Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 04-07-08, 15:30
dodos Ο χρήστης dodos δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 03-07-2008
Μηνύματα: 5
dodos is on a distinguished road
RUN FLAT Ή ΣΥΜΒΑΤΙΚΑ ΕΛΑΣΤΙΚΑ

Καλησπέρα παιδιά.
Καινουργιος στο forum, αφου τώρα το ανακάλυψα. Έχω κι εγώ ένα bmw series 1, την εκδοση dynamic, εδω και 3 χρόνια. Έφτασε η ώρα λοιπόν να αλλάξω ελαστικά. Και ερωτώ, run flat ή συμβατικά ελαστικά; Είδα προηγούμενα threads που υπάρχουν αλλά δεν απαντήθηκαν κάποια ερωτήματα μου και επανέρχομαι στο θέμα με τους εξής προβληματισμούς:
- αν βάλω συμβατικά θα πρέπει να πάρω και ρεζέρβα, αλλά χώρος αποθήκευσης δεν υπάρχει, οπότε θα πρέπει να έχω μια ζάντα χύμα πίσω + γρύλο, που καταλαμβάνει χώρο όταν πας ταξίδι; Και αν δεν βάλω ζάντα θα πρέπει να πάρω κιτ επισκεύης, το οποίο δεν το θεωρώ και πολύ ευκολό στην χρήση.
- αν βάλω run flat, διάβαζα στα προηγούμενα threads οτι είναι προβληματικά, σκληρά και μεταφέρουν κραδασμούς. Εγώ να πω την αληθειά μέχρι τώρα δεν ήμουν υποψιασμένος και δεν είχα προσέξει κάποιο προβλημα. Γενικά ημουν ικανοποιημένος απο τα ελαστικά, αλλά διάβασα αρκετά αρνητικά σχόλια στο forum.
Πήγα χθές και ρώτησα σε κατάστημα με ελαστικά και μου είπαν για continental run flat 1 μήνα και για michelin 15 ημέρες.
Πήγα μετά σε άλλο κατάστημα και είχε ετοιμοπαράδοτα, αλλά μου είπε οτι μερικές ζάντες της bmw φοράνε μόνο runflat ελαστικά και θα πρέπει να βγάλει ένα λάστιχο για να το εξακριβώσει. Ξέρει κανείς αν ισχύει αυτό;
Όποιος έχει κάποια γνώμη που μπορεί να με βοηθήσει να καταλλήξω ας την παραθέσει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους.
Απάντηση με παράθεση
 

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.