PDA

Επιστροφή στο Forum : οθονη 2 DIN


kostas e36
24-07-10, 15:11
KΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΥΡΙΟΙ....ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΘΟΝΗ 2 DIN ΓΙΑ Ε36?

kicko
24-07-10, 21:19
δεν υπαρχει 2 din αποκλειστικα για e36.μπορεις να παρεις μια 2 din κια να κατευασεις κατω στο ταμπλο τον κλιματισμο ωστε να χωρεσει να μπει η οθονη.απ οτι ξερω ειναι δυσκολη διαδικασια αλλα το θεμα εχει ηδη συζητηθει και αν ψαξεις θα βρεις πληροφοριες για την διαδικασια

ziaba
25-07-10, 00:25
KΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΥΡΙΟΙ....ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΘΟΝΗ 2 DIN ΓΙΑ Ε36?

:hello:

Πήγαινέ σε ένα μαγαζί και θα σ τη βάλουν κόλας μην παιδεύεσαι μονός να βρεις ποια μπαίνει κ ποια όχι δε αξίζει το κόπο θα έχεις και τ εγγύησή σου κ όλα άπλα θες κάποια μετατροπή στο ταμπλό
http://www.youtube.com/watch?v=gF54iOPRAgg

strade
26-07-10, 08:54
To Ε36 δέν παίρνει 2din χωρίς μετατροπή. Εγώ το έκανα (δείτε το garage μου).
Θέλει να κοπεί η βαπορέτα και μπορεί να γίνει χωρίς να βγεί το ταμπλό.
Θέλει προσοχή, χρόνο και κόπο. Επίσης θα πρέπει να τοποθετηθεί στο κάτω μέρος τα χειριστήρια του κλιματισμού και εκεί θέλει καποια πατέντα για την στήριξη του!
Το χειρότερο για μένα ήταν ότι αφού έκανα όλη την δουλειά, πρόσφατα έκανα μετατροπή σε 325, που σήμαινε ότι άλλαξε η βαπορέτα, οπότε φτού και απο την αρχή.:banghead:
Η δεύτερη φορά πάντος είναι πιο εύκολη και γρήγορη.

ThaNOS E46coupe
26-07-10, 10:15
ναι αλλα ο strade δέν εει κλιματιστικό αλλα air condition....το κομπιούτερ του κλιματιστικού είναι πολύ πιό μεγάλο απο το απλό σύστημα του καλοριφέρ...πρόσεξε μήν κάνεις καμια πατάτα.....

george316
26-07-10, 11:01
πολλοι το σκεφτηκαν,οι περισσοτεροι το απεριψαν επειδη πραγματικα πρεπει να βρεις καποιον που να ξερει.
αν θες οπωσδηποτε οθονη προσανατολισυο σε 1din

strade
26-07-10, 15:14
ναι αλλα ο strade δέν εει κλιματιστικό αλλα air condition....το κομπιούτερ του κλιματιστικού είναι πολύ πιό μεγάλο απο το απλό σύστημα του καλοριφέρ...πρόσεξε μήν κάνεις καμια πατάτα.....

Το έχω κάνει και με κλίμα. Η βαπορέτα που φαίνεται κομμένη στο garage μου είναι απο το κλίμα, απλά η φωτο με το εγκατεστιμένο 2din είναι απο το προύγουμενο με air condition (πρίν την μετατροπή).

e46..
30-07-10, 22:56
φιλε κωστα πες μας κατι για το καταπλικτικο 36 που εχεις πρωτα!οσο για την μετατροπη που θες να κανεις ειναι σιγουρα καλη ομως οπως λενε και οι φιλοι θα πρεπει να ξερει αυτος που θα την κανει γιατι οπως σωστα λεει ο προλαλησαντας τα μαστορια χαλανε τα αμαξια (κουκλες) μας

konc
31-07-10, 10:41
Νομίζω πως αυτό θα σας καλύψει αν το διαβάσετε ΟΛΟ
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=19783