PDA

Επιστροφή στο Forum : Bmw e46 Xenon ......Angels Eyes!?


Dermatis
12-09-12, 11:02
Παιδια θελω να βαλω και τα δυο στη bmw (e46 sedan ) και θελω τη γνωμη σας ........
Εχω φαναρια χωρις προτζεκτορες ..........και για τα δυο εχω παρει και καλες και κακες γνωμες!
Αρχικα για τα xenon me ενα κιτ aftermarket θα κανω σωστη δουλεια δηλαδη να ειμαι αυτο που βριζω οταν με στραβωνουν?
Για τα angels eyes αλλοι λενε οτι αν γινει σωστη δουλεια δεν υπαρχει θεμα να ανοιχτουν τα φαναρια........αφου ειναι φτιαγμενα με κλιπσ για να ανοιγουν και αλλοι λενε οτι αμα ανοιχτουν οτι και να γινει θα περνουν υγρασια! Τι ισχυει? Εχει βάλει κανεις?

Dim77
12-09-12, 11:24
Θα στραβώνεις ανελέητα και απάνθρωπα χωρίς προτζέκτορες, ότι μάρκα και να είναι το κιτ σου.
Βάλε καινούριες λάμπες OEM αν έχει πέσει η απόδοση τους.

Angel eyes είναι πολύ ωραία, αλλά είναι μια μετατροπή/επέμβαση (δε νομίζω ότι έχουν θέμα τα φανάρια από το άνοιξε/κλείσε) που βλέπουν αποκλειστικά άγνωστοι που έχεις μπροστά σου καθώς φαντάζομαι δεν κάθεσαι απέναντι από το αμάξι, να ανάβεις το μοτέρ και να χαζεύεις τα φανάρια.

Bassakos
12-09-12, 14:55
+ οτι το απλο φαναρι με xenon εχει ανομοιομορφη φωτεινοτητα , τα πρωτα 5-10 μετρα ειναι ΠΟΛΥ φωτεινα με αποτελεσμα σε δρομο χωρις καθολου φωτισμο (ΠΧ εθνικη οδος να μην βλεπεις καλυτερα , αφου λογο της υπερβολικης φωτεινοτητας οπως ειπα , συστελλετε η κορη (και η νυφη) του ματιου και μετα απο 10-15 μετρα τα βλεπεις ολα μαυρα , δλδ τυφλωση κανονικη και κουραση στα ματια μετα απο πολλα κμ

ειδικα οταν πηγαινα κριεκουκι (για οσους ξερουν) , εκει να δεις γελιο με τις αλλεπαλληλες στροφες, δνε εβλεπα την τυφλα μου! ολα λευκα για τα πρωτα 15 μετρα , και μετα ....σκοταδι!
:tapedshut

bmwdakias85
12-09-12, 17:59
Για τα angel γίνετε σωστή δουλειά με λίγη προσοχή κ με ένα σχετικό βίντεο απο YouTube πχ install angel eyes to a BMW e46 όσο για τα ξένον μη τα βάλεις είναι αμαρτία αν θες όπως κ δηποτε βρες τίποτα μεταχειρα με προτζεκτορα κ βαλτα

kefalismos
12-09-12, 18:18
Ξενον και φανάρι χωρίς προτζέκτορα δεν πάνε ποτέ μαζί , το έχουμε πει απειρες φορές . Δεν θα βάλεις ξένον. Για τα εηντζελ κάνε όπως νομίζεις .

Dermatis
12-09-12, 19:44
Χιλια ευχαριστω παιδια .............:dblthumb2
Αυτο περιμενα να ακουσω........ προς το παρο θα παιξει καμια καλη λαμπιτσα τυπου ξενον και αν βρω κανα καλο φαναρι με προτζεκτορες και angels eyes θα το μπαξω ........αλλιως ενα καλο κιτακι angels και θα τα βαλω μονος δεν το εμπιστευομαι εξω!
και παλι ευχαριστω

Dermatis
12-09-12, 20:16
Χιλια ευχαριστω παιδια .............:dblthumb2
Αυτο περιμενα να ακουσω........ προς το παρο θα παιξει καμια καλη λαμπιτσα τυπου ξενον και αν βρω κανα καλο φαναρι με προτζεκτορες και angels eyes θα το μπαξω ........αλλιως ενα καλο κιτακι angels και θα τα βαλω μονος δεν το εμπιστευομαι εξω!
και παλι ευχαριστω
Καμια προταση για φαναρι με προτζεκτορ και angels?

bmwdakias85
12-09-12, 20:44
Μην βάλεις after φανάρια με προτζεκτορα μόνο τα γνήσια της Μ κανε υπομονή η ψάξε στα φαναρτζιδικα.κατα την γνώμη μου μην βάλεις τα angel σε αυτά τα φανάρια βάλε τα μια κ καλή στα αλλά κ θα αλλαγή όλοι η μούρη!βρες να τα δώσεις αυτά κ μπαξε τα αλλά!φιλικα παντα

bmwdakias85
12-09-12, 20:51
http://www.car.gr/parts/?offertype=&ca=77&ca=298&ca=&makes=Bmw&q=Ε46&ag=&bre=2001&tre=2013&region=&condition=.


Πάρε αυτά είναι τζάμπα αδερφε

bmwdakias85
12-09-12, 20:56
Επειδή έγινε βλακεία με λινκ μπες καρ.gr πατά ανταλλακτικά κατηγορία φωτισμός BMW ε46 απο 2001 κ θα δεις ένα ζευγάρι με 200ε μόνο παρτα είναι καλή ευκαιρία

Dermatis
12-09-12, 20:57
Μην βάλεις after φανάρια με προτζεκτορα μόνο τα γνήσια της Μ κανε υπομονή η ψάξε στα φαναρτζιδικα.κατα την γνώμη μου μην βάλεις τα angel σε αυτά τα φανάρια βάλε τα μια κ καλή στα αλλά κ θα αλλαγή όλοι η μούρη!βρες να τα δώσεις αυτά κ μπαξε τα αλλά!φιλικα παντα
Φιλε μου θα το ψαξω αρκετά...........πριν κανω οποιαδηποτε αγορα! Γιατι χωρις angels?
Θα βαλω αυριο αμα ειναι καμια αγγελια και βλεπουμε!
http://www.car.gr/parts/?offertype=&...on=&condition=.


Πάρε αυτά είναι τζάμπα αδερφε
Δεν μου βγαζει τιποτα φιλε μου!

Ευχαριστω για το χρονο σου!