζ4.Ότι καλύτερο,καθαρίζει εύκολα και προστατεύει από τα πετραδάκια.Και δεν επηρεάζει την αισθητική του αυτοκινήτου.


που το έκανες???

DiMiTrIs_
27-01-10, 11:56
τους αεραγωγους για του ψυγειου μπροστα τους αφηνει ελευθερους ή τους καλύπτει?

kostasxan
27-01-10, 12:25
Έχω βάλει διαφανή μεμβράνη στην μετώπη του Ζ4.Ότι καλύτερο,καθαρίζει εύκολα και προστατεύει από τα πετραδάκια.Και δεν επηρεάζει την αισθητική του αυτοκινήτου.

Αυτό BILL το παραγγέλνεις βάση μάρκας αυτοκινήτου ?

BILL VUZAS
27-01-10, 12:26
τους αεραγωγους για του ψυγειου μπροστα τους αφηνει ελευθερους ή τους καλύπτει?

Κολάει όπου υπάρχει πλαστικό-μέταλο,δεν κλείνει τρύπες-αεραγωγούς και δεν καλύπτει νίκελ.

BILL VUZAS
27-01-10, 12:31
Αυτό BILL το παραγγέλνεις βάση μάρκας αυτοκινήτου ?

Αυτό θα ήταν το ιδανικότερο,όμως δεν γίνεται προς το παρόν.
Ρολό είναι,και κολιέται πάνω στο αυτοκίνητο.Όσο περισσότερες καμπύλες έχει το αυτοκίνητο τόσο δυσκολότερα τοποθετήται.
http://translate.google.com/translate?hl=el&ie=iso-8859-1&langpair=auto%7Cel&u=http://folientechnik.cam-shaft.de/de/case_studies/fahrzeugvollverklebung/bmw_z4_sdrive30i_e89_matt_schwarz/index.pmode/modul,detail,1594/index.pmode&tbb=1&rurl=translate.google.com

nickvas19
27-01-10, 20:55
στο λινκ αυτο τι δειχνεις ακριβως?!δεν καταλαβα...εγω θελω κατι να μπαινει και να βγαινει εσεις λετε προφανως για μονιμη δουλεια...

BILL VUZAS
28-01-10, 08:38
Ναι,μόνιμη δουλειά.Το βάζεις και το ξεχνάς.
Διακριτικό και με πολύ μεγάλη αντοχή.
Σε διαφανές,που έβαλα στο ζ4,ίσα που διακρίνεται(ματάρει λίγο).
Αν θέλεις βέβαια αλλάζεις 'ολο το χρώμα το αυτοκινήτου,κάτι σε χρυσό π.χ.,που είναι πολύ της μοδός τώρα τελευταία!!!:jester:

nickvas19
28-01-10, 11:04
και εαν πω ολο να το ντυσω ποσο πάει?το χρωμα δεν χαλαει απο τις κολλες κτλ?!και τελος...μου το βαζει η αντιπροσωπεια φανταζομαι ε?

BILL VUZAS
28-01-10, 11:11
και εαν πω ολο να το ντυσω ποσο πάει?Πολύ!!Και πάει αλλού το θέμα,μπροστά θα βάλεις,στην μετώπη.
το χρωμα δεν χαλαει απο τις κολλες κτλ?!Όχι!
και τελος...μου το βαζει η αντιπροσωπεια φανταζομαι ε?Όχι βέβαια,

Εγώ έβαλα μόνον μπροστά.

nickvas19
28-01-10, 11:14
Εγώ έβαλα μόνον μπροστά.

ποσα εδωσες?400 ευρο?