PDA

Επιστροφή στο Forum : ΤΙ ΕΙΝΑΙ?


STR
28-03-06, 10:43
Οταν αφηνω γκαζι ειτε για να αλλαξω ταχυτητα ειτε για να κοψω λιγο ακουγεται ενα γουργουρητο.Δεν μπορω να προσδιορισω απο που ειναι.Παντως δεν μου φαινεται να ειναι απο τον χωρο της μηχανης.Το διαφορικο μπορει να ειναι?Χαλαει?Κι αν ναι τι συμπτωματα εχει?Τι αλλο μπορει να ειναι?:idea:

Strax
28-03-06, 11:14
Είναι μηχανικός θόρυβος ή μπορεί να είναι πχ. σκασιματάκια από την εξάτμιση?

m3power
28-03-06, 11:16
ρε μπας και ειναι η κοιλια σου;;;;;;;

διαφορικο-ημιαξονιο-ρουλεμαν ενα εκ των τριων!!!!αυτα εχουν αγορι μου τα "ξεκινηματα"για ψιλου πηδημα!!!εγω τα εκοψα......

STR
28-03-06, 12:01
Δεν ειναι εξατμιση ειναι ενα γουργουρητο που κανει οταν αφηνω γκαζι.Στην πορεια δεν κανει τιποτα.

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
28-03-06, 12:12
Μπορεί να σου κάνει κάτι στην εξάτμιση και να μην το νιώθεις εσύ ότι είναι εκεί.

Adamastos
29-03-06, 06:03
εχω το ιδιο προβλημα μηπως ειναι η επιστροφη των καυσαεριων απο την εξατμιση?

DaRk_AnGeL
29-03-06, 06:05
Στράτο έχεις μπλοκέ? Έναν τέτοιο θόρυβο άκουγα απ το δικό μου... και περισσότερο σε στροφές όταν άφηνα το γκάζι.......

STR
29-03-06, 10:22
Εχθες ψαχτηκα παρα πολυ με το θεμα, με πολλες βολτες μπας και καταλαβω κατι.Λοιπον με ανοιχτο το παραθυρο ακουγοταν ενας μεταλικος ηχος απο την αναπωφηση που κανει η εξατμιση.Ελευθερη κι αυτη και ο καταλυτης.Δεν ακουγα τιποτε αλλο.Με κλειστα τα παραθυρα ακουγα αυτο το γουργουρητο που ελεγα.Αρα μαλλον ειναι ο ιδιος θορυβος και ακουγεται διαφορετικα με κλειστα τα παραθυρα.