Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 14-11-11, 19:14
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
Αφου Chief το εννοεις , καταρχας σε ευχαριστω για την προσκληση .
Φυσικα και θα ερθω σε επαφη μαζι σου για τα περαιτερω ! Ομως για ημερομηνια κλπ θα ξερω μεσα στην βδομαδα ( το ταξιδι για αρχες Η ' μεσα Δεκεμβρη υπολογιζω ) και φυσικα να εξυπηρετει και εσενα πανω απ' ολα . ( νωριτερα δεν νομιζω επειδη μεχρι τελη Νοεμβρη εχω εξεταστικη )
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-11-11, 19:25
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
αν καταφερεις να βρεις ενα γνησιο csl..σε καλη κατασταση...εφοσον το θελεις κυριως για πιστα, χωρισ σκεψη αγορασε το! δεν ξερω αν το 1Μ...ειναι καλυτερο εξαλλου δεν θα με απασχολουσε ,στα λεφτα του αγοραζω 2 ισως και 3 csl και εχω ενα αμαξι θρυλο...με απιστευτη αισθηση...και επιπλεον συλλεκτικη αξια!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-11-11, 19:27
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Καλωσήρθες!

Πες μας τι αμάξι οδηγάς τώρα ώστε να δούμε τι είναι καλύτερο σαν συνέχεια.
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-11-11, 20:12
spou_e36 Ο χρήστης spou_e36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-04-2009
Μηνύματα: 103
spou_e36 is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
αν καταφερεις να βρεις ενα γνησιο csl..σε καλη κατασταση...εφοσον το θελεις κυριως για πιστα, χωρισ σκεψη αγορασε το! δεν ξερω αν το 1Μ...ειναι καλυτερο εξαλλου δεν θα με απασχολουσε ,στα λεφτα του αγοραζω 2 ισως και 3 csl και εχω ενα αμαξι θρυλο...με απιστευτη αισθηση...και επιπλεον συλλεκτικη αξια!
Σωστος ο παιχτης !!! Και αμα εισαι και "σωστος" στην χρηση του γινετε σιγουρα μια συλλεκτικη και πανεμορφη bmw ...αρκει να ειναι γνησια!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 14-11-11, 22:50
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Αν έχεις γκαράζ και θες να ασχολείσαι με πιστάκια σχετικά συχνά(τουλάχιστον 5-6 φορές τον χρόνο) πάρε Csl γιατί φτιάχτηκε για αυτό, είναι συλλεκτικό και είναι φονέας γιγάντων στα χρονόμετρα.
Αν θες overall χρήση πάρε 1Μ που είναι σίγουρα τρομερό αυτοκίνητο και θέλει λιγότερες υποχωρήσεις σε σχέση με την CSL.
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-11-11, 23:45
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Mην ξεχνάμε πως ένα csl είναι και αισθητά φτηνότερο από ένα 1Μ, οπότε με βάση τα οικονομικά δεδομένα συμφέρει το πρώτο.
Παράλληλα, το csl είναι σίγουρα πιο καθαρόαιμο οδηγικά.

Από την άλλη το 1Μ είναι πολύ πιο σύγχρονο αυτοκίνητο με περισσότερες ανέσεις (αν φυσικά σε ενδιαφέρει) και φυσικά υπάρχει και ο τομέας του tuning που με χρήμα και ψάξιμο μπορεί να το κάνει πραγματικό πύραυλο, ενώ με το csl οι επιλογές είναι πιο περιορισμένες.

Προσωπικά, αν είχα μόνο ένα αυτοκίνητο θα έπαιρνα το 1Μ καθώς είναι πιο all around, αλλά ταυτόχρονα πολύ αποτελεσματικό και παιχνιδιάρικο.
Από την άλλη, αν ήθελα ένα αυτοκίνητο καθαρά για πίστα και οδήγηση στα άκρα, το csl θα ήταν μονόδρομος.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 15-11-11, 00:31
Το avatar του χρήστη konoss
konoss Ο χρήστης konoss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-11-2011
Μηνύματα: 226
konoss is on a distinguished road
Λοιπον , τον τελευταιο χρονο οδηγω ενα Mazda MX5 2000cc για να αποκτησω εμπειρια σε σχεση με την πισω κινηση . Αρκετα τιμιο μπορω να πω , μονο λαστιχα και τακακια εχω αλλαξει .
( Βεβαια σε μπροστοκινητα τα παω πολυ καλυτερα καθως εχει περασει μεγαλυτερη γκαμα απο τα χερια μου , και το καλυτερο αλλων , προσωπικη γνωμη παντα ενα Honda Type R αγωνιστικο κατηγοριας R3 )


Οντως δεν το θελω για καθε μερα αλλα ουτε για ταξιδια , η χρηση θα ειναι 10 φορες το χρονο σε πιστα , και το καλοκαιρι σε βουνο - πολλες στροφες ( κλειστο δρομο ) .
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 15-11-11, 00:47
Το avatar του χρήστη Sp!ros G
Sp!ros G Ο χρήστης Sp!ros G δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2006
Μηνύματα: 1.153
Sp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of lightSp!ros G is a glorious beacon of light
Παρε το CSL φιλε ,τετοια αυτοκινητα δυσκολα ξαναβγαινουν !!

Σε λιγα χρονια θα τα βλεπουμε και θα νοσταλγουμε τις εποχες αυτες ,που περασαν....

Να `σαι καλα εσυ και θα σου δοθει η ευκαιρια και στο μελλον να αγορασεις τουρμποBMW .
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sp!ros G : 15-11-11 στις 00:51
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 15-11-11, 07:09
Το avatar του χρήστη chief
chief Ο χρήστης chief δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-08-2008
Μηνύματα: 557
chief is a jewel in the roughchief is a jewel in the roughchief is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από konoss Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφου Chief το εννοεις , καταρχας σε ευχαριστω για την προσκληση .
Φυσικα και θα ερθω σε επαφη μαζι σου για τα περαιτερω ! Ομως για ημερομηνια κλπ θα ξερω μεσα στην βδομαδα ( το ταξιδι για αρχες Η ' μεσα Δεκεμβρη υπολογιζω ) και φυσικα να εξυπηρετει και εσενα πανω απ' ολα . ( νωριτερα δεν νομιζω επειδη μεχρι τελη Νοεμβρη εχω εξεταστικη )
Οκ.
Τελειωσε με το καλό τις υποχρεωσεις σου, και το αμαξι ειναι εδω οποτε σε βολευει.
Εαν θες ενα αμαξι για τον σκοπο που αναφερες (βουνα και πιστα) ενα CSL ειναι η καλυτερη επιλογη.

Επειδη ειχα και Μ3 Ε46, να πω εδω οτι το CSL ΔΕΝ ειναι ενα διαφορετικο Μ3 αλλα ειναι διαφορετικό αμαξι. Το ξερω οτι ακουγετε υπερβολικό αλλα τα αμαξια δεν εχουν και πολλα κοινα στοιχεία.
Το τι το κάνει να βγαζει σουπερ χρονους οταν οδηγητε στο οριο σε πιστα και να ειναι εκτος συναγωνισμου απεναντι σε αμαξια με τα ιδια και λιγοτερα κιλα και με μεγαλυτερη ιπποδυναμη, ακομη δεν το ανακάλυψα...

Για το 1Μ δεν εχω άποψη αφου μονο σε φωτογραφίες το έχω δει.
Αν και τα μέλη του cslregister εχουν ήδη βγαλει τα συμπερασματα τους..., ευχομαι να ειναι τοσο καλό σε πιστα οσο ισχυριζεται η BMW.
__________________
http://www.timeattack.com.cy/
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-11-11, 09:37
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
εγώ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ αμάξι δε θα έπαιρνα με τίποτα ...

θα έπαιρνα 135 απλό μτχ (αν μου άρεσε) και βέβαια μτχ Ε92 ή Ε89 (όλα με Ν54 2τούρμπινα εννοώ) και μάλιστα το Ζ4 με dkg είναι πιστόλι ... όλα αυτά με ΕΛΑΧΙΣΤΑ χρήματα γίνονται (πλέον) ΠΑΡΑ πολύ γρήγορα

για το CSL το μόνιμο πρόβλημα είναι τα λεφτά ... σήμερα με 15-20 χιλ (το ΠΑΡΑ πολύ) παίρνεις απλό Μ3 Ε46 για πλάκα ... ανάλογα με το πόσο θα βρείς το CSL αποφασίζεις (είναι συλλεκτικό και άρα είναι προσωπικό σου θέμα πόσο ψηλά θα "φτάσεις") ...

Τέλος να πω ότι με 35-40 πλέον αγοράζεις ΚΟΥΤΑ μτχ Μ3 Ε92 (και dkg) ... οπότε το 1Μ καινούργιο για μένα είναι (οικονομικά) λάθος επιλογή ...

p.s. If u have to ask ... u don't want the csl

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVANGELOS : 17-11-11 στις 09:45
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.