Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 04-01-07, 12:19
Το avatar του χρήστη nasos M40
nasos M40 Ο χρήστης nasos M40 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 15-12-2006
Μηνύματα: 92
nasos M40 is on a distinguished road
ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΚΕΦΑΛΗΣ Μ40

[SIZE="3"][FONT="Arial Black"]Καλημέρα σε όλους
Ο λόγος που γράφω είναι ο εξής , πρίν κάνα μήνα επισκεύασα τη κεφαλή από το Ε36 με κινητήρα Μ40 (ναι ναι το γνωστό πρόβλημα με τα ωστίρια).Για τα παρακάτω ανταλλακτικά και εργασία πλήρωσα 590 ευρώ , και εξηγούμε

1)αντικατάσταση εκκεντροφόρου swag
2)αντικατάσταση ωστιρίων
3)αντικατάσταση κοκορακίων
4)φλάντζα από το καπάκι της κεφαλής
5)αντικατάσταση θερμοστάτη (άσχετο με το πρόβλημα αλλά επειδή έριχνε τη θερμοκρασία το άλλαξα μια που ανοίχτηκε)
6) συμπλήρωση αντιποικτικού (περίπου 1,5 lit)

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχουν και άλλοι στο club που έκαναν την ίδια εργασία και τι πλήρωσαν και δεύτερων να θέσω τον προβληματισμό μου ο οποίος είναι αξίζει το κόπο ή καλύτερα τα λεφτά αυτή η επισκευή?
Διαιρωτόμαι γιατί με τα ίδια λεφτά και ίσως λίγα περισσότερα θα έβαζα άλλο μοτέρ πχ ένα 318is και θα είχα 140 άλογα και όχι 100. Γιαυτό φίλοι μου όσοι έχετε κινητήρες Μ40 και δεν τους επισκευάσατε ακόμα(θα χρειαστεί σύγουρα) σκεφτείτε το γιατί εγω δε σας κρύβω ότι το μετάνιωσα.
Αξίζει να σημειωθεί ότι το αμάξι έχει μόνο 155000χλμ χρησημοποιούσα πάντα συνθετικό λάδι γνωστής εταιρείας και το άλλαζα πρίν την ώρα του, το ευχαριστώ? Εκκεντροφόρος και κοκοράκια ειχαν τα μαύρα τους τα χάλια! Και το καλύτερο? Σε 180-200000χλμ θα χρειαστεί ξανά την ίδια επισκεύη.

Συγνώμη αν κούρασα.
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.