PDA

Επιστροφή στο Forum : ECU SPEED SIGNAL


mike21
15-03-12, 21:10
Θέλω να δώσω σήμα ταχύτητας στην ECU για να ανεβούμε στις σωστές στροφές.(μοτέρ s38b36,κοντέρ,διαφορικό απο ε28)
Έχω βρεί ότι στέλνουμε το σήμα στο μάυρο-άσπρο καλώδιο της πλεξούδας(pin 29)
H ερωτησή μου είναι πιό σήμα πάει εκεί;το αρνητικό σήμα του διαφορικού ή κάνει κάποια μετατροπή το κοντέρ;

rapid_fast
15-03-12, 21:42
Θέλω να δώσω σήμα ταχύτητας στην ECU για να ανεβούμε στις σωστές στροφές.(μοτέρ s38b36,κοντέρ,διαφορικό απο ε28)
Έχω βρεί ότι στέλνουμε το σήμα στο μάυρο-άσπρο καλώδιο της πλεξούδας(pin 29)
H ερωτησή μου είναι πιό σήμα πάει εκεί;το αρνητικό σήμα του διαφορικού ή κάνει κάποια μετατροπή το κοντέρ;
Νομίζω ο εγκέφαλος το στέλνει το σήμα..
(έτσι ήταν στην 535ι που είχα, ένα σήμα για το καντράν, και ένα για το ράδιο..)

M535 E28
16-03-12, 11:09
Θέλω να δώσω σήμα ταχύτητας στην ECU για να ανεβούμε στις σωστές στροφές.(μοτέρ s38b36,κοντέρ,διαφορικό απο ε28)
Έχω βρεί ότι στέλνουμε το σήμα στο μάυρο-άσπρο καλώδιο της πλεξούδας(pin 29)
H ερωτησή μου είναι πιό σήμα πάει εκεί;το αρνητικό σήμα του διαφορικού ή κάνει κάποια μετατροπή το κοντέρ;

δεν κάνει κάποια μετατροπή το κοντέρ
ένωσε το σήμα από το διαφορικό στο μαύρο/άσπρο που πάει στον εγκέφαλο
υπάρχει τρόπος να το πάρεις και σαν έξοδο από το κοντέρ αλλά δεν έχει κάποια διαφορά

sakis4paok
16-03-12, 11:13
Θέλω να δώσω σήμα ταχύτητας στην ECU για να ανεβούμε στις σωστές στροφές.(μοτέρ s38b36,κοντέρ,διαφορικό απο ε28)
Έχω βρεί ότι στέλνουμε το σήμα στο μάυρο-άσπρο καλώδιο της πλεξούδας(pin 29)
H ερωτησή μου είναι πιό σήμα πάει εκεί;το αρνητικό σήμα του διαφορικού ή κάνει κάποια μετατροπή το κοντέρ;
λοιπον το σημα απο το διαφορικο παει στην επαφη Α στο κοντερ και μετα στον εγκεφαλο.
αλλα μαλλον δε θα δουλεψει γιατι δινει σημα και η πλακετα απο το οργανο που δεν εχει το ε21
εχεις αλλαξει ολο το οργανο;δοκιμαστω και πεσ τι εκανες.τα λεμε

M535 E28
16-03-12, 12:48
αυτά που λέω δεν είναι κουτουρού
τα είχα κάνει στο δικό μου

mike21
16-03-12, 13:20
Εντάξει,πήρα την απάντηση που ήθελα,σας ευχαριστώ πολύ.