PDA

Επιστροφή στο Forum : Θέματα Navigation


Panoz
23-03-06, 07:52
Εδώ συζητάμε απορίες σχτικά με τη λειτουργία των Navi.

Το παλιό thread είναι εδώ:

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=61373#post61373

geovass
23-03-06, 14:17
Ωραια :dance: :dance: :dance:

@Dionysis - τι διαφορα εχει το 2006_1 το δικο σου με αυτο που ειχες κατεβασει απο το Link μου?

halson
23-03-06, 17:35
Το να προσπαθει καποιος να μαθει αν ενα map dvd συμπεριλαμβανει την πολη του και σε ποιο επιπεδο αν δεν ειναι συμφωνο με τα standard του forum, περι αποριων, τοτε τι αλλο θα μπορουσε να ειναι?
Με συγχωρειτε αλλα δεν καταλαβα την προηγουμενη συταση.

Dionysis
23-03-06, 19:07
Ωραια :dance: :dance: :dance:

@Dionysis - τι διαφορα εχει το 2006_1 το δικο σου με αυτο που ειχες κατεβασει απο το Link μου?

Αυτό που βρήκα αναφέρει οτι είναι για E60, E61, E63, E64, E87, E90, Ε91 και αυτο που κατέβασα απο το λίνκ που μου έδωσες δεν λειτουργούσε γιατί προφανώς είναι για άλλου τύπου Navigation της BMW π.χ ίσως για MK ΙΙΙ η IV σε ευχαριστώ πάντως:dblthumb2


Με συγχωρειτε αλλα δεν καταλαβα την προηγουμενη συταση.

halson τι ακριβώς δεν καταλαβες

halson
23-03-06, 19:20
Τελικα υπαρχει DVD για NAVI ΜΚΙV (BMW X5) που να εχει Θεσσαλονικη με μια καποια αναλυση?

Gary Kokkin
24-03-06, 01:41
Αυτό που βρήκα αναφέρει οτι είναι για E60, E61, E63, E64, E87, E90, Ε91 και αυτο που κατέβασα απο το λίνκ που μου έδωσες δεν λειτουργούσε γιατί προφανώς είναι για άλλου τύπου Navigation της BMW π.χ ίσως για MK ΙΙΙ η IV σε ευχαριστώ πάντως:dblthumb2


Γεια χαρά ,

Δεν με ενημέρωσες σχετικά με το δισκάκι αν το εστειλες κλπ -Σου είχα στείλει σχετικό μήνυμα με στοιχεία μου.....Δεν ξέρω όμως αν το πήρες !
Το σύστημα του forum μαλλον δεν λειτουργεί καλά στον ΗΥ μου,και αναφέρει ότι τα μηνύματα διαβάστηκαν αμέσως μετά την αποστολή,πράγμα αδύνατο όταν δεν είσαι online !

Ευχαριστώ

geovass
29-03-06, 16:35
Τελικα το DVD Prof. 2006 Europe που ειχα δωσει λινκ, παιζει θαυμασια σε Z4 !

halson
29-03-06, 18:17
Θα μπορουσα να εχω προσβαση?

geovass
29-03-06, 20:05
Δεν υπαρχει πια διαθεσιμο.
Εαν μενεις Αθηνα PM να στο γραψω να περασεις να το παρεις, αλλα δεν ξερω εαν θα παιξει στο Χ5 σου...

Dionysis
30-03-06, 12:28
Τελικα το DVD Prof. 2006 Europe που ειχα δωσει λινκ, παιζει θαυμασια σε Z4 !

Ναι αυτό Λειτουργεί στο δικό σου και σε Χ3

Dionysis
30-03-06, 12:30
Εγώ έχω στην διαθεση μου αυτήν την στιγμή 2 DVD

1. Για Ε60, Ε61, Ε63,64, Ε65, Ε87, Ε90, Ε91 έκδοση 2006
2. Για Ε39, και Χ5 έκδοση 2006 (αυτό σε 1 μέρα θα το έχω)

volosgt
30-03-06, 12:49
Εγώ έχω στην διαθεση μου αυτήν την στιγμή 2 DVD

1. Για Ε60, Ε61, Ε63,64, Ε65, Ε87, Ε90, Ε91
2. Για Ε39, και Χ5(αυτό σε 1 μέρα θα το έχω)

Το νουμερο 2 προφανως θα παιζει και σε Ε46.

Εαν μπορεις στειλε καμια κοπια, με το αζημιωτο βεβαια

geovass
30-03-06, 13:45
Ναι αυτό Λειτουργεί στο δικό σου και σε Χ3

:greenboun :greenboun :greenboun Αυτα ειναι !:owned:

halson
30-03-06, 20:12
Μια κοπια του DVD Europe 2006 για ΜΚ4 Χ5 με το αζημιωτο και για μενα.
Εμενα Αθηνα αλλα μετα απο 12 χρονια επεστρεψα Θεσσαλονικη αλλα εχω ανθρωπο που μπορει να ελθει σε επαφη. Πες μου πως και θα γινει.

MZ3
30-03-06, 22:00
και εγω μια κοπια για ε 46 μκ 4 νομιζω (με το dvd)
σε dvd δεν το εχεται αν καταλαβα καλα?

Gary Kokkin
01-04-06, 01:32
Εγώ πάντως ακόμα περιμένω την κόπια για την Ε90.....ή χάθηκε στο δρόμο-Ελλάδα γαρ...
Και ένα link να το κατεβάσουμε νομίζω δεν μας "χαλά" (ΑDSL γαρ)
Φιλικά πάντα...

Dionysis
01-04-06, 18:11
Εγώ πάντως ακόμα περιμένω την κόπια για την Ε90.....ή χάθηκε στο δρόμο-Ελλάδα γαρ...
Και ένα link να το κατεβάσουμε νομίζω δεν μας "χαλά" (ΑDSL γαρ)
Φιλικά πάντα...

Garry με συγχωρείς το DVD θα το στείλω την δευτέρα συγγνώμη και στα υπόλοιπα παιδια που περιμένουν τα DVD αλλά αυτήν την εβδομάδα ήταν αδύνατον να το στείλω λόγο φόρτου εργασίας

halson
01-04-06, 20:12
Διονιση με ποιον τροπο μπορω να εχω ενα DVD για Χ5?

Dionysis
05-04-06, 18:38
Απο τα παιδιά που έλαβαν τα DVD περιμένω νέα αν δουλεύουν σωστά

Christian
05-04-06, 18:57
http://www.megaupload.comΑν θες για να το βρεις καλυτερα μπες http://www.bimmerfest.com κανε search βαζοντας bmw v27 Μετα συνεχισε με τα σχετικα..... (http://www.bimmerfest.com)Εγώ πάντως ακόμα περιμένω την κόπια για την Ε90.....ή χάθηκε στο δρόμο-Ελλάδα γαρ...
Και ένα link να το κατεβάσουμε νομίζω δεν μας "χαλά" (ΑDSL γαρ)
Φιλικά πάντα...

Gary Kokkin
06-04-06, 13:00
http://www.megaupload.comΑν θες για να το βρεις καλυτερα μπες http://www.bimmerfest.com κανε search βαζοντας bmw v27 Μετα συνεχισε με τα σχετικα..... (http://www.bimmerfest.com)

Στο megaupload δεν υπάρχει τίποτε,και στο bimmerfest πρέπει να κάνεις εγγραφή ,αλλά δεν καταλαβάινω το ΒΜW V27 -Eίναι η έκδοση Νavi της Ε90 ?

Gary Kokkin
06-04-06, 13:28
Απο τα παιδιά που έλαβαν τα DVD περιμένω νέα αν δουλεύουν σωστά

Tις δημόσιες ευχαριστίες μου για το DVD,με πολυ καλή εγγραφή σ'επώνυμο δισκάκι-Σου χρωστώ κέρασμα όποτε κατέβεις Αθήνα !
(Δεν ξέρω τι γίνεται τελευταία με τις υπηρεσίες ταχυδρομείων, εδώ στην Αθήνα,αλλά τους "κυνήγησα" και πήγα και το πήρα ο ίδιος ,με τον αριθμό αποστολής,γιατί ανάλογα την περιοχή ,κάνει και 3μερο,για exρress επιστολή)


Σε μια σύντομη βόλτα που έκανα στα Νότια προάστια της Αθήνας:

-Tο σύστημα λειτουργεί πολύ λεπτομερές,καμία σχέση με το δισκάκι 2005-1 που είχα δεί σε Ε60-(Οπότε λογικά φαντάζομαι τι ν'αναμένουμε από τις επόμενες εκδόσεις !)

-H οθόνη με πλήρες χρώματα είναι πολύ εντυπωσιακή και ευδιακριτη (και το πρωί)

-Στην λειτουργία Vehicle position αναφέρει ότι περνάς από οδούς που δεν ξέρεις καν αν υπάρχουν!!!- Δεν βλέπω που γράφει όμως τι έκδοση είναι (2006-1),όπως και δεν βρήκα να'χει πληροφορίες πχ βενζινάδικα,ξενοδοχεία κλπ

-Οι φωνητικές εντολές είναι σπαστικές,καθώς λόγω σηματοδότισης δεν ισχύουν στην πράξη πολλές κατευθύνσεις,οπότε τις επανεργοποιείς.-Επίσης αν ακούς μουσική ή ραδιο ταυτόχρονα οι φωνητικές εντολές δεν υπερκαλύπουν σε ένταση τα υπόλοιπα,οποτε δεν μπορείς να τις καταλάβεις (είναι στ'Αγγλικά)

-Η πιό εξυπηρετική λειτουργία είναι να βάλεις σε μνήμη τις διαδρομές που κάνεις συχνά,να επιλέξεις την επιλογή σύντομη διαδρομή,και να ενεργοποιήσεις το δεξιό μισό της οθόνης να δείχνει με βελάκια μαζί και την απόσταση που θα πάς και στρiψεις (προσέχοντας πάντα την σηματοδότιση,και τo μυαλό μας στην κίνηση και κυκλοφορία !)

-Στην μνήμη μπορείς να βάλεις και αριθμό οδού που θές να πάς,αλλά σε κάθε περίπτωση λίγα μέτρα πριν φτάσεις στην τοποθεσία,η πλοήγηση άλλωτε σταματά,άλλωτε βγάζει μια μεγάλη κουκίδα-μάλλον ότι εφτασες,και σε ξαφνιάζει σε κάθε περίπτωση,αφού δεν είσαι σίγουρος,ειδικά σε άγνωστη περιοχή.

-Ο υπολογισμός GPS σε κάθε αλλαγή πορείας είναι πολύ σύντομος,πολυ καλύτερος από ανεξάρτητα συστήματα που κυκλοφορούν σε ταξί κλπ aftermarket.

-Τελος η απόκριση του Νavi στο χειρισμό από το idrive καμιά φορά κολλά ,ειδικά άμα ψάχνεις στις λίστες-Ισως ζεσταίνεται το δισκάκι,ίσως θέλει αναβάθμιση λογισμικού (έχω την 11/2005)

Περισσότερα μετά το Σαββατοκύριακο όπου θα πάω σε άλλες περιοχές της Αττικής,και θα κοιτάξω καλύτερα τις υπόλοιπες λειτουργίες
Αν το σύστημα επιτρέψει θα ανεβάσω και φωτό.

geovass
06-04-06, 14:12
Tις δημόσιες ευχαριστίες μου για το DVD,με πολυ καλή εγγραφή και επώνυμο δισκάκι (και ανυπόμονως,μπόρεσα και πήγα και το πήρα ο ίδιος από τα κεντρικά της ACS ,με τον αριθμό αποστολής,γιατί στην περιοχή μου ,είναι πολύ αργες οι υπηρεσίες ταχυδρομείων)-Σου χρωστώ κέρασμα όποτε κατέβεις Αθήνα !

Σε μια σύντομη βόλτα που έκανα στα Νότια προάστια της Αθήνας:

-Tο σύστημα λειτουργεί πολύ λεπτομερές,πολύ περισσότερο από όσο περίμενα (σε σχέση με ίδιο το 2005-1 που είχα δεί σε Ε60)

-H οθόνη με πλήρες χρώματα είναι πολύ εντυπωσιακή και ευδιακριτη.

-Στην λειτουργία Vehicle position αναφέρει ότι περνάς από οδούς που δεν ξέρεις καν αν υπάρχουν!!!- Δεν βλέπω που γράφει όμως τι έκδοση είναι (2006-1),όπως και να'χει πληροφορίες πχ βενζινάδικα,ξενοδοχεία κλπ

-Οι φωνητικές εντολές είναι σπαστικές,καθώς λόγω σηματοδότισης δεν ισχύουν στην πράξη,οπότε τις επανεργοποιείς.

-Η πιό εξυπηρετική λειτουργία είναι να βάλεις σε μνήμη τις διαδρομές που κάνεις συχνά,να επιλέξεις την επιλογή σύντομη διαδρομή,και να ενεργοποιήσεις το δεξιό μισό της οθόνης να δείχνει με βελάκια μαζί και την απόσταση που θα πάς και στρiψεις (προσέχοντας πάντα την σηματοδότιση,και τo μυαλό μας στην κίνηση και κυκλοφορία !)

-Στην μνήμη μπορείς να βάλεις και αριθμό οδού που θές να πάς,αλλά σε κάθε περίπτωση λίγα μέτρα πριν φτάσεις στην τοποθεσία,η πλοήγηση άλλωτε σταματά,άλλωτε βγάζει έναν κύκλο,και σε ξαφνιάζει !

-Ο υπολογισμός GPS σε κάθε αλλαγή πορείας είναι πολύ σύντομος,πολυ καλύτερος από ανεξάρτητα συστήματα που κυκλοφορούν σε ταξί κλπ aftermarket.

-Τελος η απόκριση του Νavi στο χειρισμό από το idrive καμιά φορά κολλά ,ειδικά άμα ψάχνεις στις λίστες-Ισως ζεσταίνεται το δισκάκι,ίσως θέλει αναβάθμιση λογισμικού (έχω την 11/2005)

Περισσότερα μετά το Σαββατοκύριακο όπου θα πάω σε άλλες περιοχές της Αττικής,και θα κοιτάξω καλύτερα τις υπόλοιπες λειτουργίες
Αν το σύστημα επιτρέψει θα ανεβάσω και φωτό.

Δεν πιστευω να υπαινίσσεσαι κατι για το unbranded DVD που σου ειχα δωσει εγω, μιας και η εκδοση που ειχες παρει απο εμενα δεν εκανε στο Ε90 σου...:icon_pai: Για να εξηγουμαστε!:dblthumb2
Απο την αλλα πολυ χαιρομαι που παιζει σωστα.
Θα πρεπει να δεις τι εκδοση f/w εχει το Navi σου. Η τελευταια ειναι η v27 και για να το καταλαβεις πρεπει να δεις το 4-1/70 στην οθονη. Εαν δεις 4-1/60 εχεις την πιο παλια εκδοση v26.

Favorites μπορεις να εισαγεις ?
:peepwall:

Gary Kokkin
06-04-06, 14:33
Οποιος έχει την "μύγα μυγιάζεται" ?-Είχα αναφέρει ποτέ τίποτε,για την ποιότητα του DVD που μου'χες δώσει ?-Δεν το είχα αντιγραψει και το είχα στείλει και σ'άλλους ?
Απλά το DVD του "Dionysis" δεν είναι κλειδωμένο,έτσι αντιγράφεται και σε μεγάλη ταχύτητα 12χ και παιζει πολύ καλά ,και κρατάς σαν αρχείο το αρχικό δισκάκι,γιατί αφού είναι επώνυμο και δεν θέλει ιδιαίτερη επεξεργασία,είναι καλύτερο για οποιαδήποτε μελλοντική χρήση.

Oπως εχει αναφερθεί παλαιότερα, δεν υπάρχει τροπος να δεί κανείς την έκδοση fimware του Νavi Ε90 στην οθόνη (,εκτός αν υπάρχει κανένα κρυφό μενού)

Favorites είδα ότι κρατά στην μνήμη σαν λίστα διαδρομών,όχι στις favorite addresses.

geovass
06-04-06, 14:40
Οποιος έχει την "μύγα μυγιάζεται" ?-Είχα αναφέρει ποτέ τίποτε,για την ποιότητα του DVD που μου'χες δώσει ?-Δεν το είχα αντιγραψει και το είχα στείλει και σ'άλλους ?
Απλά το DVD του "Dionysis" δεν είναι κλειδωμένο,έτσι αντιγράφεται και σε μεγάλη ταχύτητα 12χ και παιζει πολύ καλά ,και κρατάς σαν αρχείο το αρχικό δισκάκι,γιατί αφού είναι επώνυμο και δεν θέλει ιδιαίτερη επεξεργασία,είναι καλύτερο για οποιαδήποτε μελλοντική χρήση.

Oπως εχει αναφερθεί παλαιότερα, δεν υπάρχει τροπος να δεί κανείς την έκδοση fimware του Νavi Ε90 στην οθόνη (,εκτός αν υπάρχει κανένα κρυφό μενού)

Favorites είδα ότι κρατά στην μνήμη σαν λίστα διαδρομών,όχι στις favorite addresses.

Δεν ειναι ετσι, ναι μου ειχες αναφερει το οτι στο ειχα γραψει σε ubranded DVD disk (το οποιο παιζει κανονικα σε Z4), για αυτο το λεω.
Δηλαδη ποιο DVD ηταν κλειδωμενο και αυτο δεν ειναι ??? Αυτο που σου εχα δωσει εγω δεν ηταν κλειδωμενο.

Gary Kokkin
06-04-06, 15:16
Μην επιμένεις-Hταν κλειδωμένο και αντιγραφόταν μόνο με 1χ με CloneCD σε 3-4ώρες!
-Νόμιζα ότι εφταιγε το δισκάκι,αλλά και σε καλύτερο που το αντέγραψα τότε,και με άλλη μέθοδο,λόγω του κλειδώματος η ταχύτητα παραπάνω από 4χ ονομαστικής ταχύτητας,δεν πέτυχε σε καμιά άλλη περίπτωση αντιγραφής,και πάλι ήθελες μεγάλη υπομονή σε χρόνο.
-Μήν κολλάμε εκεί,δεν φταίς εσύ,από αλλού το πήρες,δεν είναι το θέμα του thread. (Αν ψάξεις στο internet (πχ στο Εmule) υπάρχουν και crack για μερικές εκδόσεις χαρτών της BMW που το ενσωματώνεις με κάποιο τρόπο στο DVD)

geovass
06-04-06, 15:33
Μην επιμένεις-Hταν κλειδωμένο και αντιγραφόταν μόνο με 1χ με CloneCD σε 3-4ώρες!
-Νόμιζα ότι εφταιγε το δισκάκι,αλλά και σε καλύτερο που το αντέγραψα τότε,και με άλλη μέθοδο,λόγω του κλειδώματος η ταχύτητα παραπάνω από 4χ ονομαστικής ταχύτητας,δεν πέτυχε σε καμιά άλλη περίπτωση αντιγραφής,και πάλι ήθελες μεγάλη υπομονή σε χρόνο.
-Μήν κολλάμε εκεί,δεν φταίς εσύ,από αλλού το πήρες,δεν είναι το θέμα του thread. (Αν ψάξεις στο internet (πχ στο Εmule) υπάρχουν και crack για μερικές εκδόσεις χαρτών της BMW που το ενσωματώνεις με κάποιο τρόπο στο DVD)

Καλα να μη το συνεχισουμε. Εγω το γραφω με ULTRA ISO 12x και παιζει μια χαρα... Εγω γραψει 3-4 !

Dionysis
06-04-06, 20:18
Oπως εχει αναφερθεί παλαιότερα, δεν υπάρχει τροπος να δεί κανείς την έκδοση fimware του Νavi Ε90 στην οθόνη (,εκτός αν υπάρχει κανένα κρυφό μενού)

Υπάρχει τρόπος να το δείς το secret diagnostic menu του i Drive της Ε90
δες αυτό Video (http://www.e90post.com/goodiesforyou/idrive-secret-menu.wmv) για να δεις πως θα το κάνεις

halson
06-04-06, 21:11
Διονιση με ποιον τροπο μπορω να εχω ενα DVD για Χ5?

Gary Kokkin
07-04-06, 17:52
-Τελος η απόκριση του Νavi στο χειρισμό από το idrive καμιά φορά κολλά ,ειδικά άμα ψάχνεις στις λίστες-Ισως ζεσταίνεται το δισκάκι,ίσως θέλει αναβάθμιση λογισμικού (έχω την 11/2005)



Υπάρχει τρόπος να το δείς το secret diagnostic menu του i Drive της Ε90
δες αυτό Video (http://www.e90post.com/goodiesforyou/idrive-secret-menu.wmv) για να δεις πως θα το κάνεις

Δεν μπόρεσα να καταλάβω το συγχρονισμό πως βγαίνει το secret μενου,και έτσι προτίμησα την ευκολη λύση ρωτόντας το service.

Η τελευταία έκδοση λειτουργικού ΝΑVi της Ε90 είναι η CIP 19.0 (Ηel) η οποία είναι εγκατεστημένη σ'όλα τα αμάξια E90 με Navi από 10/2005 προσθετοντας την λειτουργία αναπαραγωγής Mp3 (που δεν είχε η αρχική CIP18.01)-Δεν εχει ανακοινωθεί αν θα κυκλοφορήσει άλλη σύντομα.(Επιπλέον η Ηel έκδοση εχει προεγκατεστημένα τα τηλέφωνα των εξουδιοδοτημένων service σ΄'όλη την Ελλάδα σε κατάλογο.)

Οσο αφορά το ζέσταμα του δίσκου DVD και μικροκολλήματα το idrive στην απόκριση,είναι φυσιολογικά,αφού το δισκάκι γυρνά συνέχεια όταν προσανατολίζεται και υπάρχει κάποια χρονική καθυστέριση-Οταν δεν χρειάζεσαι πλοήγηση απλά ένδειξη που βρίσκεσαι κάθε στιγμή (στην λειτουργία map indication) ,το δισκάκι δεν γυρνά,οπότε δεν ζεσταίνεται και μπορεί να μείνει και μέσα στο drive,oπότε κάθε φορά που βάζεις μπροστά το αμάξι να σου λέει που βρίσκεσαι σχεδόν αυτόματα.

Gary Kokkin
13-04-06, 16:25
Bρήκα τελικά να αναφέρονται και πληροφορίες πχ για ξενοδοχεία,αξιοθέατα κυρίως σε κεντρικές περιοχές ,με υπομενού info,όταν βάζεις προορισμό ή όταν πλησιάζεις.

Dionysis
13-04-06, 17:56
Εγω δυστηχώς είμαι εκτός εμβέλειας και δεν μπορώ να δω τίποτα απο το dvd map γιατί δεν συμπεριλαμβάνει την Δυτική Μακεδονία ευλεπιστώ όμως η επόμενη έκδοση, να την συμπεριλάβει(αν και χλωμό το βλέπω :pth: ).
Είναι και κάτι ακόμη που θέλω να πω στο i Drive παρατήρησα οτι οι εντολές που δείνει το χειρηστήριο δεν υπακόουν γρήγορα μόλις δώσεις κάποια εντολή την αντιλαμβάνεται μετά 2 δεύτερα και αυτό είναι που το κάνει δύσχρηστο(και ορισμένες φορές αρκετά εκνευρηστικό:chair:) αλλά και αυτό είναι που πρέπει να διορθώσουν κυρίως κατα τα άλλα έχει πολύ εύκολο μενού και επίσης έχει λειτουργίες που τις απενεργοποιείς μόνος αντί τρέχεις στην αντιπροσωπεία να τις απενεργοποιήσεις σε περιπτωση που δεν έχεις i Drive π.χ το κλείδωμα το θυρών με απο τα 30 χλμ,το οπτικό pdc, την πίεση ελαστικών και άλλα

Gary Kokkin
14-04-06, 12:18
Οπως έχω αναφέρει εξ'αρχής,μόλις παρέλαβα το αμάξι ,είχα ρωτήσει σχετικά...
Η χαρτογράφιση της Ελλάδος θα ολοκληρωθεί σε 2έτη και έχει αρχίσει από 9/2005 -Θα είναι ξεχωριστό δισκάκι και μόνο για Ελλάδα.
Η "δική" μας νέα έκδοση Εurope 2006-2 θα κυκλοφορήσει αρχές Σεπτεμβρίου 2006.

Tην αργή απόκριση την ρώτησα στο service όπως ανέφερα στο προηγούμενο post (με την ταπεινή μου γνώμη νόμιζα ότι φταίει το ελατήριο του χειριστηρίου ),αλλά ειναι το firmware-Eιδικά σε μερικά υπομενού,με πολλές επιλογές (όπως πχ οδοί στο Navi) για να κάνεις scroll κοντεύεις να σπάσεις το χεριστήριο,αφού δεν τερματίζει άμεσα.

-Αργή απόκριση, ηλεκτρονική αυτή την φορά, έχει αρκετές φορές και όταν προσανατολίζεται-Δείχνει ότι δεν μπορεί να υπολογίσει το στίγμα-Μού'χει τύχει να περιμένω και 2λεπτο-Ισως εξαρτάται και από τον καιρό ή παρενοχλείται από παρεμβολές άλλων σημάτων.
-Το idrive για τις λειτουργικές ευκολίες του αυτοκινήτου πραγματικά με εξέπληξε και μένα όταν το είχα πρωτοδεί σε Ε60-Νόμιζα ότι αφορούσε να χειρίζεσαι μόνο το σύστημα πλοήγησης και ήχου,παρά να σου δίνει υπολογιστικές πληροφορίες και χειρισμούς για πάρα πολλές λειτουργίες του αυτοκινήτου-Είναι λάθος που η ΒMW δεν τις διαφημίζει αυτές στα φυλάδια της,και σίγουρα χάνει πελάτες αν αυτοί το βλέπουν μόνο σαν κόστος για την πλοήγιση που είναι προβληματική ακόμα.

Σαν μερικό συμπέρασμα,σε γενικές γραμμές οι λεπτομέρειες χαρτογράφισης στην Ν.Αθήνα που βασικά το δοκίμασα,είναι κατά 80% ικανοποιητικές και εξυπηρετικές-Πάσχα που θα πάω εντός Αττικής αλλά εκτός πολεοδομικού συγκροτήματος Αθηνών θα κοιτάξω εμβέλεια και λειτουργία και θα ενημερώσω.

Περιμένω και άλλες απόψεις για την εκδοση 2006-1 σε άλλα αμάξια εκτός Ε90.
Καπου διαβασα ότι οι χάρτες ανάλογα την σειρά αυτοκινήτου,έχουν μερικές διαφορές και αυτές της Ε46 είναι πιό ενημερωμένες.

geovass
14-04-06, 12:27
Οπως έχω αναφέρει εξ'αρχής,μόλις παρέλαβα το αμάξι ,είχα ρωτήσει σχετικά...
Η χαρτογράφιση της Ελλάδος θα ολοκληρωθεί σε 2έτη και έχει αρχίσει από 9/2005 -Θα είναι ξεχωριστό δισκάκι και μόνο για Ελλάδα.
Η "δική" μας νέα έκδοση Εurope 2006-2 θα κυκλοφορήσει αρχές Σεπτεμβρίου 2006.

Tην αργή απόκριση την ρώτησα στο service όπως ανέφερα στο προηγούμενο post (με την ταπεινή μου γνώμη νόμιζα ότι φταίει το ελατήριο του χειριστηρίου ),αλλά ειναι το firmware-Eιδικά σε μερικά υπομενού,με πολλές επιλογές (όπως πχ οδοί) για να κάνεις scroll κοντεύεις να σπάσεις το χεριστήριο,αφού δεν τερματίζει άμεσα.

-Αργή απόκριση, ηλεκτρονική αυτή την φορά, έχει αρκετές φορές και όταν προσανατολίζεται-Δείχνει ότι δεν μπορεί να υπολογίσει το στίγμα-Μού'χει τύχει να περιμένω και 2λεπτο-Ισως εξαρτάται και από τον καιρό ή παρενοχλείται από παρεμβολές άλλων σημάτων.

Σε γενικές γραμμές οι λεπτομέρειες χαρτογράφισης στην Ν.Αθήνα που βασικά το δοκίμασα,είναι κατά 80% ικανοποιητικές και εξυπηρετικές-Πάσχα που θα πάω εντός Αττικής αλλά εκτός πολεοδομικού συγκροτήματος Αθηνών θα κοιτάξω εμβέλεια και λειτουργία και θα ενημερώσω.

Περιμένω και άλλες απόψεις για την εκδοση 2006-1 σε άλλα αμάξια εκτός Ε90.
Καπου διαβασα ότι οι χάρτες ανάλογα την σειρά αυτοκινήτου,έχουν μερικές διαφορές και αυτές της Ε46 είναι πιό ενημερωμένες.

Πολυ ενδιαφεροντα αυτα που λες.
Θα παω και εγω εκτος Αττικης το πασχα (πρωτα ο Θεος) και θα δουλεψω τους ιδιους χαρτες σε Z4.

geovass
25-04-06, 16:45
Τελικα δεν πηγα εκτος Αττικης, αλλα το δουλεψα στην Z4.
Η αποκριση του μενου ειναι πολυ γρηγορη! Δεν εχει κολληματα. Επαναπροσδιορισμος της διαδρομης ειναι σε δευτερολεπτα.
Αυτο που ειδα ειναι οτι εχει καποια λαθη στους δρομους. Υπαρχουν μονοδρομοι που δεν τους αναγωριζει σαν μονοδρομους και σου λεει να πας απο εκει! (σκοτωμα!).
Βρισκει σημα δορυφορου σε κλασματα του δευτερολεπτου!

Διαβασα οτι υπαρχει δυνατοτητα να βαλουμε/καψουμε στο DVD τα POI τα δικα μας (πχ. καμερες τροχαιας, κλπ).
Εχει κανει κανεις καποια προσπαθεια?

http://www.bmwland.co.uk/talker/viewtopic.php?t=28113

Gary Kokkin
25-04-06, 21:49
Δυστυχως για προσωπικούς λόγους δεν πήγα εκτός Αθηνών για Πάσχα,αλλά κινήθηκα σε αρκετές περιοχές της άδειας Αθήνας.

Το σήμα εξαρτάται από την περιοχή,τον καιρό και την χαρτογράφιση.
Η απόκριση είναι θέμα software.

Oσο αφορά την χαρτογράφιση ,δεν είναι δυνατόν να αναγνωρίζει μονόδρομους,σηματοδότιση κλπ ,γιάυτό έχει τις επιλογές για γρήγορη διαδρομή,βασική,από κυρίους οδούς κλπ -Σε γενικές γραμμές η κάλυψη της Αθήνας είναι κατά 80% πολύ καλή,και η επιλογή vehicle position είναι πολύ εξυπηρετική στο να βρίσκεις σε πιό δρόμο είσαι κάθε φορά,χωρίς να έχεις βάλει πλοήγηση και με το βασικό παράθυρο να δείχνει ότι άλλη λειτουργία θελεις ανα πάσα στιγμή...

geovass
25-04-06, 22:07
Δυστυχως για προσωπικούς λόγους δεν πήγα εκτός Αθηνών για Πάσχα,αλλά κινήθηκα σε αρκετές περιοχές της άδειας Αθήνας.

Το σήμα εξαρτάται από την περιοχή,τον καιρό και την χαρτογράφιση.
Η απόκριση είναι θέμα software.

Oσο αφορά την χαρτογράφιση ,δεν είναι δυνατόν να αναγνωρίζει μονόδρομους,σηματοδότιση κλπ ,γιάυτό έχει τις επιλογές για γρήγορη διαδρομή,βασική,από κυρίους οδούς κλπ -Σε γενικές γραμμές η κάλυψη της Αθήνας είναι κατά 80% πολύ καλή,και η επιλογή vehicle position είναι πολύ εξυπηρετική στο να βρίσκεις σε πιό δρόμο είσαι κάθε φορά,χωρίς να έχεις βάλει πλοήγηση και με το βασικό παράθυρο να δείχνει ότι άλλη λειτουργία θελεις ανα πάσα στιγμή...

Και βεβαια θα πρεπει να ξερει εαν ενας δρομος ειναι μονοδρομος:owned: , τι ειναι αυτα που λες? Εαν σου κανει πλοηγηση ΠΡΕΠΕΙ να σε πηγαινει απο δρομους που επιτρεπεται, οχι που ειναι αναποδα!

Οσο για το αλλο, ειμαι πολυ κοντα στο να εσωματωσω τις καμερες της τροχαιας μεσα στο DVD !!:greenboun

MPOWER
26-04-06, 08:59
Ένας φίλος το έχει τελειώσει ....Αλλά για τις κάμερες του Βελγίου δυστυχώς:mad:
Χρησιμοποιεί και ένα εκπληκτικό εικονίδιο για τις κάμερες... άν θές πές μου να σου το στείλω!

geovass
26-04-06, 11:47
Ένας φίλος το έχει τελειώσει ....Αλλά για τις κάμερες του Βελγίου δυστυχώς:mad:
Χρησιμοποιεί και ένα εκπληκτικό εικονίδιο για τις κάμερες... άν θές πές μου να σου το στείλω!

Εχω βρει και εγω ενα πολυ καλο!:love:

mpikounis
26-04-06, 12:30
Αν εχω καταλαβει σωστα, τον τροπο που μπαινουν τα POI τον βρηκαμε (σχεδον). Το εικονιδιο το βρηκαμε και αυτο. Τις συντεταγμενες για τις καμερες, που θα τις βρουμε;

geovass
26-04-06, 12:40
Και ΝΑΙΙΙΙΙΙΙ !!
Ειναι ετοιμο το DVD με POI τις καμερες σε ολη την Ελλαδα!:boink:

MPOWER
26-04-06, 12:44
Αντε με το καλό λοιπόν...αν θες και test drivers πες μας :D
BTW καλό θα ήταν όποιος βρίσκει καινούρια κάμερα (μιας και τοποθετούνται 450 καινούριες:banghead: ) να σου δίνει Longtitute kai Latitute να ενημερώνεις τη βάση σου!
Εχω βρει και εγω ενα πολυ καλο!:love:
Αν θές δες και αυτό...αν και μου αρέσει το δικό σου καλύτερα

geovass
26-04-06, 13:15
Αντε με το καλό λοιπόν...αν θες και test drivers πες μας :D
BTW καλό θα ήταν όποιος βρίσκει καινούρια κάμερα (μιας και τοποθετούνται 450 καινούριες:banghead: ) να σου δίνει Longtitute kai Latitute να ενημερώνεις τη βάση σου!

Αν θές δες και αυτό...αν και μου αρέσει το δικό σου καλύτερα

Ευχαριστω!
Λιγο που το δοκιμασα παιζει μια χαρα! Αυτη την στιγμη υπαρχουν 356 σημεια.
Στις 30/4/06 θα προσθέσουμε άλλα 30-35 σημεία. Θα ειναι το update του Μαιου 2006.
Να πω οτι τα σημεια δεν τα μαζεψα εγω, απλα τα συγκεντρωσα με την βοηθεια φιλων/γνωστων.:drive2:

mpikounis
26-04-06, 13:26
Εχεις σημεια με καμερες ταχυτητας και σημεια με καμερες λεωφοριοδρομων;

geovass
26-04-06, 13:31
Εχεις σημεια με καμερες ταχυτητας και σημεια με καμερες λεωφοριοδρομων;

Ακριβως !:woowoo:

mpikounis
26-04-06, 13:35
Και ειναι μαρκαρισμενες με διαφορετικο εικονιδιο; Αν οχι, ισως ειναι μια καλη ιδεα :-0

Gary Kokkin
26-04-06, 18:04
Και βεβαια θα πρεπει να ξερει εαν ενας δρομος ειναι μονοδρομος:owned: , τι ειναι αυτα που λες? Εαν σου κανει πλοηγηση ΠΡΕΠΕΙ να σε πηγαινει απο δρομους που επιτρεπεται, οχι που ειναι αναποδα!

Οσο για το αλλο, ειμαι πολυ κοντα στο να εσωματωσω τις καμερες της τροχαιας μεσα στο DVD !!:greenboun

Mάλλον εσύ δεν ξέρεις τι περιγράφεις-H πλοήγηση εξαρτάται από την χαρτογράφιση του DVD ,αν αυτή δεν είναι σωστή ,θα σου δείχνει λάθος.
-Δεν εχει μαγικές δυνατότητες το Navi να διορθώνει τα λάθη και γι΄αυτό έχει τις επιλογές με τρόπους οδηγησης (πλοήγησης).
Το ίδιο που θες να κάνεις με τις κάμερες,αν δεν τις βάλεις σαν δεδομένα (και παρεπιπτώντος δεν περιγράφεις και πώς).....δεν μπορεί να τις βρίσκει.

geovass
26-04-06, 21:49
Mάλλον εσύ δεν ξέρεις τι περιγράφεις-H πλοήγηση εξαρτάται από την χαρτογράφιση του DVD ,αν αυτή δεν είναι σωστή ,θα σου δείχνει λάθος.
-Δεν εχει μαγικές δυνατότητες το Navi να διορθώνει τα λάθη και γι΄αυτό έχει τις επιλογές με τρόπους οδηγησης (πλοήγησης).
Το ίδιο που θες να κάνεις με τις κάμερες,αν δεν τις βάλεις σαν δεδομένα (και παρεπιπτώντος δεν περιγράφεις και πώς).....δεν μπορεί να τις βρίσκει.

Δεν ειπε κανεις το αντιθετο. H πλοήγηση εξαρτάται από την χαρτογράφιση του DVD και συμφωνω 100%, αλλα εσυ το εφερες σαν δικαιολογια σε προηγουμενο σου Post, σε απαντηση δικιας μου δηλωσης οτι υπαρχουν λαθη στο δρομο. Και βεβαια υπαρχουν λαθη εαν η χαρτογραφηση δεν ειναι σωστη.

Οσο αναφορα το θεμα με τις καμερες, παιζει 100%, το εφτιαξα σημερα το μεσημερι - και εαν πηγαινες στο link που ειχα παραθεσει πιο πανω, θα καταλαβαινες πως μπαινουν και τα δεδομενα.

Gary Kokkin
27-04-06, 14:37
Δεν ειπε κανεις το αντιθετο. H πλοήγηση εξαρτάται από την χαρτογράφιση του DVD και συμφωνω 100%, αλλα εσυ το εφερες σαν δικαιολογια σε προηγουμενο σου Post, σε απαντηση δικιας μου δηλωσης οτι υπαρχουν λαθη στο δρομο. Και βεβαια υπαρχουν λαθη εαν η χαρτογραφηση δεν ειναι σωστη.

Μάλλον κάπου μπερδεύτηκες,τα παρακάτω είχα γράψει :

Το σήμα εξαρτάται από την περιοχή,τον καιρό και την χαρτογράφιση.Η απόκριση είναι θέμα software.

Oσο αφορά την χαρτογράφιση ,δεν είναι δυνατόν να αναγνωρίζει μονόδρομους,σηματοδότιση κλπ ,γιάυτό έχει τις επιλογές για γρήγορη διαδρομή,βασική,από κυρίους οδούς κλπ -Σε γενικές γραμμές η κάλυψη της Αθήνας είναι κατά 80% πολύ καλή,και η επιλογή vehicle position είναι πολύ εξυπηρετική στο να βρίσκεις σε πιό δρόμο είσαι κάθε φορά,χωρίς να έχεις βάλει πλοήγηση και με το βασικό παράθυρο να δείχνει ότι άλλη λειτουργία θελεις ανα πάσα στιγμή...


Οσο αναφορα το θεμα με τις καμερες, παιζει 100%, το εφτιαξα σημερα το μεσημερι - και εαν πηγαινες στο link που ειχα παραθεσει πιο πανω, θα καταλαβαινες πως μπαινουν και τα δεδομενα.

To link παραπέμπει σε forum που θέλει Login ....Αν μπορείς να κάνεις copy paste....

geovass
27-04-06, 14:47
Copy paste απο το Link (που παρεπιπτοντως παιζει κανονικα!)
Δεν μπορουμε να συνενοηθουμε για το θεμα της χαρτογραφησσης - δεν πειραζει. Καλη καρδια παντως!

1) Make an ISO image of the 2006-1 DVD
2) Download the Speed camera database in ASC form from Pocket GPS World, you need to subscribe to download, but it only costs £2 for a month's subscription or £19 for a year.
3) Download the following files into one folder:
a) POI Convertor (http://rjdavies.users.btopenworld.com/POIConverter_setup315.zip)
b) ASCI to IDX/URL Mk4 convertor (http://poi.ravestation.net/mkiv/asc2idxurl_mk4.exe)
c) All the files from Here (http://homepage.ntlworld.com/richard.parkinson7/BMW/Speed%20Camera%20POI/)
4) Run the POI convertor on the .ASC file from Pocket GPS world, save it as a TomTom ASCII (*.ASC) file. This changes the structure slightly.
5) Run the asc2idxurl_mk4.exe program from the command prompt in the folder you downloaded everything to, make sure that there is only one .ASC file, the one saved from the POI convertor. Use the following command line : asc2idxurl_mk4 ENG CAMERAS
6) Rename CAMERAS.IDX to 0079.idx
7) Rename CAMERAS.URL to 0080.url
8) Modify the ISO image with these steps:
a) Add camera_splash.jpg to the "\TPD\Icons" folder (I'm not yet sure if this is required, I don't think it actually works for the MK4, but do it anyway for now).
b) Add POI_CAMERA.PNG to the "\TPD\nccBeu_eu_20050726\ICONS\RR" folder.
c) Add POI_CAMERA.PNG to the "\TPD\nccBeu_eu_20050726\ICONS\NAVIOX" folder.
d) Overwrite the ENG.LSC file in the ""\TPD\nccBeu_eu_20050726\ENG" folder.
e) Add 0079.idx to the "\TPD\nccBeu_eu_20050726\ENG\TABLES\0" folder.
f) Add 0080.url to the "\TPD\nccBeu_eu_20050726\ENG\TABLES\0" folder.
g) Copy SF_CAMERAS.HTM to \TPD\nccBeu_eu_20050726\ENG\SE
h) Copy ST_CAMERAS.HTM to \TPD\nccBeu_eu_20050726\ENG\SE
i) Add camera_splash.jpg to the "\TPD\nccBeu_eu_20050726\ICONS" folder
9) Burn you modified ISO image to a DVD-R.

You should now have SPEED CAMERAS as a POI option from the Car catagory.

Προσοχη! Το παραπανω παιζει μονο σε Road Map Europe HIGH 2006-1 (MK4 Nav DVD)

Gary Kokkin
27-04-06, 15:40
Εχει κανει κανεις καποια προσπαθεια?
http://www.bmwland.co.uk/talker/viewtopic.php?t=28113

Copy paste απο το Link (που παρεπιπτοντως παιζει κανονικα!)


To link παραπέμπει σε forum που θέλει Login ....

Δεν μπορουμε να συνενοηθουμε για το θεμα της χαρτογραφησσης - δεν πειραζει. Καλη καρδια παντως!

Προσοχη! Το παραπανω παιζει μονο σε Road Map Europe HIGH 2006-1 (MK4 Nav DVD)


Καλή καρδιά πάντα υπάρχει,μην ξεχνάς ότι προθυμοποιήθηκες να με εξυπηρετήσεις κάποτε από το πουθενά,χωρίς να ήσουν υποχρεωμένος,μεταξύ αγνώστων,οπότε τι έχουμε να μοιράσουμε ?

-Η Χαρτογράφιση είναι και θέμα τι μας εξυπηρετεί-Εσένα άλλες λειτουργίες,εμένα άλλες,σε συνδιασμό με τον κάθε τρόπο λειτουργίας του Navi ,αφού πρόκειται για διαφορετικά μηχανήματα.

Το θέμα είναι,ότι όπως έχω ήδη είχα αναφέρει (όπως είχα διαβάσει),φαίνεται υπάρχουν διαφορές στα δεδομένα του DVD, μεταξύ των φαινομενικά ίδιων εκδόσεων χαρτογράφισης Εurope 2006-1,ανάλογα την έκδοση Navi,και η "διαφωνία" μας ,αυτό δειχνει περισσότερο,όχι το θέμα προτίμησης πλοήγησης.

Οπότε με την πρώτη ευκαιρία,συναντιόμαστε για καφέ και βλέπουμε τις διαφορές !

Dionysis
19-05-06, 20:34
Βρήκα 2006 - 2 έκδοση για Ε90 την δοκίμασα τρέχει αλλά παρατήρησα οτι δεν έχει τις Σέρρες ενω στη προηγούμενη(2006 - 1) τις είχε

geovass
19-05-06, 20:40
Βρήκα 2006 - 2 έκδοση για Ε90 την δοκίμασα τρέχει

Για Z4 τιποτα....:dance: :dance: :dance: ????????

Gary Kokkin
20-05-06, 03:26
Βρήκα 2006 - 2 έκδοση για Ε90 την δοκίμασα τρέχει αλλά παρατήρησα οτι δεν έχει τις Σέρρες ενω στη προηγούμενη(2006 - 1) τις είχε

Περίεργο-Μήπως είναι καμμιά έκδοση που "βαφτίστηκε" 2006-2 χωρίς να είναι?
Είχα διαβάσει ότι η 2006-2 θα έβγαινε μετά τον Σεπτέμβριο (όπως βγήκε η 2005-2 )

e39_528
21-05-06, 15:55
Περίεργο-Μήπως είναι καμμιά έκδοση που "βαφτίστηκε" 2006-2 χωρίς να είναι?
Είχα διαβάσει ότι η 2006-2 θα έβγαινε μετά τον Σεπτέμβριο (όπως βγήκε η 2005-2 )
Η έκδοση 2006/2 κυκλοφορει εδω και κανα μηνα ανεπισιμα στο e-bay.H BMW δεν ξερω αν το πουλαει!

lykos
06-06-06, 10:07
Παιδιά μηπως ξερει κανεις ή μηπως εχει το DVD Prof. 2006 - 2 Europe ??
:bullhorn:

e39_528
06-06-06, 10:45
Παιδιά μηπως ξερει κανεις ή μηπως εχει το DVD Prof. 2006 - 2 Europe ??
:bullhorn:
Αν εχεις ΜΚ4 ναι υπαρχει για σενα το 2006/2

arximastoras
10-06-06, 17:56
Παιδιά μήπως υπάρχει κάτι σε cd και για ΜΚ ΙΙΙ

MZ3
10-06-06, 19:55
εχει δουλεψη κανεις την εκδοση dvd 2006/2 να δει αν υπαρχουν διαφορες με τις πιο παλιες εκδοσης ? αξιζει ι αναβαθμηση η εχει της 2 μεγαλες πολης της ελλαδας μονο?

Gary Kokkin
05-09-06, 01:20
Οπως συνηθίζεται τέτοια εποχή,πρέπει να βγεί η τελευταία επίσημη έκδοση για το 2006-Εχει κανείς υπόψη του τίποτε ?

JiMk
23-09-06, 13:40
Για Χ5 dvd για ελλάδα που θα βρω?

pigasos6
17-10-06, 21:36
που θα βρω cd software v17 για mkiii?

kostsour
17-10-06, 23:00
Για e46 υπάρχει κανένα cd/dvd να κατεβάσουμε?

MZ3
18-10-06, 20:03
που θα βρω cd software v17 για mkiii?


αυτο ειναι ευκολο με λιγη αναζητηση στο νετ αλλα στο μκ3 θελει και κοδικο κατι αυτο ειναι το αρνητηκο
η bmw πουλαει το σι ντι με κοδικο
λυση ειναι να πας να σου κανουν αναβαθμηση στην αντιπροσοποια αφου με ενα σι ντι κανουν πολες αναβαθμησης και δεν θα στο χρεωσουν
στα μκ4 κανεις μονος σου αναβαθμηση δεν θελει κοδικους

pigasos6
18-10-06, 21:44
εχω ενα χ5 που ειχε μονο κασετοφωνο.αγορασα απο το ebay μεταχειρισμενα μονιτορ ραδιο navi καλωδια κλπ. και τα εβαλα με ενα φιλο μου.η οθονη εδειχνε, επαιζε επισης το ραδιο και το κασετοφωνο.δεν εδειχνε ομως ωρα και θερμοκρασια και οταν εβαζα το navi μου ζηταγε καποιο cd.εχθες το πηγα στην bmw και μου περασαν το navi cd v24.μετα την εγκατασταση ομως μου ζηταει το cd του v17 η οθονη και δεν γραφει τιποτα αλλο η οθονη,αλλα εχω ηχω στο ραδιο και στο κασετοφωνο.σας παρακαλω,εχει καποιος να προτεινει καποια λυση;η bmw εδω δεν εχει το v17.τι να κανω να δειξει την ωρα;σας παρακαλω δωστε μου μια διευθυνση για να κατεβασω το v17 γιατι δεν ξερω πολυ απο υπολογιστες!!!!!!ευχαριστω προκαταβολικα,και κερναω μπυρες σε οποιον κατεβει στην καλαματα.

MZ3
18-10-06, 23:17
υπομονη και ολα θα φτιαξουν

πιο ναβι εχεις πισω?
μικρη οθονη μεγαλη?
http://www.x5world.com/articles/all-bmw/navigation/9458-bmw-navigation-system-faq.html


εδω βρες πιο φορας και εχει και οδηγιες και σαιτ απο που να κατεβασεις οτι χρειαστης

υπαρχουν και σηγκεκρημενη τροποι που θα γραψεις το σι ντι που τα λενε σε αλλα σαιτ.. οτι χρειαστης πεσ μας

pigasos6
19-10-06, 08:20
μεγαλη οθονη, και ναβι μκ3,ποια ειναι τα αλλα σαιτ?

Ferri
19-10-06, 10:36
@pigasos6
An exis auto to navi...

http://www.siregos.ch/mycars/e38-08.jpg


iparxi periptosi na itane se ena allo montelo tis BMW ke prepi na pas stin BMW
gia Coding se X5, diladi prepi na programatisis to MK3, na xeri oti ine
sindemeno se BMW X5.

Den pistebo na xriazete to V17

pigasos6
19-10-06, 16:51
ξεχασα το πιο σοβαρο η οθονη ειναι απο range rover αλλα ειναι ιδια με του χ5 γραφει πανω στο σασι bmw εχει πρασινο φωτισμο και ειναι ασημι χρωμα και μου ειπαν οτι κανει για x5.σας παρακαλω πολυ που θα βρω το v17?

MZ3
19-10-06, 22:22
ξεχασα το πιο σοβαρο η οθονη ειναι απο range rover αλλα ειναι ιδια με του χ5 γραφει πανω στο σασι bmw εχει πρασινο φωτισμο και ειναι ασημι χρωμα και μου ειπαν οτι κανει για x5.σας παρακαλω πολυ που θα βρω το v17?


http://rapidshare.de/files/36600700/KeyCD.exe.html

εδω θα βρεις το key cd που χρειαζεται στο μκ3 οταν κανεις αναβαθμηση

δεν ξερω αν ειναι και η βερζιον που ψαχνεις μεσα ξερω ομως οτι ειναι λιγο παλια και δυσκολο να την βρης

το σι ντι να το γραψεις με το κλοουν σι ντι σε ταχυτητα οχι πανο απο 8Χ γιατι δεν θα καταφερης τιποτα
μολης βρω τιν V17 θα ποσταρω εντωμεταξη κατεβασε το ci di key γιατι θα το ψαχνης και δεν θα το βρησκεις
σε ξενο ποστ διαβασα οτι λεει Please insert Key CD or Version 17
οποτε πρεπει να κανεις δουλεια με τα παραπανω
δοκιμασε και να θυμασε κλοουν σιντι και οχι πανο 8Χ το γραψημο


εδω ειναι η εκδοση V 28
http://www.megaupload.com/?d=KX592IQU

μπορεις και αυτο να γραψεις οπος σου ειπα παραπανω
ξεζιπαρετο θα σου ωγαλει 2 αρχεια
γραψε το MDS file πηγενε και βαλε το στο ναβη πισω
εδω θα βρεις οδηγειες
http://www.x5world.com/pdf/v28.pdf

υπαρχει περιπτοση να δουλεψη και να σου ζητηση το σι ντι κι που εγραψα παραπανω αν οχι θα βρουμαι σαιτ που να εχει τιν V17


και ενας φομουριστας εδω που εξηγει οτι ειναι λιγο ρισκο να βαλεις τιν V28 και λεει καλυτερα να πας με την V25

http://www.x5world.com/navigation-system/21118-complete-mk3-upgrade-instructions-software-here.html

MZ3
20-10-06, 02:43
ξερη κανεις τι ειναι το dynamic routing??

http://www.x5world.com/navigation-system/21568-mk4-drives-dynamic-routing.html

pigasos6
20-10-06, 17:44
ευχαριστω πολυ για την διευθυνση,του εκανα εγκατασταση και δουλεψε.το προβλημα τωρα ειναι οτι εβαλα μετα την ν27 και αφου του εβαλα ενα cd πλοηγησης και δεν το επαιζε,προσπαθισα να του βαλω την ν26.μετα απο την τεταρτη προσπαθεια ολα τελος!!!επαψε να αναβει το κοκκινο φωτακι στο ναβι (που γραφει power) και η οθονη εγινε μαυρη(οταν κλεινω τον διακοπτη η οθονη σβηνει κανονικα,ενω οταν βαζω μπροστα τον διακοπτη γινεται μαυρη), το ραδιο και η κασσετα παιζουν κανονικα.εχω καψει το ναβι ή μηπως την οθονη;μηπως εχει κλειδωσει το μκ3 απο μονο του;βοηθιστε με γιατι εχω σαλταρει!ευχαριστω προκαταβολικα

MZ3
20-10-06, 18:09
το οτι δεν επεζε το σι ντι πλοηγεισης ισος δεν ηταν σημβατο η δεν ηταν το σωστο

τωρα μαλον κακως εβαλες την V 26 γιατι οπως εξηγει στο τελευτεω σαιτ που σου εδωσα λεει οτι εχει παρενεργιες και κανετο εγκατασταση με δικη σου ευθηνη (κατι τετιο σαν να λεει. αλοστε μετα τιν V25 δεν εχει και τπτ καινουριο για το μκ3)
το προβλημα ειναι τωρα πηθανον ειναι στο ναβη και το πηθανοτερο ειναι να θελει καινουρια κοδικοποιηση απο την αντιπροσοποια
αμα βρω κατι σχετικο θα σου πω στο ιδιο ποστ

εντωμεταξη ενα ρεσετ ισος γηνει κανενα θαυμα.. βγαζεις η τα καλοδια τις μπαταριας η τα 2 φις του ναβη για 5 λεπτα
ξαναπροσπαθησε να βαλεις ξανα την V27 η 28 μηπως και υπαρξη τπτ)

κανονικα με το ρεσετ θα φτιαξη

pigasos6
20-10-06, 18:28
εχεις καποιο κινητο να τα πουμε?6942555634 το δικο μου

MZ3
20-10-06, 18:32
παρε εδω ενα ποστ απο καποιον που σηναντισε το ιδιο προβλημα
http://www.x5world.com/navigation-system/12563-v27-mk3.html?highlight=mk3

το καλο ειναι οτι το εφτιακσε με το ρεσετ και που ξαναεβαλε την V27

pigasos6
24-10-06, 13:06
εβαλα την V27 αλλα τιποτα,δεν αναβει το power στο navi και η οθονη εχει σαν απαλο φως το βραδυ αλλα ειναι νεκρη (μαυρη).τι να κανω? να παρω αλλο navi η θελει και οθονη?

MZ3
24-10-06, 19:39
δοκιμασε με αλλο ναβη μαλον εχει μπλοκαρη
η οθονη ειναι σχεδον απηθανο να εχει παθει κατι

volosgt
25-10-06, 07:33
Επειδή το είχα παθει και εγω αυτο μετα απο καποια αναβαθμιση με αποτέλεσμα να μην βλεπω τιποτα στην οθονη, αλλα να δουλευει το ραδιο (βεβαια χωρις να δειχνει τιποτα).
Αυτο που εκανα ηταν να βαλω την προηγούμενη εκδοση αυτην με την οποια δούλευε σωστα και το προβλημα λύθηκε.

Δοκιμασε το

geovass
26-10-06, 12:40
παιδια, εχει κανεις το 2007-1 High Europe DVD ?

streetracing
26-10-06, 12:51
εγω πηρα μια αναβαθμιση απο ebay .φορτωνω την τελευταια κ μετα βλακωδως φορτωνω μια προγενεστερη.
αποτελεσμα>κολλημα του dvd k αλλαγη λογω βλαβης software.
ευτυχως βρηκα μεταχ dvd <eixa cd> me 500.

pigasos6
26-10-06, 13:53
παιδια ευχαριστω.το μηχανημα ειναι οκ.απλως εβαλα την ν27 που κατεβασα εγω αλλα μαλλον ηταν χαλασμενη.εβαλα σημερα την ν27 στην bmw και ειναι οκ!!!η εκδοση που εχω ειναι 3-1/63 και ναβι μκ3.που θα βρω χαρτη της ελλαδας και τι εκδοση κανει για αυτο το ναβι;υπαρχει στο internet σε free download;μηπως το εχει καποιος φιλος;

geovass
26-10-06, 21:17
εβαλα και εγω την V28.

lykos
27-10-06, 09:33
έχει κανείς να το μου το στείλει 2007-1 High Europe DVD ;

MPOWER
27-10-06, 10:32
ξερει κανεις τι ειναι το dynamic routing??



Σε συνδυασμό με το TMC Module σου δίνει εναλλακτική πορεία όταν γνωρίζει οτι έχει αυξημένη κίνηση στην αρχική πορεία...

MZ3
27-10-06, 19:43
Σε συνδυασμό με το TMC Module σου δίνει εναλλακτική πορεία όταν γνωρίζει οτι έχει αυξημένη κίνηση στην αρχική πορεία...


ευχαρηστω! :-)
αλλο ενα κολπακη που εχει το αμαξη δηλαδη και δεν προκειτε να το δω εν ενεργεια στους ελληνηκους δρομους :banghead:

Gary Kokkin
28-10-06, 19:51
έχει κανείς να το μου το στείλει 2007-1 High Europe DVD ;

Εψαξα και δεν έχω βρεί πληροφορίες σχετικά-Ξέρεις για ποιές σειρές αυτοκινήτων βγήκε? -Επίσης αν υπάρχει κανένα link να το κατεβάσουμε εδώ είμαστε για αντιγραφές και αποστολές ή αντίστροφα όποιος προλάβει πρώτος:bowdown: :bowdown:

geovass
31-10-06, 09:48
Δωρακι...:dance:

To Part Number για το 2007-1 High Euro DVD ειναι 65 90 0 418 744.

για δοκιμαστε να το κατεβασετε απο εδω...:calm:
h@tp://www.torrentspy.com/download.asp?id=896619

BMW.Digital.Road.Map.Europe.High.DVD.2007.1

MZ3
31-10-06, 10:01
αυτο το παρτ ναμπερ για ποιες σειρες ειναι?
ε 46 ε 39 η τα ε 90 ε 60??

MPOWER
31-10-06, 10:29
Όταν βλέπεις στην ονομασία του DVD οτι γράφει High σημαίνει ότι είναι για τα ΜΚ4, δλδ Ε46, Ε39, Χ5, Ζ4....ΟΧΙ για Ε87, Ε60, Ε90 και γενικά τα καινούρια μοντέλα που δεν έχουν MKIV υπολογιστή!

MZ3
31-10-06, 10:39
ευχαρηστω :-)

geovass
31-10-06, 10:51
Όταν βλέπεις στην ονομασία του DVD οτι γράφει High σημαίνει ότι είναι για τα ΜΚ4, δλδ Ε46, Ε39, Χ5, Ζ4....ΟΧΙ για Ε87, Ε60, Ε90 και γενικά τα καινούρια μοντέλα που δεν έχουν MKIV υπολογιστή!

Αληθεια, τα νεα μοντελα τι Navi εχουν ? (Ε90, κλπ) ? Δεν παιρνουν DVD ? πρεπει να λεει PROFFESIONAL αντι HIGH ?

MZ3
31-10-06, 23:05
Δωρακι...:dance:

To Part Number για το 2007-1 High Euro DVD ειναι 65 90 0 418 744.

για δοκιμαστε να το κατεβασετε απο εδω...:calm:
h@tp://www.torrentspy.com/download.asp?id=896619

BMW.Digital.Road.Map.Europe.High.DVD.2007.1



αυτο το id=896619 ειναι ο κοδικος που ζηταει στο unzip? γιατι αν δεν ειναι αυτος τοτε ειναι κλειδωμενο αρχειο και τζαμπα εβαλα τον αδερφο μου να το κατεβασει μαλον...

MZ3
31-10-06, 23:06
Αληθεια, τα νεα μοντελα τι Navi εχουν ? (Ε90, κλπ) ? Δεν παιρνουν DVD ? πρεπει να λεει PROFFESIONAL αντι HIGH ?


ακριβως, το λεει ξεκαθαρα :nod:

kostsour
31-10-06, 23:49
αυτο το id=896619 ειναι ο κοδικος που ζηταει στο unzip? γιατι αν δεν ειναι αυτος τοτε ειναι κλειδωμενο αρχειο και τζαμπα εβαλα τον αδερφο μου να το κατεβασει μαλον...αυτό το id... είναι η συνέχεια του λινκ, δεν είναι κωδικός :cheers:

Gary Kokkin
01-11-06, 19:30
Για Ε90 κανένα Link ή πληροφορία για έκδοση 2007 pro ?

pigasos6
01-11-06, 19:57
που θα βρω cd πλοηγησης της ελλαδας για μκ3 ναβι? οχι dvd?

MZ3
02-11-06, 07:01
Για Ε90 κανένα Link ή πληροφορία για έκδοση 2007 pro ?


ψαχνουμε δυσκολα παντος τιν προ πριν 2 μηνες την κατεβασα εκδοση 2006.2
αλλα δεν δουλεψε μαλον επηδει θαπρεπε να κατεβασω την χαι για μενα

στο λινκ (τορεντ) που εχουν γραψει πιο πανο κανε μια αναζητηση για εκδοσης 2006 και θα βρεις κατι

MPOWER
02-11-06, 07:47
Αληθεια, τα νεα μοντελα τι Navi εχουν ? (Ε90, κλπ) ? Δεν παιρνουν DVD ? πρεπει να λεει PROFFESIONAL αντι HIGH ?

Τα καινούρια αυτοκίνητα (Ε90, Ε87,...κλπ)πρέπει να λένε (ανάλογα τον εξοπλισμό του αυτοκινήτου) Proffesional ή Bussines!

geovass
02-11-06, 08:01
Τα καινούρια αυτοκίνητα (Ε90, Ε87,...κλπ)πρέπει να λένε (ανάλογα τον εξοπλισμό του αυτοκινήτου) Proffesional ή Bussines!

Thank you, τελικα μαλλον η εκδοση που εδωσα πιο πανω παιζει σε MKIV DVD Navi, (X3,Z4 κλπ) και ειναι η 2007.
Ειμαστε σε καλο δρομο !:wub:
Μεχρι αυριο θα εχει κατεβει....:+1:

MZ3
02-11-06, 08:07
Thank you, τελικα μαλλον η εκδοση που εδωσα πιο πανω παιζει σε MKIV DVD Navi, (X3,Z4 κλπ) και ειναι η 2007.
Ειμαστε σε καλο δρομο !:wub:
Μεχρι αυριο θα εχει κατεβει....:+1:

εμενα παντος μου ειπε ο αδερφος μου οτι ειναι κλειδωμενο αρχειο και θελει κοδικο για να κανεις unzip
κρατα μας ενημερους :bullhorn:

geovass
02-11-06, 09:20
εμενα παντος μου ειπε ο αδερφος μου οτι ειναι κλειδωμενο αρχειο και θελει κοδικο για να κανεις unzip
κρατα μας ενημερους :bullhorn:

Που το ξερει ο αδελφος σου ?:feedback:

MZ3
02-11-06, 10:07
Που το ξερει ο αδελφος σου ?:feedback:


δεν τα παω καλα με το τορρεντ και αυτος κατεβαζει συνεχεια απο εκει..
του ειπα λοιπν να μου κατεβαση το λινκ που εδωσες και με ενημερωσε οτι τα αρχεια για να γινουν unzip θελει λεει κωδικο
αλλα ξερω εγω να εχει κανει λαθος? γιαυτο ειπα να μας πεις και εσυ οταν τελειωσεις τι εγηνε :-)

geovass
02-11-06, 11:26
δεν τα παω καλα με το τορρεντ και αυτος κατεβαζει συνεχεια απο εκει..
του ειπα λοιπν να μου κατεβαση το λινκ που εδωσες και με ενημερωσε οτι τα αρχεια για να γινουν unzip θελει λεει κωδικο
αλλα ξερω εγω να εχει κανει λαθος? γιαυτο ειπα να μας πεις και εσυ οταν τελειωσεις τι εγηνε :-)

Δεν θελεις κωδικο. Ειμαι 99,9% σιγουρος.:lamer:

pigasos6
02-11-06, 14:51
πριν απο λιγο εβαλα ενα cd στο ναβι (μκ3) που πηρα απο ενα φιλο και αυτο γραφει ελλαδα, εχει και διαφορες πολεις αλλα μονο τις γραφει δεν εχει καθολου χαρτη .γιατι? υπαρχει καποια διευθυνση στο ιντερνετ να κατεβασω το χαρτη της ελλαδας σε cd oxι σε dvd καποια παλια εκδοση?

Christos 330i ///M
02-11-06, 17:09
Ρε παιδια εψαξα στο ebay για navi 16:9 Ε46 και εχει κατι τιμες
350 euro 400 euro . . .
Αληθευουν ολα αυτα και αν αληθευουν θα δουλευουν η θα φαω καμια
πατατα ; ; ;
Ενδιαφερωμαι να βαλω στο δικο μου νavi 16:9 . . . !

Ferri
02-11-06, 17:46
Gia sou @Ghristos 330i ///M

An den exi ka8olou Navi ke thellis na to balis monos sou, kali nixta....
Bale kalitera ena Pioneer i Alpine, giati to original theli kalodia epi kalodia
kai kai kai... Ime ke sto germaniko Forum www.7-forum.com ki eki prospathisan
meriki pou xeroune pola apo tin texnologia tis BMW... Os simera enas katafere
na bali Navi pou doulebi me TV ke ola ta extra...


Greetz

pigasos6
02-11-06, 17:47
εγω αγρασα απο το ebay οθονη μεγαλη και ειναι οκ.να προσεξεις μονο να αγορασεις απο το ebay.de ειναι το γερμανικο και οτι γραφει ο γερμανος ειναι καραντι

Ferri
02-11-06, 17:55
An i BMW exi Navi ke 8elis aplos megali o8oni alazi to 8ema ;)



Greetz

pigasos6
02-11-06, 18:29
εγω αγορασα οθονη 450ευρο,ναβι μκ3 250,6αριcd 170,καλωδια κομπλε μαζι με κεραια ναβι και σιδερα για πισω 175,και ραδιο τμ54 340,απο ebay.de ,εκτος απο την καλωδιωση ολα τα αλλα ηταν μεταχειρισμενα και αψογα. εαν εχεις και κανα απογευμα κενο και εχεις διαθεση βγαλε το καθισμα του οδηγου τα πισω πλαινα το αριστερο κοματι τσοχα απο το λεβιε ταχυτητων ,βγαλε και το ραδιο που εχεις ,κοψε (καπως) την βαση του ραδιου και ενωσε τις φισες κλπ.και εισαι οκ,α και μια βολτα στην bmw και οκ
bmw x5 γαρ

Christos 330i ///M
02-11-06, 18:33
Οχ καταλαβα δηλαδη . . .
Θελω να βαλω την οθονη 16.9 αλλα να εχει ρε παιδι μου και το navi . . .
Στο ebay που μπηκα ηταν οντως το de . . .
Δηλαδη με 450 euro καθαρισαμε ; ; ;
Σημερα ηταν εχα X5 4.4 εδω στο μαγαζι που ειχε navi και TV εδειχνε κανονηκα τα παντα . . .
Πολυ ωραιο πραγμα το ατιμο . . . !
Εχω κεραια και 6CD πισω μαμα . . .

pigasos6
02-11-06, 18:58
εκτος απο οθονη θες ναβι και ραδιο για πισω

Christos 330i ///M
02-11-06, 19:01
Οταν λες ραδιο τι εννωεις ; ; ;

pigasos6
02-11-06, 19:14
η οθονη απο μονη της δεν κανει τιποτα θελει ραδιο για ηχο κλπ.το ραδιο ειναι ενα (κουτι) στο μεγεθος ενος κοινου ραδιοσιντι που εχει 2 φις και μια αντενα και ειναι το πιο ακριβο

pigasos6
02-11-06, 19:17
η οθονη απο μονη της δεν κανει τιποτα θελει ραδιο για ηχο κλπ.το ραδιο ειναι ενα (κουτι) στο μεγεθος ενος κοινου ραδιοσιντι που εχει 2 φις και μια αντενα και ειναι το πιο ακριβο.

Christos 330i ///M
02-11-06, 19:21
Α !!!!!
Τωρα καταλαβα ρε φιλε . . .
Δηλαδη πανω κατω ποσο υπολογιζεις να με βγει κομπλε ; ; ;
Παντως δεν θελω να βαλω ALPINE και οποιαδιποτε μαρκα . . .

pigasos6
02-11-06, 19:29
1300 περιπου μεταχειρισμενα και 2390 στο κουτι τους στη γερμανια και 5000 περιπου εδω στην bmw

Christos 330i ///M
02-11-06, 19:35
Καλα εδω η BMW ΣΚΙΖΕΙ . . .
1300 με οθονη navi και ραδιο πισω . . .
Απο 400 euro που εχει μονο η οθονη ποσο πολυ φουσκωνουν τα αλλα ε ; ; ;

pigasos6
02-11-06, 19:38
η οθονη στο κουτι της δεν κανει 400 κανει περιπου 1000
+

geovass
07-11-06, 06:54
Κατεβηκε μετα απο αρκετη ταλαιπωρια η 2007.1
Αφου μου εβγαλε την Παναγια για να αντιγραφτει (IMG file ειναι, το οποιο δεν το εγραφε με τιποτα κανενα προγραμα - Νερο, UltraIso, κλπ) το εκανα extract και το εγραψα εγω σε DVD.

Λοιπον, στο αμαξι παιζει κανονικα, αλλα δεν υπαρχουν τα POI μεσα και καποιοι δρομοι που ειχα στο address book, εαν του πω να με οδηγησει σε αυτους - μου γραφει οτι ο δρομος αυτος δεν υπαρχει μεσα στο CD/DVD.

Τι μπορει να συμβαινει?:calm:

MPOWER
07-11-06, 09:25
Πέραν του οτι νομίζω οτι αυτό το DVD έχει πλέον ΟΛΗ την Ελλάδα κανονικά...η αντιγραφή του φίλε geovass γίνεται πανεύκολα από img με το DVD Decrypter:hello:

pigasos6
07-11-06, 10:10
το dvd ενταξει το cd για μκ3 που θα βρουμε?

geovass
07-11-06, 10:39
Πέραν του οτι νομίζω οτι αυτό το DVD έχει πλέον ΟΛΗ την Ελλάδα κανονικά...η αντιγραφή του φίλε geovass γίνεται πανεύκολα από img με το DVD Decrypter:hello:

Εισαι σιγουρος?
Θα το προσπαθησω το απογευμα. Κατεβασες και εσυ το λινκ που εδωσα? Εχουμε κατεβασει το ιδιο img ? Δοκιμασες να το καψεις μεσο UltraIso ? Σου σκαει και εσενα ή εχω προβλημα εχω στο αρχειο?
Και το γραφεις σε DVD ετσι ?
POIs βλεπεις ?:)

MPOWER
07-11-06, 11:20
Ναι έχουμε το ίδιο link και συνεπώς το ίδιο αρχείο.
Μόλις τελείωσαν τα 97 (νομίζω) .rar τρέχεις ένα απο αυτά και σου δημιουργεί ένα αρχείο σε .img
Αυτό όπως είναι το "ανοίγεις" με το DVD Decrypter που το γράφει κατ' ευθείαν σε DVD...
Δεν έχω ελέγξει αν έχω ΡΟΙ...αλλά ψάχνοντας να του βάλω destination είδα απίστευτα μέρη...μέχρι και το χωριό μου την Δημητσάνα!:ylsuper:

geovass
07-11-06, 11:23
Ναι έχουμε το ίδιο link και συνεπώς το ίδιο αρχείο.
Μόλις τελείωσαν τα 97 (νομίζω) .rar τρέχεις ένα απο αυτά και σου δημιουργεί ένα αρχείο σε .img
Αυτό όπως είναι το "ανοίγεις" με το DVD Decrypter που το γράφει κατ' ευθείαν σε DVD...
Δεν έχω ελέγξει αν έχω ΡΟΙ...αλλά ψάχνοντας να του βάλω destination είδα απίστευτα μέρη...μέχρι και το χωριό μου την Δημητσάνα!:ylsuper:

Θα το δοκιμασω φιλε MPOWER και με Decrypter - γιατι απογοητευτηκα μπορω να πω....
Δες παντως εαν εχεις POIs...:bowdown:

MPOWER
07-11-06, 11:36
Θα το κοιτάξω το απόγευμα...οπότε απάντηση αύριο!
Πές μου όμως...θέλεις να δώ κάτι συγκεκριμένο στα ΡΟΙ?

geovass
07-11-06, 11:43
Θα το κοιτάξω το απόγευμα...οπότε απάντηση αύριο!
Πές μου όμως...θέλεις να δώ κάτι συγκεκριμένο στα ΡΟΙ?

Δεν θελω κατι συγκεκριμενο, απλα ετσι οπως τρεχει σε εμενα - δεν εχει κανενα POI...:shakehead

geovass
07-11-06, 18:47
Ειχες δικιο !!!!
ΟΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ !!!!

Εχει αναβαθμιζμενους χαρτες Ελλαδας, σαφως πιο πολλους δρομους και πολεις - και πολλα POI's !!!

Τωρα πρεπει να βαλουμε και τα POI's με τα μπλοκα και θα ειμαστε ετοιμοι !!
Κανουν καλη δουλια φαινεται και παιρνουν την Ελλαδα στα σοβαρα!:smashtard

MZ3
07-11-06, 18:52
εχει το ηρακλειο της κρητης? για κανε ενας ενα τσεκ γιατι δεν μπορω να περιμενω μεχρη να δω αυτο που κατεβαζω :help:

geovass
07-11-06, 18:55
εχει το ηρακλειο της κρητης? για κανε ενας ενα τσεκ γιατι δεν μπορω να περιμενω μεχρη να δω αυτο που κατεβαζω :help:

θα με κανεις να κατεβω στο αμαξι βρε παλι...>???:twak:

Κατεβαινω... γιατι σε νοιωθω :greenboun

be right back !

Ηρθα...
Θα σε απογοητεψω φιλε μου... Not in this Version.

MZ3
07-11-06, 19:00
θα με κανεις να κατεβω στο αμαξι βρε παλι...>???:twak:

Κατεβαινω... γιατι σε νοιωθω :greenboun

be right back !


:bowdown: σου χροσταω εναν καφε! :ices_ange


φτου ..

geovass
08-11-06, 15:28
ετοιμα και τα Speed Cameras για το DVD 2007.1
Μενει τωρα μονο να ενσωματωθει με το DVD...

geovass
08-11-06, 20:35
Done !
DVD High 2007.1 w/Greek Radars+Camera's = READY !!!!

MZ3
08-11-06, 23:24
Done !
DVD High 2007.1 w/Greek Radars+Camera's = READY !!!!


ενταξη ξερω οτι το ηρακλειο κρητης δεν το εχει ομος το εχει ζωγραφια και διχνει οτι κινησε πανο στην ζωγραφια..
σε ενδιαφερη να σου δοσω στιγματα (απο το 2ο ναβι γκαρμιν) σε πιθανα σημεια (αχρειαστα νανε..) που εχει καμερες / ρανταρ στιν εθνηκη ( ο θεος να τη κανει εθνηκη) η δεν θα μπορεσεις να τα ενσοματοσεις λογω εληψη δρομου? :smokin:

geovass
09-11-06, 09:23
ενταξη ξερω οτι το ηρακλειο κρητης δεν το εχει ομος το εχει ζωγραφια και διχνει οτι κινησε πανο στην ζωγραφια..
σε ενδιαφερη να σου δοσω στιγματα (απο το 2ο ναβι γκαρμιν) σε πιθανα σημεια (αχρειαστα νανε..) που εχει καμερες / ρανταρ στιν εθνηκη ( ο θεος να τη κανει εθνηκη) η δεν θα μπορεσεις να τα ενσοματοσεις λογω εληψη δρομου? :smokin:

Νομιζω οτι δεν θα παιξει, αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος.
Το αρχειο με τις καμερες δεν το εφτιαξα εγω. Το πηρα απο γνωστο site στο internet και το τροποποιησα για τις αναγκες του 2007.1

Gary Kokkin
09-11-06, 14:32
Για Ε90 κανένα Link ή πληροφορία για έκδοση 2007 pro ?
-Tώρα εξαφανίστηκε και η έκδοση 2007 Ηigh από τα Τorrents !

geovass
09-11-06, 16:02
Εδω ειναι το 2007 High. Δεν πηγε πουθενα!

h@tp://www.torrentz.com/torrent_1080813.html

Gary Kokkin
10-11-06, 02:07
Δεν βγαίνει το link,αλλά και πάλι δεν είναι για Ε90 για να μου κάνει.

geovass
10-11-06, 08:13
Δεν βγαίνει το link,αλλά και πάλι δεν είναι για Ε90 για να μου κάνει.

Αμα αλλαξεις το w@w σε www θα σου βγει. Γνωριζω οτι δεν ειναι για Ε90, απλα σου απαντουσα στο επανω μηνυμα οτι εχει εξαφανιστει απο τους τρακερ.

Κανε λιγο υπομονη, καποιος θα το ανεβασει.

MZ3
10-11-06, 10:14
παντος 2006.2 Profesional ειχα κατεβαση πριν λιγο καιρο
ψαξε εν αναγκη την πιο παλια μεχρη να βγει η 2007

pigasos6
10-11-06, 12:12
σε cd την ελλαδα για μκ3?
την εχει καποιος

Gary Kokkin
11-11-06, 00:15
Αμα αλλαξεις το w@w σε www θα σου βγει. Γνωριζω οτι δεν ειναι για Ε90, απλα σου απαντουσα στο επανω μηνυμα οτι εχει εξαφανιστει απο τους τρακερ.-Κανε λιγο υπομονη, καποιος θα το ανεβασει.

Ειχα αλλάξει τα www ,αλλά τίποτε και κατάλαβα ότι κάτι "παίζει".


παντος 2006.2 Profesional ειχα κατεβαση πριν λιγο καιρο
ψαξε εν αναγκη την πιο παλια μεχρη να βγει η 2007

-Δουλεύω την 2006-1 που μου είχε δώσει ο Dionysis
-Μια έκδοση 2006-2 για E90 είναι πιό ελλειπείς σε σχέση με την 2006-1,και δεν έχω δεί να κυκλοφορεί "επίσημα" στα εξουσιοδοτημένα service πρός πώληση.

InsaneDriver
03-12-06, 19:52
Ερώτηση...σε μια e-60 όπου έχει Navi business αν βάλω cd που να είναι για professional, θα παίξει κανονικά; Εμένα έχει το cd με χρονολογία 7/2004.
Δεν έχει Ελλάδα. Υπάρχει κάτι άλλο;

Ευχαριστώ...

Gary Kokkin
04-12-06, 04:52
Οxι δεν θα παίξει-Το professional είναι μόνο DVD.

InsaneDriver
04-12-06, 11:47
Έχει κάποιος για business κάποια νεότερη έκδοση λοιπόν;

Gary Kokkin
19-12-06, 21:23
Τίποτε νεώτερο για 2007-1 professional για Ε90 ;

Gary Kokkin
22-01-07, 03:13
-Eδώ είμαστε πάλι !
-Tίποτε νεώτερο?

geovass
22-01-07, 11:07
Αλλαξε αυτοκινητο !!!:rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2:

Gary Kokkin
28-01-07, 13:32
Δεν καταλαβαίνω το humor σου :feedback:

Εχω βρεί αυτό http://www.torrentbar.com/detail.aspx?tid=383172
μάλλον είναι για Ε90,αλλά λέει ότι είναι στα Γερμανικά.-Ομως από ότι γνωρίζω,όλα είναι πολύγλωσσα,και όχι σε μία γλώσσα μόνο.
Αμα μπορέσω να το κατεβάσω ή όποιος μπορέσει αναφέρει σχετικά τι "παίζει".

markos_13
01-02-07, 13:24
Ενδιαφέρομαι να βάλω και γω navi στο αυτοκίνητό μου (316ti compact,2002 μοντελο,Ε46).Γνωρίζετε πιο μπαίνει (ΜΚΙΙΙ ή ΜΚΙV);

geovass
01-02-07, 15:31
Ενδιαφέρομαι να βάλω και γω navi στο αυτοκίνητό μου (316ti compact,2002 μοντελο,Ε46).Γνωρίζετε πιο μπαίνει (ΜΚΙΙΙ ή ΜΚΙV);

Νομιζω οτι μπαινει το ΜΚΙV.
Ας μας πει καποιος 100%

MZ3
01-02-07, 15:36
και τα δυο μπενουν το ιδιο ευκολα
το μκ4 απλα ειναι λιγο πιο ακριβο σαν μεταχειρησμενο και διαβαζει dvd δισκακια