PDA

Επιστροφή στο Forum : E30 316 '89


God
08-04-06, 17:10
Ο αδερφος μου αποφασισε να πουλησει το αυτοκινητο του για προσωπικους (του) λογους. Και εγω σαν καλη κατινα λεω οτι οι λογοι ειναι η προς το παρον οικονομικη δυσχερια λογω αγορα σπιτιου και το οτι μεγαλωνει η οικογενεια του οποτε λιγο πολυ θελει να παρει ενα μεγαλυτερο αυτοκινητο αργοτερα (πχ ενα Ε34 η...ενα Ε34). Λοιπον, εχουμε και λεμε:


Ειναι ενα Ε30 316 του '89 (Μ40), χρωματος γκρι-ανθρακι (dolphin grey). Τετραπορτο. Οσα μπορω να θυμηθω:

15" ζαντες αλουμινιου
Λαστιχα 205/55/15 Goodyear Ventura
Αμορτισερ Sachs Advantage
Φιμε τζαμια
Ηλ.Παραθυρα
Ξυλινη επενδυση, γκρι σαλονι
Αir condition (μαμα)
Υδραυλικο τιμονι
Υλεκτρομαγνητικες κλειδαριες
Και ολο κατι που ξεχασα...

Τα αμορτισερ και λαστιχα ειναι περιπου 1 χρονου και σε αριστη κατασταση.

Το μοτερ του ειναι 1.6 Μ40, αλλαγμενο πριν 2-3 μηνες λογω...λακουβας που ισουται σπασμενα καρτερ και αποτυχια στην επισκευη. Το μοτερ που φοραει τωρα εχει περιπου 130.000χλμ και ηταν αυτο του Ηλια (bmw316i) που φορεσε Μ42. Mε την αλλαγη του μοτερ εχουν αλλαχτει εννοειται ιμαντες χρονισμου, οι περισσοτεροι σωληνες που ηταν ψιλοφαγωμενοι γυρω απο το μοτερ, καθαρισμα των μπεκ, γενικο σερβις και οτιδηποτε αλλο εδειχνε αλλοιωμενο.

Απο σασι το αυτοκινητο ειναι καθαρο και χωρις κανενα σοβαρο τρακαρισμα. Οσο καιρο το ειχε ο αδερφος μου εχει χτυπησει μια φορα μονο (και οδηγουσα εγω...) που με χτυπησε ενας απο στοπ στις δυο δεξιες πορτες ελαφρα οι οποιες εχουν φυσικα αλλαχτει και φτιαχτει εδω και καιρο.

Ο τυχον αγοραστης μπορει να ελενξει το αυτοκινητο με δικο του ανθρωπο φυσικα, και θα γινει σερβις (λαδια-φιλτρα-ιμαντες-τακακια) πριν το παρει ωστε να μην χρειαστει να του βαλει ουτε λαδια.

Φωτογραφιες θα προσπαθησω να παρω αλλα δυστυχως δεν εχω φωτογραφικη καλη και με το κινητο τι να κανει κανεις...

Αν ξεχασα τιποτα απλως ρωτηστε.

Τιμη 4500 ευρω.

God
28-05-06, 21:47
Νεα τιμη 4000 ευρω.

God
15-06-06, 01:30
Αυτο μας αφησε... :)