Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 24-02-10, 10:34
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
και εμένα προσωπικά αυτό το κόλπο με το "στρίβω όπως θέλει το αυτοκίνητο και όχι όπως εγώ" δεν το καταλαβαίνω!!!
Δλδ μου παρομοιάζεις την porsche με VAG(και αυτά κάνουν τα πάντα χωρίς κόπο).ΔΕΝ έχω μεγάλη οδηγική εμπειιρία από πόρκ,εκτός από 997s(ίδιο αυτοκίνητο οδηγήσαμε)που δεν μου φάνηκε τόσο ξενέρωτο ρε Μήτσο....και ξέρεις οτι ΔΕΝ τα γουστάρω τα VAGοειδή οχήματα...
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 24-02-10, 10:44
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Δεν είναι ακριβώς έτσι... έχει τρελό τιμόνι, τρελά φρένα πολύ ωραία θέση οδήγησης, ο διάκοσμος σου προκαλεί μια περίεργη (θετική) αίσθηση αλλά επί του πρακτέου δηλαδή στρίβω με τα όσα και πάω παντού τέζα δεν μου άρεσε....

Ο ιδιοκτήτης (φανατικός 911 που είχε και αρκετά) μου είχε πει ότι το πώς στρίβει είτε το γουστάρεις, είτε το μισείς και είχε δίκιο.

Επίσης πως καμία μέρα δεν είναι ίδια με την προηγούμενη με μια 911 και πως δεν μπορείς να πάρεις την ίδια στροφή με τον ίδιο τρόπο ποτέ!!!!

τι να πω? μπορεί να είμαι πολύ λίγος για το 911 αλλά δεν θα το έπαιρνα.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 24-02-10, 13:04
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν τα γουστάρω ρε φίλε γιατί είναι πανάκριβα για αυτό που προσφέρουν και εμένα προσωπικά αυτό το κόλπο με το "στρίβω όπως θέλει το αυτοκίνητο και όχι όπως εγώ" δεν το καταλαβαίνω!!!

Μπαίνοντας στην κλασική αριστερή στροφή του αεροδρομίου (έξοδος αττικής οδού) αφήνω το γκάζι γιατί είναι αργός μπροστά και ρίχνει χαστούκι.... καλά - καλά ξέρω την καραμέλα δεν οδηγούνται έτσι τα 911 κλπ. αλλά εμένα δεν μου αρέσει.....

Επίσης καμία αίσθηση επιτάχυνσης αλλά και με 280+ στην Αττική οδό.... Ξενέρωμα (997 s)
Να σου κανονίσω βόλτα με 997 turbo να δεις πώς στρίβει .....???
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 24-02-10, 13:12
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σου κανονίσω βόλτα με 997 turbo να δεις πώς στρίβει .....???
To turbo είναι άλλη φάση.... ακόμα και το 996
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 24-02-10, 13:48
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Ωραία θές με 997 S.....?
Εμένα που μπήκα μέσα δεν μου φάνηκε αυτό που περιγράφεις!
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 24-02-10, 14:04
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
Ωραία θές με 997 S.....?
Εμένα που μπήκα μέσα δεν μου φάνηκε αυτό που περιγράφεις!
Αφού σου λέω ότι το οδήγησα και δεν πήγα βόλτα για καφέ.... βασικά για καφέ πήγα πηγαίνοντας στο plaza για συνάντηση του forum.

Εκτός αυτού έχει άλλη αίσθηση ο συνοδηγός.
Επίσης να σου πω ότι έχω πάθει κάτι τα τελευταία χρόνια και τα αυτοκίνητα μου φαίνεται ότι δεν πάνε..... πχ το Μ6 ήταν το τελευταίο που είπα ε εντάξει είναι γρήγορο....

Το ξέρω πως ακούγεται τραγικό αλλά είναι αλήθεια....
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 24-02-10, 15:24
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφού σου λέω ότι το οδήγησα και δεν πήγα βόλτα για καφέ.... βασικά για καφέ πήγα πηγαίνοντας στο plaza για συνάντηση του forum.

Εκτός αυτού έχει άλλη αίσθηση ο συνοδηγός.
Επίσης να σου πω ότι έχω πάθει κάτι τα τελευταία χρόνια και τα αυτοκίνητα μου φαίνεται ότι δεν πάνε..... πχ το Μ6 ήταν το τελευταίο που είπα ε εντάξει είναι γρήγορο....

Το ξέρω πως ακούγεται τραγικό αλλά είναι αλήθεια....
Αυτό το τελευταίο μ'αρεσε!
Και εγώ το λέω αυτό!
Μάλλον επειδή συνιθήζονται κάποια άλογα!
Πάντως με 997 εμένα σαν συνοδηγός δεν μου φάνηκε αυτό που λες, αλλά εφόσον το έχεις οδηγήσει , πάω πάσο...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 25-02-10, 00:02
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Action Man Εμφάνιση μηνυμάτων
Δλδ μου παρομοιάζεις την porsche με VAG(και αυτά κάνουν τα πάντα χωρίς κόπο).ΔΕΝ έχω μεγάλη οδηγική εμπειιρία από πόρκ,εκτός από 997s(ίδιο αυτοκίνητο οδηγήσαμε)που δεν μου φάνηκε τόσο ξενέρωτο ρε Μήτσο....και ξέρεις οτι ΔΕΝ τα γουστάρω τα VAGοειδή οχήματα...
Δεν είπε αυτό αλλά μάλλον το αντίθετο !!

Αυτό που λέει ο Μήτσος είναι ότι το σεταπ της 911 είναι τελικά ΠΟΛΥ πιο δυσκολο από ενός πιο κλασικού σεταπ όπως των Μ3

Προφανώς και κατόπιν "εκπαιδεύσεως" το 911 οδηγείται πολύ γρήγορα , όμως δεν είναι απαραίτητο να είναι και πιο ευχάριστο !!!

Το ότι όμως το κεντρομήχανο Κάυμαν είναι ΚΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ (οδηγών - περιοδικών - επίσημων χρονομετρημένων) πιο γρήγορο και πιο σπορ από τα 997 είναι ίσως μια απόδειξη του ότι η επιμονή της Πόρσε στο "ανάποδο" σετ απ (μοτέρ και κίνηση πίσω) ΔΕΝ είναι ότι καλύτερο σχεδιαστικά !
Απάντηση με παράθεση
  #39  
Παλιά 25-02-10, 00:16
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
επιμονή της Πόρσε στο "ανάποδο" σετ απ (μοτέρ και κίνηση πίσω) ΔΕΝ είναι ότι καλύτερο σχεδιαστικά !
Αυτό είναι γνωστό από την πρώτη 911.Το θέμα όμως, είναι οτι κατάφεραν το ακατόρθοτο.Το όχημα είναι αλλού από στήσιμο.
Προσωπικά εγώ είμαι εντελώς αντίθετος με την άποψη του Μήτσου. Η "997 s" mου φάνηκε φανταστική και πολύ μπροστά σε σχέση με τον ανταγωνισμό.Το θεωρώ πολύ αντρικό αυτοκίνητο,και φυσικά πιστεύω οτι δεν είναι όσο εύκολο φαίνεται.
Το "στρίβω όπως θέλει το αυτοκίνητο και όχι όπως εγώ" δεν το δέχομαι με τπτ.


Όσο για το "AMS"....ναί κάνει αντρικά τέστ,αλλα δεν τα θεωρώ και τα πιο αξιόπιστα.
Σύντομα θα σκανάρω υλικό και θα έχουμε "μάχες"

Σχετικά με τη csl,θεωρώ οτι είναι ο τελευταίος των μοικανών.-
Η αντίδραση μου είναι στο ότι θεωρείται η 997s ψιλογαμπριάτικη.


Τεσπά...χωρίς πλάκα...αυτό το τόπικ είναι "best of".... απλά δεν παίζεται.




edit:Kαι μόλις παρατήρησα οτι το καλύτερο τόπικ ever,δεν έχει πάρει ΟΥΤΕ ΕΝΑ βαθμό αξιολόγησης(έριξα τον πρώτο)...τσσσ...καλή φάση..
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Action Man : 25-02-10 στις 00:22
Απάντηση με παράθεση
  #40  
Παλιά 25-02-10, 07:54
Το avatar του χρήστη NICK_M3
NICK_M3 Ο χρήστης NICK_M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-09-2005
Μηνύματα: 1.221
NICK_M3 will become famous soon enoughNICK_M3 will become famous soon enough
997 s οκ καλο γρηγορο "ευχάριστο" αλλά μέχρι εκεί....θα έπαιρνα το Μ3 μου αντ αυτού κάθε μέρα μονο κ μόνο επειδή είναι πιο "παιχνίδι" κ σου κάνει γενικά τα χατήρια....

ΑΛΛΑ !!!!

GT3 κάθε μέρα όλη μέρα απο το πρωί μέχρι το βράδι....καμία μα ΚΑΜΙΑ σχέση με το απλό 911...απλά σε άλλη διάσταση....απο θέμα οδήγησης...και αν μπορώ να το συγκρίνω κ με το turbo εντάξει οι επιδόσεις του turbo είναι απο άλλο πλανήτη αλλά και πάλι GT3 θα έπαιρνα...το πράμα είναι σε άλλη κατηγορία...και αφήστε τα δεν στρίβει δεν κάνει είναι δύσκολο κτλ κτλ....εγω που το έστριψα ολίγον περιφερειακή υμητού απλά ζαλίστικα......
GT3.....αντε και αν είχαμε κ τα φράγκα τα πολλά GT2...ααααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ..... ........ποιο ήταν το θέμα μας....ααα ναι...CSL !!!!! χαχαχαχαχαχαχαχα
__________________

Natural Aspirated...
12,7 compression ratio,CSL intake,288/280 cams,head work
much much more...
QSDS
...

Mια ζωή Μ3 που είναι πουταν@ και κυρία...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.