Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #251  
Παλιά 10-01-11, 18:36
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
και στο κατω κατω ειναι ανομοια η συγκριση καθως το honda ειναι κατα ουσια ενα εκκεντροφορατο μοτερ...

υγ..ειναι κριμα που η bmw δεν βγαζει πλεον ενα τετοιο μοτερ για τον ασσο...θα μπορουσα ανετα να το παρω και ας καιει κατι παραπανω!!!!
παρτε το τριλιτρο ρε παιδια που και πιο γρηγορο απο το χοντα θα ειναι και παλι λιγοτερο θα καιει.....αλλα το ελλαντα μας εχει κανει να μην μπορουμε να το παρουμε....η bmw δεν φταιει σε αυτο
Απάντηση με παράθεση
  #252  
Παλιά 10-01-11, 18:38
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από DiMiTrIs_ Εμφάνιση μηνυμάτων
παρτε το τριλιτρο ρε παιδια που και πιο γρηγορο απο το χοντα θα ειναι και παλι λιγοτερο θα καιει.....αλλα το ελλαντα μας εχει κανει να μην μπορουμε να το παρουμε....η bmw δεν φταιει σε αυτο
πολυ πολυ σωστος....και ενα ε36 μ3 286 δεν με χαλαγε..χιχιχιιιιχ
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #253  
Παλιά 10-01-11, 18:48
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ πολυ σωστος....και ενα ε36 μ3 286 δεν με χαλαγε..χιχιχιιιιχ
εχεις δικιο φιλε....ωρες ωρες αναρωτιεμαι αν ειμαστε ελευθεροι πολιτες...ποιος ο λογος να μην μπορω να εχω εν μεγαλο μοτερ....?γιατι να μου επιβαλεις τοσους φορους και τεκμηρια...?εγω μπορει να θελω να το κουναω μια φορα το μηνα....αυτα τα δηθεν για να πιασουν τους πλουσιους τα ακουω βερεσε....
Απάντηση με παράθεση
  #254  
Παλιά 10-01-11, 18:56
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Sorry κιολας, αλλα μην μου πεις οτι μπορει να αγορασει καποιος μεσου εισοδηματος καινουρια m3.
Καταλαβαινω οτι εννοεις μεταχειρο και θα συμφωνησω... αλλα εκτος απο τα παλια μεγαλου κυβισμου υπαρχουν και τα καινουρια μεγαλου κυβισμου... ειναι αυτο που λενε οτι μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα.
Το ζητημα ειναι πολυ συνθετο, και θα επρεπε να υπαρχει ενα συστημα που λαμβανει υποψην του ΠΟΛΛΑ πραγματα για να βγει κατι στο τελος, αλλα δεν βοηθαμε και μεις σαν λαος.. πχ: σκεψου να γινοταν αυτο με βαση την τιμη αγορας (καινουριο μεταχειρο). Ολοι θα τα κανονιζαν και θα εβαζαν τιμη 1000 ευρω και αντε γεια... γιαυτο αναγκαζονται να πανε με τα κυβικα, ρυπους, ιππους, δεν ξερω και γω τι.
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #255  
Παλιά 10-01-11, 18:57
Το avatar του χρήστη Chris316
Chris316 Ο χρήστης Chris316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-01-2007
Μηνύματα: 586
Chris316 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
και στο κατω κατω ειναι ανομοια η συγκριση καθως το honda ειναι κατα ουσια ενα εκκεντροφορατο μοτερ...

υγ..ειναι κριμα που η bmw δεν βγαζει πλεον ενα τετοιο μοτερ για τον ασσο...θα μπορουσα ανετα να το παρω και ας καιει κατι παραπανω!!!!

Στην ατμόσφαιρα γενικά και στα μοτέρ αυτά με την ειδική ισχύ ειδικότερα είναι αρκετά περίπλοκα τα πράγματα... Η BMW μπορεί να βγάλει ένα τέτοιο μοτέρ. Και όχι μόνο η BMW αλλά η κάθε BMW. Εδώ ξέρουμε εμείς οι απλοί οδηγοί πως λειτουργεί ένα typeR μοτέρ, δε θα ξέρουν οι άνθρωποι της BMW. Απλά είναι κάτι σαν την "πνευματική ιδιοκτησία". Ένα πράγμα σαν αυτό που έκανε η Nissan με τους VVL κινητήρες ή η Suzuki στο Swift Sport αντιγράφοντας κατ' επι το πλείστον το σύστημα της Honda αλλά αλλάζοντας κάποια άλλα περιφερειακά ώστε να μπορεί να θεωρηθεί καινοτομία.... όλα παίζουν το ρόλο τους...

ΥΓ. Κι εγώ θα το ήθελα ένα τέτοιο BMW....
__________________
Όταν ήμουν μικρός ήθελα να μάθω να καταλαβαίνω τους ανθρώπους.
Τώρα που το μαθαίνω θα προτιμούσα να ήμουν μικρός...
Απάντηση με παράθεση
  #256  
Παλιά 10-01-11, 19:05
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
δυστυχως σαν κοινωνια ειμαστε στερημενοι αυτοκινητηστικα...με βαση αυτη την αναρχη φορολογηση που ισχυε εδω και πολλα χρονια...η οποια φυσικα ειναι τραγελαφικη διοτι ποσα πχ..turbakia υπαρχουν που ειναι 2λτ με 300-400-500 αλογα...και ουσιαστικα μας αναγκαζουν να στραφουμε στο "downsizing"...
ποτε φυσικα δεν με επεισε το θεμα της οικολογιας που μας λιβανιζουν με αυτο!!!απλα κλασικα στην ελληνικη κοινωνια το κρατος φορολογουσε υπερμετρα το αμαξι και το ακινητο!!!!δηλαδη με βαση αυτα ειμαστε μια τριτοκοσμικη κοινωνια...χωρις παντα να το εχουμε επιλεξει!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #257  
Παλιά 10-01-11, 19:11
Το avatar του χρήστη DiMiTrIs_
DiMiTrIs_ Ο χρήστης DiMiTrIs_ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-12-2009
Μηνύματα: 679
DiMiTrIs_ will become famous soon enoughDiMiTrIs_ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Enema Εμφάνιση μηνυμάτων
Sorry κιολας, αλλα μην μου πεις οτι μπορει να αγορασει καποιος μεσου εισοδηματος καινουρια m3.
Καταλαβαινω οτι εννοεις μεταχειρο και θα συμφωνησω... αλλα εκτος απο τα παλια μεγαλου κυβισμου υπαρχουν και τα καινουρια μεγαλου κυβισμου... ειναι αυτο που λενε οτι μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα.
Το ζητημα ειναι πολυ συνθετο, και θα επρεπε να υπαρχει ενα συστημα που λαμβανει υποψην του ΠΟΛΛΑ πραγματα για να βγει κατι στο τελος, αλλα δεν βοηθαμε και μεις σαν λαος.. πχ: σκεψου να γινοταν αυτο με βαση την τιμη αγορας (καινουριο μεταχειρο). Ολοι θα τα κανονιζαν και θα εβαζαν τιμη 1000 ευρω και αντε γεια... γιαυτο αναγκαζονται να πανε με τα κυβικα, ρυπους, ιππους, δεν ξερω και γω τι.
ρε συ τους πλουσιους να του φορολογησουν κατευθειαν απο το εισοδημα που παιρνουν...να βρουν τροπους ετσι ωστε να ανακαλυπτουν τις πηγες εισοδηματων τους και οχι να προσπαθουν να τους τσακωσουν μεσα απο τις αγορες τους...
αυτο το μετρο μπορει να πιασει 10 πλουσιους αλλα στην ουσια ξεζουμιζει 1000 απλους πολιτες..και αυτο το ξερουν και γιαυτο το κανουν.απο οπου αρπάξουν...
ναι μεταχειρισμενο μιλαω...γιατι να μην μπορεις ομως εσυ να παρεις το 36 το μ3 και να το κυκλοφορεις μια φορα το μηνα?τι φταις εσυ και γω που αυτοι δεν μπορουν "και καλα" να φορολογησουν τους πλουσιους?(μπορουν αλλα κορακας κορακου ματι δεν βγαζει)
οσον αφορα την "κατοχυρωση δικαιωματων" οπως για το ντεκ που λεει φιλος απο πανω....
εγω νομιζω πως η bmw λεει θα βγαλουμε 5 κινητηρες απο 120-420 αλογα...και ο καθε ενας θα ειναι για τον καθε πελατη και αξιοπιστος και δυνατος και οικονομικος για το κυβικα του.οποιος θελει ας παρει..δεν πιεζει καποια μοτερ συγκεκριμενα για να μπορουν πχ να διατιθενται και στην ελλαδα....
ουτε ειναι οτι δεν εχει την τεχνογνωσια...ποιος μπορει να ξεχασει ε30 μ3 και 320ις?
Απάντηση με παράθεση
  #258  
Παλιά 10-01-11, 19:36
Το avatar του χρήστη Enema
Enema Ο χρήστης Enema δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-07-2007
Μηνύματα: 1.080
Enema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the roughEnema is a jewel in the rough
Mα στα χαρτια και αυτοι φορολογουνται σαν και εμας.. το αν φοροδιαφευγουν ομως ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο...

Το παραδειγμα που δινεις οτι καποιος μπορει να εχει μια μ3 και να την κινει μια φορα τον μηνα ειναι ακριβως αυτο που εννοω συνθετο. Δηλαδη: Εστω οτι εχεις 2 φιλους που αγορασαν απο μια ε36 μ3 στην ιδια ακριβως τιμη, ο ενας την κινει μονο τα ΣΚ και ο αλλος την σκιζει μερα-νυχτα. Αμα τους φορολογησεις κανονικα θα ειναι αδικο για αυτον που την κινει σπανια, αμα την φορολογησεις ομως με βαση την χρηση (πχ εξτρα φορους στις βενζινες) θα ειναι αδικο για αυτον που την σκιζει και το 98% του απλου κοσμου. Αμα δεν τις φορολογησεις καθολου δε, που'ν τα λεφτα μητσομ?

Ατομικη φορολογηση με βαση το τι κανουμε εδω και τωρα
__________________

Καγκουριά δεν είναι η αεροτομή, καγκουριά είναι η υποκρισία και το ψεύτικο.
Το ευχαριστώ σε όσους μου έχουν αφήσει θετική ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. -
Απάντηση με παράθεση
  #259  
Παλιά 10-01-11, 19:43
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
το ότι το 99% των super cars είναι ατμοσφαιρικά ... και το ότι το 100% των gt αγωνιστικών είναι επίσης ατμόσφαιρικά νομίζω ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ το θέμα όσον αφορά πιο μοτέρ ΠΛΕΟΝΕΚΤΕΙ για σπορ οδήγηση ... (εφόσον ΔΕΝ υπάρχει οικομομικός περιορσμός)

Τώρα μια και προφανώς υπάρχει η θεωρία που λέει ότι ένα ΤΣΑΜΠΑ τουρμπάτο μπορεί (λόγω βελτίωσης) να γίνει ΠΟΛΥ γρήγορο ...

και άρα έχει αναπτυχθεί η "μόδα" :

"ΠΑΡΕ ΤΣΑΜΠΑΚΙ ΤΟΥΡΜΠΙΣΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΑΜΑΞΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΠΑΛΑ ΣΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ"

Λοιπόν αυτό στην πράξη ΔΕΝ ισχύει ... ή καλύτερα δεν ισχύει 100% και όπως νομίζουν οι περισσότεροι ...

όσον αφορά τα group vag ...

είναι γεγονός ότι 4 χρόνια μετά την έλευση του TSI πλέον με λίγα χρήματα και κλειστό μοτέρ μπορούν να βελτιωθούν ... ΟΜΩΣ το άνω όριο του λεγόμενου πρώτου σταδίου είναι και πάλι κάτω από τα 280 άλογα και με Κ04 τα 330( πάνω κάτω) άλογα ... και προφανώς ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ

δεδομένου ότι το αμάξι θα αντιμετωπίσει ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ με την τρόμπα βενζίνης και τα μπεκ ... τελικά αποκτάς ένα ΝΑΙ ΜΕΝ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ (αλλά λίγο πίσω) ΜΕ ΜΑΜΑ 335 στην ευθεία ... ΑΛΛΑ πρέπει συνέχεια να το προσέχεις (δηλαδή να αλλάζεις το δοντάκι που δίνει κίνηση στην αντλία από τους εκκεντροφόρους σε κάθε σέρβις λαδιών π.χ.) και από την αλλη ΞΕΧΝΑΣ το συνεχόμενο σκίσιμο και ΚΑΘΕ μορφή καφριλικίου ...

όσον αφορά την οδική συμπεριφόρα απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ σε fwd με πάνω κάτω 300 άλογα ... αν πάλι ξεκινήσεις με μια πιο σωστή πλατφόρμα π.χ. S3 τότε μιλάμε για ΠΟΛΥ παραπάνω κόστος ...

συνεπώς ΠΛΗΝ του 2,5 5κυλ (που ΔΕΝ το λές φτηνό) όσοι πιστέυουν ότι με ένα TSI θα πάιξουν στην κατηγορία Μ3 , 335 , 997 , cayman s κλπ AΠΛΑ θα απογοητευτούν ...

ΔΕΝ αμφιβάλλω όμως ότι μπορούν να να αποκτήσουν ένα ΦΤΗΝΟ και ΓΡΗΓΟΡΟ ΣΤΗΝ ΕΥΘΕΙΑ αμάξι με σχετικά λίγα χρήματα

όσον αφορά τα γαλλικά RC κλπ ...

το ΑΝΩ όριο είναι το αντίστοιχο 3,0 λτ ατμ ... και πάλι δύσκολο το βλέπω ... δε ξέρω πως συμπεριφέρεται το πλαίσο π.χ. σε RC με βελτιωμένο μοτέρ 250 άλογα αλλά ΔΕΝ έχω και πολλές ελπίδες να μπορεί να διαχειριστεί τόση δύναμη ... σε κάθε περίπτωση ΜΗ νομίζετε ότι τα συγκεκριμένα μοτέρ έχουν προδιαγραφές για πολλά άλογα ...

όσον αφορά τα ΟΠΕΛ ...

οι αρχικές ελπίδες ότι τα OPC θα ήταν τα ευρωπαικά EVO προφανώς ΔΕΝ επιβεβαιώθηκαν ... το πλαίσιο είναι τραγικό και τα Astra , Vectra απλά υποστρέφουν συνέχεια ακόμα και μαμά ... το corsa είναι λίγο καλύτερο ... ενώ τα insignia έχουν ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΥ σαζμαν που και 1000 άλογα να είχαν θα φαίνονταν αργά ... (φίλος που άλλαξε εταιρικό από 1.4 TSI (turbo-compressor) μου έλεγε ότι ΔΕΝ μπορεί να καταλάβει γιατί το insignia (το απλό όχι το opc) είναι τόσο αργό) .... τέλος ακριβώς λόγω σαζμαν και το GT είναι ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ αργό ...

δεν είναι εύκολη η σοβαρή βελτιωσή τους με κλειστό μοτέρ ... και γενικότερα δε ξέρω εγώ τουλάχιστον να υπάρχει κάποιο βελτιωμένο OPC που να έχει κάνει κάτι αξιοπρόσεκτο στα κοντροστέκια ... (για στρίψιμο ΔΕΝ έχει καν νόημα να συζητάμε τα OPC ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΣΤΡΙΨΟΥΝ)

όσον αφορά τα hardcore jap (evo , scubi)


προφανώς και ΘΕΛΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ για να βελτιωθούνε ... και προφανώς ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ και για να τα αγοράσεις ... δε ξέρω κάτοχο που να πήγε από γερμανικό σε evo ή sti και να μην έχει απογοητευτεί από την ποιότητα ...

Κακώς νομίζουν οι περισσότεροι ότι είναι αλεξίσφαιρα ... απλά λέω ότι ΔΕΝ ξέρω εγώ EVO 400+ άλογα που να πάταγε συχνά και που να μην έχει σπάσει ... τα δε sti (τα καινούργια) είναι και πολύ δύσκολο να βελτιωθούν ... (συγκεκριμένα sti wrx γνωστού βελτωμένο απο prodrive στα 350 άλογα δυστυχώς είναι πίσω από μένα) ...

ΠΡΟΦΑΝΩΣ και με πόλλά λεφτά θα αποκτήσεις αμάξι με δυνατότητες 911 τούρμπο και στην ευθεία και στις στροφές (αφού είναι πολύ καλές πλατφόρμες) ... αλλά ΔΕΝ είναι αξιόπιστα (σε εφαρμογές 400+ άλογα) και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΤΗΝΑ ...

Αυτό που πάω να πω είναι ότι ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ... τα ΦΤΗΝΑ τούρμπο

ΟΥΤΕ είναι αλεξίσφαιρα όταν το βελτιώσεις

ΟΥΤΕ είναι τόσο εύκολο να τα βελτιώσεις (και να δεις τα αποτέλεσματα στο δρόμο)

ΟΥΤΕ είναι τόσο φτηνό να τα βελτιώσεις αξιόπιστα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη EVANGELOS : 10-01-11 στις 19:46
Απάντηση με παράθεση
  #260  
Παλιά 10-01-11, 20:01
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Ρε μλκ μιλαμε μονο για κινητηρες, οχι για πλαισιο!
Προφανως και οταν βελτιωνεις εναν κινητηρα αλλαζει ο τροπος συντηρησης του (πιο συχνες αλλαγες λαδιων, προληπτικες αλλαγες αντ/κων που μπορει να επιφερουν σοβαρες ζημιες κλπ), εισαι πιο προσεκτικος με διαφορες παραμετρους του (θερμ. λαδιου, πιεση, μιγμα, θερμ. εισαγωγης, πιεση τουρμπινας κλπ) και ξερεις οτι αυτο ισχυει σε ολους τους πειραγμενους κινητηρες.

υ/γ: Υπαρχει 207 rallye με κλειστο μοτερ και μεγαλυτερο τουρμπινακι που με μικρο κουλερ, προχειρο ρυθμισμα και εξατμιση κατωτερων προδιαγραφων εβγαλε 280 αλογα Τωρα που τα αλλαξε ολα αυτα δεν εχει μετρηθει ακομα. Και επισης 207 gt με φ.π.ε. (τελειως τσιτα) που παει μαζι με Ενο 10 φ-ε
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:47.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.