PDA

Επιστροφή στο Forum : Τροπος οδηγησης


Cabriolakias
21-06-06, 21:51
Ανοιξα αυτο το thread για να περιγραψει ο καθενας τον τροπο που οδηγει το αυτοκινητο του , το ποσο το αγαπαει και ποσο το προσεχει... ετσι λοιπον εχουμε και λεμε ..
1/ πως οδηγειτε στον δρομο?

α/παω μονο κυριλε δεν το παταω διοτι το προσεχω πιο πολυ και απο μενα!
β/πότε παο κυριλε πότε με τις παντες αναποδα και κομματια γενικος!
γ/παω μονο κομματια γι'αυτο και αγορασα πισοκινητο!
δ/πολυ συχνα πηγαινω στα στανταρ σημεια που γινονται κοντρες (λιμανακια κεραταια σεφ κλπ) και βγαζω και χρηματα απο στοιχηματα!

2/Ποσο αγαπατε το αμαξι σας?

α/Το αγαπω παρα πολυ και το σενιαρω ολη μερα το πλενω καθε μερα δεν καπνιζω μεσα δεν τρωω κλπ..
β/το αγαπω αρκετα αλλα δεν θα γινω και σκλαβος του!
γ/το αγορασα μονο γιατι ειναι κυριλε αμαξι το πλενω σε βουρτσα και δεν ασχολουμε και πολυ παρα μονο το οδηγω..

3/Ποσο το προσεχετε?

α/το πηγαινω για σερβις μολις μινει το τελευταιο πρασινο λαμπακι (δεν παει καν στο πορτοκαλι) του βαζω τα καλυτερα λαδια , το παταω αλλα δεν το κοφτιαζω , το πλενω σχεδον καθε μερα ,
β/το πηγαινω για σερβις στο πορτοκαλι λαμπακι , του βαζω τα λαδια της μανας του , ποτε το παταω ποτε οχι αναλογα τα κεφια μου , το πλενω μολις ειναι αρκετα βρωμικο..
γ/το πηγαινω για σερβις στα κοκκινα και μαλιστα στο φτινω συνεργιο , μου βαζι τα φτινα λαδια , το πλενω μια φορα το μηνα αντε δυο..


Καθε ενας μπορει να απαντησει με τα α,β,γ, η να περιγραψει μονος του στην καθε 1,2,3 απαντηση με δικα του λογια για να δουμε τελικα την νωοτροπια του καθενος...(Ε36 Μ3 for ever:bowdown: )(asxeto)

Cabriolakias
21-06-06, 21:58
και απανταω λοιπον πρωτος και στην 1 ερωτηση απαντω το β ποτε κυριλε ποτε κομματια χωρις κοφτες!!!! στην 2 απαντω το α διοτι οντως το προσεχω πιο πολυ και απο εμενα δεν το εχω παει ποτε σε βουρτσα ουτε προκειτε και το διατηρω λες και ειναι σακουλα καινουριο!εννοειτε δε τρωω δε καπνιζω!! και στην 3 απαντω παλι α το πηγαινω για σερβις στο τελευταιο πρασινο βαζω τα καλυτερα λαδια το παταω συχνα μπορω να πω χωρις κοφτες και μαλιστα και συνεφα ετοιμα για βροχη να εχει θα το καθαρισω τουλαχιστων μεσα που παντα ειναι καθαρο και μαλιστα το περναω και με σκουπα ατμου για μικροβια κλπ και παιζει να το πλυνω και εξω ενω παει για βροχη..:smashtard

Geo_3D
22-06-06, 01:06
1.β
2.β
3.β με στοιχεια απο .α (βλ. τα καλυτερα λαδια και πλυσιμο max καθε 3 μερες)

ioanna
22-06-06, 09:45
1.β
2.β
3.β (με τη διαφορά ότι το πλένω μια φορά τη βδομάδα με τα χεράκια μου!)

danis
22-06-06, 14:07
1.β
2.β
3.β (με τη διαφορά ότι το πλένω μια φορά τη βδομάδα με τα χεράκια μου!)

Μία από τα ίδια και γω.

MTB
22-06-06, 19:56
1.β (ας μην κόστιζαν τα λάστιχα οι βενζίνες κλπ και...)
2.α/β (δεν το πλένω κάθε μέρα αλλά ίσως και να είμαι σκλάβος του..!)
3.β (συμφωνώ απολύτως...)

Panoz
23-06-06, 11:21
1.β
2.β
3.α με τη διαφορά ότι το κοφτιάζω που και πού!

Action Man
23-06-06, 11:27
Γενικότερα το σκίζω αλλα κανω service όταν χρειάζεται και βάζω τα καλύτερα λάδια...
Λυπάμαι όσους είναι σκλάβοι του αυτοκινήτου.....γιατι δεν το χαίροντε όσο χρειάζεται,και τελικά το απολαμβάνει ο επόμενος ιδιοκτήτης.

1.Β
2.Β
3.Α(το σκιζω το όχημα)

alexk
23-06-06, 11:54
1. ε (πάω πολύ σιγά γιατί είναι πισωκίνητο και είναι επικίνδυνο να φύγει ο κώλος)
2. γ (ναι, είμαι γαμπρός...)
3. γ

:banghead:

santo
23-06-06, 12:41
1.β
2.β
3.α με τη διαφορά ότι το κοφτιάζω που και πού!

Τα ιδια.. αλλα στο Σέρβις, μπορεί να το κάνω και νωρίτερα..
Και πηγαίνει και μερικές φορές κόφτη.. :ices_ange

p.s. ο alexk μας δουλέυει!!:tapedshut

thanasis525
23-06-06, 13:26
οι απαντησεις μου ειναι:

1β / στο μεγαλυτερο μερος της διαδρομης που κανω, παω με τις παντες!! Ειμαι πορωμενος με το DRIFT!!!

2β /

3β / το πλενω καθε τριτη μερα(αν εχω χρονο)

MZ3
23-06-06, 13:30
1 β

2 β

3 β τα αλλα αμαξια που ειχα (bmw παλι) τα επλενα τακτηκα αυτο εδω τωρα βοηθαει το χρωμα του να το πλενο και λιγο καθυστεριμενα (παλη καθαρο φενεται) απο μεσα ομος δεν θελω ουτε σκονη ασχετα με το ποσο καθαρο/βρομικο ειναι απεξω

STR
23-06-06, 17:47
1.γ
2.γ
3.γ
Οι απαντησεις αυτες ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα.Αν ειχε χερια θα με ειχε κανει μαυρο στο ξυλο,αλλα επειδη μαλλον εχει ψυχη με τιμωρει με αλλο τροπο,γι'αυτο και θα το δωσω σε αλλο ιδιοκτητη μηπως και το μεταχειριστει καλυτερα!!!

saikoE39
23-06-06, 18:32
1.B
2.A
3.A
Παντα το εχω στην πενα..θελω να αστραφτει,και απο μεσα και απο εξω...εχω ενα μικρο κολλημα με αυτο..
Το πορτοκαλι λαμπακι δεν το εχω δει ποτε..και γενικα λαδια ξυδια κλπ τα αλλαζω πριν απο την ωρα τους.....
Απο κοφτες και σκισημο(τρωει πολυ)....τα λαστηχα μου τα μαρτυρουν ολα.....

Stakaman318is
23-06-06, 23:14
1. β
2. α Με εξαίρεση το πλύσιμο που γίνεται κάθε 15 μέρες το πολύ και αυτό μόνο από μένα και μόνο στο χέρι.Πάντα κουκουλωμένο και παρκαρισμένο κάτω από το σπίτι μου ΜΟΝΟ!!!!
3. β Σέρβις μόλις ανάψει πορτοκαλί, λάδια από την αρχή μόνο της Valvoline, κόφτες σχεδόν ποτέ, αλλά όταν το πατάω είμαι συχνά ψηλά στο στροφόμετρο!!

papajim
27-06-06, 18:30
1.β
2.β
3.α (με λίγο πιο αραιό το πλύσιμο)