PDA

Επιστροφή στο Forum : ε36 μοχλος ταχυτητων!βοηθεια!


lonelynavigator
02-02-10, 02:20
Γεια σας παιδια!θα ηθελα μια βοηθεια!θελω να αλλαξω την φουσκα των ταχυτητων μου σε ε36,αλλα δεν ξερω πως να βγαλω τον μοχλο των ταχυτητων.Φοβαμαι μην τον σπασω.Ξερει κανεις τι πρεπει να κανω???Σας ευχαριστω!

Sp!ros G
02-02-10, 02:35
Φιλε βαλε δευτερα ή τεταρτη και τραβα το μοχλο ευθεια προς τα πανω.

Μην τον κουνας ,μην τον γυρνας και μην τον τραβας αποτομα.

Πιασ` τον απο την ακρη και σιγα σιγα με δυναμη τραβα τον.

Τη στιγμη που τελικα θα βγει, επειδη θα ειναι καπως αποτομο ,προσεχε μη χτυπησεις στο προσωπο.

drum
02-02-10, 16:00
για να μην ανοιγω νεο θεμα...
ξερει κανεις πως βγαινει στο 46αρι με αυτοματο κιβωτιο?
εχει εκεινη την μλκια το κουμπακι μπροστα κ φοβαμαι να το ζορισω.

Sp!ros G
02-02-10, 16:47
Αν θυμαμαι καλα , με τον ιδιο τροπο οπως το χειροκινητο.

Απλα χρειαζεται να πατας και το κουμπι του λεβιε την ωρα που τον τραβας με δυναμη.

Συνηθως στεκονται αναμεσα στην κεντρικη κονσολα βαζοντας το ενα ποδι στο καθησμα του οδηγου

και το αλλο στου συνοδηγου και τραβανε προς τα πανω.

drum
02-02-10, 17:11
ok...ευχαριστω Σπυρο.

lonelynavigator
03-02-10, 01:54
Σπυρο σε ευχαριστω πολυ!!σημερα κιολας θα δοκιμασω....μην τρεχω σε μαστορα για κατι τοσο απλο!!!

papanikos
03-02-10, 13:46
Τη στιγμη που τελικα θα βγει, επειδη θα ειναι καπως αποτομο ,προσεχε μη χτυπησεις στο προσωπο.

ΑΑΧΧΧ το κουτελο μου... Κακούργιε και το πες...!! :smashtard Πλάκα κάνω, και εγω το αλλαξα αυτο αλλα βεβαια πιο ευκολα γτ ειχανε σπασει τα δοντακια που πιανουνε στο λεβιε και εβγαινε μόνο του (οταν ΚΑΡΦΩΝΑ τη δευτερα!!...) :ices_ange

drum
03-02-10, 16:38
ρε το γμνο για λεβιε... με τιποτα δεν βγαινει.. εχει στιλωσει τα ποδια σαν το γαΪδουρι του παππου μου..

zami
03-02-10, 18:02
ρε το γμνο για λεβιε... με τιποτα δεν βγαινει.. εχει στιλωσει τα ποδια σαν το γαΪδουρι του παππου μου..

μην ζοριζεις την τυχη σου....ασε να το κάνει καποιος που ξερει..καποιος μαστορας ισως.απλά να εισαι απο κοντα για να το μαθεις για την επόμενη(και για να το πεις και σε εμας)....

E36 RULES!!
03-02-10, 22:33
γτ ειχανε σπασει τα δοντακια που πιανουνε στο λεβιε και εβγαινε μόνο του (οταν ΚΑΡΦΩΝΑ τη δευτερα!!...) :ices_ange

αυτη η ΑΗΔΙΑ συμβαινει ΣΥΝΕΧΕΙΑ, οσους λεβιεδες και να αλλαξεις ΠΑΝΤΑ θα την ακουνε σε εκεινο το ΗΛΙΘΙΟ σημειο...

Τελευταια φορα φετος το Δεκεμβριο, μου εμεινε στο χερι, το κοιταξα για κανα 2 δευτερολεπτα και ειπα "α, ναι, το κανει αυτο"... Ο συνοδηγος ελεγε "ΠΑΕΙ ΤΟ ΕΣΠΑΣΕ Ο ΜΛΚΣ"


Ηλίθια BMW....

Κωνσταντίνος
05-02-10, 21:03
αυτη η ΑΗΔΙΑ συμβαινει ΣΥΝΕΧΕΙΑ, οσους λεβιεδες και να αλλαξεις ΠΑΝΤΑ θα την ακουνε σε εκεινο το ΗΛΙΘΙΟ σημειο...

Τελευταια φορα φετος το Δεκεμβριο, μου εμεινε στο χερι, το κοιταξα για κανα 2 δευτερολεπτα και ειπα "α, ναι, το κανει αυτο"... Ο συνοδηγος ελεγε "ΠΑΕΙ ΤΟ ΕΣΠΑΣΕ Ο ΜΛΚΣ"


Ηλίθια BMW....

Διόρθωση : Συμβαινει σε σένα συνέχεια. Είσαι "καρφωτής" γιαυτό μάλλον.....:bigthumb:

E36 RULES!!
05-02-10, 21:12
Διόρθωση : Συμβαινει σε σένα συνέχεια. Είσαι "καρφωτής" γιαυτό μάλλον.....:bigthumb:

Mπααα, απ'οσο θυμαμαι τον συμπλεκτη τον πατάω παντα:yipee: