PDA

Επιστροφή στο Forum : (καηκα...) απο το καλοριφερ


billyse46
18-01-11, 18:41
Καλησπερα,εχω ενα e46 οταν ανοιγω το καλοριφερ ερχεται συνεχεια ζεστος αερας.Ασχετως σε τι θερμοκρασια το εχω ρυθμισει αυτο η στο 16 το εχω η στο 22 η στο 30 ο αερας ερχεται καυτος.Eχω διαβασει εδω μεσα για προβλημα του φακιρη,λετε να ειναι αυτο?ευχαριστω...

Geo_3D
18-01-11, 18:50
αμα ηταν ο φακιρης δεν θα σου ανοιγε καθολου....
αν αυτο στο κανει ακομα και οταν πατας το κουμπι του a/c....να βγαζει ζεστο δηλαδη....θες φρεον!

billyse46
18-01-11, 18:58
οχι οταν βαζω το a/c δεν το κανει,απο οτι θυμαμαι ομως το καλοκαιρι αφου γυρναγα απο ταξιδι με ανοιγμενο το a/c εβγαζε ελαχιστο κρυο αερα,λες να ειναι απο ελλειψη φρεον?

Dimpas
18-01-11, 19:41
Αν δεν υπάρχει φρέον ΔΕΝ λειτουργεί το Α/C ! Είναι μια δικλίδα ασφαλείας να μην καεί ο κομπρέσορας του A/C !

ThaNOS E46coupe
20-01-11, 23:01
Καλησπερα,εχω ενα e46 οταν ανοιγω το καλοριφερ ερχεται συνεχεια ζεστος αερας.Ασχετως σε τι θερμοκρασια το εχω ρυθμισει αυτο η στο 16 το εχω η στο 22 η στο 30 ο αερας ερχεται καυτος.Eχω διαβασει εδω μεσα για προβλημα του φακιρη,λετε να ειναι αυτο?ευχαριστω...

μήπψς όταν το κάνεις αυτο είναι ανοικτό κάποιο παράθυρο ? αν ναι... τότε απλά ο αισθητήρας μέρτησης θερμοκρασίας που βρίσκεται στη μονάδα του κλειματισμού σου, "κρυώνει" . παίρνει δηλαδή εντολή οτι έχει λιγότερους βαθμούς και προσπαθεί να ζεστάνει την καμπίνα...έτσι στέλνει πιό ζεστό αέρα μέσα στην καμπίνα...:woowoo: