PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπεκ 328-325


mixalis 318is
04-04-14, 20:53
Καλησπερα πεδια....
Λοιπον Ενας φιλος εχει ενα 328 κουπε και του ειπανε οτι εχει προβλημα στα μπεκ...το προβλημα του ειναι οτι ειχε πολλα καυσαερια απο πισω..Σαν πρωτη δοκιμη εβγαλα τα δικα μου μπεκ απο το 328 και τα δοκιμασαμε στο κουπε και εκανε και παλι τα ιδια μετα δοκιμασαμε απο 325 και τα καυσαερια εξαφανιστικαν αλλα μπερδευε στο ρελαντι αλλα και το αμαξι δεν τραβαγε δεν πιγενε...να πω ακομα οτι με τα μπεκ μπου δοκιμασαμε του δικου μου αλλα και με τα δικα του μετρισαμε καυσαερια και ηταν πολι ανεβασμενα αλλα με το που βαλαμε απο το 325 πιγαν ολλα μηδεν αλλα το αμαξι δεν τραβαγε αλλα και μπερδευε χαμιλα στο ρελαντι.

Ακουω της Εμπειριες Σας.

Stunt Mike
04-04-14, 21:19
Προφανως το προβλημα δεν ειναι στα μπεκ αλλα σε κατι ηλεκτρονικο υποψιαζομαι εγω(εγκεφαλος-AFM-αισθητηρας λ-ρυθμιστης πιεσης κτλ)....Τα μπεκ του 325 ειναι μικροτερα απο του 328....Εξ'ου και τα συμπτωματα που αναφερεις...

rapid_fast
04-04-14, 21:25
Το ότι βάλατε απο 325 δεν μου λέει τίποτα..
Πατάτα κάνατε..
Εχετε βλάβη στον εγκέφαλο, ή στο μαφ..
(τώρα, βλάβη μπορεί να είναι και έλειψη σωστού σήματος απο πλεξούδα..)
Τι χρόνους ψεκασμού δίναν τα δικά σου τα μπέκ, και τί αυτά που φορούσε αρχικά?
Είσασταν εντός ή εκτός προδιαγραφών στους χρόνους?
Τα έβαλες τα "χαλασμένα" μπέκ στο δικό σου να δείς τι κάνουν, για το ΓΑΜΩΤΟ????
Απορώ με μερικούς που λένε οτι είναι μηχανικοί..
Απόλυτη ασχετίλα σε όλα τα επίπεδα...

mixalis 318is
04-04-14, 21:34
Για να ειμαι ειληκρινις οχι δεν τα δοκιμασα σε εμενα του φιλου..αλλα πιγαμε με τα λεγομενα του μαστορα..να πω πος (εγκεφαλος-AFM-αισθητηρας λ-ρυθμιστης πιεσης κτλ) εχουν τσεκαριστι και ειναι ολλα ενταξει απο εκει...εγω αλλα και φιλος που εχει το προβλημα γιατι με τα μπεκ του 325 δουλευει μια χαρα χωρεις ιχνος καυσαεριου απο πισο ενω με τα 328 γινετε παταγος απο πισο..εν το μεταξι αυτο το επαθε με τα απο γεμιζμα βενζινας 100 αρας που εβαλε απο απο πρατιριο Shell.

ThaNOS E46coupe
05-04-14, 15:42
Μαφ... Το εχουμε πληρωσει πολυ περισσοτερο σε διαγνωσεις κ τρρεξιμο , παρα να το εβαζα απ την αρχη,καινουριο, γνησιο κ στην αντιπροσωπεια....

LEO328
05-04-14, 15:59
Άμα είναι maf που λέει ο φίλος μου ο πατριώτης πες του να βαλει ένα καινούργιο vdo-siemens και τέλος.αυτό φοράει και τώρα πάνω.θα δώσει 200ε και θΑ ξένοιασει.

ThaNOS E46coupe
05-04-14, 16:02
Εγω δε πιστευα οτι μπορει να ειναι μαφ. Μεχρι που τελικα δεν προχωρουσε το αμαξι. Δουλευε δικιλινδρα και πολλα αλλα. Μεχρι να προσαρμωστει το νεο μαφ τρομαξαμε. Ηθελε αρκετα χιλιομετρα

SUPERCHARGER
05-04-14, 17:11
εγω θα προτεινω και ενα ελεγχο στον αισθητηρα θερμοκρασιας.............

paganis
06-04-14, 09:40
πες του ''φιλου'' σου, να βαλει το μοτερ σου που εχεις στην ακρη (το is) , για να βρει την ησυχια του.