Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιά 20-12-13, 18:03
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kapetanios Εμφάνιση μηνυμάτων
Μάγκες το πούλησα το καταραμένο αμάξι καλά ηταν 75000 χλμ κ 5 χρόνια συνεχούς ταλαιπωρίας.Επιτέλους λευτεριά!!!!!
Tωρα αμα σου πω οτι δε ζηλευω, ψεματα θα πω! Αν επιτρεπεται ποσο το εδωσες και που, σε ιδιωτη, μαντρα, ανταλλαγη με κατι αλλο; Αν δε θες να τα γραψεις δημοσια στειλε μου πμ γιατι ειμαι στις σκεψεις αντικαταστασης του και εγω.
Τι οχημα πηρε τη θεση του αν πηρες κατι αλλο;

Στα δικα μου θεματα, βγηκε η επενδυση της πορτας και βρηκαμε οτι η μονωση στο κατω μερος της ειχε ξεκολλησει. Ξανακολληθηκε κι ελπιζω να μην εχουμε παλι διαρροες.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis 116 : 20-12-13 στις 18:07
Απάντηση με παράθεση
  #82  
Παλιά 20-12-13, 22:00
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Τις τελευταίες μέρες βλέπω ενα ίδιο με το δικό σου πολύ κοντά στο σπίτι μου.
Σε πια περιοχή κατοικεί ο νέος ιδιοκτήτης?
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #83  
Παλιά 14-01-14, 08:04
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Καλημέρα παιδιά.Έχει ασχοληθεί κανείς τώρα τελευταία με μπαταρία?Έχω την BOSCH Silver 60Ah αυτή τη στιγμή και είναι η δεύτερη.Ποια προτίνεται και πόσο κάνει περίπου?
Απάντηση με παράθεση
  #84  
Παλιά 14-01-14, 13:01
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Πριν λίγο καιρό έβαλα bosch s5 55ah 69 ευρώ..
Απάντηση με παράθεση
  #85  
Παλιά 14-01-14, 20:10
nikosdov116i Ο χρήστης nikosdov116i δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-02-2006
Μηνύματα: 96
nikosdov116i is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Πριν λίγο καιρό έβαλα bosch s5 55ah 69 ευρώ..
Απο που αν επιτρέπεται?
Απάντηση με παράθεση
  #86  
Παλιά 24-02-14, 20:05
gogos523 Ο χρήστης gogos523 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2011
Μηνύματα: 85
gogos523 is on a distinguished road
Παιδια 8α η8ελα να ακουσω απο καποιον που εχει η ειχε αντιμετωπισει το προβλημα που εχω τωρα στο 118d με το σασμαν του...Ειναι το Ε87 με τα 143 αλογα.Το προβλημα που εχω ειναι οτι οταν ειναι κρυο το αμαξι και βαλω μεσα την πρωτη ασχετα που την παιρνει μετα απο 3-4 φορες σωστα οταν παω να ξεκινησω την πεταει αμεσως.Διαβασα οτι ενα μεγαλο ποσοστο ειχε αυτο το προβλημα και η μονη λυση ηταν αλλαγη σασμαν.Οταν ζεστενεται το αμαξι 3 στης δεκα φορες την πεταει.Τωρα που εχει καλητερεψει ο καιρος δεν ειναι εντονο το προβλημα.Διαβασα πολλα στο google και καποιοι ελεγαν οτι τους βοη8ησε αλλαγη βαλβολινες.Ειχε καποιος παρομοιο προβλημα?
Αν οντως χρειαζομαι αλλαγη σασμαν να κοιαξω για μεταχειρισμενο?Οποιος μπορει να βοη8ησει ας μου δωσει μια απανηση.
Απάντηση με παράθεση
  #87  
Παλιά 24-02-14, 21:54
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gogos523 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια 8α η8ελα να ακουσω απο καποιον που εχει η ειχε αντιμετωπισει το προβλημα που εχω τωρα στο 118d με το σασμαν του...Ειναι το Ε87 με τα 143 αλογα.Το προβλημα που εχω ειναι οτι οταν ειναι κρυο το αμαξι και βαλω μεσα την πρωτη ασχετα που την παιρνει μετα απο 3-4 φορες σωστα οταν παω να ξεκινησω την πεταει αμεσως.Διαβασα οτι ενα μεγαλο ποσοστο ειχε αυτο το προβλημα και η μονη λυση ηταν αλλαγη σασμαν.Οταν ζεστενεται το αμαξι 3 στης δεκα φορες την πεταει.Τωρα που εχει καλητερεψει ο καιρος δεν ειναι εντονο το προβλημα.Διαβασα πολλα στο google και καποιοι ελεγαν οτι τους βοη8ησε αλλαγη βαλβολινες.Ειχε καποιος παρομοιο προβλημα?
Αν οντως χρειαζομαι αλλαγη σασμαν να κοιαξω για μεταχειρισμενο?Οποιος μπορει να βοη8ησει ας μου δωσει μια απανηση.
Αλλαξε βαλβολινες στο κιβωτιο σε πρωτη φαση, πες και στο συνεργειο να σου ελεγξουν και το μηχανισμο στον επιλογεα, εχει ενα εξαρτημα, νομιζω φουρκετα λεγεται που καποιες φορες ισως και να φερει προβληματα, αν και δε το νομιζω, ισως οι βαλβολινες απλα να θελουν αλλαγη και θα σαι οκ. Επισης ποσα χλμ εχει τ'αμαξι, ποιας χρονολογιας ειναι; Παντως πολυ καλο το μοτερ σου, θα θελα πολυ να το ειχα στο δικο μου! Ωραιος!
Απάντηση με παράθεση
  #88  
Παλιά 24-02-14, 22:00
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Αν πεταει ταχύτητες δε θα γίνει τίποτα με τις βαλβολίνες.αν ήταν με νττίζα μπορεί με ρύθμιση να διόρθωνε αλλά τώρα δύσκολα...
Απάντηση με παράθεση
  #89  
Παλιά 24-02-14, 22:06
gogos523 Ο χρήστης gogos523 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-11-2011
Μηνύματα: 85
gogos523 is on a distinguished road
154χιλιαδες εχει αυτη την στιγμη...Χρονολογια ειναι ιουνιο η ιουλιο 2008 ποιο μηνα ακριβως δεν 8υμαμαι...Καποιοι κατοχοι ειχαν πει οτι με αλλαγη βαλβολινες δεν τους το παρουσιασε αργοτερα.θα κανω σε πρωτη φαση την αλλαγη και 8α δω πως 8α ειναι τα πραγματα...Βεβαια στα περισσοτερα γερμανικα φορουμ που διαβασα αυτο το προβλημα τους το εφιαχνε μεχρι το πολυ 70-90 χιλιαδες χιλιομετρα..Εμενα το αμαξι ολα α χιλιομερα τα ειχε κανει ο κατοχος του σε aytobahn.Στην χειροτερη παμε για σασμαν? :-(
Απάντηση με παράθεση
  #90  
Παλιά 24-02-14, 22:11
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
κάνε πρώτα την αλλαγή των βαλβολίνων.Αν δεν στρώσει(που δεν το πιστεύω) ευθύνεται είτε η φουρκέτα,είτε ο επιλογέας που σημαίνει πως θα ανοίξεις σασμάν...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:41.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.