PDA

Επιστροφή στο Forum : Ώρα για... paintball!!! Νο.2


ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
10-02-06, 10:36
Λοιπόν ακολουθούν αναλυτικά όλες οι πληροφορίες σχετικά με την διοργάνωση paintball:

ΠΑΚΕΤΟ 1
(ολόκληρη ημέρα)
Κόστος / άτομο: 30 euro
Στην τιμή συμπεριλαμβάνονται:
Ημιαυτόματο (semi automatic) marker
Μπουκάλα CO2 13,5oz (διάρκειας πάνω από 600 βολές)
Μάσκα προσώπου JT ή SCOTT
Προστατευτικό λαιμού (neck protector)
Περιβραχιόνια
Ενοικίαση του χώρου για όσο χρόνο θέλουν οι παίκτες
επαναγέμιση φιάλης CO2: δωρεάν
και φυσικά briefing για τα σενάρια ή τα παιχνίδια για τα μέτρα ασφαλείας, επίδειξη / επεξήγηση εξ οπλισμού, καθώς και επεξήγηση χαρτών και απαγορεύσεων σχετικά με τον τρόπο διεξαγωγής του παιχνιδιού.
κάθε μπίλια (paintball) στοιχίζει 0,06 euro

ΠΑΚΕΤΟ 2
(2 ή 3 ώρες)
Κόστος / άτομο: 15 euro
Στην τιμή συμπεριλαμβάνονται τα ίδια με το πακέτο 1 με την διαφορά ότι η ενοικίαση του πεδίου γίνεται ανάλογα με την κίνηση της ημέρας
Ημιαυτόματο (semi automatic) marker
Μπουκάλα CO2 13,5oz (διάρκειας πάνω από 600 βολές)
Μάσκα προσώπου JT ή SCOTT
Προστατευτικό λαιμού (neck protector)
Περιβραχιόνια
επαναγέμιση φιάλης CO2: δωρεάν
και φυσικά briefing για τα σενάρια ή τα παιχνίδια για τα μέτρα ασφαλείας, επίδειξη / επεξήγηση εξ οπλισμού, καθώς και επεξήγηση χαρτών και απαγορεύσεων σχετικά με τον τρόπο διεξαγωγής του παιχνιδιού.
κάθε μπίλια (paintball) στοιχίζει 0,06 euro

ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ
Αποφασίστε μέρα ή μέρες που θα θέλατε να παίξετε, καθώς και τον ακριβή αριθμό ατόμων που περιλαμβάνονται στο group σας
Για να δηλωθεί ένα πεδίο στη κατοχή κάποιου group , θα πρέπει να μπει προκαταβολή το αργότερο 3 ημέρες πριν το παιχνίδι σε μία απο τις παρακάτω συνεργαζόμενες τράπεζες

ALPHA - EUROBANK - ΕΜΠΟΡΙΚΗ - ΠΕΙΡΑΙΩΣ

Τουλάχιστον 10 μέρες νωρίτερα επικοινωνήστε μαζί μας στο info@gpaintballparks.gr, κάντε την κράτηση σας και δώστε μας το τηλέφωνο και το όνομα σας 24 ώρες το 24ωρο
ή από τις 10-14:30 και 17:30-21:30 στα τηλέφωνα 2296035827 και 0974912680
Σε περίπτωση ακύρωσης του παιχνιδιού για οποιοδήποτε λόγο που αφορά το Greek Paintball Park Αθηνών και τους διοργανωτές ή καιρικών συνθηκών, το παιχνίδι μπορεί να μετατίθεται στο πρώτο ελεύθερο σαββατοκύριακο
(για συμμετοχή παιδιών κάτω των 15 ετών απαιτείται γονική παρουσία ή υπεύθυνη δήλωση του γονέα )

Το Greek Paintball Parks Αθηνών
βρίσκεται στην περιοχή του Μεγάλου Πεύκου, πάνω από την περιοχή Κανδήλι, και σε υψόμετρο 850 μέτρων. Όλος ο δρόμος μέχρι μέσα στον χώρο του παιχνιδιού είναι ασφαλτοστρωμένος.

Για να φθάσετε στον χώρο από Αθήνα:
Πρώτο πεδίο Paintball ....
Μπορείτε να προσεγγίσετε τον χώρο διεξαγωγής παιχνιδιών paintball του Greek Paintball Parks Αθηνών από Αθήνα ως εξής:
Ακολουθείστε την Εθνική οδό Αθηνών - Κορίνθου προς Κόρινθο, και περάστε τα διόδια Ελευσίνας (fig.1)
Συνεχίστε προς Κόρινθο για 4,5 χιλιόμετρα περίπου μέχρι να δείτε την πρώτη και μοναδική ως τότε γέφυρα και επιγραφή EXIT (30 μέτρα περίπου πριν την γέφυρα)
Κάντε δεξιά και πάρτε την EXIT Ο δρόμος μετά από μια κλειστή δεξιά στροφή σας οδηγεί στον δρόμο κοντά στην γέφυρα. Μπροστά σας βλέπετε μια ταμπέλα που γράφει ΠΡΟΣ ΚΑΝΔΥΛΙ - ΒΛΥΧΑΔΑ .
Κάντε αριστερά , αφήστε τον πρώτο δρόμο που οδηγεί πάλι πίσω στην Εθνική οδό για κόρινθο και στρίψτε αριστερά στον αμέσως επόμενο δρόμο (ταμπέλα ΠΡΟΣ ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑ )

Κινείστε πλέον παράλληλα με την εθνική οδό προς Κόρινθο ( fig.2) . Συνεχίστε για περίπου 10 00 μέχρι την πρώτη διασταύρωση που θα βρείτε μπροστά σας και έχοντας πλέον την εθνική οδό επάνω, κάντε ΔΕΞΙΑ (ταμπέλα ΠΡΟΣ ΚΑΝΔΥΛΙ - GPPA ) και συνεχίστε πλέον ευθεία προς το βουνό. Για περίπου 3 χιλιόμετρα κινείστε σε έναν ελικοειδή με καλή ποιότητος άσφαλτο δρόμο, περνώντας ανάμεσα από τους βράχους του Κανδυλίου έως ότου θα δείτε μπροστά σας μια διασταύρωση σε σχήμα Υ . Κάντε ΑΡΙΣΤΕΡΑ (ταμπέλα ΠΡΟΣ ΑΓ.ΤΡΙΑΔΑ - GPPA ) και συνεχίστε πλέον εντελώς ευθεία ακολουθώντας την άσφαλτο ανεβαίνοντας στο βουνό και βλέποντας (μετά από 3000 μέτρα περίπου) στο αριστερό σας χέρι και ψηλότερα, την παλιά Αμερικάνικη Βάση ( fig.3). Ο δρόμος οδηγεί μόνο στην πόρτα της Βάσης και πουθενά αλλού. Είναι δε εντελώς ασφαλτοστρωμένος.

Για να φθάσετε στον χώρο από Αθήνα:
Στο δεύτερο πεδίο Paintball
Μπορείτε να προσεγγίσετε τον χώρο διεξαγωγής παιχνιδιών paintball του Greek Paintball Parks Αθηνών από Αθήνα ως εξής:

Ακολουθείστε την Εθνική οδό Αθηνών - Κορίνθου προς Κόρινθο, και περάστε τα διόδια Ελευσίνας (fig.1)
Συνεχίστε προς Κόρινθο για 4,5 χιλιόμετρα περίπου μέχρι να δείτε την πρώτη και μοναδική ως τότε γέφυρα και επιγραφή EXIT (30 μέτρα περίπου πριν την γέφυρα)
Κάντε δεξιά και πάρτε την EXIT Ο δρόμος μετά από μια κλειστή δεξιά στροφή σας οδηγεί στον δρόμο κοντά στην γέφυρα. Μπροστά σας βλέπετε μια ταμπέλα που γράφει ΠΡΟΣ ΚΑΝΔΥΛΙ - ΒΛΥΧΑΔΑ .
Κάντε δεξια και προχωρήστε το δρόμο ολο μέχρι τη παλία εθνική οδό , περνώντας κάτω απο γέφυρα με γραμμές τραίνου .
Στη παλιά εθνική οδό κάντε δεξία για περίπου 800 μέτρα μέχρι να δείτε τον πρώτο φωτείνο σηματοδώτη.
Στο σηματοδώτη κάντε αριστερά και αφήνοντας δεξία σας το σχολείο φτάνετε στη θάλασσα .
Κάνετε πάλι αριστερά , πάντοτε σε άσφαλτο και σε 100μ. φτάσατε στο πεδίο .

Επιτρέπεται η ολική ή μερική αναδημοσίευση των περιεχομένων του παρόντος site,αρκεί να αναφέρεται η πηγή τους.

Greek Paintball Parks ®

Όλες οι σχετικές πληροφορίες είναι από το site της Greek Paintball Parks ® www.gpaintballparks.gr.

θα επικοινωνήσω άμεσα ή με τον κύριο Γιάννη στο 2 29 60 35 827-697 4 91 26 80 ή με τον κύριο Λάμπρο στο 2 10 72 90 797-694 5 68 52 70
και εαν υπάρχουν περισσότερες πληροφορίες θα σας ενημερώσω

Εως τότε θα ήθελα να μου πείτε μέρα και πακέτο στην δημοσκόπηση που ακολουθεί. θα υπάρχουν πολλές επιλογές έτσι ώστε να δούμε ποια μέρα μας βολεύει και μπορούμε. Εαν υπάρχουν μιρές διαφορές σε κάποιες από τις επιλογές θα ξαναγίνει ψηφοφορία μεταξύ αυτών για να καταλήξουμε στις ημερομηνίες και στο πακέτο.

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
11-02-06, 10:48
Έλα να βλέπω συμμετοχές!!! Δώστε δύναμη παιδειά!!!

apostolos_m3
11-02-06, 12:36
κυριακη και πρωτο πακετο..

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
11-02-06, 19:29
ρε παιδειά 28 μέτρησα στις δηλώσεις. και μόνο οι 12 έχουν ψηφίσει. Δώστε δύναμη ρεεεε!!!

xristos27
11-02-06, 20:11
με τα οσα ελα να βλεπω δραση κυριακη με το προτο

apostolos_m3
11-02-06, 20:58
νικο μου φαινεται ετσι οπως θα καταληξει το θεμα θα σε κυνηγαω εγω μεσα στο δασος και μεγαλε την εβαψες..χαχαχα

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
11-02-06, 21:25
θα καβατζωθώ με sniper ρε!!! χαχα

apostolos_m3
12-02-06, 13:26
Παιδια αντε να το κανονιζουμε..θα παει τσαμπα και το ολοκαινουριο φουμο που πηρα για να βαφτω εκεινην την μερα να δειχνω και ΩΡΑΙΟΣ...χαχαχαχα

m3power
12-02-06, 15:49
μονο μην πεσει μαζι με την εκδρομη να προσεξουμε!!!!!!!!

καλα θα εχω μαζι και το κανονικο το αεροβολο,και οποιος με "βαψει" την εκανε!!!!!θα τον γεμισω μολυβι!!!!!!!!

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
12-02-06, 18:49
χαχαχ. Παιδειά μην ανησυχείτε. θα φροντίσω εκείνη την μέρα να μην έχει κανονιστεί τίποτα και να μπορούμε αν όχι όλοι η πλειοψηφία!

apostolos_m3
13-02-06, 10:37
μονο μην πεσει μαζι με την εκδρομη να προσεξουμε!!!!!!!!

καλα θα εχω μαζι και το κανονικο το αεροβολο,και οποιος με "βαψει" την εκανε!!!!!θα τον γεμισω μολυβι!!!!!!!!

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗ ΚΟΜΜΑΝΤΟ :icon02:

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
14-02-06, 15:00
παιδειά σε 11 μέρες κλείνει η ψηφοφορία. ψηφίστε για να κανονίσουμε. δώστε δύναμη λέμε!!!

apostolos_m3
15-02-06, 09:37
Νικο δεν βλεπω να το κυνηγας το θεμα,δεν βλεπω και συμμετεχοντες και μου φαινεται θα παιζουμε κρυφτουλι στην μαλακασα αντι για paintball..

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
18-02-06, 02:51
Παιδιά θα κανονίσουμε για paintball ή όχι για να ξέρω τι να κάνω. Δώστε δύναμη λέμε!!!!

E36M3ZF
18-02-06, 08:21
Εδώ Clint Istwood / Κώστας . Θα είμαι και'γω παρών ...... Make my Sunday....Punks

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
18-02-06, 12:27
Έλα να βλέπω δηλώσεις λέμε. Άντε. Και οι χαμένοι κερνάνε πίτσα!!:lamer: :icon42: :twak:

apostolos_m3
19-02-06, 09:47
Νικο εγω ειμαι μεσα εδω και πολυ καιρο αλλα για να βλεπω και αλλους να συμμετεχουνε να γινει το παινχιδι..

GS1821
23-02-06, 17:02
.....zzzzzzzzz.......
Αντε θα δηλωσει κανένας συμμετοχη ????????? .........κοιμηθηκαμε .........

apostolos_m3
23-02-06, 20:37
Πολυ το κουραζουμε και μου φαινεται μονο για καφε και μασες ειμαστε καλοι..Απο σπορ τιποτα..τζιφος..

manosm3
20-04-06, 22:58
θα παμε ωρεεεε;;;
αϊντε!!!! ξεκουνηστεεεε!!!