PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΛΟΠΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ!


vag E36 328i
11-07-10, 22:42
καλησπερα παιδια μου κλεψαν σημερα κυριακη απο τα ανω λιοσια το αμαξι μου μεταξυ 13.00 εως 17,00 ωρα η πινακιδα ειναι ΖΚΜ-4227 ΑΣΗΜΙ Ε36 κουπε και ειναι ολο λουκ Μ3 ΜΕΣΑ και εξω εκτος μοτερ που ηταν 328! οποιος ανακαλυψει κατι παρακαλω να ενημερωσει το τηλ μου 6946741671 βαγγελης !

promitheas81
11-07-10, 22:51
Όχι ρε φίλε, τί κόσμος...
Θα σου πρότεινα να πάς και στην αλβανική πρεσβεία να το δηλώσεις.
Κρίμα φιλαράκι.

rapid_fast
11-07-10, 23:07
Όχι ρε φίλε, τί κόσμος...
Θα σου πρότεινα να πάς και στην αλβανική πρεσβεία να το δηλώσεις.
Κρίμα φιλαράκι.

???????????????????????

Stunt Mike
11-07-10, 23:10
Μου φαινεται πρεπει ν'αρχισουμε να τα κρυβουμε ρε σεις!!!Ευχομαι να το βρεις φιλε γρηγορα....

Κωνσταντίνος
11-07-10, 23:21
Ελεγα ότι δεν θα ασχολούνται με εμάς τους 36άριδες λόγω παλαιότητας.
Κρίμα φίλε μου, θα έχω το νου μου εδώ στα μέρη μου, σύμφωνα με τα στοιχεία που δίνεις και με τις φώτο απο το γκαράζ σου.
Και το είχες και κουκλί. Πολύ κρίμα....

Όχι ρε φίλε, τί κόσμος...
Θα σου πρότεινα να πάς και στην αλβανική πρεσβεία να το δηλώσεις.
Κρίμα φιλαράκι.

???????????????????????

Nαι, θα πάει και θα τους πει "ξέρετε επειδή η ράτσας σας είναι κλεφτρόνια, έχετε το νού σας μήπως βούτηξε κάποιος απο εσάς το αμάξι μου".

Τι δουλειά έχει να δηλώσει κλοπή σε πρεσβεία ;;; Και σε κάποια συγκεκριμένη κιόλας ;;

kanonas M3
12-07-10, 07:26
τι να πω κριμα ρε φιλαρακι αλλα το εχω απορια , να υποθεσω οτι και εσυ θα ειχες συναγερμο ?επειδη κλεψανε και απο την γειτονια μου παλι Ε36 και το παλικαρι εκτος απο συναγερμο γνωστης μαρκας με τηλεειδοποιηση και υπερευεσθητο ειχε και κλειδαρια στο τιμονι...και το κλεψανε μεσα σε 1ωρα χωρις να βαρεσει ο συναγερμος χωρις να ακουστει τπτ...παντως θα χω το νου μου μακαρι να βρεθει.

Lil
12-07-10, 10:29
Γ@μω την κωλοπεριοχη μας!!!! σιχτιρια πια.... αδερφε θα χω το νου μου και γω... μακαρι να βρεθει ατοφιο γτ ηταν κουκλα!!!!

nikos1400
12-07-10, 10:37
καλησπερα παιδια μου κλεψαν σημερα κυριακη απο τα ανω λιοσια το αμαξι μου μεταξυ 13.00 εως 17,00 ωρα η πινακιδα ειναι ΖΚΜ-4227 ΑΣΗΜΙ Ε36 κουπε και ειναι ολο λουκ Μ3 ΜΕΣΑ και εξω εκτος μοτερ που ηταν 328! οποιος ανακαλυψει κατι παρακαλω να ενημερωσει το τηλ μου 6946741671 βαγγελης !

:(

τι να πει κανεις...γ@μησε τα.
μακαρι να το βρεις απειραχτο φιλε.

Αντών///is
12-07-10, 11:09
Ελεγα ότι δεν θα ασχολούνται με εμάς τους 36άριδες λόγω παλαιότητας.
Αφ' ενός η παλαιότητα μπορεί να είναι και μία από τις αιτίες που... ασχολούνται μαζί μας. Παλιό μοντέλο (που κυκλοφορεί ευρέως όμως) => πολλές βλάβες - φθορές λόγω χρόνου και χρήσης => αυξημένη ζήτηση ανταλλακτικών. Τώρα συνυπολόγισε την ραγδαία μείωση της τιμής αγοράς του αυτοκινήτου λόγω παλαιότητας, γεγονός που δίνει πρόσβαση στην αγορά του μοντέλου σε αγοραστική κατηγορία που ως καινούργιο (ή ελαφρώς μεταχειρισμένο) δεν θα την μπορούσε με τίποτα. Όμως, κάποιος που αγοράζει 2ο, 3ο ή... 4ο χέρι μία Ε36 με 3 - 5,000 €, είναι διατεθειμένος να πληρώνει 200άρια, 300άρια και 500άρια για καινούργια γνήσια ανταλλακτικά; Όποιος δεν... καταφεύγει στην "δευτερογενή" αγορά: Ιμιτασιόν, άφτερ μάρκετ, μεταχειρισμένα (νόμιμα) και... φθηνά έως τζάμπα μεταχειρισμένα (από "κατάσχεση"!).

Πέραν αυτού, διαπιστώνω πολλές κλοπές που σχετίζονται με το αεροδυναμικό πακέτο Μ, σαλόνι Μ, αλλά και κινητήρες 328i κ.λ.π. Φαίνεται πως εκτός από επισκευές, πολλοί μερακλήδες αναβαθμίζουν / βελτιώνουν τα αμάξια τους με αυτόν τον φθηνό τρόπο!

Stunt Mike
12-07-10, 17:10
Πέραν αυτού, διαπιστώνω πολλές κλοπές που σχετίζονται με το αεροδυναμικό πακέτο Μ, σαλόνι Μ, αλλά και κινητήρες 328i κ.λ.π. Φαίνεται πως εκτός από επισκευές, πολλοί μερακλήδες αναβαθμίζουν / βελτιώνουν τα αμάξια τους με αυτόν τον φθηνό τρόπο!
Που να τους εκραγει το μοτερ στα μουτρα αν το πηραν γι'αυτο το λογο!!!!Αν το πηραν γενικα για ανταλλακτικα να τους πεσει απ'το δικολωνο στο κεφαλι!!!Να πεθανουν αυτοι ,να ησυχασουμε εμεις...:thumbsdow Κ@θικια!

zaharias
12-07-10, 17:29
Κριμα..

Εχει παραγινει το κακο...

Ποσος καιρος ειναι που πηρανε του konc το Μ3.. (ειναι ευκολη λεια τα 36αρια μαλλον)

Μακαρι να βρεθει και να μην εχει το παραμικρο.. (ηταν και κουκλαρα..:()

vag E36 328i
12-07-10, 21:41
ευχαριστω πολυ παιδια για την υποστηρηξη το αμαξι μου το πηραν με τα κλειδια απο το σπιτι το σπιτι μου ανοιξαν κλεψαν πραγματα και μαζι και το αμαξι με τα κλειδια απο το παρκιν

zaharias
13-07-10, 00:00
ευχαριστω πολυ παιδια για την υποστηρηξη το αμαξι μου το πηραν με τα κλειδια απο το σπιτι το σπιτι μου ανοιξαν κλεψαν πραγματα και μαζι και το αμαξι με τα κλειδια απο το παρκιν

Πω ρε φιλε.. Ουτε να το σκεφτομαι δε θελω..

Κυριοι εφυγαν..

georggge46
13-07-10, 10:00
κριμα φιλε μου , και το ειχες κουκλι !!

billarassss
13-07-10, 12:32
ευχαριστω πολυ παιδια για την υποστηρηξη το αμαξι μου το πηραν με τα κλειδια απο το σπιτι το σπιτι μου ανοιξαν κλεψαν πραγματα και μαζι και το αμαξι με τα κλειδια απο το παρκιν

τα κοπροσκυλα.... σαν νοικοκυρηδες.. μπηκαν βγηκαννν...
στους γιατρους ν τ δωσουν ρε...

Αντών///is
13-07-10, 13:17
Φίλε vag, κουράγιο.
Σκέφτομαι πως μπορεί να το παρατήσουν (ή να το έχουν ήδη παρατήσει) κάπου, αφού δεν ήταν το αμάξι ο πρωταρχικός στόχος τους. Φαντάζομαι πως 'πέσαν πάνω του από σπόντα ( ή μπορεί και να μην είναι έτσι; ). Αν τα αμάξια δεν είναι μέσα στη σφαίρα των "δραστηριοτήτων" τους, αν δεν έχουν τις κατάλληλες διασυνδέσεις για να το "αξιοποιήσουν" και δεν θέλουν να πάρουν ρίσκα, τότε θα το παρατήσουν...

Stunt Mike
13-07-10, 17:10
Φίλε vag, κουράγιο.
Σκέφτομαι πως μπορεί να το παρατήσουν (ή να το έχουν ήδη παρατήσει) κάπου, αφού δεν ήταν το αμάξι ο πρωταρχικός στόχος τους. Φαντάζομαι πως 'πέσαν πάνω του από σπόντα ( ή μπορεί και να μην είναι έτσι; ). Αν τα αμάξια δεν είναι μέσα στη σφαίρα των "δραστηριοτήτων" τους, αν δεν έχουν τις κατάλληλες διασυνδέσεις για να το "αξιοποιήσουν" και δεν θέλουν να πάρουν ρίσκα, τότε θα το παρατήσουν...

Βαγγελη ο Αντωνης εχει δικιο...επειδη δεν ξερουν να το σπρωξουν συνηθως το εγκαταλειπουν καπου...ξερω 2 περιπτωσεις που τ'αυτοκινητα βρεθηκαν εντος μερικων χιλιομετρων καλυμμενα με κουκουλα(μεχρι να βρεθει κλεπταποδοχος)

mike21
13-07-10, 21:29
πρόσφατα κλέψαν το 36άρι(316) ενός φίλου,ήταν τυχερός όμως γιατί τους πιάσανε όταν πήγαν να περάσουν τα σύνορα και το πήρε πίσω άθικτο,βέβαια μη φανταστήτε ότι τους κυνηγούσαν οι ράμπο της αστυνομίας μέχρι εκεί,τυχαία τους ανοίξαν το πόρτ μπαγκάζ και αυτοί σαν έμπειροι κλέφτες είχαν αφήσει τις κανονικές πινακίδες μέσα και έτσι τους μαζέψαν,φίλε μακάρι να πάνε όλα καλά και να το βρείς άθικτο.

vag E36 328i
14-07-10, 18:19
και να το βρω αν το βρω που δεν νομιζω ! θα το εχουν κατασπαραξει και φοραγε παραπολυ πραμα επανω τι να το κανεις αν το 70% του αυτοκινητου λειπει' καλυτερα να μην το βρεις και θες τα 3πλασια για να το ξανακανεις αμαξι~!:(