PDA

Επιστροφή στο Forum : τιμονι M-Packet


volkano
07-02-10, 23:39
εχω το 3ακτινο το τιμονι και θελω να βαλω μονο το κατω μερος που εχει την "διχαλα"

να το βγαλω και να βαλω αυτο του Μ packet , μονο το πλαστικο , γιατι προσεξα οτι εχει βιδες απο πισω και δεν επιρεαζει πουθενα τις λειτουργειες των κουμπιων και τον αεροσακο

αν ξερει κανεις στην Θεσσαλονικη αν υπαρχει καποιο μαγαζι

και ποσο να εχει μονο αυτο το κοματι το πλαστικο

gant
08-02-10, 13:19
εχω το 3ακτινο το τιμονι και θελω να βαλω μονο το κατω μερος που εχει την "διχαλα"

να το βγαλω και να βαλω αυτο του Μ packet , μονο το πλαστικο , γιατι προσεξα οτι εχει βιδες απο πισω και δεν επιρεαζει πουθενα τις λειτουργειες των κουμπιων και τον αεροσακο

αν ξερει κανεις στην Θεσσαλονικη αν υπαρχει καποιο μαγαζι

και ποσο να εχει μονο αυτο το κοματι το πλαστικο


Δυστυχώς δεν κάθεται σωστά φίλε μου στο κάτω μέρος της στεφάνης.

STR
08-02-10, 13:26
Αφου εχεις το τριακτινο με την διχαλα , μπορεις ανετα να βρεις ενα μεταχειρισμενο απο Μ3 η m-pack χωριε αεροσακο που πουλανε και να το βαλεις. Νομιζω οτι πουλιεται και ενα εδω στις αγγελιες...

STR
08-02-10, 13:27
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=23807

gant
08-02-10, 19:37
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=23807

Πολύ καλή (μισή και πιό κάτω) τιμή για Μ3. Τον Νοέμβριο μου κόστισε 440ε καινούργιο απ την αντιπροσωπεία.

BMW_330i
08-02-10, 20:07
εχω το 3ακτινο το τιμονι και θελω να βαλω μονο το κατω μερος που εχει την "διχαλα"

να το βγαλω και να βαλω αυτο του Μ packet , μονο το πλαστικο , γιατι προσεξα οτι εχει βιδες απο πισω και δεν επιρεαζει πουθενα τις λειτουργειες των κουμπιων και τον αεροσακο

αν ξερει κανεις στην Θεσσαλονικη αν υπαρχει καποιο μαγαζι

και ποσο να εχει μονο αυτο το κοματι το πλαστικο
αν κανω λαθος πεστε μου αλλα απο οτι θυμαμαι δεν ταιριαζει το κατω πλαστικο m αν εχεις με διχαλα.πρεπει να αλλαξει ολη η στεφανη δηλαδη ολο το τιμονι.

SERGEANT
08-02-10, 21:25
Με την ευκαιρία που μιλάμε για τιμόνια και για να μην ανοίγω άλλο θέμα σε 3ακτινο το τιμόνι Μ packet σε Ε46 μπορώ ν αλλάξω το πάνω πλαστικό για να μπει με χειριστήρια ?

gant
08-02-10, 21:36
αν κανω λαθος πεστε μου αλλα απο οτι θυμαμαι δεν ταιριαζει το κατω πλαστικο m αν εχεις με διχαλα.πρεπει να αλλαξει ολη η στεφανη δηλαδη ολο το τιμονι.


Σωστά θυμάσαι δεν ταιριάζει.

volkano
08-02-10, 23:37
σας ευχαριστω ολους παιδια για το ενδιαφερων σας!!!!! :D:D

οχι δεν θελω να αλλαξω τιμονι για ενα κοματι πλαστικο

εφοσον δεν "καθετε" καλα το πλαστικο κατω μερος για να αλλαζα μονο εκεινο ;)

BMW_330i
08-02-10, 23:39
Με την ευκαιρία που μιλάμε για τιμόνια και για να μην ανοίγω άλλο θέμα σε 3ακτινο το τιμόνι Μ packet σε Ε46 μπορώ ν αλλάξω το πάνω πλαστικό για να μπει με χειριστήρια ?

ναι μπορεις.απλα μαζι με τα κουμπια θα πρεπει να παρεις και την καλωδιοση.

BMW_330i
08-02-10, 23:42
σας ευχαριστω ολους παιδια για το ενδιαφερων σας!!!!! :D:D

οχι δεν θελω να αλλαξω τιμονι για ενα κοματι πλαστικο

εφοσον δεν "καθετε" καλα το πλαστικο κατω μερος για να αλλαζα μονο εκεινο ;)

δεν αλλαζει φιλε γιατι αλλες πατουρες η διχαλα αλλες η M.