Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 13-10-11, 23:44
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
εχεις δει εσυ καμιια μπεμπα που να μην ειναι πλοιο αν ηθελες κουβα με ροδες τραβα εχει μπολικα στην αγορα
για πλακα το γραψα μην τσιτωνεις τα πλοια εχουν αργοστροφες μηχανες

στις 100-200 το μοτερ σβηνει. καντες 400-500 και εισαι μεσα, τοτε οντως ρεταρει και χοροπηδαει το συμπαν μεχρι να σβησει
__________________
αλλαξα υπογραφη

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimzan : 13-10-11 στις 23:47
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-10-11, 00:36
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι γιατι κ συ?κ μενα δεν ειναι οτι μου το κανει στα κρυα αλλα κ στα καλοκαιρινα πρωινα που ειναι ζεστα μου το κανει βεβαια οχι συνεχεια αλλα το κανει πχ σημερα το εκανε ενω ειχε 3με 4 μερες να το κανει τι να ειναι ρε φιλε
Αν δεν ειναι βαλβιδα πρωινου τοτε,υγρασια ρε Γιωργο...μη το πλενεις καθημερινα...ελεγξε μπουζοκαλωδια,αλλιως η μαγικη λεξη.....ΜΑF.
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ThaNOS E46coupe : 14-10-11 στις 00:41
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-10-11, 06:49
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν δεν ειναι βαλβιδα πρωινου τοτε,υγρασια ρε Γιωργο...μη το πλενεις καθημερινα...ελεγξε μπουζοκαλωδια,αλλιως η μαγικη λεξη.....ΜΑF.
καλημερα!το εχω καθαρισει το μαφ ρε θανουλι!!!!να σου πω κατι η αληθεια ειναι οτι ρε φιλε οτι στο βιβλιο σερβις οτι τα μπουζι εχουν αλλαχτει στης 58χλ χλμτρ οταν το πειρα ειχε 113 κ τωρ 134 μηπος φταει αυτο οτι εχω περασει τα χλμ που πρεπει??το αφησα επειτιδες για το γενικο σρβ
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-10-11, 07:01
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwdakias85 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα!το εχω καθαρισει το μαφ ρε θανουλι!!!!να σου πω κατι η αληθεια ειναι οτι ρε φιλε οτι στο βιβλιο σερβις οτι τα μπουζι εχουν αλλαχτει στης 58χλ χλμτρ οταν το πειρα ειχε 113 κ τωρ 134 μηπος φταει αυτο οτι εχω περασει τα χλμ που πρεπει??το αφησα επειτιδες για το γενικο σρβ
Εισαι τρέλα..
Αλλαξε τα μπουζί, κάνε έλεγχο καυσαερίων και σφύρα να μας πείς.
Μπορεί να είναι απλό, μπορεί να είναι και σύνθετο το πρόβλημα σου..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 14-10-11, 08:23
BMVER-3 Ο χρήστης BMVER-3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-10-2008
Μηνύματα: 39
BMVER-3 is on a distinguished road
Καλημέρα, σήμερα το πρωί πάλι τα ίδια έκανε αστάθεια ρελαντί, και στο δρόμο ήταν μουδιασμένο,με πολλες διακοπες , αλλά όταν ζεστάθηκε περίπου στα 2Km έστρωσε, αυτή η ‘’βαλβίδα κρύαs εκκίνησης ‘’ που βρίσκετε να την αλλάξω; Το σωληνάκι στη εισαγωγή είναι στη θέση του.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-10-11, 12:08
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
χμμ, σηκωνω τα χερια ψηλα, i don't know my M43s

βρηκα μια φωτο στο internets αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν εκει που δειχνουν τα μπλε ειναι σωληνακι τροφοδοσιας ή σωληνακι κρυας εκκίνησης, με μπερδεύει η λήψη συν οτι ειμαι ασχετος απο τα 43αρια.. Σιγουρεψου οτι δεν εχει φυγει καποιο απο δαυτα για αρχή και αναμενουμε να μπει ο rapid

__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 16-10-11, 17:40
BMVER-3 Ο χρήστης BMVER-3 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 25-10-2008
Μηνύματα: 39
BMVER-3 is on a distinguished road
καποια βοηθεια.καποιος φιλος.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 16-10-11, 20:30
Το avatar του χρήστη zgouriazmenos
zgouriazmenos Ο χρήστης zgouriazmenos δεν είναι συνδεδεμένος
όχι άλλο WD40....
 
Εγγραφή: 31-08-2007
Μηνύματα: 206
zgouriazmenos is on a distinguished road
Εγώ έχω να σου προτείνω τα εξής:

1. Τσέκαρε το κολάρο στη φωτογραφία (1) εάν είναι σκισμένο-κομμένο και κυρίως στο σημείο που δείχνει το βελάκι εάν είναι εφαρμοστό και κάνει στεγανότητα. Εμένα έχανε απο εκεί. Έβαλα ένα ρακορ, το έσφιξα και διορθώθηκε κατά 99% το ρετάρισμα που είχα.

2. Λύσε και με ένα σπρέυ ηλεκτρικών επαφών χωρίς λάδι, καθάρισε το ποτενσιόμετρο του γκαζιού και τη βαλβίδα του ρελαντί (φωτογραφια 2).

3. Αν θες καθάρισε και το MAF με το σπρέυ. Μπορεί να δεις διαφορά και απο εκεί.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg m43 (1).jpg (96,7 KB, 43 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg m43 (2).jpg (164,8 KB, 43 εμφανίσεις)
__________________

Υγραέριο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-10-11, 00:20
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Talking

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
χμμ, σηκωνω τα χερια ψηλα, i don't know my M43s

βρηκα μια φωτο στο internets αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν εκει που δειχνουν τα μπλε ειναι σωληνακι τροφοδοσιας ή σωληνακι κρυας εκκίνησης, με μπερδεύει η λήψη συν οτι ειμαι ασχετος απο τα 43αρια.. Σιγουρεψου οτι δεν εχει φυγει καποιο απο δαυτα για αρχή και αναμενουμε να μπει ο rapid

ρε τροκανι, αυτος ειναι μ42 απο 318is.... Αλλα αυτη ειναι η βαλβιδα....
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ThaNOS E46coupe : 17-10-11 στις 00:22
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-10-11, 01:14
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
ρε τροκανι, αυτος ειναι μ42 απο 318is.... Αλλα αυτη ειναι η βαλβιδα....
χαχαχαχαχα... oh well
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:34.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.