Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 29-05-13, 13:47
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
εψαξα και βρηκα αυτο το θρεντ ως πιο σχετικο σχετικα με ενα προβλημα που παρουσιαζει το αμαξι ενος θειου μου

το μοντελο ειναι το Ε36 318ις 12/94 (1.8-140 Μ42) (πραγματικα ενα πανεμορφο αυτοκινητο, το πρωτο αμαξι που με εκανε να μην θελω να το παρκαρω στο σπιτι, με την ευκολια που οδηγειται σε αναποδα κλπ και την ελαφροτητα του που νιωθεις στο δρομο! αγαπημενο, μακαρι να εβγαινε παλι το ιδιο μοντελο με την ασφαλεια των σημερινων Ε9χ και την ελαφροτητα της Ε36)

λογω αποστασης μιλησαμε τηλεφωνικα 1-2 λεπτα και μου ειπε οτι εδω και αρκετες βδομαδες ενω κινειται στο δρομο βυθιζονται οι στροφες και σβηνει ξαφνικα
μου ειπε οτι ηδη επισκεφτηκε ηλεκτρολογο (δυστυχως οχι εξειδικευμενο) και οτι το διαγνωστικο δεν βγαζει τιποτα
εχει αλλαξει καταλυτη, αισθητηρα "λ" , αισθητηρα στροφαλου και αντλια καυσιμου (απ'οτι καταλαβαινω βρηκαν πελατη και τον αρχισαν αφου ειδικα για την αντλια τον ρωτησα αν αφησαν το αμαξι να κατσει ενα μερονυχτο και αν μετρησαν πιεση το πρωι κ μου ειπε οχι...)
τον ρωτησα αν του σβηνει σε αναμονη μπροστα απο φαναρι ή μεσα σε κινηση και μου ειπε οχι γιατι αν του ειχε τυχει κατι τετοιο θα το θυμοταν (αν κ δεν τον ακουσα κ 100% σιγουρο, ειναι κ μεγαλης ηλικιας...)
του υποσχεθηκα οτι θα το ψαξω μεσω του φορουμ και την επομενη φορα καλυτερα να παει στο εξειδικευμενο συνεργειο που πηγαινα κ εγω

παρακαλω τα φωτα σας
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη LefterisK : 29-05-13 στις 13:49
Απάντηση με παράθεση