PDA

Επιστροφή στο Forum : SOS ΛΑΚΟΥΒΕΣ


Stakaman318is
03-07-06, 23:09
Γεια σας παιδιά. Θέλω ενημέρωση από όποιον γνωρίζει γιατί έχω τρελαθεί!!! Χθες έριξε χαλάζι στην περιοχή μου (Κορυδαλλός) και μου έχει γεμίσει το αυτοκίνητο λακκούβες, παρ' ότι ήταν σκεπασμένο με κουκούλα!! Το χαλάζι ήταν περίπου σαν μπαλάκι του πινκ-πονκ και έχω λακκούβες σε καπό, ουρανό και πορτ-μπαγαζ, ευτυχώς όχι πολύ μεγάλες. Υπάρχει μαγαζί που επισκευάζει χωρίς στοκάρισμα και βάψιμο;;; Έχω ακούσει ότι γίνεται εξωτερικά με αέρα ο οποίος κατά κάποιο τρόπο ρουφάει τη λαμαρίνα. Αν γνωρίζετε σχετικά στείλτε κάποιο p.m.

God
04-07-06, 09:20
Οι φαρνατζηδες τα φτιαχνουν αυτα χωρις βαψιματα. Εκτος αν οι λακκουβα ειναι κοντα σε νευρο!

Και εγω εχω 1-2 λακκουβιτσες αλλα μου ειπαν οτι ερχονται σε 2 λεπτα δουλεια...μια στο πισω καπω και μια στον ουρανο.

Μην στεναχωριεσαι καθολου...παρα πολλα αυτοκινητα (ειδικα στο Κερατσινι αποτι ακουω) βγηκαν ΟΛΙΚΗ απο τις ασφαλειες τους!!!

E46 POWER
04-07-06, 22:33
γινεται με ρουφηγμα αλλα απ οσο κσερο κοστιζει ακριβα...αν εχεις ασφαλεια εισαι τυχερος...

psimos
05-07-06, 09:36
γινεται με ρουφηγμα αλλα απ οσο κσερο κοστιζει ακριβα...αν εχεις ασφαλεια εισαι τυχερος...

Και ασφαλεια να εχεις φιλε μου για καιρικα φαινομενα, βραστα χαραλαμπε ... μερικες ασφαλιστικες μεσα στα συμβολαια εχουν με ψιλα γραμματα οτι καλυπτουν τα παντα (ακομα και ζημια εαν εισαι κοντα σε υφαιστειο...:bugeye: :banghead: :smashtard : δηλαδη ακουσων ακουσων ) εκτος απο ...χαλαζι... το εχω δει γι αυτο το λεω... :icon42:

Παντως το "ρουφηγμα" ναι παιζει στην αγορα...

E46 POWER
06-07-06, 15:25
σαν τιν δικια μου τα παντα εκτοσ απο χαλαζι...πρεπει να ρωτησω αν πληρωσω κατι παραπανω θα καλυπτει?

lkm86
08-11-06, 15:57
παιδιά, πολλές ασφαλιστικές εταιρείες εξαιρούν το χαλάζι, αλλες πάλι απλά δεν το αναφέρουν στις καλύψεις(θεομηνίες.καιρικά φαινόμενα),πάντως εαν δεν το δείτε να εξαιρείται στην παράγραφο των εξαιρέσεων, καλύπτεται.
.Για να βάλετε πάντως κάλυψη από θεομηνίες (που πηγαίνει μαζί με την κάλυψη πυρός, το κόστος δεν είναι μεγάλο).
Αλλά προσοχή στην επιλογή της εταιρείας.
Όπου ακούτε πολύ χαμηλά ασφάλιστρα(βλέπε 100 euro το εξάμηνο)μακριά ...

M3Convertible
08-11-06, 16:30
παιδιά, πολλές ασφαλιστικές εταιρείες εξαιρούν το χαλάζι, αλλες πάλι απλά δεν το αναφέρουν στις καλύψεις(θεομηνίες.καιρικά φαινόμενα),πάντως εαν δεν το δείτε να εξαιρείται στην παράγραφο των εξαιρέσεων, καλύπτεται.
.Για να βάλετε πάντως κάλυψη από θεομηνίες (που πηγαίνει μαζί με την κάλυψη πυρός, το κόστος δεν είναι μεγάλο).
Αλλά προσοχή στην επιλογή της εταιρείας.
Όπου ακούτε πολύ χαμηλά ασφάλιστρα(βλέπε 100 euro το εξάμηνο)μακριά ...

Την lkm86 την γνωρίζω καλά και το αντικείμενο ασφάλειες το γνωρίζει τέλεια οπότε ρωτήστε τη άφοβα για ότι σας ενδιαφέρει και θα την ψήσω να έρθουμε παρέα σε συνάντηση για να σας κατατοπίσει και από κοντά.

Άντε να της δώσετε και κάνα συμβόλαιο….lkm86 ακούς πάλι για εσένα δουλεύω θέλω τα ποσοστά μου :smashtard

lkm86
08-11-06, 18:17
thank you in advance M3.
Αγαπάμε τα αυτοκίνητα, αγαπάμε τα bmw και τα φροντίζουμε όσο μπορούμε καλύτερα με την επιλογή μιας καλής ασφαλιστικής εταιρείας, για να μην βρεθούμε προ εκπλήξεως.
Ιδίως τα cabrio με κουκούλα, η οποία δεν καλύπτεται από πολλές εταιρείες και είναι κρίμα, γιατί είναι η πιο συνηθισμένη ζημιά που μπορεί να υποστεί ένα cabrio.(για αυτό και οι εταιρείες , ούσες 'σοφές' ,δεν την καλύπτουν).
Και από όσο γνωρίζω κοστίζει αρκετά.

kostsour
08-11-06, 19:53
α) Μένω Νίκαια (δίπλα στον Κορυδαλλό) και δεν έπαθα τίποτα από το χαλάζι. Απορώ γιατί δεν νομίζω να ήταν τόσο δυνατό. Παρ' όλα αυτά δοκίμασε να επισκευτείς το ΤΖΙΝΙ πηγαίνοντας προς Πέραμα, 2ο φανάρι Μετά το γήπεδο του Ιωνικού. Απ' ότι λένε κανει καλή δουλειά αλλά περίμενε να κόβει κΧλΧΧς!

β) Έχω κάμπριο με κουκούλα και η αλήθεια είναι ότι δεν έβρισκα ασφάλεια να καλύπτει την κλοπή από κουκούλα. Τελικά την καλύπτουν μόνο η ασπίς και η εθνική και την χρεώνουν αν θυμάμαι καλά 300-350 ευρώ πάνω. Ενώ αν είχε μεταλλική θα ήταν πιο φτηνό από ότι μου είπαν.

γ) Στο αυτοκίνητο του θείου μου όταν είχε ρίξει το μεγάλο χαλάζι πριν 2 χρόνια, βάλαμε μετά την ασφάλεια για τα καιρικά και όιταν ακούσαμε στις ειδήσεις ότι έπεσε χαλάζι πχ στην Κοζάνη, είπαμε ότι η ζημιές έγιναν από αυτό και πλήρωσε η ασφαλιστική την ζημιά!

MZ3
08-11-06, 23:29
α) Μένω Νίκαια (δίπλα στον Κορυδαλλό) και δεν έπαθα τίποτα από το χαλάζι. Απορώ γιατί δεν νομίζω να ήταν τόσο δυνατό. Παρ' όλα αυτά δοκίμασε να επισκευτείς το ΤΖΙΝΙ πηγαίνοντας προς Πέραμα, 2ο φανάρι Μετά το γήπεδο του Ιωνικού. Απ' ότι λένε κανει καλή δουλειά αλλά περίμενε να κόβει κΧλΧΧς!

β) Έχω κάμπριο με κουκούλα και η αλήθεια είναι ότι δεν έβρισκα ασφάλεια να καλύπτει την κλοπή από κουκούλα. Τελικά την καλύπτουν μόνο η ασπίς και η εθνική και την χρεώνουν αν θυμάμαι καλά 300-350 ευρώ πάνω. Ενώ αν είχε μεταλλική θα ήταν πιο φτηνό από ότι μου είπαν.

γ) Στο αυτοκίνητο του θείου μου όταν είχε ρίξει το μεγάλο χαλάζι πριν 2 χρόνια, βάλαμε μετά την ασφάλεια για τα καιρικά και όιταν ακούσαμε στις ειδήσεις ότι έπεσε χαλάζι πχ στην Κοζάνη, είπαμε ότι η ζημιές έγιναν από αυτό και πλήρωσε η ασφαλιστική την ζημιά!



γ) κορηφη! αλλα μην τα λες εδω γιατι βλεπω να γυρευουν τα χρηματα πισω :icon_kidr

lkm86
09-11-06, 10:03
και η εθνική και η ασπίς πρόνοια είναι αξιόπιστες.Πάντως ειδικά για τα cabrio Θα πρότεινα εθνική.

Stakaman318is
09-11-06, 13:55
α) Μένω Νίκαια (δίπλα στον Κορυδαλλό) και δεν έπαθα τίποτα από το χαλάζι. Απορώ γιατί δεν νομίζω να ήταν τόσο δυνατό. Παρ' όλα αυτά δοκίμασε να επισκευτείς το ΤΖΙΝΙ πηγαίνοντας προς Πέραμα, 2ο φανάρι Μετά το γήπεδο του Ιωνικού. Απ' ότι λένε κανει καλή δουλειά αλλά περίμενε να κόβει κΧλΧΧς!

β) Έχω κάμπριο με κουκούλα και η αλήθεια είναι ότι δεν έβρισκα ασφάλεια να καλύπτει την κλοπή από κουκούλα. Τελικά την καλύπτουν μόνο η ασπίς και η εθνική και την χρεώνουν αν θυμάμαι καλά 300-350 ευρώ πάνω. Ενώ αν είχε μεταλλική θα ήταν πιο φτηνό από ότι μου είπαν.

γ) Στο αυτοκίνητο του θείου μου όταν είχε ρίξει το μεγάλο χαλάζι πριν 2 χρόνια, βάλαμε μετά την ασφάλεια για τα καιρικά και όιταν ακούσαμε στις ειδήσεις ότι έπεσε χαλάζι πχ στην Κοζάνη, είπαμε ότι η ζημιές έγιναν από αυτό και πλήρωσε η ασφαλιστική την ζημιά!
Φίλε Kostsour το χαλάζι ήταν πολύ έντονο για 15 λεπτά. Βέβαια οι λακούβες δεν είναι πολύ μεγάλες, αλλά ειδικά τις πρώτες μέρες είχα τρελαθεί.

Stakaman318is
09-11-06, 13:59
Την lkm86 την γνωρίζω καλά και το αντικείμενο ασφάλειες το γνωρίζει τέλεια οπότε ρωτήστε τη άφοβα για ότι σας ενδιαφέρει και θα την ψήσω να έρθουμε παρέα σε συνάντηση για να σας κατατοπίσει και από κοντά.

Άντε να της δώσετε και κάνα συμβόλαιο….lkm86 ακούς πάλι για εσένα δουλεύω θέλω τα ποσοστά μου :smashtard

M3Convertible θα το ψάξω και θα ενημερώσω! Έχεις κάποιο τηλέφωνο που μπορώ να επικοινωνήσω;