Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 15-05-09, 08:46
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Το ραδιοcd τρελάθηκε???

Αρχικά τις καλημέρες μου

Κατά δεύτερον λόγο, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την απορία μου σχετικά με κάποια δυσλειτουργία του ραδιοcd μου. Αρχικά, η μονάδα που εχω στο αυτοκίνητο [Ε36 τετράπορτο] είναι η ακόλουθη
http://www.jvc.gr/product.php?id=KD-G342E&catid=100045
και από θέμα ηχείων δεν έχει κατι το ιδιαίτερο. [απλα άλλαξα τα εργοστασιακά με αντίστοιχα]
Το θέμα μου είναι οτι τις προάλλες είχα πάει ενα διημεράκι κεφαλλονιά, και σε διαφορα σημεία [ορεινά, δεν ξέρω αν έχει σημασία] ανεξάρτητα από το αν άκουγα είτε από cd είτε από usb, μου το άλλαζε σε ραδιόφωνο και μάλιστα σε ενα δεδομένο σταθμό ο οποίος δεν ήταν αυτός που άκουγα πριν το γυρίσω από ραδιόφωνο σε cd/usb.
Αρχικά υπέθεσα οτι κατι θα γινόταν στην πρόσοψη, ίσως να μην πατούσε καλά, οπότε την έβγαλα και την ξανάβαλα. Αλλα το φαινόμενο το ξαναπαρατήρησα. Εντάξει, δεν έγινε πολλές φορές, 4-5 στο διήμερο που ήμουν, αλλά αν δεν κάνω λάθος σε μία δεδομένη διαδρομή που έκανα μου το έκανε και στο πήγαινε και στην επιστροφή στο ίδιο σημείο.
Δεν έχω κρατήσει περιοχές όπου το παρατήρησα ούτε και τον σταθμό τον οποίο έβαζε να παίξει, κυρίως γιατι σε άδειους δρόμους με στροφές, δεν ήταν και η πρώτη μου έννοια η μουσική..Απλά, έτρωγα ενα καλό σκάλωμα και το ξαναγυριζα εκεί που το είχα...
Αν εχει καποιος καμια καλη ιδέα για το τί συμβαίνει, ας το μοιραστεί μαζί μου. Αξίζει να σημειωθεί οτι κοντά ένα χρόνο που έχω την δεδομένη πηγή δεν έχω συναντήσει παρόμοια φαινόμενα...
Ξέρω οτι σε πολλούς ίσως και να ακούγεται κάπως κουλό, και εγω αν δεν το ζούσα δεν θα το πίστευα. Εχω αρχίσει και αναθεωρώ κάποιες απόψεις περι δυσλειτουργίας του ABS σε δεομένες περιοχές της Θεσ/νίκης που είχε ποσταριστεί σε προηγούμενο ποστ, αν και πιστεύω οτι αν ο λόγος είναι ο ίδιος σίγουρα το ABS και γενικότερα τα ηλεκτρικά ενος αυτοκινητου είναι πιο καλά προστατευμένα από οποιαδήποτε πηγή, ειδικά από τις σχετικά φθηνές όπως είναι αυτή....

προς αντμινς : Αν το ποστ είναι σε λάθος μέρος, βάλτε το όπου του αρμόζει.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 15-05-09, 09:44
Το avatar του χρήστη Zer0cooL
Zer0cooL Ο χρήστης Zer0cooL δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-10-2007
Μηνύματα: 489
Zer0cooL will become famous soon enoughZer0cooL will become famous soon enough
Κοιτα το μανουαλ της πηγης σου μηπως κατα λαθος εχεις πατησει ΑΤ λειτουργεια ραδιοφωνου (νομιζω ετσι λεγεται) οπου οταν πιασει καλο σημα ειτε για ειδησεις η οποια προεπιλογη εχει (τυπο μουσικης ειδησεων κτλ...) σε παει αυτοματα εκει...
__________________
Εχω κι εγω ενα κλειδι....του παραδεισου!!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 15-05-09, 09:45
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Μηπως έχει ενεργοποιηθεί κατα λάθος στο ραδιοcd σου το ΤΡ που είναι για ενημέρωση κυκλοφορίας?
Τοτε συμβαινει αυτό που λες, να γυρίζει σε συγκεκριμένο σταθμό ραδιοφώνου ότι κι αν ακούς εσυ. Είναι μια λειτουργία που την εκμεταλλευονται ορισμένοι σταθμοί για να πηγαινει αυτόματα το ραδιόφωνο εκεί.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 15-05-09, 09:48
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Δες και εδω:

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...hlight=traffic

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...hlight=traffic
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 15-05-09, 09:58
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Ευχαριστω για τις πληροφοριες...Θα τα κοιτάξω... Να σται καλα
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 15-05-09, 18:45
Το avatar του χρήστη drum
drum Ο χρήστης drum δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-01-2009
Μηνύματα: 701
drum is on a distinguished road
εβγαλες ακρη? το εχω παθει κ εγω αυτο αρκετες φορες.
__________________
..δεν υπάρχουν πολλοί τρόποι να αγαπάς τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ...μόνο ένας, ο απόλυτος!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 15-05-09, 18:49
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από drum Εμφάνιση μηνυμάτων
εβγαλες ακρη? το εχω παθει κ εγω αυτο αρκετες φορες.
Το ΤΡ το ειχα ενεργοποιημένο... Το απενεργοποίησα αλλα στην Πάτρα που είμαι τώρα δεν το κάνει..Και δεν είναι προγραμματισμένο να ξαναπάω κεφαλλονια στο άμεσο μέλλον...
Τι να σου πω..Παντως αυτο που ειπαν τα παιδιά όντως στέκει.. Ειχα ξανακούσει κατι αντιστοιχο και από άλλους...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 15-05-09, 18:53
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Οι περισσοτεροι παθοντες ειμαστε.
Παντως τετοιοι σταθμοι (που εκμεταλλεύονται αυτη τη λειτουργια για να δινουν δηθεν πληροφορίες traffic, ώστε τα ραδιοcd να κολλανε πανω τους) υπάρχουν παντού στην Ελλάδα.

Απαξ και απενεργοποίησες το ΤΡ (ή ΤΑ) δεν θα στο ξανακανει, εκτος αν ενεργοποιηθεί ξανά
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 15-05-09, 18:56
Το avatar του χρήστη drum
drum Ο χρήστης drum δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-01-2009
Μηνύματα: 701
drum is on a distinguished road
πα να δω αν ειναι ενεργοποιημενο...
φχαριστω παιδες.
__________________
..δεν υπάρχουν πολλοί τρόποι να αγαπάς τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ...μόνο ένας, ο απόλυτος!
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 15-05-09, 18:58
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Ασχετο, αληθεύει οτι μέσω αυτού υπάρχει πιθανότητα να σε ειδοποιήσουν για επικύνδινους ελιγμούς ή γενικότερα αντίστοιχη συμπεριφορά. Ειχα ακούσει ιστορία [από άτομο που δεν πολυεμπιστεύομαι, είναι λιγάκι αλήθειας] οτι σε τουνελ στην Πάτρα τον ειδοποίησαν να κόψει ταχύτητα από την εταιρία διαχείρησης των τούνελ...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.