Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Τα Video μας

Τα Video μας Το forum αυτό φιλοξενεί links με video που εχουν δημιουργήσει τα μέλη μας!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 06-12-10, 22:27
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
To m3 δεν εχει σκαλοπατι. εχει πολυ πιο γραμμικο τροπο αποδοσης και οι ροπη του ειναι γεματη σε ολο το φασμα των στροφων.

Το φερραρι προφανως εχει σκαλοπατι στην αποδοση.

Αυτο ομως που λεει ο βαγγελης ειναι οτι σε μια κοντρα οι στροφες διατηρουνται παντα ψηλα (τι σοι κοντρα θα ηταν αλλωστε) και οτι δεν γινεται να βγει εκτος ροπης το φερραρι (εκτος αν ο οδηγος ειναι κουλαδι).

Πρακτικα αυτο σημαινει πως σε ενα αμαξι με δυστροπο κινητηρα θελει εκκινηση με σωστες σ.α.λ και γεμισμα ολων των ταχυτητων μεχρι τον κοφτη. Ειναι το γνωστο που λενε οτι και στα s2000 αν ξεκινησεις με λαθος στροφες χανεις πολυ στην εκκινηση.. Πριν το βετεκ κρεμαει και πολυ μετα σπινιαρει ασυστολα. Σε αμαξι με πιο γραμμικο κινητηρα το ελεγχεις πιο ευκολα
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 07-12-10, 07:46
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Παιδιά τα πράγματα είναι απλά

εγώ διάβασα ένα ποστ με ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ

το ποστ ανέφερε

1)ότι τα 2 μοτέρ δεν έχουν καμία σχέση σε φιλοσοφία εύρος στροφαρίσματος κλπ κλπ

2)ότι ο S54 έχει από τις 3000rpm τη μισή ισχύ και ότι μετά τις 7000rpm κρεμάει

3)ότι το μοτέρ του F355 έχει στις 7000 rpm το 40% της μέγιστης ισχύς του

4)ότι το πάτημα δεν έχει νόημα αφού υπενοείιθηκει ότι πλεονεκτεί (έλεος) σε απόλυτα στοιχεία το s54

απήντησα ότι ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...8&postcount=23

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...2&postcount=25

Και αυτό είναι απόλυτο γεγονός

αφού ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ

Δεν τίθεται θέμα feeling ή κάποιου άλλου υποκειμενικού στοιχείου ...

ΟΥΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΣΟΥ ΚΑΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΑΜΑΞΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΟΣΑ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 07-12-10, 08:16
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
εμενα πιστευω με εχεις καταλαβει evangele....η παραφιλολογια...δεν ειναι το στοιχειο μου...μονο στο δρομο θα καταλαβουμε τι κανουν τα αμαξια...και αμα πχ..εσυ μπεις στο ferrari και εγω στο m3...θα κατανοησουμε με ακριβεια αυτο που λεει ο καθενας...παντα φιλικα...εγω δεν εχω κολληματα...ουτε τα σηματα μου λενε κατι..μου λενε τα αμαξια....και μονο...οταν με το καλο ερθει το παιδι θα κανονισω να γνωριστουμε...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 07-12-10, 08:51
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
Ρε συ δεν έχει να κάνει το Φεράρι ή το Μητρίο ... ούτε υπάρχει ΚΑΠΟΙΟ ΜΟΤΕΡ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ που να δουλέυει όπως περιέγραψε ο race535

Δε χρειάζεται καν να έχεις ΔΕΙ F355 ή Μ3 για να καταλάβεις ότι είναι 2 ΠΑΡΟΜΟΙΑΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑΣ ΜΟΤΕΡ και ότι ΑΠΟΚΛΕΙΤΑΙ το μεν φεράρι να αποδίδει 152 άλογα στις 7000 rpm και το Μ3 172 στις 3000 rpm ...

H απάντηση μου δεν είναι προιόν ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ αλλά ΑΠΛΩΝ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΩΝ γνώσεων και ΑΠΛΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ που δημοσιεύουν οι εταιρίες

Δε διαφωνώ να ΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ για υποκειμενικά θέματα (όπως ποιο του άρεσε ποιο πολύ σαν αίσθηση μοτέρ) ή για ΜΗ ΑΠΟΛΥΤΑ θέματα (όπως ποιό θα είναι μπροστά) κλπ κλπ

ΑΛΛΑ

όταν μιλάμε για αριθμούς και μηχανολογία ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΑΠΟΨΗΣ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ

Άρα ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΠΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ... 100 βόλτες να πάμε ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΤΟ ΦΕΡΑΡΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ 150 ΑΛΟΓΑ ΣΤΙΣ 7000 RPM ΚΑΙ ΤΟ Μ3 170 ΣΤΙΣ 3000 RPM

Aυτό που θα διαπιστώσουμε είναι ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΑΘΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΜΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ F355 κάτι που έχει να κάνει με ΑΠΕΙΡΟΥΣ αστάθμητους παράγοντες (όπως μετάδοση , πρόσφυση , ευστροφία , διαφορά ισχύος σε όλο το φάσμα κλπ κλπ)
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 07-12-10, 20:41
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Λοιπον....ρωτησα κολλητο που εχει ανοιξει το ferrari (το συγκεκριμενο κιολας!!!) με m3 46ari προγραμμα εξατμιση manual....στο sport το αμαξι στα 400...ειναι 4-6 κενα μπροστα....ετσι για να μπριζωνω το φιλο μου τον evangelo...περα απο την πλακα...ξαναλεω...δεν ειναι δικα μου λογια...ιδωμεν
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 08-12-10, 08:43
Το avatar του χρήστη greekm3
greekm3 Ο χρήστης greekm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2004
Μηνύματα: 1.062
greekm3 has a spectacular aura aboutgreekm3 has a spectacular aura about
οταν ειχα το 997S με Χ51 ,ειχα ανοιξει με 360modena...με το πορσακι να ειναι ανετα μπροστα κατω απ'ολες τις συνθηκες...με δεδομενο oti το 360 ειναι ελαφρως γρηγοροτερο απο το 355 και επειδη ξερω και το αυτοκινητο του EVAGGeELOY σε σχεση με το 997..πιστευω οτι θα γινεται.."σφαγη"...355&Μ3 ΕVAGGELOY
__________________
Porsche 997gt3 3,9ltr , 492,3bhp/460NM with "cup" gearbox(SOLD)
X5 E70 3.0sd 334bhp-680NM by pp-performance
Moto guzzi 1200sport 4V ABS with MISTRAL-racing(sold)
ford fiesta 1.0 ecoboost sport 125bhp
Porsche 997Turbo.1 3.8ltr 800bhp++ with GTX?? ))
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 08-12-10, 09:20
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
χαχαχα ... έτσι να γίνονται οι προκαταρκτικές δηλώσεις !!!!

Ρε συ Νίκο το 355 πως είναι 400 άλογα ??? βελτιωμένο είναι ??? ... επίσης 4-6 κενά σε τι πάτημα ??? πόσα μέτρα και από που εννοώ ???

@GreekM3 ... Μήτσο πάρε πάλι ρε κανά ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ αμάξι να πηγαίνουμε καμιά βόλτα ... όλο με GT1 Block κυκλοφορείς και μας χαλάς τη διάθεση !!!! ... χαχαχαχαχα ... για όσους δε ξέρουν το προηγούμενο GT3 του GreekM3 πήγαινε σαν στοκ 997 ΤΤ ... αλλά ήταν ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ !!! ... το τωρινό του 997 δε σας λέω τι είναι να μη μου πάθετε κανά έμφραγμα !!! ... ΟΥΣΤ ΠΑΛΙΟ ΦΟΥΝΤΩΤΗ !!!!
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 08-12-10, 09:23
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από EVANGELOS Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχαχα ... έτσι να γίνονται οι προκαταρκτικές δηλώσεις !!!!

Ρε συ Νίκο το 355 πως είναι 400 άλογα ??? βελτιωμένο είναι ??? ... επίσης 4-6 κενά σε τι πάτημα ??? πόσα μέτρα και από που εννοώ ???

@GreekM3 ... Μήτσο πάρε πάλι ρε κανά ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ αμάξι να πηγαίνουμε καμιά βόλτα ... όλο με GT1 Block κυκλοφορείς και μας χαλάς τη διάθεση !!!! ... χαχαχαχαχα ... για όσους δε ξέρουν το προηγούμενο GT3 του GreekM3 πήγαινε σαν στοκ 997 ΤΤ ... αλλά ήταν ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ !!! ... το τωρινό του 997 δε σας λέω τι είναι να μη μου πάθετε κανά έμφραγμα !!! ... ΟΥΣΤ ΠΑΛΙΟ ΦΟΥΝΤΩΤΗ !!!!
υποτιθεται οτι το αμαξι φοραει προγραμμα και εξατμιση...για την εξατμιση ναι την ακουσα...για προγραμμα δεν γνωριζω!για 400αρι ελεγε..με manual μητριο (εγραψες!!!)

και ατακα του κολλητου...πρεπει να το ανοιξεις "εκφυλα" για να αποδωσει το ferrari....εχω πεσει κατω απο την ωρα που το πε!!!
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nik200 : 08-12-10 στις 09:25 Αιτία: λαθος
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 08-12-10, 09:25
Το avatar του χρήστη EVANGELOS
EVANGELOS Ο χρήστης EVANGELOS δεν είναι συνδεδεμένος
εγώ είμαι ο Νίκος Κουκος
 
Εγγραφή: 29-09-2005
Μηνύματα: 5.534
EVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud ofEVANGELOS has much to be proud of
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ να γίνει λοιπόν έκφυλο πάτημα ... δε μου είπες όμως σε τι πάτημα ήταν 4-6 κενά μπροστά ???
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 08-12-10, 09:53
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
με βλέπω να ξανακατεβαίνω αθήνα στα κοντά...
βαγγέλη τον καφέ στο πλαστικό θα τον πιούμε αυτή την φορά βλέπω!!!!
θα έχω και την κόρη...έτσι για να μαθαίνει απο μικρή τα κόλπα. χεχεχε...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.