Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 16-09-10, 16:39
harrys Ο χρήστης harrys δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-10-2008
Μηνύματα: 149
harrys has a little shameless behaviour in the past
Παιδιά όσο κοιτάω τις φωτογραφιες στο car.gr από τα Porsche τρελένομαι... και η φάση είναι ότι μέχρι το 2004 ήταν ίδιο...

Έκανα έρευνα για το νέο boxster του 05... πουλήθηκε ένα στα 23500... και το αστείο είναι ότι υπάρχουν Ζ4 στο car.gr που πουλιούνται μέχρι και σε αυτά τα λεφτά στα κυβηκά από αυτό που θέλω να πάρω και σε χρονολογία... εκεί είναι να τρελένεσαι... θα αρχίζω να ρωτάω αν θέλουν ανταλαγή το Porsche με το Ζ4 χαχα!

Και αν πάρω τελικά το Ζ4 σύντομα θα δείτε που θα το πουλήσω για το boxster το καινούργιο... σίγουρα πράγματα..

Μακάρι να μπορούσα να μείνω ένα χρόνο χωρίς αμάξι.. του χρόνου τέτοια εποχή τα καινούργια boxter θα τα βρίσκεις με 18... αλλά βέβαια τα Ζ4 θα τα βρίσκεις με 12 :P


Οπότε μάλλον πάω για Ζ4 και έχει ο Θεός!!!!

Υ.Γ.
Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να μου μην αφήνει τον υπολογιστή μου να εμφανίζει αγγελείες με Porsche?!? lol τι και αν είναι το παλιό... γαμάτο είναι!!!!!!!!!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 16-09-10, 18:01
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Ρε συ αφού θέλεις σώνει και καλά Zuffenhaussen πάρε το μποξτεράκι να γουστάρεις !!! πάντως πιστέυω ότι θα απογοητευτείς ... από 987 3.4 ΚΑΙ ΜΕΤΑ έγιναν της προκοπής αλλά τέσπα
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 16-09-10, 18:07
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Η Porsche θα σε φαει στην συντηρηση...

Παρε Ζ4 3,0...με διαφορα καλυτερο!

Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 16-09-10, 18:40
Το avatar του χρήστη jim_pas
jim_pas Ο χρήστης jim_pas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2009
Μηνύματα: 380
jim_pas is on a distinguished road
αν και σε βλέπω αποφασισμένο για Bmw θα σ πω τα εξής :
porsche : ακριβή συντήρηση,παλιό,δεν ειναι το πιο γρήγορο και δεν νομίζω να βγάλει και τα χιλιόμετρα που βγάζει o κινητηρας της bmw ή της mercedes..με λίγα λόγια δεν το θεωρώ κάτι το ιδιαίτερο πέρα απο το να λες ότι έχεις porsche...
Bmw:πολύ καλή επιλογή....τα υπόλοιπα τα ξέρουμε όλοι....
mercedes:Για μένα ίσως η καλύτερη επιλογή....α)μεταλλική οροφή, β)το πιο ομορφο απο όλα γ)το πιο καινούργιο...έχεις να κανεις με αυτοκίνητο 5ετίας...δ)1800 κυβικά με όλα τα πλεονεκτήματα που μπορεί να έχει....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 16-09-10, 19:47
harrys Ο χρήστης harrys δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-10-2008
Μηνύματα: 149
harrys has a little shameless behaviour in the past
jim_pas
Ακριβώς όπως τα λες είναι.

Αλλά αν είναι να πάρεις το mercedes με λίγα ακόμα παίρνεις το καινούργιο boxster του 05 που αν μας φτάνανε τα λεφτά για αυτό δεν θα το συζητάγαμε καθόλου.. και porsche και φρέσκο μοντέλο.. δεν θα υπήρχε θέμα συζήτησης.. εκτός που πάλι υπάρχει το πρόβλημα ότι έχεις μια porsche και πάλι το καλό θα είναι ότι έχεις μια porsche

Ζ4 θα αγοραστεί άμεσα λοιπόν...
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 16-09-10, 21:29
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Θεωρώ πάντως πως η slk δε συγκρίνεται με Ζ4 και boxster. Οδηγικά είναι μέρα με τη νύχτα και όταν αγοράζεις roadster, για εμένα είναι από τα πιο βασικά.

Όπως και εμφανισιακά, η merc μου φαίνεται να έχει από τα πιο γλυκανάλατα σχήματα. Άσχημη δεν είναι, απλά όταν η συντριπτική πλειοψηφία που το χρησιμοποιεί είναι γυναίκες (παρατηρήστε και θα δείτε), ε δε νομίζω ότι συγκρίνεται σε image για έναν άντρα με την πόρσε και τη Ζέτα.

Επίσης, λένε μερικοί ότι η πόρσε θα σέρνεται. Γιατί, η slk 1.8 είναι γρήγορη? Για τα άλογά της είναι από τα πιο αργά αυτοκίνητα της κατηγορίας.

Και τέλος, όταν μιλάμε για πόρσε δε νομίζω ότι τίθεται θέμα αξιοπιστίας σε κινητήρα (παρά τα ακριβά σέρβις), τουλάχιστον σε σχέση με τους κομπρέσσορες της Merc.

Γούστα βέβαια είναι όλα αυτά, αλλά όταν μιλάμε για roadster και στο παιχνίδι είναι η πόρσε και η bmw, θεωρώ πως η merc υπολείπεται κατά πολύ, περισσότερο και απ'την audi.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 16-09-10, 23:42
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
δυστηχως...ξεκινας,με λαθος παρονομαστη, οπως τοτε που εψαχνες για ζ3...! λες ζ4 με 12-13...πορσε με 11...για ακομα μια φορα ισχυει οτι πληρωνεις παιρνεις! προβλεπω μελλοντικα σου ποστ,,με ερωτησεις του ειδους '' μου χαλασε αυτο...μου χαλασε το αλλο''! στο ζ3 , επειδη πηρες αυτο που βρηκες φθηνο...κατεληξες να το πληρωσεις χρυσο στο τελος! η ψυχικη ηρεμια...και η σιγουρια ενος καθαρου και καλοσυντηρημενου αυτοκινητου...δεν πληρωνεται με την διαφορα της τιμης ενος φθηνου..πλην ομως ζημιαρικου αυτοκινητου! ο κανονας ειναι οτι..ο ιδιοκτητης ..θα ζητησει αυτο που πραγματικα αξιζει...πλην ελαχιστων εξαιρεσεων -ευκαιριων...οποτε ή θα διαθεσεις χρημα ή θα εχεις γαιδουρινη υπομονη , να βρεις την ''χρυση ευκαιρια''..
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 17-09-10, 10:09
harrys Ο χρήστης harrys δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-10-2008
Μηνύματα: 149
harrys has a little shameless behaviour in the past
paganis
Κάνεις μεγάλο λάθος.. οι τιμές για Ζ4 π.χ. ξεκινάνε από 16 και πάνω!!
Είναι κακό που εγώ κάνω μια πρόταση σε όποιον θέλει να το ξεφορτωθεί να του δώσω 13.000ευρω μετρητα? Το ξέρω ότι αξίζουν πάρα πάνω αλλά στην εποχή κρίσης που ζούμε οι άνθρωποι παρά να τα κοιτάνε προτιμούν να τα ρίξουν λίγο μπας και πάρουν και αυτοί το επόμενο.. έτσι έκανα και εγώ με το Ζ3.

Το Ζ3 μου πάντως ήταν πένα.. το ότι ήθελε 2-3 πραγματάκια δεν ήταν τίποτα σημαντικό.. σιγά το πράγμα. Τα ξερα από την αρχή μιας και μου τα χε πει το παιδί.
Τα Ζ4 που έχω βρει δεν θέλουν ούτε το παραμικρό και δεν έχουν βαμμένο ούτε ένα σημείο τους.



Στο θέμα μας..
SLK σαφώς βολικότερη... 1800 μόνο.. μεταλική οροφή.. πιο καινούργια κατασκευή..
ΑΛΛΑ.. οδιγηκά σαφώς πρέπει να υστερεί σε σύγκριση με το Ζ4.. και το χειρότερο είναι ότι βρωμάει ο τόπος από SLK.. έχει καταντήσει πάρα πολύ συνηθησμένο αμάξι.. άσε που εξωτερικό από την μέση και πίσω είναι σχεδόν ίδιο με το παλιό.. Νομίζω ότι το Ζ4 είναι καλύτερη επιλογή..


Τα Ζ4 έχουν μπλοκέ ρε παιδιά?
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 17-09-10, 10:28
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
δυστηχως...ξεκινας,με λαθος παρονομαστη, οπως τοτε που εψαχνες για ζ3...! λες ζ4 με 12-13...πορσε με 11...για ακομα μια φορα ισχυει οτι πληρωνεις παιρνεις! προβλεπω μελλοντικα σου ποστ,,με ερωτησεις του ειδους '' μου χαλασε αυτο...μου χαλασε το αλλο''! στο ζ3 , επειδη πηρες αυτο που βρηκες φθηνο...κατεληξες να το πληρωσεις χρυσο στο τελος! η ψυχικη ηρεμια...και η σιγουρια ενος καθαρου και καλοσυντηρημενου αυτοκινητου...δεν πληρωνεται με την διαφορα της τιμης ενος φθηνου..πλην ομως ζημιαρικου αυτοκινητου! ο κανονας ειναι οτι..ο ιδιοκτητης ..θα ζητησει αυτο που πραγματικα αξιζει...πλην ελαχιστων εξαιρεσεων -ευκαιριων...οποτε ή θα διαθεσεις χρημα ή θα εχεις γαιδουρινη υπομονη , να βρεις την ''χρυση ευκαιρια''..




Boxter με 11000 που να μην σου στοιχισει 25000 στο τελος(να ειναι σωστη) μου φαινεται απιθανο...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 17-09-10, 10:38
6zylindermaniac Ο χρήστης 6zylindermaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-08-2008
Μηνύματα: 250
6zylindermaniac will become famous soon enough6zylindermaniac will become famous soon enough
boxter: Kορυφαία οδική συμπεριφορά, ΗΧΟΣ, αλλά και ακριβότερη συντήρηση και τέλη.

slk: κορυφαίο value for money ως μεταχείρα χωρίς παραχωρήσεις σε άνεση. Θεωρητικά η πιο συνετή οικονομικά επιλογή.

Ζ4: Καλή στο δρόμο, ομορφη σαν Μ-pack, δύσκολη μεταπώληση, η πιο αργή απ τα 3 (2.0lt) αλλά αν είσαι bmwδακιας θα την ευχαριστηθείς παρα τα αρνητικά της.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:54.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.