PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεος


GiorgosBMW
02-03-06, 12:07
Γεια σας παιδια με λενε Γιωργο και εχω μεγαλη τρελα με τις BMW.Την τρελα αυτη την αποκτησα οταν αρχισα να οδηγω την μπεμπα που ειχε ο πατερας μου μια λευκη Ε30 316.Το αυτοκινητο το προσεχα οπως και την κοπελια και μπορει και καλυτερα.τελικα με επεισε ο πατερας μου να το δωσω για να παρουμε μια Mercedes C180 καλοστημενο σε κρατηματα και μουρατο.Οταν το οδγησα για πρωτη φορα ξενερωσα μεχρι εκει που δεν παιρνει γιατι δε μου εκανε τα χατηρια στισ ποσπερασεις οπως η μπεμπα και μετανιωσα που την εδωσα και τελικα το αφησα στον πατερα μου που του αρεσει σαν αυτοκινητο.τςρα κυκλοφορω ενα ibiza 1000/αρακι προς το παρον γιατι το καλοκαιρακι σκεφτομαι να παρω μια Ε36 318is η στην χειροτερη των περιπτωσεων μια Ε36 316coupe γιατι ειμαι και φοιτητης και δεν ξερω τι λεφτα θα εχω μεχρι τοτε! πειτε μου τι λενε σαν αυτοκινητα και ελπιζω να με δεχτειτε στην παρεα σας!Συγνωμη αν σας κουρασα με ολα αυτα που γραφω και ελπιζω να μου απαντησετε!

Panoz
02-03-06, 12:09
Καλώς ήρθες!

Geo_3D
02-03-06, 12:13
Καλώς ηρθες συνονοματε και με το καλο η μελλοντικη αγορα σου!!!

ioanna
02-03-06, 12:59
Αλόχα κι απο μένα! Καλώς όρισες!

Panos 318is
02-03-06, 13:15
Καλώς όρισες!!!Κρίμα που έδωσες το Ε30!Μακάρι όμως να μπορέσεις να αποκτίσεις το Ε36 is {σε συμβουλεύω να το αποκτίσεις,διότι αυτό έχω και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από το συγκεκριμένο αμάξι!!} Για περισσότερες πληροφορίες επισκέψου το garage μου!!!Καλή διασκέδαση!!!!!!!!!

p_sE36
02-03-06, 13:23
Γουελκαμ φιλαρακι! ο χρονος ειναι με το μερος σου, οσο περναει οι τιμες πεφτουν, χτυπα ενα is 1,9 να το φχαριστηθεις για καιρο! ποσα λεφτα λες να δωσεις? το ιμπιζακι σου τι λεει? τι μοντελο ειναι? βαλε καμια φωτο!

compomotive
02-03-06, 13:26
Kαλως ηρθες,φιλε γιωργι!να σαι καλα που μπηκες στην παρεα και ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις απαντησεις σε αυτα που γυρευεις πανω στο αυτοκινητο.νικος:dblthumb2

jkarpas
02-03-06, 13:42
καλως ηρθες φίλε ! ακριβώς τα ίδια έπαθα και γω... και μενα ο πατέρας μου c180 πήρε.. αντε κουράγιο..

GiorgosBMW
03-03-06, 12:22
Σας ευχαριστω ολους παιδια!οσο για το ibizaki φιλε sΕ36 δε λεει και πολλα αφου ειναι 1000/αρακι του 2001 με 55 αλογα και ειναι της μανας μου και τωρα το παιρνω εγω αλλα κανει την δουλεια του και ειναι οικονομικο και καλη προσωρινη λυση.Οσο για την μπεμπα σκεφτομαι να δωσω 15 με 16 χιλιαρικα και 3 με 4 για της φτιαξω λιγο το Look!

GiorgosBMW
03-03-06, 12:32
Αγαπητη Ιοαννα σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου!μπηκα στο garage σου και ειδα το τουτου σου ειναι ολοιδιο με αυτο που ειχα εγω πριν μερικους μηνες και μου εφερε μνημες απο το δικο μου τουτου!Σε συμβουλευω να μη το δωσεις ποτε γιατι ειναι αμαξι απο τα λιγα!

STR
04-03-06, 09:25
Αγαπητη Ιοαννα σε ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου!μπηκα στο garage σου και ειδα το τουτου σου ειναι ολοιδιο με αυτο που ειχα εγω πριν μερικους μηνες και μου εφερε μνημες απο το δικο μου τουτου!Σε συμβουλευω να μη το δωσεις ποτε γιατι ειναι αμαξι απο τα λιγα!
Αν μαθεις και την ιστορια του αυτοκινητου να εισαι σιγουρος οτι δεν προκειτε να το πουλησει ποτε...Καλως ηρθες λοιπον κι απο μενα και με το καλο να παρεις το καλυτερο bmw ever....:yippee:

papajim
04-03-06, 11:14
Ένα καλωσόρισμα και από εμένα!!Καλοτάξιδο το ibiza και με το καλό να ρθει το bmw!!

Fairytale
22-04-06, 01:58
με λενε ΓιωργοΕμένα πάλι Νίκο...εχω μεγαλη τρελα με τις BMWΔεν είναι κακό!!!Το αυτοκινητο το προσεχα οπως και την κοπελια και μπορει και καλυτεραΑυτό συνεπάγεται γκρίνια συνήθως, ας πρόσεχες...τελικα με επεισε ο πατερας μου να το δωσω για να παρουμε μια Mercedes C180 καλοστημενο σε κρατηματα και μουρατοΤραγικά λάθος επιλογή... είδες τι κάνει το σκόπευτρο!!!Οταν το οδγησα για πρωτη φορα ξενερωσα μεχρι εκει που δεν παιρνει Ε μα τι παίζουμε...το καλοκαιρακι σκεφτομαι να παρω μια Ε36 318is η στην χειροτερη των περιπτωσεων μια Ε36 316coupe πειτε μου τι λενε σαν αυτοκινηταΑν και στις προσωπικές σου πληροφορίες δείχνεις να έχεις διαλέξει ήδη... θα πρότεινα (βέβαια) το is (και μάλιστα το Μ44 Β19) αφού:

η διαφορά τιμής τους σαν καινούρια μετριάζεται αρκετά σαν μεταχειρισμένα
είναι σχετικά εύκολα αρκετά εξελίξιμο...


το 1.9 έχει διπλά μπεκ λαδιού που συμβάλει στην αξιοπιστία (όπως και οποιουδήποτε "γαργαλήματος") του σε σχέση με το Μ42 Β18!!!

Αν πάλι πάρεις το "μικρό" θα σκεφτείς την μετατροπή πολύ πιο γρήγορα, άρα μάλλον θα καταλήξεις με περισσότερα άλογα στα ίδια λεφτά τελικά...
Γενικά είναι αξιόπιστη (αν και βαράγανε αντλίες νερού και θερμοστάτες συχνά πυκνά), όμορφη και νεανική λύση.
C U out there

Fairytale
22-04-06, 02:16
Αν μαθεις και την ιστορια του αυτοκινητου να εισαι σιγουρος οτι δεν προκειτε να το πουλησει ποτε...Καλως ηρθες λοιπον κι απο μενα και με το καλο να παρεις το καλυτερο bmw ever....:yippee:
Μπαρλάμ..? ΟΚ μάσησα, κανονίστε ποιός από τους 2 σας θα την πει και σε 'μένα...
C U out there