Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 09-09-16, 09:58
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από phantnick Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχεις απόλυτο δίκιο με τις εξής διευκρινήσεις (η 1η ίσως φτάνει)
- Το διατύπωσα λάθος. Το σωστό είναι 1000+ μόνο για την εργασία - τα ανταλλακτικά μια άλλη υπόθεση. Το συνολικό κόστος μαζί με αλλαγή δίσκου πλατώ 2650.
- Δικαίωμα της bmw να ζητάει όσα θέλει για εργατώρα. Εγώ πετάω μαχητικά και παίρνω 1700 το μήνα (ΤΟ ΜΗΝΑ). Αν αυτοί θέλουν για 20-30 ώρες εργασία 1000 ευρώ δεν μπορώ να τους ακολουθήσω.
- Όντως τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους κώλους. Άλλο όμως το 2009 που αγόρασα το αμάξι μεταχειρισμένο και άλλο τώρα.

Ευχαριστώ πολύ πάντως που ασχολήθηκες.
Το ποσό της εργασίας είναι απαγορευτικό για το έτος 2016 στην Ελλάδα..
Οτι και αν είναι, όλοι ξέρουμε οτι αυτό αντιστοιχεί σε 1 μέσο μηνιαίο μισθό, και δεν γίνεται 8 ώρες να τις κοστολογείς προς 1 μηνιαίο μισθό στην Ελλάδα για ένα αυτοκίνητο που δεν είναι στην κατηγορία υπερπολυτελών οχημάτων.
Εγώ πάντως αρχικά κατάλαβα 1000 τα ανταλακτικά + την εργασία, (περίπου 1300 ευρώ)
Τιμή που επειδή δεν έχουμε ΚΙΑ, είναι αναγκαστικά τιμή χρέωσης χρήσης οχήματος..
Η γεννήτρια μας κάνει 1300 ευρώ ακατέβατα!! (το δυναμό ε,)
Με την ευκαιρία θα ξαναπώ κατι που το έχω ξαναπεί άλλες 3 φορές εδώ μέσα..
Για να συντηρήσεις σωστά ένα BMW σειράς 3 και να το διατηρείς σε άριστη κατάσταση πρέπει να είσαι εφοπλιστής.
Είναι εξωφρενικά ακριβά τα ανταλλακτικά.. Εξωφρενικά...
Κρίμα που είσαι μακριά και δεν μπορώ να σε βοηθήσω με συνεργείο..
Καλές πτήσεις! σε ζηλεύω πραγματικά...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση