PDA

Επιστροφή στο Forum : RADIO CD


Toubanos
13-06-06, 17:52
Ξέρει κανένας που μπορώ να βρώ BMW Business CD σε λογικές τιμές???
Το αμάξι θα φύγει μαμά οπότε θα βγεί η τηλεόραση!Αν υπάρχουν διαθέσιμα μπορώ να πάρω και δύο ή τρία κομμάτια να δώσω σε φίλους που ψάχνουν και αυτοί!Το αμάξι είναι του 2000!Κάτι είχα ακούσει ότι με ειδική φύσα έμπαινε και ένα μοντέλο που παίζει MP3!Ισχύει κάτι τέτοιο???Βοήθεια!
Φιλικά Γιάννης
:offtopic: Η επόμενη συνάντηση πότε είναι να έρθω και γω!Ζηλεύω!:offtopic:
Τώρα το είδα 15/06/06 στο αεροδρόμιο!Είμαι δίπλα, μένω Κάντζα έξοδος 17 Αττικης Οδού!

Toubanos
15-06-06, 13:55
Δεν ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ BMW CD Businness?

Dark_Niaou
15-06-06, 14:10
Θα σου ελεγα σε αντιπροσωποια αλλά το θέλεις και σε πολύ καλή τιμή... Για ψαξε στα θρετ που εχουν ανοιξει μερικοι από εμας στα οποια πουλάνε διάφορα....

Toubanos
15-06-06, 23:02
Βλέπεις κάτι που δεν βλέπω???
Αόοοοοοοόματος!Βοηθείστε τον αόοοοοματο!

Giorgos_e46
07-07-06, 09:21
Εχω εγώ παιδιά

Aigagros
07-07-06, 13:14
Ραδιο CD για Ε36 ψάχνω και εγώ.
Πόσο πάει?

Καινούριο πόσο έχει στην αντιπροσωπεία?

jackdaniels
08-07-06, 17:11
Εχω εγώ παιδιά

Τη έχεις? Για λέγε...

bardull
08-07-06, 19:20
Εχω εγω για Ε46.Το δινω.Οποιος ενδιαφερεται να στειλει μυνημα να με παρει στο 6974121769

Stelios
11-07-06, 12:59
αδερφε παρε στο 9850450 ζητα τον κυριο Αλογοστιοτη.εγω παω σημερα να βαλω το business.πρεπει να εχει και αλλα.

jackdaniels
11-07-06, 15:17
Παιδιά τη κατσαβίδι θέλει για να βιδω-ξεβιδώση? Κάποιος είχε γράψει παλιότερα, και κάνα Link που να λέει πως μπενο-βγένει (το Cd ε) θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρος:hello:

alexk
11-07-06, 17:51
Παιδιά τη κατσαβίδι θέλει για να βιδω-ξεβιδώση? Κάποιος είχε γράψει παλιότερα, και κάνα Link που να λέει πως μπενο-βγένει (το Cd ε) θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρος:hello:

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=5053

jackdaniels
11-07-06, 19:32
Ευχαριστό alexk,κατατοπιστικό, αλλά εδώ http://www.my330i.com/mod26.php#A βρήκα ένα άλλο που λέει το 1 βήμα για να βγει το διακοσμιτικό αλλιώς, μου φέςεται βουνό το πως θα το βγάλο χωρίς να τραυματίσο το ταμπλό ή τη σίτα:nixweiss:

Toubanos
12-07-06, 00:48
Επιδή έκανα εγώ την ίδια διαδικασία πρίν δύο εβδομάδες μπορω να σε βοηθήσω!
1.Για να βγει το Κασσετόφωνο πρέπει πρώτα να βγουν τα διακοσμητικά!
Αυτό μπορείς να το δεις εδώ
http://www.e46fanatics.com/how-tos/interior/bmw3_e46_sedan_trim/bmw3_e46_sedan_trim.php
Εσύ θα ασχοληθείς μέχρι το βήμα 8 !
2.Με το κατσαβίδι που έχει το αυτοκίνητό σου στην εργαλειοθήκη του είσαι εντάξει!
3.Για να βγάλεις τις φύσες πίσω από το ραδιοκασσετόφωνο και να τις βάλεις στο Radio-CD δες κάποια τμήματα από εδώ:
http://m3.madrussian.net/diy_ipod.shtml
Δεν σε ενδιαφέρουν όσα έχουν να κάνουν με τη μπαταρία και το ντουλαπάκι παρα μόνο πώς θα σηκώσεις την ασφάλεια για να βγάλεις τη μεγάλη φύσα(17pin) και πώς την μικρή για την κεραία!Σημειωτέον πρέπει να μάθεις αν το Business CD που θα πάρεις τεριάζει στο αυτοκίνητό σου ως προς τη φύσα δεδομένων 17pin ή 16pin και ως προς το φυσάκι της κεραίας universal ή μικρό!
Αν θες μπορώ να σε βοηθήσω από κοντά!
Πιστεύω να σε βοήθησα λίγο!Οτι χρειαστείς εδώ είμαστε!

jackdaniels
12-07-06, 15:35
Οκ, ήταν υπόθεση 10 λεπτών, μόνο το βύσμα τις κεραίας δεν είναι ίδιο άλλα αυτό φτιάχνει, δυστηχώς όμως το Cd δείχνη να έχει μηχανικό πρόβλημα, θα το πάο σε κάνα μάστορα να δω τη πέζη, ενώ η φύσα μπήκε και δέχεται εντολές απ'το τιμόνι και όλα δείχνουν καλά, έχει μπλοκάρει ένα Cd μέσα και δεν βγένει, το έβγαλα manual αλλά τώρα δεν πέρνει άλλο μέσα, μάλλον κάνα γραναζάκη την έχει φτύσει!

Toubanos
12-07-06, 16:10
Μπράβο σου που τα κατάφερες!Μπορεί να είναι εύκολο αλλά κάθε πρώτη φορά είναι δύσκολη!Το βύσμα το αγόρασα και γώ γιατί το αμάξι είχε universal κεραία ενώ το μηχάνημα ήθελε μικρό βυσματάκι!Η τιμή αυτού 27Ε!:bugeye:

jackdaniels
12-07-06, 17:12
Ποχχχς μπλε! Η εδώ αντιπρωσοπεία μου λέει ότι δεν υπάρχει!!! Απο πού το πήρες?

Toubanos
13-07-06, 22:29
Αν το αμάξι σου έχει universal κεραία και το CD μικρό βύσμα τότε πρέπει να το πάρεις από την BMW!Εγώ στον Κουλούρη πήγα και το είχε!Αν τώρα το αμάξι σου έχει μικρό βύσμα και το CD Universal(χοντρό) τότε τα πράγματα είναι πιο εύκολα διότι το έχουν όλοι οι ηχοσυστηματάδες!Και η τιμή είναι αρκετά χαμηλότερη περί τα 10-15Ε!

jackdaniels
14-07-06, 15:03
:icon42: Η δέυτερη περίπτωση είναι, τέσπα τώρα το έχω πάει σε μάστορα να δω αν δουλέβει, θα ξέρω από βδομάδα, στην αντιπρωσοπεία πάντως μου είπαν ότι δεν το έχουν και δεν υπάρχει και μπλα μπλα μ@λακίες!

MZ3
15-07-06, 00:37
καπου εχω ποσταρη το παρτ ναμπερ για το κερεακι

αν λες για το καινουριο κερεακι (ανταπτορας που κουμπονη στο παλιο κερεακι)

θα ψαξω το παρτ ναμπερ και το παραγκελνης με τον αριθμο ανταλακτικου

MZ3
15-07-06, 21:58
part namper : 61.12.6.913.955
αυτο ειναι κερεακι που γεφηρονη τις παλιες καλοδιοσης κερεας 8/2001 και πρην με πιο καινουριες μοναδες πηστευω να λες αυτο.

και εδω το σαιτ που το βρηκα
http://www.bimmernav.com/bmw_mp3_cd_changer.html

εχει κατω κατω να δης και φωτο
τα παρτ ναμπερ ειναι σωστα απο εκει τα παραγκειλα και εγω

jackdaniels
15-07-06, 22:04
Αυτό είναι φίλε, ευχαριστώ πολλύ:dance: