PDA

Επιστροφή στο Forum : καλησπέρα πρόβλημα καθρέφτες τζάμι πίσω


kwstas316bmw
10-07-16, 15:48
καλησπέρα όπως λέω και στο θέμα πάνω έχω ένα πρόβλημα με μια bmwe30 m40 μοντελο 1990 οταν έχει υγρασία το πίσω τζάμι και ανάβω το λαμπάκι για το πίσω τζάμι δεν μου το καθαρίζει παραμενει θολω θα ήθελα να μάθω για πιο λόγο γίνεται αυτό το τζάμι το πίσω είναι εργοστασιακό δεν έχει άλλαχτη πότε να πω λέτε για αυτό?η έχει καμιά ασφάλεια λοιπόν το 2 πρόβλημα που έχω είναι το εξής στην πόρτα του οδηγού έχω ένα τηλεχειριστιριο μοχλό που ρυθμίζει τους καθρέφτες και όταν γυρνάω να ρυθμίσω τον δεξί η τον αριστερό δεν κάνει τίποτα από που οφείλετε αυτό το πράγμα οποίος ξέρει ας μου απαντήσει ευχαριστώ πολυ

konoss
10-07-16, 16:09
Η' εχεις καποιες ασφαλειες καμμενες η' καπου εχει κοπει η καλωδιωση .

kwstas316bmw
10-07-16, 16:13
σε ευχαριστω παρα πολυ αλλα η ασφαλειες της ειναι μπροστα στο καπω γιατι τις εχω δει για τους καθρεφτες αν λες για το πισω τζαμι λες καλωδιο??

konoss
10-07-16, 16:22
Αν εχεις δει ολες τις ασφαλειες και ειναι ενταξει , τοτε το πιθανοτερο καλωδιωση .

kwstas316bmw
10-07-16, 16:40
και κατι αλλο αδερφε μου να σε ρωτησω αυτη η καλωδιωση ξερουμε που ερχεται να το κοιταξω ευχαριστω πολυ για το πισω τζαμι και τους καθρευτες

stauros772000
10-07-16, 18:10
στα πισω κολονακια φτανει η γραμμη,και εκει συνδεονται με το τζαμι.βγαλε τις πισω επενδυσεις και ελεγξε αν ειναι συνδεμενα.εκτος αυτου,με πολυμετρο μπορεις να δεις αν στελνει ρευμα πισω.αν στελνει,τοτε καπου εχει διακοπη στην γραμμη του τζαμιου.αν την βρεις,ευκολα με υγρο χαλκο μπορεις να την γεφυρωσεις..........

rapid_fast
11-07-16, 12:02
καλησπέρα όπως λέω και στο θέμα πάνω έχω ένα πρόβλημα με μια bmwe30 m40 μοντελο 1990 οταν έχει υγρασία το πίσω τζάμι και ανάβω το λαμπάκι για το πίσω τζάμι δεν μου το καθαρίζει παραμενει θολω θα ήθελα να μάθω για πιο λόγο γίνεται αυτό το τζάμι το πίσω είναι εργοστασιακό δεν έχει άλλαχτη πότε να πω λέτε για αυτό?η έχει καμιά ασφάλεια λοιπόν το 2 πρόβλημα που έχω είναι το εξής στην πόρτα του οδηγού έχω ένα τηλεχειριστιριο μοχλό που ρυθμίζει τους καθρέφτες και όταν γυρνάω να ρυθμίσω τον δεξί η τον αριστερό δεν κάνει τίποτα από που οφείλετε αυτό το πράγμα οποίος ξέρει ας μου απαντήσει ευχαριστώ πολυ
Κώστα,
το πίσω τζάμι είναι η μεγαλύτερη ηλεκτρική κατανάλωση του αυτοκινήτου..
Πρέπει να σου βουλιάζει και το ρελαντί όταν το ανάβεις...
Βάλε τη γείωση του πολύμετρου πάνω στην κεντρική γείωση του κινητήρα,
και τον θετικό του πολύμετρου πάνω στην ασφάλεια του πίσω τζαμιού, για να δείς αν
η διακοπή είναι πρίν, ή μετά τον διακόπτη του ταμπλώ..
Για τους καθρέπτες, πρέπει να βγάλεις το διακόπτη, και να δείς αν φέρνει ρευμα στην πλεξούδα. Αν φέρνει, επαληθεύεις την γείωση.
Μετά ψάχνεις για διακοπή στην έξοδο για τους καθρέπτες...