Θέμα: 320ci sk2
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 01-02-07, 17:21
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από pantilikis Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο τυπας με το m3 ειναι φιλαρακι, μπαινει 2 φορα μεσα.. Την πρωτη εβγαλε 420 περιπου και τωρα παει για κομπρεσσορα tm-17 για πολλα αλογα. Το 330 τα κανει τα M3 να κοιτανε τις ροδιες στο κεφαλι που τρωνε.. Για αυτο και τα Μ3 ειναι μεσα γιατι φαγανε κατι ητες και ξενερωσανε..


Οσο για τα μπεκ φιλε ΕNANGELE δεν ξερω για τις δικες σου ανησυχιες παντως η ASA λεει οτι δεν χρειαζεται και εχει και TUV cert.,τωρα αν εχεις παραπανω γνωσεις......

Παιδια πληροφοριες θα βρειτε στην σελιδα της INFINITAS. και τηλεφωνα

Εγω εχω τρελαθει το αμαξι δεν ξερει πως πανε ευθεια.. Μονο με το πλαι, με 19αρες και γραφει ολη την τριτη. Λεω να του βαλω τιποτα ροδες σαν του super market μηπως ισιωσει λιγο!!!!!!!

Εγω παντως πιστευω ειμαι κομπλε. Το αμαξι εχει
19'' BBS LE MANS
KW VARIANT 2
SEBRING
INFINITAS SK 2
ΦΡΕΝΑ ΑΠΟ 330
I-POD
Κατά αρχήν Le Mans +10000 , το ipod τι νόημα έχει ???? πλάκα κάνω.... κατά δέυτερον δεν έχω εγώ καμία ανυσηχία εγώ προσωπικά για τα Beck , αν το έχεις τσεκάρει το καυσιμό σου και τα μιγματά σου....

Τώρα όσον αφορά τα Μ3 ναι όντως ειδικά Αμερική είναι πολύ διαδεδομένη η υπερσυμπίεση. Σε video το built up 12plus/1 συμπίεση και 9000rpm ατμοσφαιρικό της ΒΗS τρώει κάτι συνοικίες από ΑΑ stg2 για πλάκα.
Για αυτό και η BHS έβγαλε το δικό της sc kit με χαμηλή συμπίεση (γύρω στο 9 με 9.5) , αλλαγμένα internals και 17psi stg1 565 ΣΤΗ ΡΟΔΑ ... Φαντάσου stg2 ....

Διάφορα πουλάκια πάντως μου είπαν ότι υπάρχει θέμα με τα SC M3 E46 ...και το θέμα είναι το drivetrain : σασμάν , συμπλέκτες , δισκοπλατό , βολάν , διαφορικά , ημιαξόνια κλπ κλπ κλπ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ οπότε δεν εκφέρω και άποψη .... απλά έμαθα ότι είχαν βαρεθεί να "κουρέβουν" σασμάν και να αλλάζουν διαφορικά.....

Τέλος όσον αφορά "τις ροδιές στο κεφάλι" θα δούμε... και άλλα υπερτροφοδοτούμενα τα ίδια έλεγαν και .... πάντως είναι όντως πολύ δυνατά τα 3.0 lt με το supercharger ... στο δρόμο όμως είναι το θέμα τι κάνουν ... Θα δούμε όλο και κάτι θα γίνει ...
Απάντηση με παράθεση