PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικο-Καταλυτης


bardull
21-03-06, 22:03
Τι εχετε βαλει?τιμες?υπαρχουν καπου προσφορες?μιλαω για 6κυλινδρα

Nick_compact
21-03-06, 23:18
cat back supersprint χωρίς κουβέντα. είναι φαρμακείο βέβαια αλλά σε εξακύλινδρο δεν θα έβαζα τίποτα λιγότερο

Fairytale
22-03-06, 16:47
Η παραπάνω αποτελεί καλή βέβαια, αλλά μάλλον συνηθισμένη λύση ... Τι θα έλεγες για κάτι πιο σπάνιο (και πιο ακριβό)?
Δεν είδα στο γκαράζ σου να αναφέρεις τι ακριβώς καβαλάς, έτσι θα μιλήσω πιο γενικά.
Μία λύση αποτελεί η Γερμανική Eisenmann (βαθύς μπάσος ήχος). Μικρή για τα Γερμανικά δεδομένα εταιρεία που όμως προμηθεύει με τις δημιουργίες της πολλούς German tuners (των BMW, Mercedes Benz, VAG). Απέφυγε όσο μπορείς τους Έλληνες dealer τους, μιας και η τιμολογιακή πολιτική τους κινείται σε εκτός τόπου και χρόνου επίπεδα :screwy: (μιλάμε για 4ψήφια νούμερα).
Άλλη λύση αποτελεί o Ιάπων (γκουρού της βελτίωσης) H.K.S. (ήχος υψηλόσυχνος, πριόνι...), που έχει προσθέσει πια και τα "δυνατά" BMW στον κατάλογό της.
Σε ακούω ήδη να ξερογλείφεσαι!!!
C U out there

bardull
22-03-06, 22:05
Μωρε ξερογλυφομαι,τιμες δεν μου γραφετε ομως!!!!

sheriff
22-03-06, 22:31
Μωρε ξερογλυφομαι,τιμες δεν μου γραφετε ομως!!!!
μεσαιο και τελικο μαζι με σωληνες ετοιμους απο bastuck 1000€

kastorianos88
23-03-06, 20:52
Γεια σας παιδες επιδει εχω βαλει το Μ5 look(αχχχ να χα και το μοτερακι...:( ) και πρεπει να παρω ενα τελικο..και πηγα ρωτισα στην βεροια(απεναντι απο το σπεσιαλ το ζαχαροπλαστιο :Ρ οσοι γνωριζουν) μου ειπε για ενα σχετικα ομορφο και σκετο χωρις σολινες κτλ 350ευρω και μου φανικαν αρκετα πιστευω...
δεν την εχω ψαξει για να ξερω απο τιμες παντος 350ευρω για ενα τελικο ειναι λιγο τσιμπιμενα πιστευω...
αν γνωριζει καποιος καποιες σελιδες ή κανενα μαγαζι(βΕλλαδα) ας ενημερωσει.
ευχαριστω

GEORGE36
13-04-06, 08:47
δε νομίζω ότι 350ευρώ είναι πολλά για τελικό ,
νομίζω ότι τα περισότερα χεδιροποίητα τελικά είναι στα 300.
ψάχνομαι κι εγώ και μάλλον με βλέπω γαι ιξοστ σεντερ γαι κάτι έτοιμο .
βρήκα μέχρι και με 200 ευρώ με διπλή απόληξη αν θυμάμαι καλά στον παπαδόπουλο ? (

BMW523i
13-04-06, 13:18
350 Ευρώ για τελικό είναι πολύ καλά! 600 έχει το δικό μου της Sebring και δεν είχε μεγάλη διαφορά σε ήχο από το μαμά τελικό και έβγαλα το μεσαίο καζανάκι, έτσι κάνει λίγο θόρυβο παραπάνω! Τώρα για καταλύτη κάπου στο 600 είναι οι τιμές!

Panoz
13-04-06, 17:17
cat back supersprint χωρίς κουβέντα. είναι φαρμακείο βέβαια αλλά σε εξακύλινδρο δεν θα έβαζα τίποτα λιγότερο

Ακριβώς....και τώρα έχουμε και έκπτωση! Οι Eisenamnn όπως λέει ο Fairytale είναι επίσης κορυφαίες αλλά κάνουν περισσότερο θόρυβο.

Nick_compact
13-04-06, 18:19
Ρε παίδες sorry που το λέω κιόλας αλλά οι Supersprint παραείναι ακριβές... Πήρα σήμερα και ρώτησα για το τελικό καζανάκι για το δικό μου, και η τιμή είναι χωρίς την έκπτωση 490 ευρώ! Ακόμα και με την έκπτωση τα χρήματα είναι πάρα πολλά για τελικό καζανάκι μόνο. Εγώ το περίμενα γύρω στα 350-380 ευρώ!

Christos 330i ///M
25-04-06, 17:48
Παω απο απορια ρωταω σε εναν κυριο στην θεσσαλονικη για τελικο sebring κ μου λεει 560 ευρο και τα περαστικα δικα του..
Στην συνεχεια παω σε εναν συνεργατη (λαστιχα) ο οποιος ειναι αντιπροσωπος βορειου ελλαδος της ιδιας εταιριας και μου λεει για μενα 340 ευρωπουλα και μενω μ@λ@κ@ς...
Τα ατομα δεν πανε καλα βγαζουν τα μαλυοκεφαλα τους λεμε....!!!!
Παω στοιχημα οτι απο γερμανια η αυστρια θα ειναι ακομα ποιο φθηνες..!!!

Nick_compact
25-04-06, 18:11
Εγώ πάντως ρώτησα και για Remus και είναι πιο ακριβό ακόμα από το Supersprint... 520 ευρώ το τελικό.. Έτσι είναι... Το καλό πράγμα το πληρώνεις!!

s318is
26-04-06, 02:12
Ξέρει κανείς αν παίζει κάποιο ρόλο στον ήχο ή την απόδοση η απόληξη της εξάτμισης?

π.χ αν είναι μεγάλη οβάλ ή διπλή αλά Μ3?

Αλλάζει καθόλου ο ήχος?

Nick_compact
26-04-06, 16:55
Η απόληξη δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο

Tasulis
28-04-06, 00:48
Στην Αλεξανδρούπολη που ρώτησα για την Supersprint για το Ε46 μου, το παλικάρι μου την άφησε 550 ευρώ περασμένη. Την ίδια την βρήκα 529 ευρώ στην Γερμανία. Αρα συμφέρει να την βάλω εδω στην Ελλάδα. Το θέμα είναι ότι τα θέλει μπάμ τα λεφτα και ζορίστικα και έτσι κάνω υπομονή να ΄κάνω την κάβα μου. Βλέπετε κόρη μεγαλώνω.........

bardull
29-04-06, 22:51
Παπαδοπουλος,Ποπαυ τι τιμες εχουν?Ειχα φτιαξει το πεζο στον Παπαδοπουλο και ημουν πολυ ευχαριστημενος

Nick_compact
30-04-06, 11:10
O Παπαδόπουλος καλές τιμές εχει! Είχα ρωτήσει κάποτε για το δικό μου. Ο Ποπάυ άστα να πάνε...βάλε Supersprint καλύτερα! Μου είχε ζητήσει 700 ευρώ για χειροποίητο χταπόδι!!! Το SS κάνει 660....