PDA

Επιστροφή στο Forum : 320ι Vs Ford Mondeo τουμπανιασμένο


Snoopy
27-07-06, 15:52
Σάββατο πρωί ξεκίνησα απο το ΣΤΑΧΥ στα Βριλήσσια και είχα πάει για ψωμί γλυκά και χαλβά (μη γελάσει κανείς αλλά έχει ΤΟΝ χαλβά) και είχα πάρει και δυό κέηκ σοκολάτας για να φάμε με τη γυναίκα μου στο εξοχικό στο Πόρτο Ράφτη.
Στρίβω για Αγίου Αντωνίου για Ηρακλείτου για Αττική οδό και εκεί που είναι η ταμπέλα με το κουρτινάδικο τσακ τραβάω ένα μικρό παντηλικάκι (έτσι για το καλημέρα)
Ακουω απο πίσω ένα θόρυβο απο λάστιχα και μου σηκώθηκαν οι τρίχες του λαιμού όρθιες.
Ενα Μοντέο είχε μπεί με χειρόφρενο και ερχότανε αέρα πατέρα.
Πατάω πατάει και πάμε σχεδόν μαζί μέχρι το φανάρι της Ηρακλείτου, το βρίσκω πράσινο και τα χώνω.
Μπαίνω ανάποδο και πατάφημα το γκάζι και αρχίζω να γράφω απο το φανάρι μέχρι το άλλο φανάρι που πάει για ΕΘΝΟΣ.
Απο πίσω και αυτός με χειρόφρενο στο φανάρι και μετά έναν ήχο απο φιλτροχοάνη λες και ήθελε να με καταπιεί.
Αλλά είδα οτι παρόλο το θόρυβο και τα παντηλίκια τα δικά μου, δεν τράβαγε έτσι όπως το περίμενα. Πολύ φασαρία αλλά χωρίς επιδόσεις.
Μας πιάνει το φανάρι για το ΕΘΝΟΣ, απο πίσω αυτός, να τραβάει γκαζιές βρου βρουμ, μου λέει η γυναίκα μου, κάνε μαμακία και κατεβαίνω ΤΩΡΑ.
Τι να κανω, ξεκινάω χωρίς πάντες, αλλάζω δευτέρα γρήγορα και λίγο πριν τα διόδια ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ο τύπος.
Εχω φάει φρίκη, περνάω διόδια και κόβω, ΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ, ανοίγουμε μαζί και φτάνουμε στην κατηφόρα.
Του έχω ρίξει πάνω απο χιλιόμετρο, αλλά συνεχίζει...
Με κυνηγάει σε όλη την αττική οδό μέχρι που φτάσαμε στο φανάρι που μπαίνει για Πόρτο Ράφτη.
Περιτό να πώ οτι η διαφορά ήταν πάντα πολύ μεγάλη και στην ευθεία βάρεσα κόφτες.
(και πως η γυναίκα μου έβριζε σε όλη τη διάρκεια, τι μπέμπη με είπε, τι βλάκα... τέλος πάντων).
Σταματάμε στο φανάρι μαζί και τότε τρώω το ΦΛΑΣ.

Κατεβαίνω απο το αμάξι πάω δίπλα του, ανοίγει το παράθυρο αυτός να δεί τι θελω και του δίνω το ένα ΚΕΗΚ.

- για να το φας με το τσαγάκι σου, του είπα :bugeye:

Πως μούρθε....

Ακόμα και η γυναίκα μου γέλαγε...

Ο τύπος ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ μιλάμε.
τον είδα μετά στο κάστρο και έκανε πως μιλάει στο τηλέφωνο.... ΡΕΖΙΛΙ...

Fairytale
27-07-06, 16:47
Μακράν η καλύτερη διήγηση κόντρας που έχω διαβάσει εδώ μέσα... Εσύ πιστεύω ότι έχεις να μας χαρίσεις πολλά γέλια και ανάλογα χρόνια ζωής ακόμα. Εύγε φίλε... :+1:
C U out there

STR
27-07-06, 17:35
Αν ειναι δυνατον να του το ειπες...Το εστειλες αδιαβαστο το παλικαρι.Παλι καλα που δεν το πηρε πολυ στραβα ωστε να κατεβει κατω και να γινει τσαμπουκας...

S38B38 Monsta
27-07-06, 18:07
:icon18: :icon18: :icon18:

Μιλάμε είχα καιρό να ρίξω τόσο γέλιο διαβάζοντας κάτι.

Απίστευτη κίνηση και θράσος, τον έβαλες στη θέση του. Σου βγάζω το καπέλο!

Φαντάσου να χες δηλαδή και το 3-λιτρο :pimp:

Snoopy
27-07-06, 18:41
Αν ειναι δυνατον να του το ειπες...Το εστειλες αδιαβαστο το παλικαρι.Παλι καλα που δεν το πηρε πολυ στραβα ωστε να κατεβει κατω και να γινει τσαμπουκας...

Ουτε εγώ πίστευα οτι θα το κάνω. Αλλά και αυτός είχε χαζέψει τόσο πολύ είχε σαστίσει θα έλεγε που τελικά το κέηκ το πήρε... χωρίς καλά καλά να καταλάβει τι γινότανε...

Παιδιά η γυναίκα μου κόντεψε να κατουρηθεί...

manosm3
27-07-06, 23:25
Ποιο κεηκ ηταν; Ειναι καλο; Να παω να το παρω κι εγω;

alexk
28-07-06, 00:38
Απίστευτο...
:gaysex:

Strax
28-07-06, 08:22
Πολύ σωστή η κίνησή σου! Δείχνει ότι σκέφτεσαι τον συνάνθρωπο!

Πάντως άμα σκεφτεί κανείς ψυχρά, είναι ένα πολύ ωραίος τρόπος να γλυκαθεί κανείς μετά από την πίκρα...

Dark_Niaou
28-07-06, 08:52
Σωστός και ανοιχτοχέρης!! ΕΥΓΕ φίλε μου!!

Snoopy
28-07-06, 09:13
Ποιο κεηκ ηταν; Ειναι καλο; Να παω να το παρω κι εγω;
Πορτοκάλι σοκολάτα, στο σκαφάκι το τσίγκινο δίπλα στα κουλούρια...
Off topic

kartakias
28-07-06, 10:30
Φιλε βλεπω οτι εισαι φιλος του χαλβα..... Επειδη τυχαινει να ειμαι χαλβατζης απο κουνια (στο επαγγελμα) σε προσκαλω οποτε γουσταρεις να ερθεις να δοκιμασεις το δικο μου χαλβα..... Δεν κανω διαφημιση. Απλλα το σωστο να λεγεται. Φιλικα Μιχαλης Κοσμιδης.

Snoopy
28-07-06, 10:36
Φιλε βλεπω οτι εισαι φιλος του χαλβα..... Επειδη τυχαινει να ειμαι χαλβατζης απο κουνια (στο επαγγελμα) σε προσκαλω οποτε γουσταρεις να ερθεις να δοκιμασεις το δικο μου χαλβα..... Δεν κανω διαφημιση. Απλλα το σωστο να λεγεται. Φιλικα Μιχαλης Κοσμιδης.

ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ:cheers: Είσαι ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΚΟΣΜΙΔΗΣ...?

:dblthumb2

Πιό Χαλβάς ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ....

Παίδες, που τον είχατε κρυμένο αυτόνανε?

Στην επόμενη συνάντηση ΚΑΝΟΝΙΣΕ... Μιλάμε για πολύ ///Μ Χαλβά...

E36 RULES!!
28-07-06, 12:38
χαχαχαχαχαχαχαχαχα lollllll χαχαχα....... Κ Ο Ρ Υ Φ Α Ι Ο !!!!

mikevchq
28-07-06, 16:13
Εγραψε η κινηση με το κεικ! Ετσι για να μην παει το τσαγακι ξεροσφυρι :gaysex:

jackdaniels
28-07-06, 16:33
:cheers: ¶ξιος!!!