PDA

Επιστροφή στο Forum : ΖΕΛΑΤΙΝΕΣ ΓΙΑ ΤΖΑΜΙΑ


Captain
07-04-06, 10:40
Πριν λίγες μέρες παρήγγειλα το εργαλείο μια BMW 330i DYNAMIC το οποίο και θα παραλάβω στα μέσα του Ιουλίου (96 μέρες έμειναν). Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι εάν έχει βάλει κάποιος από εσάς μαύρες ζελατίνες στα τζαμιά και εάν οι ζελατίνες επηρέασαν τα ηλεκτρικά παράθυρα και το πίσω παρμπρίζ στο θέμα του ξεθαμπόματος. Επίσης εάν γνωρίζεται και κανέναν καλό μάστορα να πάω να βάλω και με τι κόστος. Ας είναι και λίγο ποιο ακριβός ο μάστορας από τους άλλους αρκεί να κάνει καλή δουλεία και μην πληγώσει το μωρό μου

ANDREAS
07-04-06, 11:01
Πριν λίγες μέρες παρήγγειλα το εργαλείο μια BMW 330i DYNAMIC το οποίο και θα παραλάβω στα μέσα του Ιουλίου (96 μέρες έμειναν). Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι εάν έχει βάλει κάποιος από εσάς μαύρες ζελατίνες στα τζαμιά και εάν οι ζελατίνες επηρέασαν τα ηλεκτρικά παράθυρα και το πίσω παρμπρίζ στο θέμα του ξεθαμπόματος. Επίσης εάν γνωρίζεται και κανέναν καλό μάστορα να πάω να βάλω και με τι κόστος. Ας είναι και λίγο ποιο ακριβός ο μάστορας από τους άλλους αρκεί να κάνει καλή δουλεία και μην πληγώσει το μωρό μου

Εχω βαλει το μεσσαιο νουμερο ζελατινες εδω και 2 χρονια και κανενα προβλημα με το αμαξι το κοστος ηταν 200 ευρω αλλα εχω εφορου ζωης εγγυηση αν θελεις το ονομα της εταιριειας που τα εβαλα στειλε pm για να μην θεωρηθει διαφημηση.:screwy:

psimos
07-04-06, 13:18
Βασικα επειδη σκεφτομουν να βαλω και εγω, θα πηγαινα σε επωνυμη εταιρεια.
Καλυτερα ναι να μην πουμε μαρκες για να μη θεωρηθει διαφημιση.
Θα σου ελεγα και εγω να μη βαλεις τα πολυ σκουρα για να μην εχεις και κανα θεμα με τροχαια.

Ο αδερφος μου ομως εχει βαλει στο saxo του. Εχει αντιμετωπιση θεματακι με λεπτες χαρακιες στο παραθυρο απο το "ανεβα-κατεβα" και αυτο μαλλον επειδη θα εμειναν σκονες (και ψιλα πετραδακια) στη τσιμουχα απο την "απλυσιλα".

Επισης πολυ αντιπροσωποι δεν βαζουν πια το μπροστινο τζαμι.

Παντως το καλοκαιρι εχει διαφορα με τη ζεστη...:dance:

GEORGE36
07-04-06, 13:21
θα καβαλάς 330 και δεν θέλεις να σε βλέπουν ?

ένιγουέι , έχω την εντύπωση ότι δεν είναι νόμιμες οι μεμβράνες . Φυσικά οι μπλε ζακέτες δείχνουν κάποια ελαστικότητα στο θέμα αλλά αν έχεις δώσει αφορμή πχ όριο ταχύτητας νομίζω όιτ θα ψάξουν οτιδήποτε άλλο για να σε γράψουν .

θυμάμαι ότι για όριο ταχύτητας μου κοτσάρανε και μια κλισούλα για τους προβολείς ομίχλης....

psimos
07-04-06, 15:03
Καλα αυτοι σε γραφουν για οτι γουσταρουν...δε χρειαζεται να δωσεις αφορμη...
:mad:

Οι μεβρανες ειδικα οι σκουρες δεν ειναι νομιμες. Υποτιθεται πως σου δινει αυτος που τις τοποθετει χαρτι νομιμοτητας ομως. Φτανει να μη βαλεις τις τελειως μαυρες.
Παντως τον αδερφο μου δεν τον εχουν γραψει ακομα (χτυπα ξυλο) και τις εχει παρα πολυ καιρο. Τον εχουν σταματησει για οτι αλλο θες και δε του εχουν πει κατι για τις μεβρανες. Εξαλλου εαν δεν βαλεις την μπροστινη δε φαινεσαι απο μακρια.

papajim
07-04-06, 15:39
Ρίχτε μια ματιά και παρακάτω για περισσότερες πληροφορίες

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=3829&highlight=%EC%E5%EC%E2%F1%E1%ED%E5%F2
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=2946&highlight=%EC%E5%EC%E2%F1%E1%ED%E5%F2
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=3433&highlight=%EC%E5%EC%E2%F1%E1%ED%E5%F2

GEORGE36
07-04-06, 15:42
Άρα μόλις δεις σινιάλο , κατεβάζεις τα παράθυρα ... χε χε

e39_528
07-04-06, 19:20
Πριν λίγες μέρες παρήγγειλα το εργαλείο μια BMW 330i DYNAMIC το οποίο και θα παραλάβω στα μέσα του Ιουλίου (96 μέρες έμειναν). Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι εάν έχει βάλει κάποιος από εσάς μαύρες ζελατίνες στα τζαμιά και εάν οι ζελατίνες επηρέασαν τα ηλεκτρικά παράθυρα και το πίσω παρμπρίζ στο θέμα του ξεθαμπόματος. Επίσης εάν γνωρίζεται και κανέναν καλό μάστορα να πάω να βάλω και με τι κόστος. Ας είναι και λίγο ποιο ακριβός ο μάστορας από τους άλλους αρκεί να κάνει καλή δουλεία και μην πληγώσει το μωρό μου
Καλα το περνεις καινουριο,και δεν το παριγγιλες με φιμε τζαμια?

xristosg
09-04-06, 00:48
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι θελετε να μη σας βλεπουν .
Οταν εχεις ενα καλο αυτοκινητο πχ μια ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ η γνωμη μου ειναι να σε βλεπουν απ οπου περνας.

Tasulis
09-04-06, 23:19
ΒΡΕ χρήστο. Το bebe δεν το παίρνεις για να κάνεις μούρη και να σε χαζεύουν οι άλλοι. Ασε που δεν λέει γιατί όσο το κοιτάν το ματιάζουν.
Τες πα εαν αναζητήσετε το θέμα ΚΤΕΟ εδώ μέσα θα δειτε τι τράβηξα.
ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΚΟΚ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ε.Ε. και όποιος βλάχος μπάτσος σας γράψει πάτε καρφί στα δικαστήρια και παρτε του τα σώβρακα. Εννοειται βέβαια ότι δεν θα σκάσετε μούρη με το νούμερο 3 απο τις μεμβράνες. Μιλάμε πάντα για το 1 γιατι τα υπολοιπά τα φοράν οι Ρ/Π.
ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ.

Captain
10-04-06, 10:18
ευχαριστώ για τις πληροφορίες