Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 06-12-10, 15:14
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από race535 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εννοω οτι το Rallye ειναι πιο σβελτο.Και μια R1 Yamaha εχει πιο πολυ δυναμη απο ενα Super Motard αλλα το δευτερο στην Πολη δεν πιανεται...
Κατ'αρχάς τι σχέση το ραλύ το r1 τα motard και η πόλη (φαντάζομαι δεν εννοείς την Πόλη αλλά γενικά όλες τις πόλεις)

ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΑΤΗΜΑ ΜΕ ΤΟ F355

Δεν του είπα του ανθρώπου να πάμε ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ

Δεν του είπα να πατήσουμε στην Πανεπιστημίου το μεσημέρι

Ένα άνοιγμα είπα να κάνουμε ... όπως όλα τα ανοίγματα ΔΕ θα γίνει προφανώς στην κίνηση αλλά σε ΑΔΕΙΟ ΑΝΟΙΚΤΟ ΔΡΟΜΟ !!!

Εξάλλου δε σκοπέυω να έρθω με 50άρι παπί αλλά με το μητρίο

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από race535 Εμφάνιση μηνυμάτων
...Ας εχει καποιος τα παπαρια να δουλευει ενα Ferrari η ενα R1 συνεχως στα κοκκινα μεσα στην Αθηνα(για να ειναι σβελτος). Αν γνωριζες πως δουλευει ενα κεντρομηχανο ν8 Ferrari στους δρομους θα καταλαβαινες...
ΔΕΝ θα πάμε φίλε να μετρήσουμε ποιός την έχει μεγαλύτερη !!!

Ούτε θα πάμε να κάνουμε Gymkhana ούτε σφήνες μέσα στην κίνηση

Μάλλον δεν κατάλαβες ... εγώ είπα να πατήσουμε στην ευθεία (προφανώς) όπως όλα τα ανοίγματα σε όλο τον κόσμο ... το ποιός έχει τα π@πάρια να τρέχει με 300 μέσα στην κίνηση στην Αθήνα εμένα ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ... αν κάποιος έχει death wish να του γνωρίσουμε τον Charlie Bronson να κάνουνε παρέα

Τέλος δε ξέρω αν τα RMR layout V8 από το Μαρανέλο έχουν πρόβλημα ή όχι στους δρόμους όπως λες παραπάνω ... φαντάζομαι όμως για δρόμο έχουν σχεδιαστεί

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από race535 Εμφάνιση μηνυμάτων
......Οι κινητηρες του Μ3 και του 355 δεν εχουν καμοια σχεση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ο 355 εχει μεγιστη Ιπποδυναμη στις 8250. Ο κοφτης μπαινει στις 8600,στο δικο μου που εχω πειραγμενο εγκεφαλο μπαινει στις 9000.
Το μοτερ πριν τις 7000 δεν εχει ουτε το 40% της δυναμης του οταν το Μ3 απο τις 3000 εχει σχεδον την μιση ιπποδυναμη και ροπη ετοιμη αλλα μετα τις 7000 αρχιζει και ξεφουσκωνει.
Μιλαμε για 2 εντελως διαφορετικους κοσμους!!!!!! Κοντρα μπορει να γινει δεν θα σας αποδειξει ομως κατι συγκεκριμενο!
Προφανώς ΔΕΝ έχεις ασχοληθεί με το μοτέρ του Μ3 Ε46 το S54

Το μοτέρ αυτό αποδίδει ΤΗ ΜΕΓΙΣΤΗ ΙΣΧΥ ΣΤΟΝ ΚΟΦΤΗ ΣΤΡΟΦΩΝ δηλαδή στις 7900 με 8000 rpm ... και ΚΑΘΟΛΟΥ δε ξεφουσκώνει μετά τις 7000 ίσα ίσα ...

Επίσης στις 3000 στροφές ένα στοκ μοτέρ S54 έχει 140 ΑΛΟΓΑ ... και προφανώς αυτό ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΣΗ ΜΕΓΙΣΤΗ ΙΣΧΥΣ

Επίσης στις 7000 ο S54 αποδίδει περίπου 310 άλογα ... αν θεωρείς ότι το φεράρι ΔΕΝ έχει ΟΥΤΕ ΤΟ 40% αυτού όπως λες παραπάνω αυτό σημαίνει ότι το F355 στις 7000 έχει ΚΑΤΩ ΑΠΟ 125 ΑΛΟΓΑ (που είναι το 40% του 310)

Προφανώς ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΙΣΧΥΡΙΖΕΣΑΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ... ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΤΟ ΦΕΡΑΡΙ ΝΑ ΕΧΕΙ 125 ΣΤΙΣ 7000 ΚΑΙ 380 ΑΛΟΓΑ ΣΤΙΣ 8250

Όπως κατάλαβες ΔΕ μιλάμε για ΚΑΘΟΛΟΥ 2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΚΟΣΜΟΥΣ

Ίσα ίσα που μιλάμε για 2 ΕΝΤΕΛΩΣ ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΜΟΤΕΡ

Το φεράρι έχει παραπάνω κυβισμό , μέγιστη ισχύ και ροπή αλλά ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο S54 είναι ένα πολύστροφο ατμοσφαιρικό μοτέρ ...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVANGELOS : 06-12-10 στις 15:16
Απάντηση με παράθεση