PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλυμμα εξατμισης για Ε46 μεταλλικο?


bmw_3..
20-08-10, 14:53
Γεια σας ,ψαχνω να βρω ενα μεταλλικο καλυμμα για την εξατμιση μου,το μοντελο ειναι Ε46 με τη μονη εξατμιση και για οσους εχουν το ιδιο μοντελο γνωριζουν οτι υπαρχει ενα σημαντικο κενο με τη μονη εξατμιση και ολο το πλαισιο του προφυλακτηρα. Θα ηθελα να καλυψω λοιπον αυτο το κενο με ενα καλυμμα μονό ή διπλό που να καλυπτει ολο το προφυλακτηρα (ελπιζω να το περιγραφω σωστα) και οχι παντως να μπω σε λογικες να αλλαξω ολη την εξατμιση απο το τελικο και πισω!
Καποια προταση λοιπον???
Που να ψαξω ακριβως?Στο ιντερνετ πως μπορω να βρω κατι τετοιο? Φανταζομαι πρεπει να γνωριζω τις ακριβες διαστασεις απο το κενο που δημιουργει ο προφυλακτηρας ναι?
Καθε προταση και βοηθεια θα ηταν πανω απο χρησιμη...

ThaNOS E46coupe
20-08-10, 22:58
εννοείς το τελικό διακοσμητικο? την μπούκα δηλαδή?

BMW_330i
21-08-10, 14:22
Γεια σας ,ψαχνω να βρω ενα μεταλλικο καλυμμα για την εξατμιση μου,το μοντελο ειναι Ε46 με τη μονη εξατμιση και για οσους εχουν το ιδιο μοντελο γνωριζουν οτι υπαρχει ενα σημαντικο κενο με τη μονη εξατμιση και ολο το πλαισιο του προφυλακτηρα. Θα ηθελα να καλυψω λοιπον αυτο το κενο με ενα καλυμμα μονό ή διπλό που να καλυπτει ολο το προφυλακτηρα (ελπιζω να το περιγραφω σωστα) και οχι παντως να μπω σε λογικες να αλλαξω ολη την εξατμιση απο το τελικο και πισω!
Καποια προταση λοιπον???
Που να ψαξω ακριβως?Στο ιντερνετ πως μπορω να βρω κατι τετοιο? Φανταζομαι πρεπει να γνωριζω τις ακριβες διαστασεις απο το κενο που δημιουργει ο προφυλακτηρας ναι?
Καθε προταση και βοηθεια θα ηταν πανω απο χρησιμη...

αν καταλαβα καλα εννοεις για ακρο εξατμισης δηλαδη για μπουκα?υπαρχουν μπουκες μονες η διπλες που μπαινουν πανω στο ακρο της εξατμισης οπως και μπουκες που κοβεις μονο το ακρο της εξατμισης και μπαινουν κολλητες.για να καλυψεις το κενο που λες προτεινω μπουκα διπλη η μια μονη φαρδια.

bmw_3..
21-08-10, 16:07
εννοείς το τελικό διακοσμητικο? την μπούκα δηλαδή?

Ναι,αυτο ακριβως εννοω, εχεις κανενα σαιτ να μου προτεινεις??

ThaNOS E46coupe
21-08-10, 18:50
Ναι,αυτο ακριβως εννοω, εχεις κανενα σαιτ να μου προτεινεις??

τι το θέλεις τι site? μπορείς να τα βρέις πολύ ευκολα κ πολύ φτινά στο εμπόριο....με 20-30 ευρώ έχεις καθαρίσει....:smashtard

bimmer-corfu
22-08-10, 17:33
να πω την αλήθεια ούτε εμένα με χάλαγε κάνα site γιατί δεν έχω χρόνο να ψάχνω σε μαγαζιά:chair:

ThaNOS E46coupe
22-08-10, 20:29
κ άν δέ σου αρέσει τελικά απο κοντα? καλύτερα να πάς σε μαγαζί , να το πιάσεις να δείς απο τί υλικο είναι αν ταιριάζει στο αμάξι σου κ τέτοια...αλλα αφου θέλεις σιτε ορίστε...
http://www.tikkos-racing.gr/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=1&Itemid=1

BMW_330i
22-08-10, 22:01
και ενα ακομη site απο μενα με μπουκες βιδωτες κολλητες και ανοξειδωτες.
http://americat.gr/index.php?cPath=127