PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγκατεστημένο ipod σε Ζ4 με bs CD


MAC Z4
24-02-06, 16:52
Έγινε σήμερα....:ylsuper:
Δεν παίζεται....
Το χειρίζομαι από το Cd player, απο το τιμονι, και από το ιδιο το ipod..
Με πολυ μερακλή μάστορα χώρις την παραμικρή γρατζουνιά ή τρύπα οπουδήποτε....

Την άλλη εβδομάδα αλλάζω τα mama ηχεία με focal και είμαι super ευτηχισμένος......:ylsuper:

MAC Z4
24-02-06, 17:31
Αποφάσησα να το βάλω αριστερα του cd player και οχι δεξια για να μην χαλάσει η ομοιμορφία του ταμπλό... Δεν έχω πολύ καλή ορατότητα στην οθόνη του ipod αλλά από τη στιγμή που το χειρίζομαι από το τιμόνι δεν με νοιάζει ιδιαίτερα. Μπαίνει και δεξια...

02) η πατέντα θα ήταν ένα λαμάκι που θα βιδωνόταν μέσα στο cd player σε έτοιμη θέση για βίδα

03) μέτρηση

04) Βαψιμο στο λαμάκι για φαίνεται ένα με τη θήκη....

MAC Z4
24-02-06, 17:37
05) Αυτοκόλλητο αφρολεξ για μην έρθει σε επαφή το λαμάκι με το αλλουμήνιο της Ζ4
06) εφαρμογή λαμάκι - θήκη
07) Βιδωμα

MAC Z4
24-02-06, 17:46
Όσο αφορά την καλωδίωση το icelink της Dention Είναι μιά προέκταση ( Β ) που κομπώνει επάνω στη φίσα της μαμάς... (Α)

MAC Z4
24-02-06, 17:50
H θήκη αφού έχεις πάρει το ipod...

Αυτά .....:dupe:

DjBac
24-02-06, 22:40
300 για το ipod είναι πάρα πολλά!!! 150 το πήρα και το έβαλα μόνος μου!!!

manosm3
24-02-06, 22:51
Ισως πηρε με μεγαλυτερη μνημη. Εγω το ειχα παρει 220.

MAC Z4
25-02-06, 05:14
300 για το ipod είναι πάρα πολλά!!! 150 το πήρα και το έβαλα μόνος μου!!!

Δεν κατάλαβες το ipod κανει 399 60Gb 11-13.000 mp3

Action Man
25-02-06, 09:33
Ωραια δουλεια!

DjBac
25-02-06, 18:11
Για τον αντάπτορα εννοούσα!!!

geovass
25-02-06, 18:19
Ωραιο ειναι !
Μεγια!

InsaneDriver
03-04-06, 01:58
Ερώτηση...Η βάση αυτή και το βίσμα τροφοδοτεί και ρεύμα το ipod, ή χρειάζεται φόρτιση;

MAC Z4
03-04-06, 14:14
Ερώτηση...Η βάση αυτή και το βίσμα τροφοδοτεί και ρεύμα το ipod, ή χρειάζεται φόρτιση;

Το τροφοδοτεί!

MZ3
03-04-06, 21:11
Και ανοίγει και κλίνη μόνο του όπως το εργοστασιακό c d π.χ ?

pant75gr
04-04-06, 08:24
Λοιπον κυριοι μετα απο το ποστ αυτο, πηγα και εγω εχτες και εγκατεστησα IPOD.
Μου πηρανε 220 για το ανταπτορακι + εργασια και πληρωσα και 230 για ενα ΙPOD ΝΑΝΟ 2 GB...ετσι για αρχη.
Παντως εχω μεινει με τις καλυτερες εντυπωσεις μιας και ουτε CD χρειαζεσαι ουτε CDιερες, και δεν χρειαζεται να αλλαξεις και το μαμα στερεοφωνικο με καποιο αλλο και να "χαλασεις" την ομορφια και προσοψη του ταμπλω.
Σε περιοριζει ομως στις 5 playlists λογω προσβασης απο το μαμα στερεοφωνικο αλλα και παλι ειναι υπεραρκετες.

MAC Z4
04-04-06, 08:36
Και ανοίγει και κλίνη μόνο του όπως το εργοστασιακό c d π.χ ?
Κανονικα!
Το Ipod Παιρνει εντολη ότι παιζει μέσω του εργοστασιακού όπως ακριβώς και η cdντιερα... όταν λοιπον κλεισεις το εργοστασιακό είτε απο το κουμπι είτε με το κλειδι το ipod μπαινει για 5λεπτα σε κατασταση αναμονης και μετα κλεινει... μονο του...

geovass
04-04-06, 09:13
Λοιπον κυριοι μετα απο το ποστ αυτο, πηγα και εγω εχτες και εγκατεστησα IPOD.
Μου πηρανε 220 για το ανταπτορακι + εργασια και πληρωσα και 230 για ενα ΙPOD ΝΑΝΟ 2 GB...ετσι για αρχη.
Παντως εχω μεινει με τις καλυτερες εντυπωσεις μιας και ουτε CD χρειαζεσαι ουτε CDιερες, και δεν χρειαζεται να αλλαξεις και το μαμα στερεοφωνικο με καποιο αλλο και να "χαλασεις" την ομορφια και προσοψη του ταμπλω.
Σε περιοριζει ομως στις 5 playlists λογω προσβασης απο το μαμα στερεοφωνικο αλλα και παλι ειναι υπεραρκετες.

Σου επισασν το Κ..... νομιζω.:friday:
Το dension κανει 170 ευρω + τοποθετηση, εχει καλυτερο χειρισμο, καλυτερη ποιοτητα ηχου και οσες playlist θελεις, χωρις να πρεπει να τις ονομασεις ΒMW:nono:

Sras
04-04-06, 10:42
Σου επισασν το Κ..... νομιζω.:friday:
Το dension κανει 170 ευρω + τοποθετηση, εχει καλυτερο χειρισμο, καλυτερη ποιοτητα ηχου και οσες playlist θελεις, χωρις να πρεπει να τις ονομασεις ΒMW:nono:
Καλημερα
Για πες μας πιο πολλες λεπτομεριες γιατι ενδιαφερομαι για αμεση αγορα.Ο αντιπροσωπος της Ντενσιον μου ειπε 210 ευρω για το κιτ και την τοποθετηση.Μονο που δεν θυμαμαι εαν και το ΦΠΑ ειναι μεσα σ'αυτη την τιμη.
Sras

geovass
04-04-06, 12:27
Καλημερα
Για πες μας πιο πολλες λεπτομεριες γιατι ενδιαφερομαι για αμεση αγορα.Ο αντιπροσωπος της Ντενσιον μου ειπε 210 ευρω για το κιτ και την τοποθετηση.Μονο που δεν θυμαμαι εαν και το ΦΠΑ ειναι μεσα σ'αυτη την τιμη.
Sras

Καλημερα Sras.
Εμενα μου εχει πει 170 ευρω με ΦΠΑ μονο η αγορα του καλωδιου. Μετα ειναι ποσο θα σε χρεωσουν να στο βαλουν.
Μπορεις να το βαλεις σε δικο σου μαγαζι για να μη σε "χτυπισουν" πολυ με την χρεωση της τοποθετησης.

ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
04-04-06, 21:00
Αγαπητοί φίλοι του ipod σήμερα μπήκα στη πρίζα μετά από αυτά που διάβασα για τη λειτουργία του από το χειριστήριο του τιμονιού τη κατάργηση των CD με σκληρό δίσκο του IPOD και MP3 & FOTO το αγόρασα αλλά η συνεργασία με τον υπολογιστή μου είναι αδύνατη τη να θέλει ? μάλλον θύρα γρήγορης μετάδοσης δεδομένων η τίποτα άλλο ? σε εσάς λειτουργεί κανονικά το IPOD ΜΕ ΤΟ PC η σας κάνει κόλπα ??:gaysex:
Και το γαμώτο είναι ότι αγόρασα το μεγάλο που είναι και για FOTO 60 GB (450) euroπουλα λέτε να το φάω στο κ....ο ,έχω τη κεφαλή της PIONEER AVH-P7500DVD ρώτησα τον τεχνικό που μου το έβαλε στο αυτοκίνητο μου και μου είπε ότι συνεργάζεται με το μηχάνημα μου άνετα με το PC τη να κάνω.........:banghead:

DjBac
04-04-06, 23:30
Με την pioneer συνεργάζεται άψογα!! Έχεις USB 1.1 ή USB 2.0??

iTune έβαλες??

ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
05-04-06, 14:46
Έχω USB 2 ... το itunes το έβαλα αλλά το μηχάνημα (ipod) με τα χίλια ζόρια το είδε και σέρνεται :mad: έτσι είναι και σε εσάς???:thinkerg: να δεις που θα θέλει θύρα USB που λένε για γρήγορα δεδομένα .

DjBac
05-04-06, 14:55
η USB 2.0 είναι η "γρήγορη" USB!! Δοκίμασε να του κάνεις update το firmware και διάβασε προσεκτικά τις οδηγίες συνδεσιμότητάς του με υπολογιστή!!

ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
05-04-06, 15:14
Mου βγάζει μήνυμα κάτω δεξιά ότι η συσκευή ipod είναι για γρήγορη μεταφορά δεδομένων και θέλει θύρα μάλλον άλλη λες να θέλει θύρα (BMW) firmware για να πηγαίνει γρήγορα ...!!!!!:icon_kidr

DjBac
05-04-06, 16:48
Τότε δεν έχεις USB 2.0 (το 2.0 δε σημαίνει πως έχει 2 θύρες, αλλά το πρωτόκολλο 2.0)... Επομένως, (απ'ό,τι έχω παρατηρήσει σε USB 1.1 το ipod σέρνεται) λογικό μου φαίνεται!!

ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
05-04-06, 19:27
Και αν είναι έτσι όπως τα λες τη να κάνω για να το κάνω γρήγορο σαν το εργαλείο μου (BMW) αλλάζει κάτι ??? έχω και τα XP επάνω ,μπορώ να το δω κάπου να μου το λέει τη θυρα ειναι 1,1 η 2 ????:cheers:

MAC Z4
05-04-06, 19:59
Και αν είναι έτσι όπως τα λες τη να κάνω για να το κάνω γρήγορο σαν το εργαλείο μου (BMW) αλλάζει κάτι ??? έχω και τα XP επάνω ,μπορώ να το δω κάπου να μου το λέει τη θυρα ειναι 1,1 η 2 ????:cheers:


Να ξεκαθαρίσουμε κατι:
Το ipod λειτουργεί (διαβάζει και σβήνει mp3 μόνο μεσα από το itunes της Apple http://www.apple.com/itunes/download/

Το pc to βλεπει σαν δίσκο αλλά δεν μπορείς να βάλεις mp3 ούτε να τα δεις ούτε να τα σβήσεις. Ολα αυτα τα κανεις με το itunes

Κατέβασε το itunes ( δωρεαν και θα σου λυθούν όλες οι απορίες):dblthumb2

MAC Z4
05-04-06, 20:02
Έχω USB 2 ... το itunes το έβαλα αλλά το μηχάνημα (ipod) με τα χίλια ζόρια το είδε και σέρνεται έτσι είναι και σε εσάς??? να δεις που θα θέλει θύρα USB που λένε για γρήγορα δεδομένα .


sorry δεν το είδα το έχεις κατεβασει...
Τι εννοεις σερνεται?

DjBac
05-04-06, 21:05
itunes έχει βάλει, απ'όσο λέει αλλά σέρνεται στο να το αναγνωρίσει!! Αργεί να διαβάσει τη βάση λόγω USB 1.1... Πάρε κάρτα PCI που να βγάζει USB 2.0!

ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
06-04-06, 20:55
Σε ευχαριστώ αύριο πάω για κάρτα PCI για τον υπολογιστή μου και ελπίζω όλα να διορθωθούν και να γίνονται σφαίρα , τα τραγούδια και οι φωτογραφίες που του έβαλα (αργά βέβαια :lamer: ) μόνο μέσο προγράμματος iTunes γίνεται κακός θα ήθελα να το βλέπει σαν σκληρό δίσκο και να προσθετό και να αφαιρώ ότι θέλω όχι μόνο με το itunes κακός πολύ κακός θα γινόταν και πολύ πιο απλά με τον να το βλέπει απευθείας.

DjBac
07-04-06, 00:57
Υπάρχουν προγράμματα που είναι σα να το μεταφέρεις στον Windows Explorer!! Anapod Explorer είναι το ένα αν θυμάμαι καλά!

ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
07-04-06, 16:23
Kαι τη κάνει αυτό το πρόγραμμα και πως συνεργάζεται μα το ipod ???:scratchch

pant75gr
08-04-06, 11:47
Για οσους εχετε βαλει IPOD θελω να αναφερω ενα προβλημα που μπορει να προκυψει.
Οταν εισαγετε τραγουδια απο το ΙΤUNES στο IPOD θα πρεπει ολα τα τραγουδια να εχουν και τιτλο και ονομα καλλιτεχνη στο ΙΤUNES. Οτιδηποτε αρκει και τα δυο αυτα να εχουν καποια λεξη η γραμμα. Το IPOD ειναι συνδεδεμενο στο CD Player μεσω του ανταπτορα ο οποιος στελενει τις πληροφοριες στο CD Player. Οταν λοιπον ο ανταπτορας στειλει λειψες πληροφοριες το CD Player δεν μπορει να τις διαβασει καταλληλα με αποτελεσμα να κλεινει απο μονο του σαν να κανει βραχυκυκλωμα.
Μου τυχε εμενα και εχτες πειραματιζομουν και το βρηκα τυχαια. Εφτιαξα καθε playlist ξεχωριστα εισαγωντας τα τραγουδια πρωτα στο library και κατα artist (μεσα στο ΙΤUNES παντα). Καποια τελευταια τραγουδια δεν ειχαν ονομα καλλιτεχνη και ειτανε αυτα που δεν παιζανε μονο στο CD Player του αυτοκινητου, οποτε το εβαλα manually. Και τωρα ολα μα ολα τα τραγουδια παιζουν κανονικα διχως το παραμικρο προβλημα.
Αν σας τυχει το προβλημα αυτο και θελετε λεπτομερειες μπορειτε να στειλετε εμαιλ.

MAC Z4
08-04-06, 12:08
Kαι τη κάνει αυτό το πρόγραμμα και πως συνεργάζεται μα το ipod ???:scratchch

Ειναι προγραμμα διαχειρησης mp3/

1) Καταχωρεί εάν βαλεις ένα original CD ολες τις info του τραγουδιού + το ιδιο το τραγούδι σε mp3 μετην ποιοτητα που έχεις επιλεξει.

2) Φτιαχνεις συλλογες (play lists)

3) Φτιαχνει μονο του (play lists)

4) περνας τα playlist sto ipod και οχι τα τραγουδια

5) Σου έχει τακτοποιημενα τα τραγούδια σου μεσα στον δίσκο σε μορφή
Folder_artist/folder_ albums/folder_tracks

Για περισσοτερρα
http://www.apple.com/itunes/overview/
http://images.apple.com/itunes/overview/images/heromac20060109.jpg

xristosg
12-04-06, 17:09
Παιδια κατι πιο συγκεκριμενο το θεμα μας ενδιαφερει.
Που θα βρουμε αυτο το καλωδιο (ανταμπτορα ) που ταιριαζει στο μαμα cd και ποσο κανει.
Πιο ipod δουλευει καλυτερα με τους χειρισμους του τιμονιου κλπ .
Που θα βρουμε καλυτερες τιμες αν γνωριζει καποιος φυσικα.
Αν μπορειτε δωστε μας καποιες πληροφοριες .
Ο φιλος μας ( MAC Z4 ) σχετικα με την τοποθετηση ειναι απολυτα κατατοπιστικος .

InsaneDriver
13-04-06, 01:53
Παιδια κατι πιο συγκεκριμενο το θεμα μας ενδιαφερει.
Που θα βρουμε αυτο το καλωδιο (ανταμπτορα ) που ταιριαζει στο μαμα cd και ποσο κανει.
Πιο ipod δουλευει καλυτερα με τους χειρισμους του τιμονιου κλπ .
Που θα βρουμε καλυτερες τιμες αν γνωριζει καποιος φυσικα.
Αν μπορειτε δωστε μας καποιες πληροφοριες .
Ο φιλος μας ( MAC Z4 ) σχετικα με την τοποθετηση ειναι απολυτα κατατοπιστικος .
Tα παιδιά που έχουν την digitalhellas με τα dension είναι φίλοι ενός γνωστού μου. Θα προσπαθήσω να πετύχω μια καλύτερη τιμή για τα μέλη του bmw-motorsport...

xristosg
13-04-06, 16:25
Tα παιδιά που έχουν την digitalhellas με τα dension είναι φίλοι ενός γνωστού μου. Θα προσπαθήσω να πετύχω μια καλύτερη τιμή για τα μέλη του bmw-motorsport...
Οκ φιλε μου .Ελπιζω να εχουμε καλα νεα

geovass
15-04-06, 09:25
Νεο ipod interface απο την BMW!!

http://www.ipodyourbmw.com/ :greenboun

geovass
19-04-06, 12:08
Και νεο DENSION interface που υποστιριζει και VIDEO στην NAVI Sceen !!:bowdown:

http://www.dension.com/icelinkplus.php

xristosg
19-04-06, 15:04
Tα παιδιά που έχουν την digitalhellas με τα dension είναι φίλοι ενός γνωστού μου. Θα προσπαθήσω να πετύχω μια καλύτερη τιμή για τα μέλη του bmw-motorsport...
Ελα φιλαρακο [ nsaneDriver] περιμενω νεα σου σχετικα με την digitalhellas

DjBac
19-04-06, 16:23
Νεο ipod interface απο την BMW!!

http://www.ipodyourbmw.com/ :greenboun
Νωρίς το σκέφτηκαν!!!!!!!!!!

geovass
20-04-06, 21:58
Εβαλα το Dension σημερα το απογευμα! Ειναι πολυ καλο!
Tο Active Holder του, εγκατασταθηκε στο ντουλαπακι μεταξι των 2 καθησματων!
Φαινονται τα ID3 στη οθονη Navi και μπορεις να κανεις Browse ανα playlist, artist και album!:clap:

xristosg
21-04-06, 00:25
Εβαλα το Dension σημερα το απογευμα! Ειναι πολυ καλο!
Tο Active Holder του, εγκατασταθηκε στο ντουλαπακι μεταξι των 2 καθησματων!
Φαινονται τα ID3 στη οθονη Navi και μπορεις να κανεις Browse ανα playlist, artist και album!:clap:
Μπρορεις να μας δωσεις πιο πολλες και πιο αναλυτικες πληροφοριες .μια και μας ενδιαφερει το θεμα.
Αν θελεις ........

VanVIC
21-04-06, 07:26
Για όσους χρησιμοποιούν ipod η συγκεκριμένη λύση είναι μονόδρομος. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Διακριτική τοποθέτηση, μεγάλη χρηστικότητα, άψογη απόδοση. Το τοποθέτησα στο Becker (after market) του Ζ3 αλλά και στο εργοστασιακό του Alfa 156 (Blaupunkt OEM) και ενθουσιάστηκα.
Ξεχάστε cd-changers και δισκάκια... Ολα πλέον είναι "στο χέρι μας".
Αγορά-τοποθέτηση (καλώδια+βάση) 190 ευρώ.

geovass
21-04-06, 07:34
Μπρορεις να μας δωσεις πιο πολλες και πιο αναλυτικες πληροφοριες .μια και μας ενδιαφερει το θεμα.
Αν θελεις ........

http://w*w.digitalhellas.com/ και καθαρισες!:bowdown:

InsaneDriver
24-04-06, 23:12
Βασικά αναρωτιέμαι αν αναλογιστούμε τους κραδασμούς και το γεγονός ότι τα μεγάλα σε χωρητικότητα mp3 player είναι σκληροί δίσκοι(με ότι αυτό συνεπάγεται), πόσο θα αντέξει μέχρι να ''χτυπήσει''ο δίσκος...;;;

Είναι ο μόνος μου ενδιασμός καθώς είμαι στο ''τσακ'' να αγοράσω ένα 60gb Ipod μαζί με το dension.

DjBac
25-04-06, 03:18
Οι συγκεκριμένοι δίσκοι είναι φτιαγμένοι έτσι ώστε να είναι ανθεκτικοί στους κραδασμούς!!!

geovass
25-04-06, 08:28
Εσε που εχει και βαση στηριξης για να μη χτυπαει στην λακουβες!

MAC Z4
25-04-06, 09:18
Βασικά αναρωτιέμαι αν αναλογιστούμε τους κραδασμούς και το γεγονός ότι τα μεγάλα σε χωρητικότητα mp3 player είναι σκληροί δίσκοι(με ότι αυτό συνεπάγεται), πόσο θα αντέξει μέχρι να ''χτυπήσει''ο δίσκος...;;;

Είναι ο μόνος μου ενδιασμός καθώς είμαι στο ''τσακ'' να αγοράσω ένα 60gb Ipod μαζί με το dension.

1) Οι σημερινοί σκρηροί δίσκοι έχουν φτιαχτεί με προδιαγραφές αρκετα καλές... Περίπου 100000 ώρες για να βγάλουν ένα σφαλμα...

2) Το to ipod έχει μνήμη όπου φορτώνει το τραγούδι από τον σκηρό και το πάιζει από εκεί. Αυτό σημαινει ότι ο δίσκος δεν γυρνάει την ώρα που πάιζει όπως κάνει το cd.

3) Οι αμερικανοι το έχουν αγοράσει για να κάνουν τζοκινγκ... Εχει φαντάσου κραδασμούς.

4) Δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα με τους κραδασμούς... Η κατασκευή είναι της apple και η ποιότητα κατασκευης είναι 5 φορες επάνω από το μεσο ορο του ανταγωνισμού.
1) Κορυφαία οθόνη
2) κορυφα'ια κατασκευη
3) κορυφαια πλαστικά

xristosg
25-04-06, 13:34
Για όσους χρησιμοποιούν ipod η συγκεκριμένη λύση είναι μονόδρομος. Δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Διακριτική τοποθέτηση, μεγάλη χρηστικότητα, άψογη απόδοση. Το τοποθέτησα στο Becker (after market) του Ζ3 αλλά και στο εργοστασιακό του Alfa 156 (Blaupunkt OEM) και ενθουσιάστηκα.
Ξεχάστε cd-changers και δισκάκια... Ολα πλέον είναι "στο χέρι μας".
Αγορά-τοποθέτηση (καλώδια+βάση) 190 ευρώ.
Ολα καλά φιλε μου (VanVIC) αλλα δεν μας λες απο που θα τα παρουμε με αυτην την τιμη .
Για πες μας κατι παραπανω.
Φιλικα xristosg

InsaneDriver
26-04-06, 01:05
3) Οι αμερικανοι το έχουν αγοράσει για να κάνουν τζοκινγκ... Εχει φαντάσου κραδασμούς.

Για τζογκινγκ χρησιμοποιούν το μικρό ipod, το οποίο έχει άλλη φιλοσοφία λειτουργίας(flash memory) και έτσι δεν μασάει μία...

DjBac
26-04-06, 01:38
Και όμως!! Χρησιμοποιούν και το mini και το nano!!! Μην το σκέφτεσαι Χάρη αυτό το θέμα!! Δε θα έχεις κανένα πρόβλημα!!

ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ
30-04-06, 09:44
Αγαπητά φιλαράκια ο τεχνικός μου μάλλον κάνει το κουνέλι η δεν θέλει άλλους πελάτες τα κονόμησε,!!!! μπορείτε να με κατατοπίσετε κάπου να πάω να μου το βάλει το IPOD μου, το έχω στα χέρι μου 15-20 μέρες και ακόμα περιμένω να με καλέσει.:countdown
Θέλω και τη βάση του IPOD και τα όλα του γενικός που να πάω.???????:calm:

MAC Z4
30-04-06, 12:50
http://www.kalogeropoulos.gr/
Παρτον τηλ και πες του ότι ο Γιώργος με το Ζ4 έμεινε πολύ ευχαριστημένος και σε συστληνει ανεπιφύλακτα...!:ylsuper:

Ripper
30-04-06, 19:32
Παιδια πιστευο να γνοριζετε το iTrip tis Griffin!!!! e???

DjBac
30-04-06, 20:04
Ναι, αλλά δεν έχει καμία σχέση σε ποιότητα, πρακτικότητα!!! Καμία όμως!

sakis
09-05-06, 17:05
Παιδια πιστευο να γνοριζετε το iTrip tis Griffin!!!! e???

Ειναι χάλια όπως είπε και ο Djbac. Στην Αθήνα δεν υπάρχει διαθέσιμη συχνότητα, και εκτος Αθηνών δεν λεει πολά.

Ripper
11-05-06, 12:45
__Στην Αθήνα δεν υπάρχει διαθέσιμη συχνότητα,__
Are you sure about that?

VanVIC
11-05-06, 13:05
Το active crandle της Dension μου το τοποθέτησαν στο κατάστημα της Extreme (χαμηλά στη Λ.Μεσογείων 209). Εκεί το έκανα παραγγελία και την επόμενη μέρα το είχαν και το τοποθέτησαν. Για περισσότερες πληροφορίες ζητήστε τον Γιάννη 2106770050. Πείτε του για το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου σας και θα σας πεί τιμές και ότι άλλο χρειάζεται. Γενικά, το όλο σύστημα αξίζει τα χρήματά του ως το τελευταίο ευρώ.

geovass
11-05-06, 13:19
Το active crandle της Dension μου το τοποθέτησαν στο κατάστημα της Extreme (χαμηλά στη Λ.Μεσογείων 209). Εκεί το έκανα παραγγελία και την επόμενη μέρα το είχαν και το τοποθέτησαν. Για περισσότερες πληροφορίες ζητήστε τον Γιάννη 2106770050. Πείτε του για το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου σας και θα σας πεί τιμές και ότι άλλο χρειάζεται. Γενικά, το όλο σύστημα αξίζει τα χρήματά του ως το τελευταίο ευρώ.

Γιαννη που στο εβαλαν το crandle ?
Στη δικια μου εγκατασταση, το εβαλαν μεσα το ντουλαπακι αναμεσα απο τα καθισματα !:bugeye:

geovass
16-05-06, 08:20
Συντομα θα βγει και το καλωδιο για εικονα και ηχο (για iPod) !!
Θα μπορουμε να βλεπουμε και τις ταινιες μας, στην οθονη του Navi μας !!!!!

MZ3
16-05-06, 14:40
αμην και ποτε

VanVIC
16-05-06, 15:49
Νομίζω οτι ήδη παρουσιάστηκε το καλώδιο για σήμα video απο το ipod στην οθόνη του navi.
Ελέγξτε στο site της Dension σχετικά.

geovass
16-05-06, 15:55
Αυτο λεω και εγω. Στην Ελλαδα θα ερθει μεσα Ιουνιου.

MZ3
16-05-06, 18:35
αφτερ μαρκετ υπαρχει ηδη αλλα εγω νομιζα οτι λεγατε bmw καλοδιο

Simon
07-01-09, 15:48
Σου επισασν το Κ..... νομιζω.:friday:
Το dension κανει 170 ευρω + τοποθετηση, εχει καλυτερο χειρισμο, καλυτερη ποιοτητα ηχου και οσες playlist θελεις, χωρις να πρεπει να τις ονομασεις ΒMW:nono:

μια ερωτηση. εχω βαλει dension adaptora αλλα μου περιοριζει στις 5 play list δλδ οσα καναλια εχει το cd player . επηδη δεν το εχω ψαξι καλα ακομα και δεν ξερω μπορω να αλαξω play list και απο αλου οστε να προχωραει και μετα τις 5 play list ?? εκτος απο τα νουμερα. εχω το bmw buisnes cd.
ευχαριστω.

stefos
07-01-09, 16:42
Πατάς το κουμπί με τον αριθμό 6 απάνω και βγαίνεις στο μενού του Dension. Από εκεί με τα χειριστήρια του τιμονιού πας στα Playlists, πατάς το FFD για 2 δευτερα και βλέπεις όλα τα playlists σου. Διαλέγεις και ακους..

Simon
08-01-09, 00:55
Πατάς το κουμπί με τον αριθμό 6 απάνω και βγαίνεις στο μενού του Dension. Από εκεί με τα χειριστήρια του τιμονιού πας στα Playlists, πατάς το FFD για 2 δευτερα και βλέπεις όλα τα playlists σου. Διαλέγεις και ακους..
thanks πολυ stefo. θα το δω αυριο λεπτομεριακα.:yippee:

Simon
08-01-09, 09:46
Πατάς το κουμπί με τον αριθμό 6 απάνω και βγαίνεις στο μενού του Dension. Από εκεί με τα χειριστήρια του τιμονιού πας στα Playlists, πατάς το FFD για 2 δευτερα και βλέπεις όλα τα playlists σου. Διαλέγεις και ακους..
εγινε stefo ολα καλα βρηκα τη λειτουργια του. τωρα βλεπω ολες τις play list.
πολυ ευχαριστημενος σωστη κινηση ομορφα και λυτα. αξιζει
:dblthumb2

stefos
08-01-09, 09:49
Χαίρομαι που βοήθησα! Καλές ακροάσεις!