PDA

Επιστροφή στο Forum : Υποψηφιος αγοραστης μεταχειρισμενης z4!


spirou
11-07-11, 20:59
Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα!Με λενε Σπυρο,ειμαι 24 χρονων, ναυτικος στο επαγγελμα κ ειμαι απο Θεσσαλονικη!Νεο μελος κ υποξηφιος αγοραστης μεταχειρισμενης z4!Εχω βρει λοιπον μια 2,2 μοντελο 05' με 79000 χλμ. Τιμη 15.000.ειναι νορμαλ η τιμη η κατι παιζει?σκεφτομαι να παω στη αντιπροσωπεια να το τσεκαρουν αν ειναι ενταξει σ ολα τα σημεια.Θα ηθελα ομως να με διαφωτισετε σχετικα με τυχον προβληματα που εχουν παρατηρηθει κατα καιρους.ποια ειναι τα πιο συχνα προβληματα.επισης εχω ακουσει οτι πολοι ειναι αυτοι που αντιμετωπιζουν προβλημα με την κουκουλα (προβληματα στεγανοτητας,δεν κλεινει καλα κτλ).γενικα ειναι λιγο ευαισθητο σε καποιους τομεις????Η συντηρηση της γενικα ειναι ακριβη?ευχαριστω για τις απαντησεις σας προκαταβολικα..

antreas
11-07-11, 22:11
Καλή έιναι η τιμή απο μάντρα το βρήκες φίλε?

rapid_fast
11-07-11, 22:12
Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα!Με λενε Σπυρο,ειμαι 24 χρονων, ναυτικος στο επαγγελμα κ ειμαι απο Θεσσαλονικη!Νεο μελος κ υποξηφιος αγοραστης μεταχειρισμενης z4!Εχω βρει λοιπον μια 2,2 μοντελο 05' με 79000 χλμ. Τιμη 15.000.ειναι νορμαλ η τιμη η κατι παιζει?σκεφτομαι να παω στη αντιπροσωπεια να το τσεκαρουν αν ειναι ενταξει σ ολα τα σημεια.Θα ηθελα ομως να με διαφωτισετε σχετικα με τυχον προβληματα που εχουν παρατηρηθει κατα καιρους.ποια ειναι τα πιο συχνα προβληματα.επισης εχω ακουσει οτι πολοι ειναι αυτοι που αντιμετωπιζουν προβλημα με την κουκουλα (προβληματα στεγανοτητας,δεν κλεινει καλα κτλ).γενικα ειναι λιγο ευαισθητο σε καποιους τομεις????Η συντηρηση της γενικα ειναι ακριβη?ευχαριστω για τις απαντησεις σας προκαταβολικα..

Με απλά δεδομένα, εμεις εχουμε ιδιο μοντελο και καναμε 245.000 χιλιόμετρα..
Και δεν πολυκυκλοφορούμε..
7 χρονια 79.000 χλμ και 15.000 ευρω, μου φανταζει πολυ φτηνο...

ziaba
11-07-11, 22:56
Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα!Με λενε Σπυρο,ειμαι 24 χρονων, ναυτικος στο επαγγελμα κ ειμαι απο Θεσσαλονικη!Νεο μελος κ υποξηφιος αγοραστης μεταχειρισμενης z4!Εχω βρει λοιπον μια 2,2 μοντελο 05' με 79000 χλμ. Τιμη 15.000.ειναι νορμαλ η τιμη η κατι παιζει?σκεφτομαι να παω στη αντιπροσωπεια να το τσεκαρουν αν ειναι ενταξει σ ολα τα σημεια.Θα ηθελα ομως να με διαφωτισετε σχετικα με τυχον προβληματα που εχουν παρατηρηθει κατα καιρους.ποια ειναι τα πιο συχνα προβληματα.επισης εχω ακουσει οτι πολοι ειναι αυτοι που αντιμετωπιζουν προβλημα με την κουκουλα (προβληματα στεγανοτητας,δεν κλεινει καλα κτλ).γενικα ειναι λιγο ευαισθητο σε καποιους τομεις????Η συντηρηση της γενικα ειναι ακριβη?ευχαριστω για τις απαντησεις σας προκαταβολικα..

1)καλώς μας βρήκες κ καλή διαμονή

2)η τιμή του είναι λίγο τσίμπημενη στα z4 ξεκινάνε πλέον από 12k χωρίς παζάρια

3)εάν δε βιάζεσαι περίμενε μέχρι το χειμωνα που στα καμπριο συνήθως πέφτουν οι τιμές

4)είναι 2,2 λίτρα έχεις σκεφτεί εάν έχεις όρεξη να πληρώνεις αυξημένα τέλη ασφάλεια κ διάφορες έκτακτες εισφορές του (εκτός εάν έχεις κάποια προνόμια σαν ναυτικός) + ότι μετά εάν θελήσεις να το δώσεις θα δυσκολευτείς αρκετά

spirou
11-07-11, 23:26
εμενα παντως για 7 χρονων αυτοκινητο τα 79000 σχετικα νορμαλ μου φαινονται.μπορει κ να μη ειναι ομως γι αυτο κ λεω να το παω αντιπροσωπεια να το τσεκαρουν.απο ιδιωτη το βρηκα κ η τιμη ειναι συζητισιμη κ δεχεται κ ανταλλαγη με αλλο αυτοκινητο οποτε θα παιξω κ εκει μπαλα μιας και καοχος ενοσ swift μοντελο του 09'.ποσο λετε να την παζαρεψω την τιμη?κ οσο αναφορα τυχον προβληματα στο z4 αν θα μπορουσατε να με κατατοπισεται...οσο για τα τελη κ την ασφαλεια δν εχω προβλημα γιατι οπως ανεφερα κ πιο πανω ειμαι ναυτικος κ το μινιατικο ειναι πολυ καλο!!!
οριστε και το εν λογω αμαξακι: http://www.car.gr/classifieds/cars/view/1550567/

georgepap
12-07-11, 00:57
κοιταξε τη φανοποιεια του αυτοκινητου καλα!!!Απτις φωτο φαινεται πως το φτερο του οδηγου
ειναι ξαναβαμμενο και μαλιστα χωρις να εχουν πετυχει την αποχρωση......

ziaba
12-07-11, 08:59
...Θα ηθελα ομως να με διαφωτισετε σχετικα με τυχον προβληματα που εχουν παρατηρηθει κατα καιρους.ποια ειναι τα πιο συχνα προβληματα...

εδω μπορείς να διαβάσεις για τα προβλήματα του μοτερ (http://bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=24258)