Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 20-02-20, 20:54
Το avatar του χρήστη koukesiotis
koukesiotis Ο χρήστης koukesiotis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2011
Μηνύματα: 135
koukesiotis is on a distinguished road
Καλησπερα. Μιας και ειμαι και εγω της χρονιας του 95 και εχω στην κατοχη μου 12 χρονια μια e46 2.0 valvetronic ( απο το 2008-2013 στην οικογενεια και απο το 2013 μεχρι σημερα καθαρα δικια μου) θα σου ελεγα το εξης. Το αμαξι ειναι πολυ καλυτερο απο τα 1600-1900 σε θεμα γκαζιου. Σε βενζινες επισης πιο οικονομικο απο τα προαναφερθεντα. Τωρα απο εκει και περα εγω ειμαι ο τυπος που δεν μπορει να να φανταστει το εαυτο του σε αμαξι τυπου πολης που ειναι οικονομικα. Ετσι ολα αυτα τα χρονια σπουδαζα και δουλευα παραλληλα για να εχω το αμαξι μου. Το βασικο ειναι να το πληρωνεις και να μην το μετανιωνεις (εφοσον εχεις την ανεση βεβαια). Απο θεμα γκαζιου δεν σε καλυπτει σιγουρα σε σχεση με τα 6κυλινδρα. Οι διαφορες στην συντηρηση και τις βενζινες ειναι πανω κατω 20% οπως προαναφερθηκε. Επειδη ειναι παλιο το αμαξι να κοιταξεις πολυ καλα το τι συντηρηση εχει γινει και οχι τοσο τα χιλιομετρα μιας και κατα μεσο ορο θα εχουν 200 χιλ. Σιγουρα να παρεις facelift και mpack. Εγω αν αγοραζα κατι σε αυτα τα λεφτα ισως κοιταγα κανα e90 320si για καλυτερες επιδοσεις. Το βασικο σου εξηγω ειναι να ξερεις το λογο για τον οποιο παιρνεις αυτο το αμαξι και να μην το μετανιωσεις.
Απάντηση με παράθεση