PDA

Επιστροφή στο Forum : Ειναι καλα?


e39_528
18-06-06, 16:43
Πιγα και ρωτισα να μου γιαλισουν το αμαξι το χρωμα,καθαρισμα τα δερματινα
και κρεμα για να μαλακοσουν,με 2 λογια μεσα εξω κομπλε και ο τυπος μου ειπε 150€ ειναι καλα?

God
18-06-06, 17:18
Eξαρταται απο το μετρο συγκρισης.

Πχ η meguiar's παιρνει 180 ευρω μονο γυαλισμα-κερωμα. Ο βενζινας της γειτονιας μου παιρνει 100 ευρω πλυσιμο μεσα εξω, καθαρισμο σαλονιου, γυαλισμα, κερωμα και πλυσιμο μηχανης και απο κατω. Αλλα αν πας να συγκρινεις την δουλεια που κανει η meguiar's με τον βενζινα θα σε βρισουν και τα περιστερια!

Με λιγα λογια, ΠΟΥ ρωτησες? Σε κανενα βενζιναδικο η σε σοβαρο μαγαζι φροντιδας αυτοκινητου?

Fairytale
18-06-06, 22:04
Eξαρταται απο το μετρο συγκρισης...
...Με λιγα λογια, ΠΟΥ ρωτησες? Σε κανενα βενζιναδικο η σε σοβαρο μαγαζι φροντιδας αυτοκινητου?
Ακριβώς!!! Και να ξέρεις E39 528 ότι στις εταιρείες που εξειδικεύονται σε τέτοια φροντίδα αυτοκινήτου και μόνο, δεν είναι τόσο ο τρόπος που το κάνουν αλλά τα υλικά που χρησιμοποιούν...
C U out there

e39_528
19-06-06, 10:37
Eξαρταται απο το μετρο συγκρισης.

Πχ η meguiar's παιρνει 180 ευρω μονο γυαλισμα-κερωμα. Ο βενζινας της γειτονιας μου παιρνει 100 ευρω πλυσιμο μεσα εξω, καθαρισμο σαλονιου, γυαλισμα, κερωμα και πλυσιμο μηχανης και απο κατω. Αλλα αν πας να συγκρινεις την δουλεια που κανει η meguiar's με τον βενζινα θα σε βρισουν και τα περιστερια!

Με λιγα λογια, ΠΟΥ ρωτησες? Σε κανενα βενζιναδικο η σε σοβαρο μαγαζι φροντιδας αυτοκινητου?
Οχι σε βενζιναδικο,σε καθαριστηριο αυτοκινητων κανουν μονο τετεια.Ρωτισα και καπου αλου σημερα μου ειπε γυαλισμα-κερωμα βιολογικο καθαρισμο μεσα,κρεμα τα δερματα 230€!διλαδη εκει παιζουν οι τιμες πανω κατω?

psimos
20-06-06, 15:26
Εαν πηγαινες και ελεγες οτι θες γυαλισμα - καθαρισμα - κερωμα κλπ κλπ κλπ σε αλλο αυτοκινητο (μη αναφερθω σε καποια μαρκα και παρεξηγηθω) θα σου λεγανε τη μιση τιμη ... εμ εχεις bmw φιλε μου..:nixweiss: εδω για βαψημο ζαντων και ρωτανε για ποιο αυτοκινητο ειναι...τι σας νοιαζει ρεεεε οι ζαντες θελουν βαψιμο οχι το αυτοκινητο...δηλαδη Ε Λ Ε Ο Σ :angryfire :angryfire :angryfire

gp35
20-06-06, 18:07
οτι πληρωνεις εχεις και το αντιτιμο!

e39_528
21-06-06, 11:05
Σας ευχαριστω ολους,αλλα δεν θα το γυαλισω επιδει το πουλισα.