PDA

Επιστροφή στο Forum : ΧΟΡΟΠΗΔΗΜΑ ΣΤΟ ΣΠΙΝΙΑΡΙΣΜΑ


xaris_e30
13-01-05, 23:40
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ
ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΩ.
ΟΤΑΝ ΒΡΕΧΕΙ Η ΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ ΑΝ ΣΠΙΝΙΑΡΟ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΧΟΡΟΠΗΔΑΝΕ ΟΙ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟΙ. ΑΝ ΠΑΩ ΜΕ ΤΗΣ ΠΟΡΤΕΣ ΟΥΔΕΝ ΠΡΟΒΗΜΑ!
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΑΥΤΟ ?
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΠΟΛΛΑ ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΜΠΛΟΚΑΔΟΥΡΑ........

M5-Matzos
14-01-05, 08:22
Φιλαράκο είχα προσέξει και εγώ το ίδιο όταν είχα αυτοκίνητο με πολλά Bhp. Προσπαθούσα να το σπινάρω σε άσφαλτο με καλή πρόσφυση (μιλάω για Αγγλία) και πολλές φορές μου έκανε αυτό ακριβώς που λες.

Black5
14-01-05, 12:06
ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ
ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΩ.
ΟΤΑΝ ΒΡΕΧΕΙ Η ΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ ΑΝ ΣΠΙΝΙΑΡΟ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΧΟΡΟΠΗΔΑΝΕ ΟΙ ΠΙΣΩ ΤΡΟΧΟΙ. ΑΝ ΠΑΩ ΜΕ ΤΗΣ ΠΟΡΤΕΣ ΟΥΔΕΝ ΠΡΟΒΗΜΑ!
ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΑΥΤΟ ?
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, ΠΟΛΛΑ ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΜΠΛΟΚΑΔΟΥΡΑ........

Μόλις σήμερα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω το ίδιο!!! και μένα στο βρεγμένο όταν σπινάρει χοροπηδάνε οι πίσω τροχοί. Δεν έχουν συνέχεια επαφή με το δρόμο... Και με την μαμά ανάρτηση και με τα bilstein... :feedback:

DRIFTER
14-01-05, 12:39
Αυτό το παθαίνω και εγώ με τη κλούβα αλλά στη καλή άσφαλτο.....αλλά και εκεί ακόμα του κάνω ένα burnout και έρχετε στα ίσια του.....πάντος στην αρχή με είχε φοβήσει αλλα δεν είναι τπτ απο ότι καταλαβα....... :drive2:

Black5
17-01-05, 12:46
Τελικά συμβαίνει σε όλους αυτό? :nixweiss:

Octane
17-01-05, 17:09
+σε μενα συμβαινει,στην καλη ασφαλτο + υπο βροχη(παλι σε καλη ασφαλτο).
Υποθετω οτι επειδη τα ελαστικα εχουν πολυ καλυτερη προσφυση,γατζωνονται πριν ξεκολλησουν(στιγμιαια),με αποτελεσμα να γινεται αποτομα η κινηση τους.Το ιδιο + οταν βρεχει που αλλου ειναι περισσοτερο + αλλου λιγοτερο βρεγμενο(αναποφεκτα),οποτε υπαρχει + διαφορετικος συντελεστης τριβης + η διαφορα ειναι σχετικα μεγαλη.

Black5
17-01-05, 18:24
+σε μενα συμβαινει,στην καλη ασφαλτο + υπο βροχη(παλι σε καλη ασφαλτο).
Υποθετω οτι επειδη τα ελαστικα εχουν πολυ καλυτερη προσφυση,γατζωνονται πριν ξεκολλησουν(στιγμιαια),με αποτελεσμα να γινεται αποτομα η κινηση τους.Το ιδιο + οταν βρεχει που αλλου ειναι περισσοτερο + αλλου λιγοτερο βρεγμενο(αναποφεκτα),οποτε υπαρχει + διαφορετικος συντελεστης τριβης + η διαφορα ειναι σχετικα μεγαλη.

Εμένα το κάνει μόνο στο βρεγμένο και σε οποιασδήποτε ποιότητας οδόστρωμα....