PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντι στον Ατταλο τι θα λεγατε για Παραλιακή;


Dark_Niaou
26-07-06, 10:21
Κατώπιν αιτήσεως πολλών φίλων που μένουν στην Περιοχή της Παραλιακής (Βουλα, Γλυφάδα κ.α) τι θα λέγατε μιας και ο καιρός ειναι κατάλληλος για βόλτα, να αλλάζαμε το σημείο που μαζευόμαστε και για τα 2 επόμενα meetings μας να κανονίσουμε κάποια καφετέρια στην Παραλιακή;

Περιμένω όσους επιλέξουν να πάμε και παραλιακη να προτείνουν και το μέρος. Πρέπει όμως να πληρεί τις προϋποθέσεις!!!!!!!!! (παρκινγκ και να μην μας πετάξουν έξω όταν αρχισει ο Ηλίας και ο Γαμπρός να φωνάζουν....:pth: _

Geo_3D
26-07-06, 10:28
Να γινει η παραλιακη
Αντε Αλεξ βρες μαγαζι

alexk
26-07-06, 10:34
Αντε Αλεξ βρες μαγαζι

Τί είπατε Κύριε? :GrowUp:

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
26-07-06, 10:36
Βίβε μαρ??

Geo_3D
26-07-06, 10:39
Τί είπατε Κύριε? :GrowUp:
Ειπαμε κυριε,οτι αμα θελουμε να παμε παραλιακη θα πρεπει να βρουμε και ενα μαγαζι.Εγω δεν τα ξερω απο εκει.Μονο το La Palmie ξερω πως λεγεται τελος παντων που ειναι μερος των τακτικων συναντησεων.Γιαυτο λοιπον βρες κατι:GrowUp::GrowUp:

Dark_Niaou
26-07-06, 10:41
Le Palmie

Vive Mar

2 επιλογες μέχρι στιγμης..... Αντε προτείνετε λέμε!!!

Elias_Z3
26-07-06, 10:45
Δεν καραζω κανενα. Αλλα parking πρεπει να εχει.

manosm3
26-07-06, 10:46
Και κοριτσακια πρεπει να εχει!!!:dance: :rockon: :dance: :rockon:

Fairytale
26-07-06, 10:48
Εγώ πάλι νομίζω ότι κινούμαστε σε λάθος κατεύθυνση. Αφού έγινε ότι έγινε... και εγκαταλείφθηκε η συνάντηση στο συγκεκριμένο καφέ στην Νέα Ερυθραία, ενώ παράλληλα η συνάντηση στην παραλία παραμένει την Κυριακή το μεσημέρι (άστοχο για καλοκαίρι...) και τέλος για την συνάντηση στο Olympic Plaza υπάρχει μουρμούρα προτείνω να ξανανοίξει η συζήτηση και η ψηφοφορία για τα μέρη των τακτικών συναντήσεων μας.
Θεωρώ λάθος κίνηση το να αρχίσουμε να μεταφέρουμε την μοναδική συνάντηση που δείχνει να τραβάει!!!
C U out there

Fanatic
26-07-06, 10:53
Αν και εγω μεχρι να επανεξεταστει το προγραμμα το συναντησεων μαλλον θα βαραω σκοπιες, συμφωνω με τον Νικο με την προταση αναδιοργανωσης των συναντησεων. Για να μεινω στο θεμα, πιστευω αν και λιγο πιο μακρια, ενα καλο σημειο με αφθονο parking και πολυ χωρο ειναι το Αχιλλειον απεναντι απο το Ribas. Aπο εκει και περα...vive mar, notos, palmie αποτελουν καλες προτασεις.

Dark_Niaou
26-07-06, 10:54
Εγώ πάλι νομίζω ότι κινούμαστε σε λάθος κατεύθυνση. Αφού έγινε ότι έγινε... και εγκαταλείφθηκε η συνάντηση στο συγκεκριμένο καφέ στην Νέα Ερυθραία, ενώ παράλληλα η συνάντηση στην παραλία παραμένει την Κυριακή το μεσημέρι (άστοχο για καλοκαίρι...) και τέλος για την συνάντηση στο Olympic Plaza υπάρχει μουρμούρα προτείνω να ξανανοίξει η συζήτηση και η ψηφοφορία για τα μέρη των τακτικών συναντήσεων μας.
Θεωρώ λάθος κίνηση το να αρχίσουμε να μεταφέρουμε την μοναδική συνάντηση που δείχνει να τραβάει!!!
C U out there
Ο μονος λόγος που τραβάει αυτή η τοποθεσία και πιστεύω οποιαδήποτε άλλη ειναι γιατι γίνεται μεσοβδόμαδα!! Την Κυριακή, οπως ειπες Νικο, δεν λεει να πας μεσημέρι Παραλιακή!! Οπότε για αλλαγή και μόνο μέρους για να βολεύει και τους φίλους απο τις περιοχές της Παραλιακής προχωράμε σε κάποια τέτοια αλλαγή, η οποία θα ειναι και για μονο αυτήν και την επόμενη συνάντηση!!

Strax
26-07-06, 11:13
Η αλήθεια είναι ότι και εγώ προτιμώ τον Άτταλο. Η παραλιακή μου πέφτει λίγο μακριά (τουλάχιστον ψυχολογικά).

Δεν έχω αντίρρηση να αλλάξουν οι 2 επόμενες συναντήσεις, αλλά πιστεύω ότι πιο σωστό θα ήταν να αλλάξει η μέρα και ώρα συνάντησης της Κυριακής αν κρίνουμε ότι είναι προβληματική, παρά να αντικατασταθεί ο Άτταλος που σίγουρα περνάμε καλά.

Έτσι προτείνω να γίνει μεταφορά της συνάντησης των Κυριακών σε Δευτέρα βραδάκι στα νότια προάστια σε όποιο μέρος συμφωνηθεί.

Dark_Niaou
26-07-06, 11:19
Η αλήθεια είναι ότι και εγώ προτιμώ τον Άτταλο. Η παραλιακή μου πέφτει λίγο μακριά (τουλάχιστον ψυχολογικά).

Πρέπει όμως να σκεφτούμε και τα άλλα μέλη που κάθε Τετάρτη κάνουν την διαδρομή αυτή...

Δεν έχω αντίρρηση να αλλάξουν οι 2 επόμενες συναντήσεις, αλλά πιστεύω ότι πιο σωστό θα ήταν να αλλάξει η μέρα και ώρα συνάντησης της Κυριακής αν κρίνουμε ότι είναι προβληματική, παρά να αντικατασταθεί ο Άτταλος που σίγουρα περνάμε καλά.

Μιλάμε πάντα για τις 2 επόμενες συναντήσεις και ανάλογα (γιατί μπορεί να είναι καλύτερα εκει) πράττουμε! Δεν χάνουμε τίποτα να δοκιμάσουμε!

Έτσι προτείνω να γίνει μεταφορά της συνάντησης των Κυριακών σε Δευτέρα βραδάκι στα νότια προάστια σε όποιο μέρος συμφωνηθεί.

Να γίνει!! Γιατί την Κυριακή βράδυ θα εχει κίνηση η Παραλιακή μιας και δεν ειναι λίγοι εκείνοι που χρησιμοποιούν την Παραλιακή για 2ημερα ή και μονοήμερα.

Geo_3D
26-07-06, 11:23
Βασικα καλα για το παρκιν,που θα κατσουμε εχετε σκεφτει????

Strax
26-07-06, 11:29
Νομίζω ότι είναι αργά πλέον για να παρθεί αυτή η απόφαση. Προτείνω να γίνει η αλλαγή των συναντήσεων της παραλιακής των Κυριακών σε Δευτέρα βραδάκι και η σημερινή συνάντηση να παραμείνει ως έχει.

Αν δεν υπάρχει κάποια ΠΟΛΥ σημαντική αντίρρηση, νομίζω ότι το θέμα πρέπει άμεσα να κλείσει και να μην υπάρχει καμμιά αβεβαιότητα ως προς το μέρος και το χρόνο των συναντήσεων.

Geo_3D
26-07-06, 11:30
Ισως τελευταια στιγμη δεν ειναι και οτι καλυτερο να αλλαζουν τα πραγματα.Θελει λιγο προετοιμασια το θεμα.
Οτι αποφασιστει παντως ειμαι μεσα

Strax
26-07-06, 11:37
Οι Κυριακάτικες συναντήσεις των νοτίων προαστείων μεταφέρθηκαν πλέον Δευτέρες στις 9:00! Πρώτη συνάντηση θα είναι Δευτέρα στις 7 Αυγούστου!

Άρα οι συναντήσεις στον Άτταλο μένουν ως έχουν, μια και αποτελούν πολύ επιτυχημένη συνταγή.

Το θέμα πρέπει να κλείσει τώρα για να μην πάνε οι μισοί στον Άτταλο και οι άλλοι μισοί στην Παραλία!

Νομίζω ότι ο κύριος Παπασούζας πρέπει να ανοίξει το σχετικό thread για να κλείσει αντίστοιχο τραπέζι στον Άτταλο.

Εγώ θα ανοίξω ένα thread για τυχόν αλλαγή του μέρους της συνάντησης των νοτίων προαστείων.

ioanna
26-07-06, 11:38
Κι εγώ θα προτιμούσα την συνάντηση στον Άτταλο διότι είναι σχοδόν η μόνη συνάντηση που μπορώ να παρευρίσκομαι κάθε φορά λόγω του ότι δουλεύω ως αργά και μου είναι πολύ μακριά από την περιοχή μου οι άλλες συναντήσεις κι εκτός αυτού η Τετάρτη είναι η μόνη πιο χαλαρή μου μέρα.Επειδή όμως κατανοώ και τα παιδιά που μένουν προς παραλιακή και διανύουν όλη αυτή την απόσταση για να έρθουν στο Καματερό, καλό θα ήταν να κανονιστεί μια συνάντηση και Παραλιακή χωρίς όμως να ακυρωθεί τελείως η συνάντηση των Δυτικών προαστίων ώστε να διευκολύνονται όλοι.

Geo_3D
26-07-06, 11:49
Τελικα εχει ατταλο σημερα???

Strax
26-07-06, 11:57
Να γίνει ο Άτταλος για σήμερα και Τετάρτες.
Να γίνει το Palmier για Δευτέρες (ή κάποιο άλλο μέρος σε ΝΠ).
Να γίνει το Olympus Plaza για Πέμπτες (ή κάποιο άλλο σε ΒΠ).
Να γίνουν οι πίστες την Κυριακή (ανάλογα με τη διαθεσιμότητα)

Geo_3D
26-07-06, 12:11
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=5157

Dark_Niaou
26-07-06, 12:15
Τι να πω;;;;;
8 στους 10 ψηφισαν παραλιακή!! Καλό λοιπόν θα ειναι μιας και αλλάξατε αποψη να ενημερώσετε όλους όσους επέλεξαν την Παραλιακή!

DoctorAbo
26-07-06, 12:36
Επειδή τελικά έχουμε μπερδευτεί μπορείτε να διευκρινίσετε τελικά ΩΡΑ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ?
:feedback:

Nick_compact
26-07-06, 12:57
παραλιακή, vive mar!

Geo_3D
26-07-06, 13:04
Το οτι ειναι η ημερομηνια για συναντηση στα Δυτικα προαστια το εχει σκεφτει κανενας???Δεν ειδα ποτε ημερομηνια που ηταν συναντηση για Νοτια,Βορεια,Ανατολικα να αλλάξουμε το προγραμμα
Μην ξεχνατε οτι ολοι μας ειχαμε ψηφισει για 4 συναντησεις τον μηνα,μια για καθε προαστιο


Edit:Και εγω ψηφισα για παραλιακη,αλλά ουτε μαγαζι εχουμε επιλεξει,ουτε τιποτα.Στα προχειρα δηλαδη.Ετσι και αλλιως ημερομηνια για συναντηση στην Παραλιακη υπαρχει.Το θεμα ειναι να βρεθει μαγαζι που μπορει να τα 15-20 ατομα ως προς το parking και τα τα τραπεζια

Strax
26-07-06, 13:09
Οι τακτικές συναντήσεις αποφασίστηκαν μέσα από πολλαπλές ψηφοφορίες και σχεδιάστηκαν για να καλύπτουν ποικίλες ανάγκες. Μια από αυτές είναι να καλύπτουν όλες τις περιοχές της Αττικής.

Δεν είναι δυνατόν να αλλάξουμε κάποια από αυτές λίγες ώρες πριν, ούτε να αλλάξουμε την συνάντηση των Δυτικών προαστίων, γιατί δεν βολεύει η συνάντηση των Νοτίων προαστίων.

Η συνάντηση παραμένει σήμερα στον Άτταλο και το thread αυτό κλείνει.

Υπάρχει νέο thread για τις συναντήσεις στην παραλία. Παρακαλώ δείτε εδώ (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=5156)!!