PDA

Επιστροφή στο Forum : Nέο VW polo gti


CYDONIA
30-03-06, 14:30
Για να ασχοληθούμε και λίγο με τα μικρότερα των Γερμανών φίλων του VAG.Ψάχνοντας στο δίκτυο είδα κάτι φωτογραφίες απο το νέο polo gti που απέκτησε φουσκώματα -στο δόγμα του μεγάλου του αδερφου golf gti- και γενικά κάποιος δεν θα το σχολίαζε ασχημο.Τώρα απο κινητήρα θα εξοπλίζεται με τον 1.8Τ με 150bhp και 0-62mls σε 8,2sec.Θα εμφανιστεί για πρώτη φορά στην έκθεση του Τοκυο.Τώρα από τιμές δεν ξέρω.Άλλος που να γνωρίζει περισσότερα?Ερώτηση:Δεν βαρέθηκαν οι τις VAG ton 1.8T?Θα μου πείτε αφού συμφέρει,θα σας πω ότι κούρασε,εκτός και αν η τιμή του νέου gti είναι σε τιμές παλιού...:bricks1:

Mr.Vercetti
30-03-06, 14:38
Καλό αλλά... με FR και Cupra... δυσκολος ανταγωνισμός...

mowner
30-03-06, 16:34
Περρισοτερες Πληροφοριες: http://www.volkswagen.co.uk/new_cars/forthcoming/polo_gti

megistanas
30-03-06, 20:58
Πολυ μεγαλη εσωτερικη φαγωμαρα εχει πεσει τωρα τελευταια στο VAG!!!

Αντε να δουμε τι θα πετυχουν!!!!

Παντως ειναι απο τις καλες ενναλακτικες στα GTi!!!

Κωσταααα!!!! Ζητας γνωμες και δε μ'αρεσει!!!

Μη μας προδωσεις!!! οεο!!!!

Π.Ν.

CYDONIA
31-03-06, 08:17
Πολυ μεγαλη εσωτερικη φαγωμαρα εχει πεσει τωρα τελευταια στο VAG!!!

Αντε να δουμε τι θα πετυχουν!!!!

Παντως ειναι απο τις καλες ενναλακτικες στα GTi!!!

Κωσταααα!!!! Ζητας γνωμες και δε μ'αρεσει!!!

Μη μας προδωσεις!!! οεο!!!!

Π.Ν.

Ιάκωβε έχεις μπει στην ψυχολογία μου!Δεν ξέρω τι θα κάνω ακόμη αλλα αυτό που ξέρω είναι ότι θέλω να σπινιάρω και με τρίτη σχέση...Με το POLO αποκλείεται πάντως!:bugeye:

Octane
31-03-06, 14:05
Για να ασχοληθούμε και λίγο με τα μικρότερα των Γερμανών φίλων του VAG.Ψάχνοντας στο δίκτυο είδα κάτι φωτογραφίες απο το νέο polo gti που απέκτησε φουσκώματα -στο δόγμα του μεγάλου του αδερφου golf gti- και γενικά κάποιος δεν θα το σχολίαζε ασχημο.Τώρα απο κινητήρα θα εξοπλίζεται με τον 1.8Τ με 150bhp και 0-62mls σε 8,2sec.Θα εμφανιστεί για πρώτη φορά στην έκθεση του Τοκυο.Τώρα από τιμές δεν ξέρω.Άλλος που να γνωρίζει περισσότερα?Ερώτηση:Δεν βαρέθηκαν οι τις VAG ton 1.8T?Θα μου πείτε αφού συμφέρει,θα σας πω ότι κούρασε,εκτός και αν η τιμή του νέου gti είναι σε τιμές παλιού...:bricks1:
Λοιπον φιλε μου,το αυτοκινητο ειναι κορυφη,μεσα-εξω!!
Απο αναρτηση βεβαια δεν ξερω ακομα.
Για σπιναρισμα 3ης κατι γινεται,πιστεψε με... (+ αρκετα οικονομικα)
Το θεμα ειναι ενα.Η τιμη του!!!
Το Fr facelift κανει 21.000,το Cupra πλεον 23.200 (χωρις τα τετραπιστονα) + δεν ξερουμε τιποτα για το Gti.
Προσωπικη μου αποψη:
Αν εχει ψαγμενη αναρτηση τα 24.000 ειναι μεσα στο νερο!!
Αν οχι,τοτε τουλαχιστον 1 με 1,5 χιλιαρικο πανω απ'το Fr!!
Οσο για τον κινητηρα που λες..."Ομαδα που κερδιζει την αλλαζεις?" ('Η καπως ετσι τελοσπαντων,δεν τη θυμαμαι ακριβως την παροιμια :embarassm )
(Λογω εκπομπων ροιπων φευγει σιγα σιγα ο 20VT,αντε + τα 10+ χρονια που εχει στην πλατη του,που αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο...:smokin: )