PDA

Επιστροφή στο Forum : Αν η ΒΜW έβγαζε κάτι σαν το Smart θα το αγοράζατε?


Snoopy
27-07-06, 16:05
Φυσικά να έγραφε επάνω ΒΜW...

E36 RULES!!
27-07-06, 16:57
Μα φυσικά και..................ΟΧΙ!!!!! Αν θες κάτι τόσο μικρό για την πόλη, πάρε ποδήλατο...

oldcarskickass
28-07-06, 10:10
Φυσικά και ναι,θα έπαιρνα ακόμα και το σμαρτ αν δεν έκανε 1 τρισ ευρω(σε σύγκριση με αυτά που προσφέρει)πιστεύω μια τιμή γύρω στα 6 με 7 χιλιάρικα για ένα αμάξι τέτοιου μεγέθους (εννοείτε χωρίς ημιαυτόματες μ@λακίες) είναι αρκετά καλή.

mfireman
28-07-06, 14:55
Μωρέ,και πυρετό να έβρισκα με το bmw επάνω...θα τον έπαιρνα!!!!

(Τον πυρετό έτσι????? δεν θέλω παρεξηγήσεις..)

Fanatic
28-07-06, 14:57
Αν ειναι αξιοπιστο, ομορφο και οικονομικο και βεβαια ΝΑΙ!!!!

jackdaniels
28-07-06, 17:30
Μάλλον ότι το ΜΙΝΙ με τετοιές προοπτικές βγήκε (πόλης), άσχετα αν είναι και βρομόγκαζο ταυτόχρονα. Με βάση τα σημάδια που έδειξε η Bmw μ'αυτό, (ποιότητα κατασκευης-δύναμη κλπ) ακόμη και κάτι μικρότερο να έβγαζε σε στυλ smart μάλλον θα άξιζε τα λεφτά του, λέω εγώ, οπότε λέγω, ψηφίζω θετικός:D

E36 RULES!!
28-07-06, 18:17
Ναι ρε παιδια, καλα ολα αυτα, δν λεω, αλλα BMW και λιλιπούτεο αμαξάκι... ξέρω΄γω?? δεν πολυκολλάει!!!

E46 POWER
28-07-06, 19:11
Φυσικα και...οχι! Διοτι ΒΜW σημαινει δυναμη και κυρος και αυτα τα δυο πραγματακια δεν χωρανε σε τοσο μικρο αμαξωμα! ειναι σαν να λες cevrolet lacceti!

oldcarskickass
30-07-06, 16:56
Ναι ρε παιδια, καλα ολα αυτα, δν λεω, αλλα BMW και λιλιπούτεο αμαξάκι... ξέρω΄γω?? δεν πολυκολλάει!!!

Όπως δε πολυκολλούσε και hatcback πισωκίνητο,
Όπως δε πολυκολλούσε και hatcback πισωκίνητο με 265 άλογα,αλλά αφού της καρφώθηκε στο μυαλό να το κάνει το έκανε the BMW way και έκλεισαν πολλά στόματα.Φυσικά και μιλάω γι τη σειρά 1,οπότε πιστεύω ότι αν βγάλει κάτι σε στυλ σμαρτ (μόνο για πόλη δλδ) θα διδάξει και πάλι.Μη ξεχνάμε ότι το αυτοκίνητο που κράτησε την εταιρεία ζωντανή ήταν το iseta.
http://www.theclassictimes.com/english/magazine/MicroCars/BMWIsseta.asp

Fanatic
30-07-06, 18:56
Μη ξεχνάμε το iseta.


Σωστος...απο το ''πληκτρολογιο'' μου το πηρες....:dblthumb2

Quickman
30-07-06, 21:58
Αν ητανε οπως ειναι το smart δηλαδη ψηλοχαλη μεσα με ποιοτητα καμια σχεση με mercendes, σιγουρα δεν θα το ηθελα. Παντως το MINI που ειναι και αυτο αρκετα μικρο το γουσταρω στανταρ, και ναι ειναι BMW. Μακραν το καλυτερο μικρο.

konas
30-11-07, 15:38
Επικαιροποίηση ενος ΠΡΟΦΗΤΙΚΟΥ thread

Ιδού ο λόγος

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=10713

Geo_3D
30-11-07, 15:40
Καλο....αλλά το κοβω για κανα 15αρι χιλιαρικα...Η κλασσικη μ@λ@κια της BMW....

Snoopy
30-11-07, 15:46
Μα με το καλημέρα λέμε...

Κάτσε να βγεί με το καλό και να δεις που θα πάει το Polo μας καθώς και η -Γερμανική Ποιότητά- του...

gkaras
30-11-07, 16:34
:bowdown: προφήτης ο Σταμάτης
Μήπως ξέρεις και τους επόμενους αριθμούς του lotto;;;;
Άντε και με τους μεθεπόμενους βολευόμαστε

race535
30-11-07, 17:05
Tο Smart το θεωρουσα παντα την ντροπη της αυτοκινησης!
Τωρα αν η BMW βγαλει αλλο ενα Smart με αλλο ονομα δεν νομιζω να κανει τι διαφορα..
Ειμαι κατα.........

Aristomenis
30-11-07, 17:52
Παιδιά συγγνώμη αλλά θα το γράψω, δεν κρατιέμαι. Οι κάτοχοι και οδηγοί smart έχουν την (για μένα) χειρότερη οδηγική συμπεριφορά-παιδεία στην πόλη, και πολλές φορές ξεπερνάνε και τους ταξιτζήδες. Ποιός ο λόγος που παίρνουν smart; Σύμφωνα λοιπόν με τις πράξεις τους είναι για να
-μπαινοβγαίνουν στο λεωφορειόδρομο
- να παρκάρουν κάθετα ανάμεσα σε αυτοκίνητα
-να ανεβαίνουν σε πεζοδρόμια διότι λόγω πλάτους χωράνε ανάμεσα στα κάγκελα
-να παρκάρουν στα φανάρια στους χώρους που είναι για τα άτομα με ειδικές ανάγκες

Και ρωτώ λοιπόν:
Αν δεν θέλεις να κάνεις τα παραπάνω και γουστάρεις τη νομιμότητα και το να μην ενοχλείς, σε τι περισσότερο σε εξυπηρετεί το smart από ένα μικρό αυτοκίνητο τύπου lancia y, vw polo κτλ; Υπάρχει στην πόλη (νομιμος) χώρος στάθμευσης στον οποίο χωράει το σμαρτ και όχι ένα μικρομεσαίο;

Αηδιάζω και μόνο με την ιδέα οτι μπορεί ένα τέτοιο αυτοκίνητο να φέρει το σήμα της αγαπημένης μου εταιρίας...

panagiotisE46ci
30-11-07, 18:30
για μενα θα επαιζε ρολο η σχεση της τιμης με το "προιων"γιατι και το smart για την πολη ειναι μανουλα,εξυπηρετητικο αλλα απευθηνεται και για συκγεκριμενους λογους,αλλα συναμα ηταν και πανακριβο για αυτο που προσφερει.το μελλον πιστευω ειναι προς τα μικρα αυτοκινητα τα οποια να προσφερουν πανο απο το μεσο ορο ποιοτητα.smart-mini cooper απο την αλφα ρομεο που κανει στροφη προς το tourbo με αρχη το jounior απο την fiat που ριχνει ποοολυ δυναμηκα με τεραστιο αριθμο πωλησεων το θρυλο 500 αρακι ,μαλιστα θα εχει και εκδοση abarth.....με πολλα αλογα,η audi με το A1 και παει λεγοντας.αρα αν η σχεση αξιας -αποδοσης ειναι αυτη που πρεπει σαφως και θα το προτημουσα και +1 ακομα αν εχει σημα bmw μπρωστα.

alxpro
02-12-07, 21:00
Μαρεσει σαν concept η ιδεα για το isetta.Αρκει να ειναι στην σωστη τιμη.Οσο για το smart θεωρω οτι ειναι και το χειροτερο αμαξι να ξεκινησει ενας νεος οδηγος.Μιλαμε δε θα μαθει ποτε πως παει ενα κανονικο οχημα...Αστε που ναι και σκετος κυνδινος απο ασφαλειας πλευρα και ειναι γρηγορα κιολας..

Kostas Christ
03-12-07, 01:28
Καλη φαση θα ειναι αλλα θα ειναι κλασσικα πανακριβο οπως και το μινι

Babis_Compact
03-12-07, 17:45
Πολύ εύχρηστο για αυτοκίνητο πόλης, θα μπορούσε να κάνει αρκετές πωλήσεις. Εγώ δεν νομίζω να το έπαιρνα αφού να ήθελα μικρό αυτοκίνητο μάλλον το Fiat 500 θα έπαιρνα..!

black_wolf
03-12-07, 19:09
Δε ειναι κακη ιδεα.Αν ειναι τοσο βολικο και οικονομικο οπως το smart γιατι οχι.Αρκει να ειναι ΒΜW.......:screwy:

mixalhs
03-12-07, 23:33
Μακαρι να βγαλει κατι αναλογο!
Το isetta παιζει σε αυτην την κατηγορια?

mowner
30-12-07, 12:53
Πολυ καλη ιδεα θα ηταν.Ενα τετοιο αμαξι θα ειχε επιτυχια για την BMW kαι καλες πωλησεις πιστευω.....χρειαζομαστε τετοια αμαξια μεσα στην πολη.

giannis@118
30-12-07, 14:00
Γιατι οχι!!!!! Πολυ καλη ιδεα!!!!!!!
Απο οτι ξερψ εχει βγαλει η BMW Motorrad κατι που μοιαζει με
τρικυκλο με 2 ροδες!!!!! Το κακο ειναι οτι δεν εχει πορτες και μπαζει κρυο!!!
Πρεπει η μαμα BMW να κανει κατι και στην μικρη κατηγορια τον super mini!!!!!!!!!!

pgiannis
18-01-08, 19:12
Για ένα revival του Isseta....σίγουρα (& με πόρτα να ανοίγει από μπροστά!)

tsambu
18-01-08, 19:49
Φυσικα και οχι.Αυτες οι premium εταιριες,αποδειχτηκε οτι οταν βγαζουν μικρα μοντελα,μπαινοντας σε κατηγοριες αλλης ποιοτητας,κανουν υποχωρησεις ποιοτητας και στα μεγαλα τους κομματια.Η merc το αποδεικνυει.

Prophet Of Noise
18-01-08, 20:06
Απ' όσο ξέρω δεν ασχολείται η merc με το smart, απλά έχει αγοράσει την εταιρία που το βγάζει. Κάνω λάθος;

e3632
18-01-08, 21:57
Eχω Σμάρτ και ειναι απιστευτα βολικό μεσα στην Αθήνα. Αν εβγαζε κατι αντιστιχο η μπεμβε θα το έπαιρνα!

Bavarian Power
19-01-08, 13:33
Το smart για μένα δεν είναι αυτοκίνητο οπότε απαντάω όχι

tsambu
19-01-08, 14:06
H Merc δεν βγαζει το Smart, αλλα θυμηθειτε τι ποιοτητα κατασκευης ειχε πριν βγαλει την σειρα Α...

Chris316
19-01-08, 14:28
Κάτι πήρε το αυτί αυτές τις μέρες για ένα καινούριο, κάτι σαν SMART, από Hyundai πλευρά. Το συγκεκριμμένο άκουσα θα έιναι ιβριδικό και η τιμή του θα είναι ιδιαίτερα χαμηλή. Κάτι που σημαίνει ότι θα παίρνεις ένα αμάξι που δε φαίνεται πουθενά στη φορολογική σου δήλωση, δε θα έχει τέλη κυκλοφορίας, δε θα το πιάνει ο δακτύλιος, θα έχει τιμή μέχρι 5000 ΜΑΧ, θα είναι απόλυτα οικονομικό και κυρίως η επισκευή του ηλεκτροκινητήρα θα πρέπει να γίνεται (σύμφωνα με μελέτες τους) κάθε 10 χρόνια με αλλαγή αυτού. Καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό?? ΠΑΤΑΓΟΣ

mowner
19-01-08, 19:09
Nαι γιατι οχι!!!!!Θα ηταν μια καλη εμπορικη κινηση κατα την γνωμη μου για αυτοκινητα πολεως:pimp: