PDA

Επιστροφή στο Forum : ALKO ΑΝΑΡΤΗΣΗ


leonidaskal
10-04-13, 18:07
Δεν ξερω αν το γραφω σωστα αλλα τι γνωμη εχεται για τα ALKO γενικοτερα
δεν τα ξερω καθολου ,δεν τα εχω δοκιμασει
ξερει κανενας προελευση ,και απο ποιοτητα τι λενε :confused:

Nickolas_s2k
10-04-13, 18:54
εγω μονο εσωρουχα PALCO ξερω..
τα Αlko ( που ουτε αυτος που τα κατασκευαζει μπορει να μην τα ξερει ) απορω πραγματικα πως σε εκαναν να θεσεις τετοιο ερωτημα..
για να ρωτας τα σκεφτεσαι για το ''ζετακι σου'' ??
ε αν ειναι ετσι ελεος ρε Λεωνιδα ! :) :)

DiMiTrIs_
10-04-13, 19:19
ειχα ανοιξει και εγω θεμα πριν 2 χρονια εδω και αλλου...και πουθενα δεν την ειχαν ακουσει.....ετσι και δεν την εβαλα....μου την ειχε προτεινει ενα μαστορι αλλα απο τι στιγμη που δεν τη φοραγε αλλος λεω αστο καλυτερα

tsilis
11-04-13, 00:28
Γερμανικη εταιρεια ιδιαιτερα γνωστη για τα τρειλερ και τα τροχοσπιτα
Εχω βαλει σε ενα Πολο του 2000 τα εν λογω,ως αμορτισερ αντικαταστασης, κανουν μια χαρα τη δουλεια τους ,χωρις να βρισκω διαφορες απο το εργοστασιακο σετ (που παιζει να ηταν ΑL-KO) επι μια 6ετια.Ανετα θα τα ξαναεβαζα

Παρε και το λινκ να διαβασεις για την εταιρεια

WWW.al-ko.com

stauros772000
11-04-13, 18:31
μερικοι ζουν στον κοσμο τους.επειδη δεν γνωριζεται εσεις και οι γνωστοι σας μια εταιρια που κατασκευαζει κατι,σημαινει οτι ειναι σκουπιδια αυτα που κατασκευαζει.....και γαμω τα σκεπτικα.......

φοραω στην πενταρα τα αλκο που ηταν και μακραν η φθηνοτερη τετραδα αποσβεστηρων που βρηκα.μια χαρα κανουν την δουλεια τους.ειναι λιγο βαρυτερα απο τα εργοστασιακα και θα σου ριξουν το γυρολογιο στην πιστα και στο τετρακοσαρι,αλλα τοτε καποιο λαθος κανεις.........

Nick_compact
11-04-13, 18:35
Οι KW/Weitec/AP χρησιμοποιούν φυσίγγια Alko στις αναρτήσεις τους.

paganis
11-04-13, 19:50
σαν εταιρια...γενικοτερα, ναι ειναι γνωστη.
σαν επιδοσεις πανω στο ζετακι...αγνωστο..
δεν κανεις την κινηση...να δουμε και οι υπολοιποι, τι ψαρια πιανει η alco στην ζετα???

Nickolas_s2k
11-04-13, 20:03
Nικολα ακομα μια παγκοσμια συνωμοσια το γεγονος οτι σε ολοκληρο το εξωτερικο και σε ολα τα ξενα bmw forums δεν υπαρχει ουτε μια αναφορα δηλαδη για τα Αlko..

παντως δε μου λεει κατι το οτι αυτες οι εταιριες χρησιμοποιουν φυσιγγια Αlko για την ποιοτητα των καλαμιων alko αυτων καθ'αυτων..απλα παιρνουν κατι ποιοτικο για να φτιαξουν τις αναρτησεις τους..

Nick_compact
11-04-13, 20:06
Nικολα ακομα μια παγκοσμια συνωμοσια το γεγονος οτι σε ολοκληρο το εξωτερικο και σε ολα τα ξενα bmw forums δεν υπαρχει ουτε μια αναφορα δηλαδη για τα Αlko..

παντως δε μου λεει κατι το οτι αυτες οι εταιριες χρησιμοποιουν φυσιγγια Αlko για την ποιοτητα των καλαμιων alko αυτων καθ'αυτων..απλα παιρνουν κατι ποιοτικο για να φτιαξουν τις αναρτησεις τους..

Συγώμη ρε συνωνόματε, με είδες πουθενά να λέω κάτι παραπάνω από αυτό που ξέρω, δηλ. ένα group εταιριών που τα χρησιμοποιούν; Δε νομίζω. Που κολλάει το σχόλιο;

Nickolas_s2k
11-04-13, 20:18
Oχι Νικ δεν σχολιασα κατι ειρωνικα πανω σε αυτο που ειπες .. απλα συνεχισα ας πουμε το σχολιο σου βαζωντας την προσωπικη μου αποψη ως προς τα alko σαν καλαμια αυτα καθε αυτα για το λογο του οτι δεν τα προτιμουν στο εξωτερικο σε bmw ! Nομιζα οτι επειδη εγραψες για το group αυτων των μεγαλων εταιριων του χωρου οτι εννοουσες κατι και για την ποιοτητα των alko αναρτησεων

Nick_compact
11-04-13, 20:21
Δεν ήθελα να αποδείξω κάτι ρε Νικόλα, δεν ξέρω την ποιότητα των aftermarket αμορτισέρ της Alko (παρότι γνωρίζω ανθρώπους που τα χρησιμοποιούν αλλά δεν έχω ρωτήσει ποτέ εντυπώσεις γιατί δεν με απασχολεί καθόλου να μάθω για απλά αμορτισέρ). Απλά ως ένδειξη το ανέφερα, και όχι ως απόδειξη.

leonidaskal
11-04-13, 21:43
εγω μονο εσωρουχα PALCO ξερω..
τα Αlko ( που ουτε αυτος που τα κατασκευαζει μπορει να μην τα ξερει ) απορω πραγματικα πως σε εκαναν να θεσεις τετοιο ερωτημα..
για να ρωτας τα σκεφτεσαι για το ''ζετακι σου'' ??
ε αν ειναι ετσι ελεος ρε Λεωνιδα ! :) :)

νικολα προτρεχεις φιλε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΩΣ.....
στη ζετα δεν κανω πειραματα ,για το caddy τα θελω απλα.
το ζετακι φοραει bilstein και δεν τα αλλαζω με κανενα αλλο
απλα ειπα να ρωτησω εδω μεσα μιας και πιστευω πως καποιοι ειναι πιο γνωστες
τα παντα δεν ειναι για μενα πιστες και στροφιλικια και ποσο μαλλον με τη ζετουλα

leonidaskal
11-04-13, 22:02
χωρις να θελω να προσβαλω κανενα και συγνωμη νικολα δεν ηταν προσωπικο τοσχολιο
λεω πως ψαχνω μια λυση και ρωτω ανθρωπουσ που ψαχνουν πιο πολυ απο εμενα.
τα alko μου τα προτειναν σαν την οικονομικη λυση .σε σχεση με πιο γνωστες στη χωρα μας εταιρειες

Nickolas_s2k
11-04-13, 23:08
Λεωνιδα εγω γενικα δεν προσβαλλωμαι μεσα απο το πληκτρολογιο και το εχω σαν αρχη μου διοτι σχεδον παντα ο γραπτος λογος ειναι λιγο καπως..οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται και φανταζεται διαφορα! οποτε και εσυ μην με παρεξηγεις...το θεμα σου ομως το εβαλες στην ενοτητα σειρα ζ βελτιωσεις..δλδ τι να υποθεσω? και παλι ομως ρωτησα..''τα θες για το ζετακι σου?'' εκει πηγαινε το ελεος διοτι οπως πολυ σωστα ειπες τωρα,, οπως και εσυ ετσι και εγω δεν θα τα δοκιμαζα στη ζετα..μπορει να ειναι οντως σχετικα καλα και να αξιζει το value for money οταν ομως ψαχνω σε ολα τα forum bmw εξωτερικου και δεν βρισκω ουτε μια απλη αναφορα... εε τοτε οχι δεν θα ημουν ο πρωτος που θα εκανα το πειραμα να τα βαλω στη ζετα..οχι για κανεναν αλλο λογο αλλα για να μην πεταξω και αυτα τα λιγα τα λεφτα που μπορει να στοιχιζαν..και γενικα χαμογελαστε και λιγο μερικοι δεν κανει κακο ..( για τα εσωρουχα palco μιλαω :) )

leonidaskal
12-04-13, 14:43
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
προσωπικα πιστευω, με τα λιγα που ακουσα, οτι για ενα απλο συμβατικο αυτοκινητο αποπτελουν μια αξιοπιστη λυση.οχι επιδοσεις και στροφιλικια απλα τη δουλεια μασ να κανουμε

zografias
24-04-13, 00:09
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
προσωπικα πιστευω, με τα λιγα που ακουσα, οτι για ενα απλο συμβατικο αυτοκινητο αποπτελουν μια αξιοπιστη λυση.οχι επιδοσεις και στροφιλικια απλα τη δουλεια μασ να κανουμε

Κάτι τέτοιο φάνηκε, οπότε βουυυυρρρ.....