PDA

Επιστροφή στο Forum : επειγουσα βοηθεια.


makman
14-03-06, 17:13
λοιποοοον πριν κανα μηνα,αποφασισε να βραχηκυκλωσει το τσιπακι του καντραν και να μην δειχνει την θερμοκρασια.θυμιζω, οτι τα καντραν στα Ε34 (6 κυλινδρα, 2λιτρα) εχουν ενα τσιπακι απο πισω (χρωματος πρασινου ) που ειναι υπευθηνο για ολες τις λειτουργειες και τις ενδειξεις των οργανων.αφου λοιπον χαλασα ενα καρο λεφτα (αγορα ΔΥΟ καντραν και γυρω στους 5 προγραμματισμους) ακρη δεν εχω βγαλει ακομα, γιατι ή τα προγραμματα που μου εβαζαν και ειναι διαθεσιμα,ειναι χαλασμενα,ή ειναι απο 4κυλινδρο (1800cc) με αποτελεσμα, στην πρωτη περιπτωση να παιρνω παλι λαθος ενδειξη θερμοκρασιας:pth: ή στην δευτερη περιπτωση να δειχνουν οι στροφες πανω απο 8000.:friday: και καταληγω......
πριν φτασω στο σημειο να αγορασω καινουριο τσιπακι (202€+φ.π.α.) ή καινουρια πλακετα (500-600€) ΖΗΤΑΩ την βοηθεια απο οσους εχουν Ε34 εξακυλινδρο και καντραν απο 2λιτρο.:help: τι θελω ακριβως ??? να βγαλουμε το τσιπακι απο πισω απο το καντραν (πολυ ευκολη υποθεση ) και να μας αντιγραψουν το προγραμμα στο δικο μου.
ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ.....
1ον.Να δουλευει ηδη σωστα και
2ον. Η καλη σας θεληση για βοηθεια.


σας ευχαριστω εκ των προτερων

makman
15-03-06, 23:39
ρε παιδιαααα......ενας με Ε34 δεν υπαρχει ????????:icon11: μονο εγω ειμαι εδω μεσα ???????:screwy:

makman
17-03-06, 14:40
Ευχαριστω πολυ τον ακη (colaman gr) που μολις εμαθε τι "παιζει" με το καντραν μου, με πηρε τηλ και ηρθε απο την αρτα,για να βοηθησει.οντως σημερα το μεσημερι συναντηθηκαμε και πηγαμε στον κοντερατζη,και καναμε την δουλεια σε μια ωρα περιπου.ενα εχω να πω .......Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΚΗ.

melodic
17-03-06, 15:03
Φιλε μου Μακη καταρχας χαιρομαι που επιτελουςςςς (μετα απο τοσο κοπο-χρονο-χρημα-στεναχωρια) εφτιαξες το καντραν σου.... εξηγησε μας ομως τι προβλημα υπηρχε πως το εφτιαξες και τι σου στοιχησε...!!!!

MPOWER
17-03-06, 15:16
Mάλλον δεν πρόλαβα να σου πώ οτι προγραμματίζεται...αλλά αφού το έλυσες όλα ΟΚ!

makman
17-03-06, 15:16
τα περισσοτερα αναφερονται στο πρωτο ποστ, φιλε τακη.

makman
17-03-06, 15:20
Mάλλον δεν πρόλαβα να σου πώ οτι προγραμματίζεται...αλλά αφού το έλυσες όλα ΟΚ!
το ειχα προγραμματισει ΗΔΗ 4 ΦΟΡΕΣ.αυτη ηταν η πεμπτη.

colamangr
20-03-06, 17:45
Ευχαριστω πολυ τον ακη (colaman gr) που μολις εμαθε τι "παιζει" με το καντραν μου, με πηρε τηλ και ηρθε απο την αρτα,για να βοηθησει.οντως σημερα το μεσημερι συναντηθηκαμε και πηγαμε στον κοντερατζη,και καναμε την δουλεια σε μια ωρα περιπου.ενα εχω να πω .......Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΚΗ.

Σιγα ρε μακη στο δρομο μου ησουν!:smashtard Χαρηκα κι εγω παρα πολυ που βοηθησα! Ευχομαι να συνεχισει να δουλευει!:D

DaRk_AnGeL
20-03-06, 18:05
Τελικά κάτι τέτοια χρειάζονται για να δείχνουν οτι υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που βοηθάνε έμπρακτα και όχι μόνο στα λόγια... και που ότι κάνουν δεν είναι για τις "τυμπανοκρουσίες", αλλα γιατι το πιστεύουν. Ίσως δεν ήταν κάτι σημαντικό... όμως κανείς άλλος δεν το έκανε.
Να σαι καλά φίλε και ελπίζω να ακολουθήσουν κι άλλοι το παράδειγμα σου.... το χρειάζεται αυτή η κοινωνία.