PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW E46 ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ


stathakisRS
12-02-10, 02:11
γεια σας μάγκες θέλω να σας ρωτήσω 2 πράγματα. το αμάξι είναι e46 1900cc μοντέλο 2000.
1) το αμάξι δεν έχει φώτα ξένων και θέλω να βάλω angel eyes. γίνεται?
2) έχω ραδιοκασετόφωνο τις bmw και θέλω να βάλω radiocd που να μην είναι τις bmw. είδα το topic που δείχνει πως βγαίνει το ραδιοκασετόφωνο αλλα για να μπει ένα radiocd παράδειγμα τις sony η τις jvc πρέπει να μπει κάποια προσθήκη για να κάτσει το radiocd? και επίσης πρέπει να αλλάξει κάτι στην καλωδίωση (στην άκρη των καλωδίων) για να μπει το radiocd?
ευχάριστο εκ τον προτερων:smokin:

Tolis-byronas
12-02-10, 10:32
γεια σου και σε εσενα φιλε Σταθη!!!!
στην πρωτη ερωτηση γινεται να βαλεις δαχτυλιδια CCFL και μετα θα εισαι οκ
οσον αφορα την δευτερη ερωτηση σου γιναι να βαλεις οτι θες
και εγω στην αρχη το μαμησιο ραδιοκασετοφονο και του εβαλα ενα ραδιοcd της pioneer!!!

djtasos1
12-02-10, 11:58
γεια σου σταθη.

1)δεν γινεται απλως,αλλα επιβάλλεται!
2)θες μια προσοψη για το r/cd 15 ευρω περιπου και ενα ανταπτορα καλωδιου ηχειων-ρευματος περιπου αλλα 10 ευρω και εισαι οκ!

takis1983
13-02-10, 20:24
γεια σου και σε εσενα φιλε Σταθη!!!!
στην πρωτη ερωτηση γινεται να βαλεις δαχτυλιδια CCFL και μετα θα εισαι οκ
οσον αφορα την δευτερη ερωτηση σου γιναι να βαλεις οτι θες
και εγω στην αρχη το μαμησιο ραδιοκασετοφονο και του εβαλα ενα ραδιοcd της pioneer!!!

να ρωτησω ρε φιλε, το CCFL τι ειναι? ενδιαφερομαι κ εγω να βαλω agel ayes! αν εχεις να μου προτηνεις κ κανενα μαγαζι η μαρκα ακομα καλυτερα!
ευχαριστω!

stathakisRS
13-02-10, 20:29
απο που θα παρω προσοψη για το r/cd και ανταπτορα καλωδιου ηχειων-ρευματος?
πρεπει να παω σε μαγαζι με ηχοσυστηματα ή εχουν και οι αντιπροσωπιες της bmw?
και επισης μπορει κανεις να πει λιγα λογια για τα CCFL (π.χ. τιμες, που μπορω να τα βρω, και τετοια?
και μια ακομη ερωτηση: υπαρχουν λαμπες που να βγαζουν ασπρο φως (αντι να βαλω φωτισμο xenon)?

zaharias
14-02-10, 15:11
απο που θα παρω προσοψη για το r/cd και ανταπτορα καλωδιου ηχειων-ρευματος?
πρεπει να παω σε μαγαζι με ηχοσυστηματα ή εχουν και οι αντιπροσωπιες της bmw?
και επισης μπορει κανεις να πει λιγα λογια για τα CCFL (π.χ. τιμες, που μπορω να τα βρω, και τετοια?
και μια ακομη ερωτηση: υπαρχουν λαμπες που να βγαζουν ασπρο φως (αντι να βαλω φωτισμο xenon)?

Προσοψη θα βρεις σε μαγαζια με ηχοσυστηματα ή απο το νετ (πχ ebay).
Τιμες υπαρχουν διάφορες.. Απο ebay μπορεις να τα παρεις και μιση τιμη απ'οτι τα πουλανε στα μαγαζια..
Υπαρχουν λαμπες, που βγαζουν ασπρο (ή τυπου xenon) φως, ολες οι γνωστες εταιρειες εχουν.. Οι πιο ακριβες ειναι της PIAA αν θυμαμαι καλα, 100-120 εχουν το ζευγαρι και μετα απο εκει κατεβαινουν αρκετα οι τιμες στις αλλες εταιρειες (philips δηλαδη κτλ)..

takis1983
14-02-10, 16:42
το CCFL τι ειναι? ενδιαφερομαι κ εγω να βαλω agel ayes! αν εχεις να μου προτηνεις κ κανενα μαγαζι η μαρκα ακομα καλυτερα!
ευχαριστω!
__________________

stathakisRS
14-03-10, 20:58
γεια σου σταθη.

1)δεν γινεται απλως,αλλα επιβάλλεται!
2)θες μια προσοψη για το r/cd 15 ευρω περιπου και ενα ανταπτορα καλωδιου ηχειων-ρευματος περιπου αλλα 10 ευρω και εισαι οκ!

kala re aderfe sorry kiolas alla esi pou ta vrikes afta me 25evro? ego piga kai thelei 2 adaptores kiolas kai sinolo giro sta 60evro

ThaNOS E46coupe
14-03-10, 22:36
kala re aderfe sorry kiolas alla esi pou ta vrikes afta me 25evro? ego piga kai thelei 2 adaptores kiolas kai sinolo giro sta 60evro

κατ αρχίν κανόνας του φορουμ να γραφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες....κ δευτερον. εψαξες αλλου? η στον πρώτο τυχώντα που βρήκες μπήκες ρώτησες κ πηγες αμέσως στον υπολογιστή για να προσβάλεις το παλικάρι που στο κάτω κάτω να σε βοηθήσει πήγε...έμενα οι τιμές που προαναφλερθηκαν μου φαίνονται απολύτως λογικές. αν δε σε ικανοποίησαν ομως, κάνε ενα search στο google κ βρές αυτες που σε ικάνοποιούν....Φιλικά Θάνος...:hello:

stathakisRS
15-03-10, 00:12
κατ αρχίν κανόνας του φορουμ να γραφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες....κ δευτερον. εψαξες αλλου? η στον πρώτο τυχώντα που βρήκες μπήκες ρώτησες κ πηγες αμέσως στον υπολογιστή για να προσβάλεις το παλικάρι που στο κάτω κάτω να σε βοηθήσει πήγε...έμενα οι τιμές που προαναφλερθηκαν μου φαίνονται απολύτως λογικές. αν δε σε ικανοποίησαν ομως, κάνε ενα search στο google κ βρές αυτες που σε ικάνοποιούν....Φιλικά Θάνος...:hello:

λοιπον φιλικε Θανο 1ον ο πρωτος τυχοντας που λες ειναι τοσο γνωστος μου που θα μου τα βαλει με 10€ και 2ον δεν προσβαλα κανεναν μην γινεσαι παρεξιαρης αντρες ειμαστε

giannis_compact
15-03-10, 00:43
Ελα μην μαλωνετε...Μια παρεα ειμαστε...;)Eγω παντως φιλε πιστευω πως 60 ευρω ειναι οντως πολλα.Την προσοψη την εχω δει και 8 ευρω σε μαγαζι...Για τον ανταπτορα δε ξερω...

KATSARAIOS
15-03-10, 02:55
ακομα και τα 10 ευρω που λεει ο γνωστος σου για περαστικα ειναι να του κοβεις την καλημερα.
μιλαμε για δουλεια 2 λεπτων...το πολυ!!!
οσο για τα υλικα κανα 25ευρω καλα ειναι ,παραπανω ουτε για εφημεριδες

stathakisRS
15-03-10, 10:42
ακομα και τα 10 ευρω που λεει ο γνωστος σου για περαστικα ειναι να του κοβεις την καλημερα.
μιλαμε για δουλεια 2 λεπτων...το πολυ!!!
οσο για τα υλικα κανα 25ευρω καλα ειναι ,παραπανω ουτε για εφημεριδες

re magkes mou den leo oti lete psemata. akouste omos. einai kaneis apo sas apo salonika na mou pei kanena tetoio fthino magazi? to leo giati gia na epimenete kati parapano tha kserete. thanks

skletzaki
15-03-10, 13:37
καλησπερα φιλε εαν θελεισ εχω φωτα χενον σε καλεσ τιμεσ και οσο για τα ccfl παρε με τηλ να μαθεισ περισσοτερα γιατι χρειαζεται καποια τροποποιηση πχ γιατι οταν θα βαζεισ σε παρκινγκ τι δεξια μερια τοτε ι αριστερη θα αναβοσβηνει!!

skletzaki
15-03-10, 13:38
ξεχασα το τιλ μου ειναι 6973065261 κωστασ

Dathanaso
15-03-10, 15:39
Για ccfl προτεινω απο Ελλάδα ειναι ευαισθητα τα balance και καιγονται στο εξαμηνο.
Φιλε κωστα τι εκανες και δεν αναβοσβήνουν στο παρκινγκ

ThaNOS E46coupe
15-03-10, 21:28
λοιπον φιλικε Θανο 1ον ο πρωτος τυχοντας που λες ειναι τοσο γνωστος μου που θα μου τα βαλει με 10€ και 2ον δεν προσβαλα κανεναν μην γινεσαι παρεξιαρης αντρες ειμαστε

δεν ειμαι παρεκιγισιάρης ρε συ:twak: ολοι να βοηθήσουμε κοιτάμε κ να βοηθηθούμε. Δε πήγα να το πάιξω έξυπνος!!!:calm:

KATSARAIOS
16-03-10, 02:15
re magkes mou den leo oti lete psemata. akouste omos. einai kaneis apo sas apo salonika na mou pei kanena tetoio fthino magazi? to leo giati gia na epimenete kati parapano tha kserete. thanks

φιλαρακι εγω ευχαριστως να βοηθουσα αλλα μενω Αθηνα

stathakisRS
24-03-10, 02:01
οκ μαγκες τα βρηκα με 25€ και τα εβαλα. τωρα εμειναν τα xenon και angel eyes.