PDA

Επιστροφή στο Forum : 328 vs VR6 tourbo


agrotis328
21-03-07, 15:18
το πρωι ειχα παει στο συνεγειο να αλλαξω ενα ρουλεμαν στον τροχο και ελεγα για πλακα στον μηχανικο με τον οποιο ειμαστε πολυ φιλοι,πως το εργαλειο του(golf 2 μεττροπη απο 1050 σε VR6 tourbo) δεν κανει τιποτα και θα του ριξω κολονες αυτος ομως το πηρε σοβαρα και μου ειπε να παμε....!του ειπα να παμε απο βδομαδα που θα βαλουμε την εισαγωγη μ50 αλλα δεν κρατιοταν,μολις βαλαμε το ρουλεμαν φευγουμε για το πρωτο φαναρι αυτος ειχε σταματησει και γω ισα ισα που τσουλουσα οταν αναψε το πρασινο φευγω πολυ καλα με λιγο σπιναρισμα και του κανω μια καροτσα αλλαγη σε δευτερα με την ιδια διαφορα και μονο στην τριτη αρχισε να μαζευει λιγο αλλα κοψαμε λογω κινησης,στηθηκαμε αλλες δυο φορες και παντα πρωτη δευτερα ημουν μπροστα γιατι αυτος δεν μπορουσε να ξεκινησει σπιναριζε ακομα και στα 100 χιλιομετρα,μολις βαλω την εισαγωγη θα στηθουμε για αρκετη αποσταση ελπιζω να μην φαω κανα τετραγωνο......

Nikos M5
21-03-07, 15:44
Δε μου λες κατι ..?
Το τερας το 8τροχο στη μικρη φωτο ειναι δικο σου ?
Αν ναι για πες μας λιγες πληροφοριες.
Διοτι φαινεται απιθανο.

Dark_Niaou
21-03-07, 15:49
:icon11: :icon11:

Εχω χάσει κάτι;;;;;

agrotis328
21-03-07, 21:51
Δε μου λες κατι ..?
Το τερας το 8τροχο στη μικρη φωτο ειναι δικο σου ?
Αν ναι για πες μας λιγες πληροφοριες.
Διοτι φαινεται απιθανο.

δυστυχως οχι τοσο μεγαλα τρακτερ υπαρχουν μονο αμερικα,ειναι σπαστο fent 600-750 ιππων

adiaf8oros
22-03-07, 03:06
Ρε σαν να πήραν ΠΟΛΥ φόρα τα 28άρια. Ο ένας ρίχνει σε S2000, ο άλλος σε τουρμπάτα... Κύριοι εσείς με τα Μ3 Ε46, νομίζω βρήκατε τον μάστορά σας. Αμα πετύχετε Ε36 328 στο δρόμο.... βγάλτε αλάρμ και κάντε τις πάπιες μέχρι να απομακρυνθεί.

Υ.Γ. Φίλε Αγρότη, εγώ θα στο πώ εντελώς φιλικά και αν θές άκου με. ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ να στηθείς με αυτό το αμάξι σε μέρος με καλή άσφαλτο. Αν πιάσει πρόσφυση απο εκκίνηση, δε θα τον δείς ουτε με κυάλια. Για τηλεσκόπιο το συζητάμε.

S38B38 Monsta
22-03-07, 07:17
Sorry αλλά ο μηχανικός σου είναι ολίγον γκαγκάου...

α) για να ψαρώσει ότι θα του ρίξεις και
β) για να δεχτεί να πάτε από στάση με τόση δύναμη σε μπροστοκίνητο.

agrotis328
22-03-07, 11:59
Ρε σαν να πήραν ΠΟΛΥ φόρα τα 28άρια. Ο ένας ρίχνει σε S2000, ο άλλος σε τουρμπάτα... Κύριοι εσείς με τα Μ3 Ε46, νομίζω βρήκατε τον μάστορά σας. Αμα πετύχετε Ε36 328 στο δρόμο.... βγάλτε αλάρμ και κάντε τις πάπιες μέχρι να απομακρυνθεί.

Υ.Γ. Φίλε Αγρότη, εγώ θα στο πώ εντελώς φιλικά και αν θές άκου με. ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ να στηθείς με αυτό το αμάξι σε μέρος με καλή άσφαλτο. Αν πιάσει πρόσφυση απο εκκίνηση, δε θα τον δείς ουτε με κυάλια. Για τηλεσκόπιο το συζητάμε.

το ξερω οτι θα μου φυγει κανα χιλιομετρο σε καλη ασφαλτο απλως το κανουμε για χαβαλε το εχω οδηγησει και δεν νομιζω πως υπαρχουν πολλα αυτοκινητα στην ελλαδα που θα μπορουν να το παλεψουν δεν το δυναμομετρησε ακομα αλλα ξερω οτι ζυγιζει 1050 κιλα!

toninogti
22-03-07, 12:21
http://www.youtube.com/watch?v=NcwuupUQmQU
http://www.youtube.com/watch?v=hEBiMcPRKJE
αχχ αυτο το turbo...

Snoopy
22-03-07, 14:19
το ξερω οτι θα μου φυγει κανα χιλιομετρο σε καλη ασφαλτο απλως το κανουμε για χαβαλε το εχω οδηγησει και δεν νομιζω πως υπαρχουν πολλα αυτοκινητα στην ελλαδα που θα μπορουν να το παλεψουν δεν το δυναμομετρησε ακομα αλλα ξερω οτι ζυγιζει 1050 κιλα!

sory αλλά επειδή είχα VR6 θα μου επιτρέψεις να πώς πως 1050 κιλά γίνεται μόνο με κοστούμι carbon και πεταμένα τα μισά πράγματα έξω.

Μετατροπή ήταν και το δικό μου και ποτέ δεν μπόρεσα να το κατεβάσω κάτω απο τα 1.200 κιλά.
Και φυσικά μιλάμε για το ΜΚΙΙ, που ήταν πανάλαφρο απο τη μάνα του.

Action Man
22-03-07, 14:25
sory αλλά επειδή είχα VR6 θα μου επιτρέψεις να πώς πως 1050 κιλά γίνεται μόνο με κοστούμι carbon και πεταμένα τα μισά πράγματα έξω.

Μετατροπή ήταν και το δικό μου και ποτέ δεν μπόρεσα να το κατεβάσω κάτω απο τα 1.200 κιλά.
Και φυσικά μιλάμε για το ΜΚΙΙ, που ήταν πανάλαφρο απο τη μάνα του.


Το δικό μου ήταν 1070 κιλά χωρίς καθίσματα πίσω.
edit(βασικά δεν υπήρχε τιποτα πίσω)

Snoopy
22-03-07, 14:52
Το δικό μου ήταν 1070 κιλά χωρίς καθίσματα πίσω.
edit(βασικά δεν υπήρχε τιποτα πίσω)

Πάλι καλά που δεν είχες γνωρίσει ακόμα τον Εβάνγκελος γιατί θα καθόσουνα σε καφάσι.
Εντάξει αμα βγάζεις έτσι τα 1050 πάω πάσο.
Ο σκοπός είναι αμα βρείς και κανα γκομενάκι (αχχχ τι εποχές) να κανεις καμμιά δουλίτσα στο back seat και να μην πάθει Μ3κά (μητρικά) απο τη λαμαρίνα η κοπέλα.
Πάντως για την εποχή του ήταν :bowdown:

agrotis328
22-03-07, 17:52
Πάλι καλά που δεν είχες γνωρίσει ακόμα τον Εβάνγκελος γιατί θα καθόσουνα σε καφάσι.
Εντάξει αμα βγάζεις έτσι τα 1050 πάω πάσο.
Ο σκοπός είναι αμα βρείς και κανα γκομενάκι (αχχχ τι εποχές) να κανεις καμμιά δουλίτσα στο back seat και να μην πάθει Μ3κά (μητρικά) απο τη λαμαρίνα η κοπέλα.
Πάντως για την εποχή του ήταν :bowdown:

1050 μου ειπε δεν ξερω αν ειναι αλη8εια παντως πισω καθισματα εχει,ισως ηταν 1050 χωρις το vr6,παντως αυτο που ξερω σιγουρα ειναι οτι σπιναρει την 3η απο τις 2500 στροφες!